Jump to content

Recommended Posts

Eger kisi dört lisan konusabilen birisi kurani okudugu zaman ( tabi okumussa) cahil cühela sapik bedeviler tarafindan yazildigini anlamamissa akilli oldugu söylenemez cahildir....

Ayni kisi dört lisan konusup üstelik Hollanda'da yasiyor ve düsüncenin ifade özgürlügünü, düsünceyi tartisma kültürünü ögrenememisse zir cahildir...

Ayni kisi Hollanda'da yasayip Hollanda nüfusunun % 70 nin ateist, dinsel sacmaliklarla dalga gecebilmenin özgürlügünün Hollanda yasalari ile tescilli oldugunu bilmiyor ise kör kütük cahildir...

Ve de yukarida yazilanlardan bir haber Hollanda'da yasayip Ateistforum sitesinde cahil sapiklarin uydurduklari gerzekliklere ahlaksizliklara saygi dilenciligi yapmaya calisan kisinin beyninin minumum kapasite maksimum beklenti ile calistigi anlasilmaktadir.

Dinsel sacmaliklar icin kisilere yalvarip yakaran müslümanlarin allaha yalvarmalari gerekmez mi? Islam dininin sahibi tosuncuk allah degil mi?

Konu abuk subuk kuran ayetleri...Örnegin tosuncuk allahin baska bir tosuncuk allaha yalvarip yakardigi ayet olabilir diye düsünüyorum. Bakara suresinde de var ama acaba müslümanlar biliyorlar mi?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5﴿Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar. 6﴿ Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır.

küfürde olanlar inanmazlar derken hiçbir zaman inanmayacaklarını kastediyorsa sonradan inananlar olmuştur yani hatalıdır. Allahın kalpleri ve kulakları mühürlemesi peygamberin tebliğinden önce ise apaçık bir hata yani adaletsizliktir, tebliğden sonra ise zaten inanmayacak birine neden mühür vurur? ilerde inanma ihtimalini mi ortadan kaldırmak ister? Allah onu inanmayacak şekilde mi yaratmıştır yoksa herkesi aynı yaratmıştır da o inanmamayı mı seçmiştir? Her şeyi tıpatıp aynı olan insanlar neden farklı şeyleri seçer? Her şeyleri aynı değilse, aradaki fark inanıp inanmamayı belirliyorsa Allah, şahsın inanmayacağını bilerek yaratmanın da ötesinde onu inanmaması için yaratmıştır ancak ateşler le de tehdit etmektedir. İnanmayan kişiyi tehdit etmek ne işe yarayacaktır? işe yaramayacaksa ön bilgi mi verilmek istenmiştir?

BabyKnight işte hep aynı yanlış yapılıyor orda kastedilen bazı insanlar için geçerlidir ve aslında bu ayette belli kişilere atıf yapılarak inmiştir.

şimdi düz mantık ayetleri alıp yorumlamaya kalkarsak o zaman bu hatalara düşeriz hatta o ayette bir mucize vardır ki o ayet gelmesine neden olan kişilerin o ayete rağmen islamı kabul etmeyecekleridir.

yani bütün insanlık için söylenmemiştir kaldı ki daha yorumu yaparken bile aslında gerçek durumun farkındasın ama ona rağmen gerçeği gizleyip kendi yorumunu katarak aslında olması gerektiğini istediğin şekile getiriyorsun.

ayet kadar açık ve net ortadaki demek istediği resmen şudur bazı insanlar ne yaparsan yap asla seni kabul etmezler bu her inkar eden kişi için geçerli değildir ki sende bunun zaten çok net farkındasın yorumundan dahi anlaşılıyor ama ona rağmen inatla farklı yöne çekmeye çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

BabyKnight işte hep aynı yanlış yapılıyor orda kastedilen bazı insanlar için geçerlidir ve aslında bu ayette belli kişilere atıf yapılarak inmiştir.

