Jump to content

Recommended Posts

hicde zorlanmadigimi hisederek severek yapiyorsam ve de cok huzur hisediyorsam yinemi aptallim,yurtdisinda piskolaklar hastalarina dini inancin varsa yap ,bu seni daha iyi hisedirecekdir derler onlardami aptal? ama illa bir dini inanisin olsun demezler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

islam dini okuyla baslayan bin dindir inananlar okusun ve sorgulasin ,yoksa gercekden yobaz bir inanis sekli cikiyor,bilim akila hitap ediyor Ama herne hikmetse tapdiginiz bilim(ateistler) bazi aciklik getiremedigi seyi tesaduf olarak nitelendiriyor.ben bir gun uzun kabeye bakdim bu insanlar neden donerek ibadet eder diye dusundum,inanmak bencede manevi kalp isidir .soyle bir sey hisettim ,atamun etrafinda molekuler donuyor bildigimiz hersey donuyor hucrenin etrafindaki canlilar donuyor,canli cansiz en kucuk zere donuyor,ve kuranda bunu bizat soyluyor zaten,kabede yapilan routaya izledigimizde arabcada ALlah kelimesi cikiyor bu kuranda mevcut,herseymi tesaduf?unlu beyin neorolog bilim adami derin komaya girdiginde ,bir beyin iltihaplanmasi sonucu,etrafindaki herseyi duyup isitiyor,sonraki sahit olaylar dilimi onu inanca goturuyor,demeki butun bilim adamlari ateist degil,

Sevgili Güner öncelikle hoş geldin.

Bilim adamlarının hepsi dinsiz değil ama ezici çoğunluğu öyle. http://www.bilimvege...tr/?goster=1238. Ortalama %92'si dinsiz. Biyologlarda bu rakam %95'lerde. Tabii onların düşüncesi o şekilde diye herkes o şekle girmek zorunda değil. Fakat takdir edersin ki, %92 önemli bir rakam.

Gelelim tesadüfe; Hiçbir bilimadamı ya da bizler burada tesadüfle açıklamayız olayları. Rastlantıyla açıklarız. Bir torbada 99 siyah, 1 beyaz top varsa ve sen elini daldırıp çektiğinde beyaz geliyorsa bu tesadüftür. Bir torbada 100 farklı renk (tonu) varsa elini daldırdığında beyazı çekiyorsan bu rastlantıdır. İkisinin arasındaki farka dikkat çekerim.

Sen inandığın için aptal olmuyorsun. Bu forumdaki azımsanamayacak insan gibi ben de inançlı biriydim. Hiç oruç kaçırmadım, 2-3 kez cumayı ıskaladım. Bu beni aptal yapmıyor. Aptal yapan nelerdi onu açıklayayım: Kuranı okumamak. Diğer dinleri araştırmamak. Bilimi takip etmemek. Oku, araştır ve bil. Yine dinine bağlı kal. O senin vicdanı meselen. Fakat en azından bilimin tesadüflerle ya da sallamasyonla değil, kanıtlarla ve verilerle oluştuğunu görerek daha tutarlı tartışmalar yapabilir, öğrenebilir ve öğretebilirsin.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazı insanlar dine huzur bulduğu için inandıklarını telaffuz ediyorlar. huzur bulduğunuz iman sizi diğer insanlardan farklı ve onların yanlış yaptığı kanısına itiyorsa o huzur mutlak kişiye has olandır yani benim gibi düşünmeyen benden değildir argümanını destekler mahiyetttedir. O öyle bir imandır ki öz evladınız bile sizin huzur bulduğunuz imanı red ediyorsa o bile size göre yanlış yoldadır. Şöyle özetleyelim arabesk dinleyen bir insan hele de fanatik adaptasyon hali içinde bu eylemi gerçekleştiriyorsa huzur bulur kendince, kalkıpta herkese siz de benim gibi yapın huzur bulun derse bu datyatmadır kabul etmeyenleri ötekileştirmektir. Yani kısanın özü kimse kendi doğru bildiğini bir başkasına dayatamaz nitekim din denilen kavram tam da burada aynı görevi (üstte ki örnekte) üslenmekten ileri gitmemektedir. Buna hayır diyen çevresinde sadece ben tanrıya inanmıyorum desin ve ne ile karşılaştığını bariz bir şekilde görsün.

