Jump to content

Recommended Posts

Bu dunyayi ne din ne ateizim kurtarcak insanlarin egolarini yenmesi kurtaracak , insanlar ya din kardesidir yada insanlik kardesidir ,Ben buraya uye olurken birilerini musluman etme amacli girmedim , anlamak amacli uye oldum yobazlik diyorsunuz geri kafalik diyorsunuz ayni sekilde sizin gibi dusunmeyeni disliyorsunuz , Abd avrupa diyorsunuz , kac tane ulke gordunuz ? abd kac defa gittiniz ? abd bilim adamlari ateist 200 sene onceki akimi takip eden aileden geliyorlar hatta hic birebir dinle tanismamis insanlar genelikle , ama su gerceki Ateizmin cikis yeri Avrupada bu akim iniste ama ne mutlu islam 1400 sene hala ayakda .Burda ahkam kesenler acaba kac lisani anliyacak kadar konusabiliyor cok merak ediyorum..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir tartismanin hedefi o insanin fikirleridir ,kisiligi degildir , ilk once aptal olduk sonra yalanci sonra asaglama amacli yazi duzeltmeleri ,Bumu ateist forum ? bumu seviye ? .Ben size soyleyimi ana kokenizde bir inanc sahibiydiniz ve sonradan inandiginiz sey sizi O kadar rahatsiz ederken temeli saglam olmayan ev gibidir ,kendinze taraflar bulmak sizi rahatlatirken karsi fikir bir o kadar rahatsiz edicidir niye biliyormusunuz o ses icinizdeki derinliklerin sesidir , temelinizin sesidir ...not . bende kisilestirdim uzman olarak buyrun kolay gelsin buda bilimsel bir sey .Ateisf Freud bu konuyq guzel deginir buyrun okuyun . Gayet bilimsel ve kendisi ateistir .

Sitelerde Paylaş

Buyrun Ilkeli ,bundan sonra sizle flamence ,almanca ,ingilizce ve fransizca tartismamiz surdurecegiz hodri meydan ozellikle 3 dunya lisani bakalim ne kadar grameriniz duzgun...tek sartim 3 lisan ve durmadan yazmak olacak ..oyle alinti ve yaninizda kimse olmasin?

Sitelerde Paylaş

Ve bizler avrupaki azinlik niye ana dilimizde ek ders niye alamadik biliyormusunuz ? avrupa bu zorunlu ana dilli egitimi kaldirirken Tr . Cumhiyefinin karsi cikmadigi icin , sizler gibi Avrupanin ateizm meraklilari bunu anliyacaginida sanmiyorum...

Sitelerde Paylaş

Bu dunyayi ne din ne ateizim kurtarcak insanlarin egolarini yenmesi kurtaracak , insanlar ya din kardesidir yada insanlik kardesidir ,Ben buraya uye olurken birilerini musluman etme amacli girmedim , anlamak amacli uye oldum yobazlik diyorsunuz geri kafalik diyorsunuz ayni sekilde sizin gibi dusunmeyeni disliyorsunuz , Abd avrupa diyorsunuz , kac tane ulke gordunuz ? abd kac defa gittiniz ? abd bilim adamlari ateist 200 sene onceki akimi takip eden aileden geliyorlar hatta hic birebir dinle tanismamis insanlar genelikle , ama su gerceki Ateizmin cikis yeri Avrupada bu akim iniste ama ne mutlu islam 1400 sene hala ayakda .Burda ahkam kesenler acaba kac lisani anliyacak kadar konusabiliyor cok merak ediyorum..

gittiğim ülke sayısını unuttum ben kardeşim 21-22 sanırım. sadece abd 3 defa

Sitelerde Paylaş

Sizin amaciniz bilgi alisverisi degil ,ilk once denediniz olmadi sonra manipule simdi hakaret , iyi geceler size sinirlarimi size asmaniza izin verecek degilim ... benim icin guzel bir sohbeti .

evet sırası ile bunları denedim. Hakaret sayabileceğiniz tek nokta ilkeli ye verdiğim "talebedir" yanıtı olabilir. Her neyse benim icinde güzel bir sohbetti. Görüşmek üzere

Sitelerde Paylaş

ama su gerceki Ateizmin cikis yeri Avrupada bu akim iniste ama ne mutlu islam 1400 sene hala ayakda .Burda ahkam kesenler acaba kac lisani anliyacak kadar konusabiliyor cok merak ediyorum..

Maalesef alintida olan cümleler tamamen yanlis bilgisiz birikimsiz cahilce üfürmelerdir...

Avrupa'da nüfuslarinin cogunlugu ateist olan ülkelerde yasayanlarin islamin görüntüsüne ziriltilarina ve pisliklerine tahammül edemez oldular dolayisi ile "ateist" oduklarini söyleme mecburiyetlerini yasamak dahi istememektedirler.