şimdi düz mantık ayetleri alıp yorumlamaya kalkarsak o zaman bu hatalara düşeriz hatta o ayette bir mucize vardır ki o ayet gelmesine neden olan kişilerin o ayete rağmen islamı kabul etmeyecekleridir.

yani bütün insanlık için söylenmemiştir kaldı ki daha yorumu yaparken bile aslında gerçek durumun farkındasın ama ona rağmen gerçeği gizleyip kendi yorumunu katarak aslında olması gerektiğini istediğin şekile getiriyorsun.

ayet kadar açık ve net ortadaki demek istediği resmen şudur bazı insanlar ne yaparsan yap asla seni kabul etmezler bu her inkar eden kişi için geçerli değildir ki sende bunun zaten çok net farkındasın yorumundan dahi anlaşılıyor ama ona rağmen inatla farklı yöne çekmeye çalışıyorsun.

Birileri Muhammede inanmamıştır. Muhammed inanmadıkları için ayet sallamıştır. Wow ayet geldi bak bizim inanmayacağımızı belirtiyor bu bir mucize olmalı :D hadi ben düz mantığım bu nasıl mantık?

Sitelerde Paylaş

Birileri Muhammede inanmamıştır. Muhammed inanmadıkları için ayet sallamıştır. Wow ayet geldi bak bizim inanmayacağımızı belirtiyor bu bir mucize olmalı :D hadi ben düz mantığım bu nasıl mantık?

direk işine gelen tarafı al ordan vurmaya kalk oda güzel bir yol diğer yazdıklarımı salla gitsin değilmi?

o dönem bir çok müşrik müslüman olmuştur ancak bir kaç kişi vardır ki müslüman olmamıştır bu ayet o kişiler içinde indiğine dair bazı aktarımlar mevcuttur ancak ordan yola çıkıp genele aldığımızda konuyu bu zaman içindede geçerlidir bazı insanlara ne yaparsan yap inanmazlar yani her inanmayanı kastetmiyor o ayet sadece doğru gözle ve tarafsız bakmasını bilirsen çok rahat anlayabileceğin bir ayet.

Sitelerde Paylaş

direk işine gelen tarafı al ordan vurmaya kalk oda güzel bir yol diğer yazdıklarımı salla gitsin değilmi?

o dönem bir çok müşrik müslüman olmuştur ancak bir kaç kişi vardır ki müslüman olmamıştır bu ayet o kişiler içinde indiğine dair bazı aktarımlar mevcuttur ancak ordan yola çıkıp genele aldığımızda konuyu bu zaman içindede geçerlidir bazı insanlara ne yaparsan yap inanmazlar yani her inanmayanı kastetmiyor o ayet sadece doğru gözle ve tarafsız bakmasını bilirsen çok rahat anlayabileceğin bir ayet.

Sen şunlara tarafsız baksana, tarafsızlıktan söz ediyorsun ama şunlara bakarken kendini gözlemle tabi yapabilirsen.

Ahzap 50:

Ey Nebî (Peygamber)! Muhakkak ki Biz, ecirlerini (mehirlerini) verdiğin zevcelerini ve elinin (altında) malik olduğun, Allah'ın ganimet olarak sana verdiği (cariyelerini) helâl kıldık. Ve seninle beraber hicret eden amcanın kızları, halanın kızları, dayının kızları, teyzenin kızları ve nefsini Nebî (Peygamber) için hibe eden ve Nebî'nin (Peygamber'in) de onu almak istediği mü'min kadınları, (diğer) mü'minler hariç, sana özel olarak (helâl kıldık). Onlara (diğer mü'minlere) zevceleri ve ellerinin (altında) malik oldukları (cariyeleri) konusunda neyi farz kıldık, Biz biliriz. (Bu), senin üzerine bir zorluk olmaması içindir. Ve Allah, Gafûr'dur (mağfiret eden), Rahîm'dir (Rahîm esmasıyla tecelli eden)

Enfal 1:

Sana ganimetlerden sorarlar: “Ganimetler, Allah'ın ve Resûl'ündür.” de. Artık Allah'a karşı takva sahibi olun ve aranızdaki durumu (sahip olduğunuz hali) ıslâh edin (düzeltin)! Eğer mü'minlerseniz, Allah'a ve O'nun Resûl'üne itaat edin.

