Jump to content

Recommended Posts

Ancak kendimde zamanında müslümandım ve başka bir platformda ateistlere surelerden mucizeler vererek yanlış yolda olduklarını göstermek istiyordum hemde çok iyi hislerle. Oradan bir sonuç alamayınca bırakmıştım. Aklıma sadece şu soruyu yerleştirdiler orada "bu adamlar bu kadar delile rağmen nasıl inanmıyorlar? bunlar nasıl insanlar?" Böyle bir sürece girmen dileğiyle :D

Ben de benzer süreçlerden geçtim. Ergenlik dönemimde bu tür platformlarda yapılan tartışma ve düelloları merak ettim ve katıldım. Sonra bıraktım. Ateist sayfaları tıklamaya korktum. Bu yüzden o sayfalara hiç girmeme kararı aldım. Yıllarca ateist sayfalara girmedim, ama bir gün felsefeye ve bilim tarihine ilgi duyduğumda ateistlerin görüşlerini de adamakıllı incelemek gerektiğine karar verdim. Sonuçta geldiğim nokta belli. :)

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de benzer süreçlerden geçtim. Ergenlik dönemimde bu tür platformlarda yapılan tartışma ve düelloları merak ettim ve katıldım. Sonra bıraktım. Ateist sayfaları tıklamaya korktum. Bu yüzden o sayfalara hiç girmeme kararı aldım. Yıllarca ateist sayfalara girmedim, ama bir gün felsefeye ve bilim tarihine ilgi duyduğumda ateistlerin görüşlerini de adamakıllı incelemek gerektiğine karar verdim. Sonuçta geldiğim nokta belli. :)

hayırlı olsun kardeşim :D

Sitelerde Paylaş

Nasil bu masallarin onune gecmeyi dusunuyorsun bu sekildemi ? bu yanlis bir yontem inanan insanlara direkt yada indrekt aptal denilmesi insanda savunma mekanizmasini gecirir ,karsi taraf birak anlama zaruritinde bulunsun oda saldiriya gecer ,ben bunu yapmamak icin tutuyorum kendimi ,hic ateistleri asagliycak benden bir yazi gordunmu cunku anlamaya calisiyorum ,anliyamadigim yerdede insana saygi ilkemi koruyorum ,ben birseye inaniyors beni aptal yerine koymakdansa anliyamiyorsanizda kabul edin ,sariat seriat diyenlerden ne farkiniz var o zaman adi ataistlik adinda yine horgorme dislama eglimi ,burdandan su anlasiliyorki demeki insanin dogasinda bu var ve dine mal etmiycegiz herseyi .....

Sitelerde Paylaş

herkez ayni surecden gececek diye bir sey yok belki ben ateistlikden gecdiysem bu sureci , ben inanmadigim birseyi arastirmadigim birseyi asla savunmam ,ikincisi bana piskolejik baski yapmayin lutfen bu siZin orneginiz ve saygi duyarim .benim piskolok oldugumu soylemistim size ,karsi taraf kendini mantik cercevesinde savundumu devreye piskolejik etkileme sanati girer manipule etmeyin beni ,bu sizin sureciniz ve sizin gelismeniz ....

Sitelerde Paylaş

Ergenlik donemi insanin benligini arama eglimin oldugu yastir ,basta butun ogrenilmis kurallar red edilir .sonra kendine farkli gozukmek adina bazi giyim ve dusunce akimina egilim olur ,bu ergenlik donem sonucu hala ayni dusunce ve eglim icindeysiniz evet bu sizin yollunuz

Sitelerde Paylaş

Bir din ve bu istikamette yapılan ibadetler yahut bir fikir bir akım bir ideoloji bir felsefe: insanı kötülükten, faizden fuhuştan kumardan hak yemekten alı koymuyor, yetimi gözetmiyor, yoksulu doyurmuyor, adalet için emek ve çaba sarfetmiyorsa o din din değil afyondur. islamı gerçek manada yaşayanlar bu afyonu çekmek yerine akli ve izani metotlarla imkanlar dahilinde taklide değil tahkike dayalı inanacın varlığını kainat , tarih ve din çerçevesinde vicdanla sorgulayıp, bunun sonucunda elde edilen bilgilerle emin olunan şeye tam anlamıyla teslim olup gerekli kural ve kaidelere gönülden bağlanmak ve çevresindekilere bu süreçde destek olmaktır.

