Jump to content

Recommended Posts

Evet kişiye huzur verir dinler, evet kişinin egolarını tatmin etme aracıdır onlar olmazsa yine insanlar bir şeyler yaratır, (bir şeyler) diyorum burası üstünde durulması gereken noktadır. Bir şeyler insana özgüdür karanlıktan korkmak,uçan ejderha görmek,hayaletlerle hatta gökte olduğu varsayılan tanrı ile konuşmak, sadece insana has bir şeylerdir ve kuranı bu takım hislerin yaratttığı apaçık ortadadır lakin bilim, insana özgü hareket kabiliyetinden uzak,(bir şeylerden) deneyler,bulgular,araştırmalar kesin net argümanlara dayalı saf bir metoddur. O nedenle bilime ve hümanizme ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar hırs,ego,bencillik vb. kavramlarındanda uzaklaşabilir gerçek huzura kavuşabiliriz hem de hepberaber ne eksik ne fazla tüm dünya el ele...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben mevlana yı tanımam aynı zamanda yaşamam onun hakkında anlatılanlarla yaşarsam robot olurum ben kendimden sorumluyum din benim için yaşamdir herseydir ben böyle mutluyum siz din inanç huzur veren birşey olarak görüyorsanız oda sizin sevginiz digeride yalan bunlar diyorsa o da onun sevgisidir kimse kimseye birşeyi dayatamaz akıl var bilinç var

Sitelerde Paylaş

ben bununla huzurluysam ,sizmi bana bunun huzur vermedigini soyliyeceksiniz ,ispatiniz varmi huzur vermedigine dair .taklit konusuna gelince ,toplum ne demekdir birbirini taklit eden insan toplulugudur ve kacinilmazdir ,cunku insanin beraber yasama ic gudusu vardir .ve taklit kacinilmazdir .acin bakin piskoleji kitaplarina .takliten kaciyim diye kendi dogandanmi uzaklasacaksin.?

sen bilirsin tabiki kardeşim istersen ucan spagetti canavarına inan ve huzuru bul kimse karışamaz haklısın. Ancak ben ikimizinde aslında ateist olduğumuzu düşünüyorum ama sen bunun henüz farkında değilsin. Ben sadece senden 1 tane daha az tanrıya inanıyorum. Sen neden olası diğer bütün tanrıları (thor, poseidon,zeus,krishna,odin,mitra,isis,kibele...) reddettiğini anladığında, neden benim senin tanrını reddettiğimi de anlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

insandaki ruhun varligi bilim kaldirmaz onun gereksenimlerinide ,yillarca avrupa ulkeleri ateistligi yasadi dinin gereksenimine donme var ,tr bunu geriden takip ediyor buda apacik ortada kolay gelsin gelinecek nokta belli .buda benim dusuncem ,

Sitelerde Paylaş

evet ,ben ateistim bu din bana huzur vermiyor ,sizin sozleriniz bende olmaya hurafe seyler buda bir ateiste yakismaz ,kusura bakmayin ama ben sizin ateist olmadiginiza inaniyorum .bendeki olani ben bilmiyorumda siz biliyorsunuz ,bu sekilde ateistlik olmaz ben cikiyorum ,trdeki ateistciklar tam bir turk kafa yapisi on yargi kol geziyor ,asil ateist taklidi yapan siZlersiniz .

Sitelerde Paylaş

sen bilirsin tabiki kardeşim istersen ucan spagetti canavarına inan ve huzuru bul kimse karışamaz haklısın. Ancak ben ikimizinde aslında ateist olduğumuzu düşünüyorum ama sen bunun henüz farkında değilsin. Ben sadece senden 1 tane daha az tanrıya inanıyorum. Sen neden olası diğer bütün tanrıları (thor, poseidon,zeus,krishna,odin,mitra,isis,kibele...) reddettiğini anladığında, neden benim senin tanrını reddettiğimi de anlayacaksın.

Senin bizim İlahımızı neden reddettiğini biliyoruz zaten. Kendine başka bir tane bulmuşsun ondan.

Furkan 43

Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın

Sitelerde Paylaş

Seninle en baştan başlamamız lazım. Ruhun varlığından girilecek, yanlışlanabilir olmayan bir şeyin bilimsel olup olmamasından çıkılacak. Şuan vaktim pek yok ancak umarım burada çok kalırsın ve fikirlerimizi seninle paylaşabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Senin bizim İlahımızı neden reddettiğini biliyoruz zaten. Kendine başka bir tane bulmuşsun ondan.