Nisa 34:

Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

araf 179:

andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. işte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da sapıktırlar. işte asıl gafiller onlardır.

vs... yaz yaz bitmez.

Araf 179 benim eskiden beri yazdığım iddiamı destekliyor. Allah varsa özgür iradeden söz edilemez. İnsan hata yapıyorsa Allah öyle yarattığı için yapıyordur. Zaten surede de bu durum belirtilmiş. Allah onları cehennem için yaratmış :D

Kuran yanlış işlemle doğruya ulaşmış Araf 179 da.

Sitelerde Paylaş

Sen şunlara tarafsız baksana, tarafsızlıktan söz ediyorsun ama şunlara bakarken kendini gözlemle tabi yapabilirsen.

araf 179:

andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. işte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da sapıktırlar. işte asıl gafiller onlardır.

vs... yaz yaz bitmez.

Araf 179 benim eskiden beri yazdığım iddiamı destekliyor. Allah varsa özgür iradeden söz edilemez. İnsan hata yapıyorsa Allah öyle yarattığı için yapıyordur. Zaten surede de bu durum belirtilmiş. Allah onları cehennem için yaratmış :D

Kuran yanlış işlemle doğruya ulaşmış Araf 179 da.

kardeş listeyi döküpte kafa karışıklığı yapmak yerine adım adım gidelim araf 179 cu ayet zaten benim bu forumdaki önce açtığım konulara bakarsan en çok savunduğum ayettir.

ve bana görede kesinlikle irademiz dışında bir yönlendirme yapılmaktadır ki ayrıca araf suresi 16 cı ayette bunu destekler zaten

Şeytan dedi ki: "(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım."

zaten kader ve kaza Allahtan dediğimizde ve buna iman ettiğimizde sadece başımıza gelen kötü veya iyi olaylar değil aldığımız nefesten inancımıza kadar herşeyi kapsamaktadır aslında bilmiyorum ancak tartışmamızda kendi açımdan hata gibi ayetler açık ve net sonuçta bilimsel olarakta inancın genetik yapılarla alakası olduğunu söyleyen bilim adamları var yani bir güç senide bağlamış benide ne sen dönersin nede ben onun rızası olmadan ki şeytanda kabul ediyor zaten bazı kullarına müdahelede bulunamayacağını aslında kendi açımdan düşünüyorumda zaten verilen bir hüküm var sizin içinde bizler içinde tartışmak ne kazandıracak veya kendi adıma neden tartışıyorum acaba kibirmi haklı çıkma isteğimi açıkcası bu konuda burda ne yaptığımı sorgulamıyorda değilim.

bir başka arkadaşa hipnozu ispatlamam için 6-7 konu açmam gerekti o kaçtı ben deliliyle yakaladım o kaçtı ben deliliyle yakaladım en sonunda gene inkar etmek için başka yerden geldi yani olmayınca olmaz bizim elimizde olan birşey değil.

kader yazılmıştır bizler sadece figüranlarız.

sonuçta daha doğuştan genlerimize kodlanarak kazınmış bir durumu değiştirebilmek nasıl mümkün olur bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

kardeş listeyi döküpte kafa karışıklığı yapmak yerine adım adım gidelim araf 179 cu ayet zaten benim bu forumdaki önce açtığım konulara bakarsan en çok savunduğum ayettir.

ve bana görede kesinlikle irademiz dışında bir yönlendirme yapılmaktadır ki ayrıca araf suresi 16 cı ayette bunu destekler zaten

Şeytan dedi ki: "(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım."

