Jump to content

Recommended Posts

• İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aslinda demek istedigim su ki ,ben sahsen dine teblih edecek bilgi ve inanc sahibe olmadan cikarsam bu yollla ava giderken avlanirim ..

Aslında olay burda başlıyor. sen dini öğrenmek için iyice araştırmalarını yapacaksın, bazı şeyler ile karşılaşacaksın. Sana farklı gelen, saçma gelen, böyle olmaması lazımdı dediğin yerler çıktığında;

1- insan olmanın getirdiği vicdan ve mantığın ile bunların varolmaması gerektiğini sezip şüphe duymaya başlamayı

2- Hayır allah yazdıysa bu böyledir bunu sorgulamak bana düşmez ve bunun illaki bir açıklaması vardır

gibi 2 seçenek ile karşılaştığında yaptığın seçim senin ne olduğunu belirleyecek.

Bu tercihi bazıları ilk okuyuşta yapar bazıları yıllar sonra yapar. Umarım vicdan ve mantığının sesini dinlersin.

Sitelerde Paylaş

benim demek istedigim fetva verecek birikimin olmasa ava giderken avlanirsin ,bu da sizin durumunuz ,yoksa bu denize dalan alimler var .Sizin dediginiz hep gercek olsa bu yolldan herkez donmus olurdu degilmi ? bazi dogrullar sizin bakis acinizdir ,bunu surekli empoze etmeye calismayin bana .cunku ben yapmiyorum .

Sitelerde Paylaş

mantik dedigimiz seyde zamana bilgimize gore degisir,kurandaki bazi ayetler ilk cikdigi donemde mantisiz gelirken simdiki bilim dogruluyor ,ve su anda sacma gelen ayetler bizim bildiklerimizle degerlendiriyoruz,ilerde aciklanmiyacagina kanitiniz varmi ? bilim surekli gelisiyor ..

Sitelerde Paylaş

benim demek istedigim fetva verecek birikimin olmasa ava giderken avlanirsin ,bu da sizin durumunuz ,yoksa bu denize dalan alimler var .Sizin dediginiz hep gercek olsa bu yolldan herkez donmus olurdu degilmi ? bazi dogrullar sizin bakis acinizdir ,bunu surekli empoze etmeye calismayin bana .cunku ben yapmiyorum .

bu denize dalan alimler dedikleriniz din alimleri mi? yoksa fizik yada biyiloji alaninda nobel odullu gercek bilim adamlari mi?

Sitelerde Paylaş

Bir Ilahayet prof ,islam hukukcusu ,islam felfesi .gecmisi olan kisiden din ogrenmekden bahsediyorum ,bunlardami aptal ,sanirim benden fazla sorgulamislardir bu dini ,bilimi islamdan ayri gosterme cabanizi anliyorum ,yani tek akili zeka sahipleri bilim adamlari oluyor sizce ,bilim adami + arti ilaheyet prof .olursa yinemi ayni dusuneceksin .Bir kisinin bakdigj pencere onemlidir ,butun bilim adamlari sizin gibi dinden donmuyor,Genelde Ateist ailede yetismis ,bunu surduruyor ,Islam ulkesinde yasamiyanlarin genelli boyle .

Sitelerde Paylaş

Bunların aklına küçükken gireceksin. Yılanın [şeytanın=vesvesenin=şüpheciliğin] başını küçükken ezeceksin. Baştan taviz verirsen önünü alamazsın. Aksi halde "hikmetinden sual olunmaz, bir iğne ustasız olmaz, o ayette mecaz var, bunlar hep Amerika'nın oyunu" gibi apolojiler yetersiz gelir soru işaretlerine. Ağaç yaşken eğilir, ve eğilen ağaç bir daha doğrultulamaz.

Sitelerde Paylaş

herkez ayni surecden gececek diye bir sey yok belki ben ateistlikden gecdiysem bu sureci , ben inanmadigim birseyi arastirmadigim birseyi asla savunmam ,ikincisi bana piskolejik baski yapmayin lutfen bu siZin orneginiz ve saygi duyarim .benim piskolok oldugumu soylemistim size ,karsi taraf kendini mantik cercevesinde savundumu devreye piskolejik etkileme sanati girer manipule etmeyin beni ,bu sizin sureciniz ve sizin gelismeniz ....

"Piskolok" değil, psikolog

"Piskolejik" değil, psikolojik

Siz gerçekten psikolog musunuz? Sahip olduğu mesleğin adını doğru yazamayan birisine ilk defa rastlıyorum da...

Dört yıllık bir lisans eğitimi görüp de, eğitim gördüğü alanın adını doğru öğrenememek gibi akıl almaz durum sizden mi kaynaklanıyor, yoksa hocalarınızdan mı? Yazınızda Türkçe-imla kuralları ve noktalama işaretleri hataları da söz konusu, İngilizce klavyenin kamuflajına rağmen...

Hiç sanmıyorum ama, eğer gerçekten psikolog iseniz tüm hocalarınızı ve meslektaşlarınızı zan altında bıraktığınızın farkında mısınız?

Sitelerde Paylaş

"Piskolok" değil, psikolog

"Piskolejik" değil, psikolojik

Siz gerçekten psikolog musunuz? Sahip olduğu mesleğin adını doğru yazamayan birisine ilk defa rastlıyorum da...

Dört yıllık bir lisans eğitimi görüp de, eğitim gördüğü alanın adını doğru öğrenememek gibi akıl almaz durum sizden mi kaynaklanıyor, yoksa hocalarınızdan mı? Yazınızda Türkçe-imla kuralları ve noktalama işaretleri hataları da söz konusu, İngilizce klavyenin kamuflajına rağmen...

Hiç sanmıyorum ama, eğer gerçekten psikolog iseniz tüm hocalarınızı ve meslektaşlarınızı zan altında bıraktığınızın farkında mısınız?

talebedir

Sitelerde Paylaş

sayin newbie ben yurtdisinda yasadigimi size soyledim ,ana dilimi ben aile ortaminda ogrendim ,bundan dolayi eksiklerimin oldugunu biliyorum,kaldiki burda tartistigimiz turkce anadili degil kendimi yeterince ifade edebildigimin kanisindayim ,turkce egitim almadigim halde .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...