Kelime i şahade iki kısma ayrılık la ilahe yani hiç bir ilah yoktur ikinci kısmı da Allahtan başka. ateistler ilk kısmına inanıp yarı müslüman olmuş sayılırlar. araştırmalarınız ve sorgulamalarınızın devamı neticesinde ikinci kısmı görüp inanmanız temennisiyle...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ergenlik donemi insanin benligini arama eglimin oldugu yastir ,basta butun ogrenilmis kurallar red edilir .sonra kendine farkli gozukmek adina bazi giyim ve dusunce akimina egilim olur ,bu ergenlik donem sonucu hala ayni dusunce ve eglim icindeysiniz evet bu sizin yollunuz

ergenlikten kastın nedir? sivilceli dönemmi? eğer buysa ben o dönemden sonra 13 yıl daha müslüman kaldım. O zamanlardan beri hayalim ilerde para kazanmaya başlayınca yarısını gizlice fakir fukaraya dağıtmaktı. Şimdi ateistim ancak bu hayali artık kendimi kurtarmak, allahın rızasını kazanmak için değil insanlığımın bir gereği gördüğüm için kuruyorum ve mümkün olduğunca yapmaya çalışıyorum.Önceden çok kuran okurdum, surelerin içerisindeki "Allah dilediğini saptırır" sözlerini görünce korkardım "ya bende ilerde sapacaksam?" her gece dua ederdim "Allahım olurda ileride müslümanlıktan çıkacaksam yani böyle birşey olacaksa bu olmadan canımı al ki müslüman öleyim" ben böyle biriydim. Peki sence bana ne olmuş olabilir?

tarihinde Newbie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ergenlik donemi insanin benligini arama eglimin oldugu yastir ,basta butun ogrenilmis kurallar red edilir .sonra kendine farkli gozukmek adina bazi giyim ve dusunce akimina egilim olur ,bu ergenlik donem sonucu hala ayni dusunce ve eglim icindeysiniz evet bu sizin yollunuz...... tekrar okuyun lutfen son cumlelerimi .Newbie

Sitelerde Paylaş

Ama surdaki gercegide lutfen goz ardi etmeyin,derin bilgilere sahip olmadan bir ateist bilim adaminin karsisinda mucezeler yaratmaya kalkismak agir sikletle gures yapmak gibidir ,isin dikkatimi ceken tarafi dondurme cabasiyla gittigin topluluk sizi ateeist yapmis ,direkt indrekt etkilenmisiniz ve burdada yapmaya calistiginjz ayni durum soz konusu ........

Sitelerde Paylaş

Ben çoğu kişinin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum. Ateistte, müslümanda karşısındakinin iyiliği için bir şeyler yazdığına inanıyor. Burada bizim anlatmaya çalıştığımız olay şu aslında: Biz allahın olmadığını falan düşünmüyoruz aslında. Allah var mı yok mu tartışmasına dönüyor iş çoğu zaman ancak durum bu değil.

Bak allah ile ilgili argümana karşı şöyle bir şey yazayım. Allahın olmadığını kanıtlamamız beklenir bazen bizden. Hadi olmadığını kanıtlayın derler. Bizim anlatmaya çalıştığımız şey ise imzama da eklediğim gibi;

Allah argümanı sadece yanlış değildir, yanlış bile değildir.

Olmadığı kanıtlanamayacak şeylerin hepsi aynı durumdadır. Bir şeyin yanlış olması nasıl olur? 2x2=5= yanlış , dünyadaki tüm filler kırmızıdır = yanlış

titanic saatte 80km hız ile giderdi = yanlış peki yanlışların ortak yönü ne? İncelenebiliyorlar ve yanlış oldukları görülebiliyor. Allah incelenemeyecek bir önermedir tıpkı güneşin çekirdeğinde 15milyon derecede yaşayan bir karınca kolonisinin olmasına inanmak gibi. Yani yanlış bile değildir.

Sitelerde Paylaş

takdir edersinizki dinde derin bilgi istiyen bir konu ,herkez seviyeyi yakaliyamiyor bende dahil,eger o bilim adamin karsisina bir alim ciksa elbette onunda soyliyecegi sozler vardir elbet...

Dinin manevra sahası çok geniştir çünkü masaldır. Bir masalda ne isterseniz anlatabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...