zaten kader ve kaza Allahtan dediğimizde ve buna iman ettiğimizde sadece başımıza gelen kötü veya iyi olaylar değil aldığımız nefesten inancımıza kadar herşeyi kapsamaktadır aslında bilmiyorum ancak tartışmamızda kendi açımdan hata gibi ayetler açık ve net sonuçta bilimsel olarakta inancın genetik yapılarla alakası olduğunu söyleyen bilim adamları var yani bir güç senide bağlamış benide ne sen dönersin nede ben onun rızası olmadan ki şeytanda kabul ediyor zaten bazı kullarına müdahelede bulunamayacağını aslında kendi açımdan düşünüyorumda zaten verilen bir hüküm var sizin içinde bizler içinde tartışmak ne kazandıracak veya kendi adıma neden tartışıyorum acaba kibirmi haklı çıkma isteğimi açıkcası bu konuda burda ne yaptığımı sorgulamıyorda değilim.

bir başka arkadaşa hipnozu ispatlamam için 6-7 konu açmam gerekti o kaçtı ben deliliyle yakaladım o kaçtı ben deliliyle yakaladım en sonunda gene inkar etmek için başka yerden geldi yani olmayınca olmaz bizim elimizde olan birşey değil.

kader yazılmıştır bizler sadece figüranlarız.

sonuçta daha doğuştan genlerimize kodlanarak kazınmış bir durumu değiştirebilmek nasıl mümkün olur bilmiyorum.

Aynen. Allaha inanıyorsan durum böyle görünüyor. Özgür irade verdi falan filan hikaye. Özgür irade yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

İyi günler..

öncelikle müslüman,hristiyan,budist,ateist,yahudi olmak diğer dinlere saygısızlık yapmayı gerektirmez..

burada bazı sorular sorup kendi kendinize cevaplamaya çalışıyorsunuz..

madem ki davanızda ısrarcısınız gelin bu göndereceğim sayfada derdinizi anlatın..

Eminim ki kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız..

https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir?fref=ts facebook sayfası

http://www.sozlerkosku.com/iletisim

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi düşünmeyeni dışlıyorsunuz diyorsunuz kardeşim adamları uyandımaya çalışıyoruz adamlar yok illada ben uyucam diyorsalar kendi istekleri ile mışıl mışıl islamla uyurlar ölünce bir şey alamazlar.

Sitelerde Paylaş

ey yoldan sapmış hidayetsiz kardeşim..

John lennox çoğu tartışmasında da oldugu gibi burada da MÜSLÜMANLIGIN HRISTIYANLIGIN ... ortak yönü olan ALLAH inancını anlatıyor..

yani teizmi , ateizme karşı cevaplar veriyor.. size her inançtan cevaplar var sen kafanı yorma..

İnşALLAH hidayete erersiniz..

CEVAP ARAYANLAR

https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir?fref=ts

http://www.sozlerkosku.com/ SORULARINIZA CEVAPLAR VERİLİR..

Sitelerde Paylaş

Özgürlüğün tadını çıkarmak istemiyormusun temiz hava ve oksijeni içine çekmek o yol esaret yoluydu esir gibi yaşamak.Kendi başına kararlar alabilmek asıl özgürlük budur.

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...

Bakara 193

Fitne kalmayıp, din de Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Vaz geçerlerse, artık zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur.

Müslümanların kendilerini savunduklarını söyleyenler, bu gibi ayetlerde yalanlanmaktadır.

Burada din allahın oluncaya kadar savaşın demek, allah'ın dininden başka din kalmayana kadar savaşın demektir. Allahın dini islamdır.

Yani mesela savunma, kendini koruma, saldırma vb değildir. Çünkü mesele din temelindedir, korunma temelinde değil.

Bu durumda müslümanların kaçınılmaz olarak herkese savaş açmaları gerekmektedir. Emir açıktır.

Ve müslümanlar da emrin gereği olarak herkese savaş açmaktadırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...