Furkan 43

Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın

furkan 43 ü paylaşınca hissettiğin şey benim durumumu özetlediği için bana üstünlük kurmuş olman ise yanılıyorsun postit. Kuran 23 yılda yazıldı ve peygamber karşılaştığı olaylara karşı kendi sözleri ile aklınca onları imana getirmek için ve elindeki müslümanların inançlarını kaybetmemeleri için yazdı. Yani inkar edenler için birşeyler yazmasaydı, halihazırdaki inananlarında kafalarına şüphe düşebilirdi.

Sitelerde Paylaş

anlamadiginiz bir durum var aklima yatmaya dinede inanacak degilim (ucan spagetti ) ne kadar dogru bir ornekse artik,hala yapdiginiz bir sey var inanani aptal yerine koymak.dogrumu ? aptalarlada tartismayin bence kendi aranizda tartisin ,siz bastan hukmunuzu vermisiniz .

Sitelerde Paylaş

ben asla ustunluk pesinde degilim benim benligim senden ustun degil ,sadece bana aptal diyen insanlara sirf inaniyorum diye bir savunma mekanizmasidir ,cunku beni hislerimi red etme beni red etmedir .sonuc itaberiyle verim ogrenilecek sey yoksa zaman kaybidir iyi gunler iyj forumlar

Sitelerde Paylaş

Ben inananları aptal yerine koymam, sadece içinde bulundukları durumun zorluğundan dolayı (küçüklükten itibaren bir allahın varolduğu ve bizi denetlediği) bu durumdan kurtulabilmeleri için nasıl düşünmeleri gerektiğini belirtirim. Buradaki çoğu ateist daha önce müslümandı bunu aklınızdan çıkarmayın hiç. İnananları aptal gibi gösteren şeylerede itibar etmem. Ama daha önceden bir yazımda dediğim gibi, inanan eğer gidip birilerini taşlıyorsa, kırbaçlıyorsa, inanmayanın ölmesi gerektiğini düşünüyorsa, yani fanatikse bunlara saygı göstermem beklenmesin çünkü adamlar yaşam hakkımızı hiçe sayıyor.

Sitelerde Paylaş

benim burda kimsenin ila inanacak inansin diye bir cabam yokdu o niyetlende girmedim.tam tersine sizlerin bu cabada oldunuzu gordum,daha ileri giderek aptal gibi gormek .iste bu kafa yapisi cihat cihat diyor demeki ilk once ozumuzu degisterecegiz inandigimiz bir seyi savunurken.

Sitelerde Paylaş

furkan 43 ü paylaşınca hissettiğin şey benim durumumu özetlediği için bana üstünlük kurmuş olman ise yanılıyorsun postit. Kuran 23 yılda yazıldı ve peygamber karşılaştığı olaylara karşı kendi sözleri ile aklınca onları imana getirmek için ve elindeki müslümanların inançlarını kaybetmemeleri için yazdı. Yani inkar edenler için birşeyler yazmasaydı, halihazırdaki inananlarında kafalarına şüphe düşebilirdi.

Kuranı peuygamberin yazdığını neye dayanarak söylüyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Çünkü birşeyi insan yazabilir. görünmez bir varlık yada hayaletler mi yazar sence?

Arkadaşım kasteddiğin haşa vahiy almadan peygamberin uydurduğumudur. Yoksa kağıda döken elbette kanlı canlı insan olucak. Peygamberde insan değilmi

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşım kasteddiğin haşa vahiy almadan peygamberin uydurduğumudur. Yoksa kağıda döken elbette kanlı canlı insan olucak. Peygamberde insan değilmi

evet vahiy almadan uydurduğudur. Birçok surede bunun örnekleri vardır.

ahzap 50: Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

enfal 1: (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

gibi örnekler saymakla bitmez. açıkça kendisine çıkar sağlıyor bu ayetler ile muhammed

tarihinde Newbie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iste soylemek istedigimde bu egolar ,ben inaniyorum kimsede benim ateist arladasima ne disliyabilir ne tasliyabilir,ellerimle tutarim ben o tasi ,bilim insani kurtarmiycak insanlarin egolarini yenmeleri kurtarcak ,yoksa bilim her alanda gelisiyor ,bir bombanin dunyanin yarisini goturmesi icden bille degil.dogrumu ben bu dini kendi istegimle baski olmadan secdim,bazi piskoljik baskilar insani ateiste yapabiliyor tabi ,her kisinin hikayesi ayridir ,onemli olan iyi niyettir saglicakla kalin efendim. ben senden asla ustun degilim ustunluk meziyetedir buna inanin lutfen icdenlik soyluyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...