İnsanları ötekileştiren, ayıran hep aynı argümanlardır o halde bize düşen görev bilime maddi ve manevi anlamda destek vermektir. Bırakınız kendinizi, yarınları için umut bağladığınız çocuklarınız ve tüm insanlık, ayrım yapmaksızın o vakit gerçek huzuru bulacaktır.

İnsanlığın ortak amacı ve tek kurtuluş kaynağı bilimdir ne sınırları korumak ne ırkçılık, milliyetçilik yapmak ne de dinlerin üstünde bir din aramak nafiledir.

Sitelerde Paylaş

deschein ,bende oyle dusunuyorum ,iki defa gelmis yazim yeni oldugum icin,modest aklin kestigi yollu takip et diyorsunuz,ben aklimin almadigj dini takip ediyorsam,simdi buda descheinla ayni fikre sahip gibi gozukuyoruz ,ben descheini taklitmi ediyorum,ben seviyorum bu dini demek istedigim bu sevdigim bir seyi niye yapmayim .

Sitelerde Paylaş

aken size katiliyorum Ama inanin icinde huzur olan ve sevdigi icin bu dini uygulayan kisi yuregi genistir oyle yapanlar kendilerine bir baksinlar once huzur duyan huzur verir,ben yurtdisinda yasiyorum sizin bahsetiginiz cizgiyi hollanda yakalimis bir ulke,benim sizden cok ateist arkadaslarim var ,ve onlarda bana o kadar saygiliki seviyorum onlarin inanligini sirf benim dinime saygidan dolayi senin peygamberin diye hitap sekilleri varki takdire sayen ,irgcilik dislamakdir inanani inanmyani ,bunu yuzun mimiklerinle bille yapabilir insan,biz akdeniz insani atesli tartisma yapimiz var ateistede muslumandada .blim gereklidir elbete beynimiz varsa bunu kulanalanim ,dogru olan neysede kabul ederim ,hatam olursada ozrumu dilerim,yanlisimi duzeltirim ogrenemeye acgim bilgi en guzel hazine ambari dolmaz.not kisiligimi anlatmak istedim

Sitelerde Paylaş

aken size katiliyorum Ama inanin icinde huzur olan ve sevdigi icin bu dini uygulayan kisi yuregi genistir oyle yapanlar kendilerine bir baksinlar once huzur duyan huzur verir,ben yurtdisinda yasiyorum sizin bahsetiginiz cizgiyi hollanda yakalimis bir ulke,benim sizden cok ateist arkadaslarim var ,ve onlarda bana o kadar saygiliki seviyorum onlarin inanligini sirf benim dinime saygidan dolayi senin peygamberin diye hitap sekilleri varki takdire sayen ,irgcilik dislamakdir inanani inanmyani ,bunu yuzun mimiklerinle bille yapabilir insan,biz akdeniz insani atesli tartisma yapimiz var ateistede muslumandada .blim gereklidir elbete beynimiz varsa bunu kulanalanim ,dogru olan neysede kabul ederim ,hatam olursada ozrumu dilerim,yanlisimi duzeltirim ogrenemeye acgim bilgi en guzel hazine ambari dolmaz.not kisiligimi anlatmak istedim

Sitelerde Paylaş

sen ateist arkadaşlarını gönülden sevdiğini söylüyorsun ama inandığın allah onları sonsuz azabı ile sonu olmayan bir süre boyunca yakacağını söylüyor. Hem bu durumda sen onlarla arkadaşlık yaparak kuranın hükmüne de uymamış oluyorsun. Onlardan bir dost edinmemen lazım.

Sitelerde Paylaş

Ama inanin icinde huzur olan ve sevdigi icin bu dini uygulayan kisi yuregi genistir oyle yapanlar kendilerine bir baksinlar once huzur duyan huzur verir,ben yurtdisinda yasiyorum sizin bahsetiginiz cizgiyi hollanda yakalimis bir ulke,benim sizden cok ateist arkadaslarim var ,ve onlarda bana o kadar saygiliki seviyorum onlarin inanligini sirf benim dinime saygidan dolayi senin peygamberin diye hitap sekilleri varki takdire sayen

Burada dışardakinden farklı tepki görmeniz son derece normaldir. Kuran sevgi, saygı, güzellik içermez. Kuran'ı bilen herkes, müslümanın ne olduğunu da bilir. Kuran'a rağmen müslüman olduğunu, dininin güzel olduğunu savunan kişinin ya cahildir, kuran'dan ve islam'dan habersizdir ya da gerçekten müslümandır ki bu da insanın düşebileceği en alt seviyelerdendir. Bu yüzden birisi müslüman olduğunu söylediğinde müslüman veya cahil olduğunu ifşa ettiği için hemen kötü tepkiler almaktadır.