Ayakta olan islam degil islam sanilan sacmaliklar ve yalanladir. Islamin gercek ve kirli yüzü kuran ayetleridir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ben buraya yeni uye oldum belki merakdan insanlari inancsizligia surukleyen nedir acaba diye,Ben cok islami kurallara uyan bir ailedd yetismedim,ama Allahima kalpden bagli birisiyim bu bana hep huzur vermistir,bilim Allahin yoklugunu ispatliyamiyor kaldiki benim duygularimi aciklasin ve sahit oldugum seyin biriside ateist insanlarin yuzunden hisetmemdir bir bakmayla hisederim bunu hucde yanilmadigimi gordum birebir sordugumda ,ve az sayida insan sayisida degildir bu ,benim bu hissimi bilim aciklarmi ? fetva beni asar ,ve bir cok seye kalben sahit oldum bunlarda bilimsel seylerdi .eger saygi cercevesinde alay konusu olmadan sorulursada aciklik getirim .iyi gunler

Dostum ben de Karadenizlileri, Anteplileri, Urfalıları, bazen Erzurumluları, çoğu zaman Egelileri bir bakışta tanıyabiliyorum. Bunun farklı bir versiyonunu yaşıyorsun. Dini bütün insan ile orta halli müslim ve dinle sadece bayramdan bayrama ilişkisi olanı da az çok çıkarabiliyorum.

Bunların tümü insanın tecrübe ve gözlemlerine dayalı tahminleridir. Bilim bu hissini birkaç deney gözlem ve sonuç istatistikleri ile açıklar. Çok zorlu bir durum değil bu söylediklerin.

Sitelerde Paylaş

hicde zorlanmadigimi hisederek severek yapiyorsam ve de cok huzur hisediyorsam yinemi aptallim,yurtdisinda piskolaklar hastalarina dini inancin varsa yap ,bu seni daha iyi hisedirecekdir derler onlardami aptal? ama illa bir dini inanisin olsun demezler.

Aptal demek ayıp olur, yakışık almaz. Ne güzel yazmışsın "... severek yapiyorsam ve de cok huzur hisediyorsam...". Dostum burada bir sorun yok, bir agnostik olarak bu şekilde hissetmen beni hiç rahatsız etmeyeceği gibi benim yaşantıma ve düşüncelerime karşı zalimane bir tavır içerisine girmiyorsan seninle çay da içerim, yemek de yerim, komşu da olurum.

Sitelerde Paylaş

Aptal demek ayıp olur, yakışık almaz. Ne güzel yazmışsın "... severek yapiyorsam ve de cok huzur hisediyorsam...". Dostum burada bir sorun yok, bir agnostik olarak bu şekilde hissetmen beni hiç rahatsız etmeyeceği gibi benim yaşantıma ve düşüncelerime karşı zalimane bir tavır içerisine girmiyorsan seninle çay da içerim, yemek de yerim, komşu da olurum.

adam forumu coktan terketti iskender. Sen hoşgeldin

Sitelerde Paylaş

İnsanlığın ortak amacı ve tek kurtuluş kaynağı bilimdir ne sınırları korumak ne ırkçılık milliyetçilik yapmak ne de dinlerin üstünde bir din aramak nafiledir.

Bilim amaç değildir, hakikat yolunda bir araçtır ve elimizdeki en elverişli metodlar bütünün bir parçasıdır. Diğer parça felsefedir, bir diğeri vicdandır.

Bilime amaç dediğiniz zaman onu kutsallaştırmış olursunuz, bir adım öteye giderseniz tanrılaştırmış olma ihtimaliniz ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

Tsk , Iskendernalbant bende ayni sekilde dusunuyorum bir muslluman olarak, dusunmeden ziyade yapiyorumda ornegin bir Hindistanli arkAdasim inege tapdigi icin onun karsisinda sigir etti yemiyorum, bu davranisim ona olan inancina ve kisiligine saygimdan cunku cok uzuluyor, ama bunun yani sira normlde yedigimi biliyor, bu kadar zor birseymi ? insanlari dusunceleri ve inanclariyla insan oldugu kabul etmek dislamamak , bakin beni yazilarimi takip eden bilir ben hic bir ateiste hakaret ettmedim.Cigi nediyor bana Cahil ufurukcu ,Burdan ben cigiyi ufurdumde o mu ? hisettmis ....

Sitelerde Paylaş

Cigiya cevap ( ben sizin gibi avrupanin ateistligini almamisim , insana saygisini almisim tartisma ilkelerini ogrenmisim , irkcilik ( kendine benzemeyen herseyi dislama oldugunu ogrenmisim ) simdi kim cahil benmi ? musluman oldugum icin ? senmi ???

Sitelerde Paylaş

Cigiya cevap ( ben sizin gibi avrupanin ateistligini almamisim , insana saygisini almisim tartisma ilkelerini ogrenmisim , irkcilik ( kendine benzemeyen herseyi dislama oldugunu ogrenmisim ) simdi kim cahil benmi ? musluman oldugum icin ? senmi ???

cigiye bakma sen alışmışlar haldır huldur giren müslümanlara her müslümanı aynı sanıyorlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...