Verdikleri saygılı tepkilere bakılarak kesinlikle söylenebilir ki, ateist arkadaşlarınız islamdan haberdar değiller. Bir gün onlara, dininizin onların en ağır işkenceler ile öldürülmesini emrettiğini söyleyin; sonra da sizin bu dine gönülden bağlı olduğunuzu anlatın. Bakın bakalım en azından dininize karşı aynı saygı devam edecek mi?

Sitelerde Paylaş

burda ateistlerin yapdigi bir sey var habire Allahin olmadigi ispatlama cabasi bunun sonucuda inanlar aptal gibi gorunuyor gozukuyor gozunuze yukardaki karekoturde verilmis oldugu gibi ,irkcilik nedir ? senin gibi inanmiyan veyahut gozukmiyeni dislamakdir ,inanmiyan inanani aptal gibi gormesin inananda inanmiyani yanacak odun gibi gormesin .ben Allah degilim sizde benim beynimi olcemezsiniz ne kadar zeka katsayisina sahibim .bol sevgili gunler saygiyla kucakliyorum sizleri??????

Sitelerde Paylaş

kusura bakmayin ama asil siz cahilsiniz ,eger kuranin hic guzellik icermedigini dusunuyorsaniz,siddet insanligin var olusundan beri vardir ego larmizda vardir bu ateistete var muslumandada ,ben piskologum ,kuranda olmasa bille bedenimizde var bu egolar hic bir din olmasa yine insanlik bunu yapacakdi ,evet kuranda bazi sartlara bagli cezalandirma sekkileri vardir ,ama guzellikleride vardir insan = kuran .bu duygular bizde var Zaten egolar

Sitelerde Paylaş

Guner din yoga gibi birşey değil oruç hac namaz vs insana huzur versin diye mutlu etsin diye yapılan birşey değil din yaşamadı bunlar senin yaşamınla alakalı şeyler eğer bunları sırf toplum yapıyor diye yaparsan ezbercilik tir eder bunları saçma tanrının istediği tapınma isteği olarak ret edersen oda saçma bunlar hayatın içinde olan durumlar onu aramalisin o zaman sevmiş olursun

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Psikologların çoğu ateist değilmi bir psikolog arkadaşım fakültelerinde neredeyse müslüman kimse olmadığını söylüyordu. ayrıca piskolog diye yazma hatalıdır. Psikolog doğrusu

tarihinde Newbie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

huzur icinde islami yasiyan mevlana hz mevlenisini unutmiyalim ,dunyaca okunan filozof gecen hollanda heberlerindede cikdi .bir ateist benim yasam hakkimi kisitlmadigi surece benimde onlari oldurmemi emretmez bu din ,ateist arkaslarim okuyor ve biliyorlar bir akil bir insan merak etmeyin.yapmadiklari tek sey onyargili olmamak ..

Sitelerde Paylaş

ben bununla huzurluysam ,sizmi bana bunun huzur vermedigini soyliyeceksiniz ,ispatiniz varmi huzur vermedigine dair .taklit konusuna gelince ,toplum ne demekdir birbirini taklit eden insan toplulugudur ve kacinilmazdir ,cunku insanin beraber yasama ic gudusu vardir .ve taklit kacinilmazdir .acin bakin piskoleji kitaplarina .takliten kaciyim diye kendi dogandanmi uzaklasacaksin.?

Sitelerde Paylaş

huzur icinde islami yasiyan mevlana hz mevlenisini unutmiyalim ,dunyaca okunan filozof gecen hollanda heberlerindede cikdi .bir ateist benim yasam hakkimi kisitlmadigi surece benimde onlari oldurmemi emretmez bu din ,ateist arkaslarim okuyor ve biliyorlar bir akil bir insan merak etmeyin.yapmadiklari tek sey onyargili olmamak ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...