Jump to content

Bir Ateistin Yaşama Amacı Nedir?

Recommended Posts

Yaşama amacı olmak zorundamı bunu bilemem ama Bizim müslümanlar olarak yaşama amacımız bellidir.

Ama ateistlerin gerçekte yaşama amacı var mıdır? Varsa nedir? Yoksa neden yoktur? Ya da olmak zorundamıdır?

Mesela, Kimilerinin tek amacı dinleri yeryüzünden silmekmidir? Böyle olunca dünya daha güzel bir yer olacakmıdır?

Mesela, kimilerinin amacı amaçsızlık mıdır? Doğ-yaşa-öl üçlemesinden mi ibarettir?

Örnekler çoğaltılabilir. Ateistler olarak ilk sorduğum sorunun cevabını tam olarak verebilecek ateist varmı merak ediyorum.

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaşama amacı olmak zorundamı bunu bilemem ama Bizim müslümanlar olarak yaşama amacımız bellidir.

Ama ateistlerin gerçekte yaşama amacı var mıdır? Varsa nedir? Yoksa neden yoktur? Ya da olmak zorundamıdır?

Mesela, Kimilerinin tek amacı dinleri yeryüzünden silmekmidir? Böyle olunca dünya daha güzel bir yer olacakmıdır?

Mesela, kimilerinin amacı amaçsızlık mıdır? Doğ-yaşa-öl üçlemesinden mi ibarettir?

Örnekler çoğaltılabilir. Ateistler olarak ilk sorduğum sorunun cevabını tam olarak verebilecek ateist varmı merak ediyorum.

Sizlerin yaşama amacı belli, sonsuza kadar yanmaktan yırtıp cennete kapağı atmak ve sonsuza kadar hurilerle alem yapmak. Bu amaç uğruna herşey mübah, ölmek ve öldürmek de dahil. Taptığınız putun sizleri kiralık katil ya da paralı asker olarak görmesi nasıl bir duygu acaba?

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Bir de senin tanrının amacı nedir? Sonsuza kadar cennettekilerin alem yapmasını seyretmek ve sonsuza kadar insan yakmak mıdır?

Sitelerde Paylaş

Bu soruya dürüstçe cevap verecek ateist bulmak biraz zordur

neticede öleceksin yok olacaksın hiç olacaksın

sevdiğin herkes ve herşeyden ebediyen ayrılacaksın

dünyada sahip olduğun herşeyi kaybedeceksin

buna aklı kalp ruh dayanamaz

genelde ateistler bu gibi sorulardan uzak durarak hayatlarını devam ettirmeyi tercih ederler

bu konuda da böyle olacaktır

soruya cevap yerine

suçlamalar hakaretler havada uçuşacak

Sitelerde Paylaş

genelde ateistler bu gibi sorulardan uzak durarak hayatlarını devam ettirmeyi tercih ederler

soruya cevap yerine

Ben de zaten daha olgun ateistlerin cevaplarını merak ediyorum aslında. Çünkü ateizmi bilmeyen çok sayıda ateist var. Hakarete başvurmalarının tek sebebi de bu değerli kardeşim. Selametle.

Sitelerde Paylaş

Amaç yok ki. Amaç dediğin bir yanılsama sadece.

Ateistlerin yaşama amacı olsa olsa yapay bir amaçtır, tıpkı senin amacın gibi.

Yapay derken?

Sizin ki daha mı reel. Evrildiğinizi savunuyorsunuz ve tamamen rastlantıların ürünüsünüz buna göre. Peki amaç ne öyleyse. Neden evrildiniz vew sahip olduğunuz bilinç düzeyi ne işe yarıyor? Kısaca bir amaç yoksa neden milyonlarca yıldır evriliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

İnsan istediği şeye istediği şekilde anlam yükleyebilir. Siz nasıl ki dine aşırı anlam yüklüyorsanız bir ateist de herhangi bir şeye anlam yükleyip onun peşinden gidebilir. MESELA HAYATIN ANLAMINI ARAŞTIRMAKTIR AMACI! Sizin gibi cevaplarını 10 yaşında öğrenip o cevaplara göre mezara gitmez, mezara kadar sorgular!

Sitelerde Paylaş

Ben de zaten daha olgun ateistlerin cevaplarını merak ediyorum aslında. Çünkü ateizmi bilmeyen çok sayıda ateist var. Hakarete başvurmalarının tek sebebi de bu değerli kardeşim. Selametle.

Ateizmi bizim gibi ateistlere öğretmeni bekliyoruz, neddir ateizm? Şunu söyle bir bize sonra olguncu fetişinle ilgilenir birisi.

Sitelerde Paylaş

İnsan istediği şeye istediği şekilde anlam yükleyebilir. Siz nasıl ki dine aşırı anlam yüklüyorsanız bir ateist de herhangi bir şeye anlam yükleyip onun peşinden gidebilir. MESELA HAYATIN ANLAMINI ARAŞTIRMAKTIR AMACI! Sizin gibi cevaplarını 10 yaşında öğrenip o cevaplara göre mezara gitmez, mezara kadar sorgular!

Tamam haklısın, sorgulamalı insan. Ama bence bunun bir amacı da olmalı. Öylesine sorgula dur bütün ömür boyunca peki sonra ne olacak ölüp gideceksin. Bildiklerin de seninle birlikte gidecek, sorguladıkların da.

Mesela ben de araştırmayı çok severim ama içi boş olunca bir anlam ifade etmiyor bana. Yani tefekkür boyutuyla aratırdığımda aşırı lezzet alıyorum bu durumdan.

Siz araştırırken neler amaçlıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

soruya cevap yerine

Ne yani yokolup gideceğiz diye arapların saçmalıklarına, masallarına inanmak zorunda mıyız? Arapların masallarına inanınca gerçek mi olacak hayallerin? Hani yokolmaktan o kadar korkuyorsan yeniden doğma masalları da var. Neden onlara da inanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yapay derken?

Sizin ki daha mı reel. Evrildiğinizi savunuyorsunuz ve tamamen rastlantıların ürünüsünüz buna göre. Peki amaç ne öyleyse. Neden evrildiniz vew sahip olduğunuz bilinç düzeyi ne işe yarıyor? Kısaca bir amaç yoksa neden milyonlarca yıldır evriliyorsunuz?

Abbaov.

Amaç yok. Evrilme de amaçlı bir süreç değil. Biz de rastlantıların ürünü değiliz.

Amacı senin beynin yaratıyor.

Sitelerde Paylaş

Tamam haklısın, sorgulamalı insan. Ama bence bunun bir amacı da olmalı. Öylesine sorgula dur bütün ömür boyunca peki sonra ne olacak ölüp gideceksin. Bildiklerin de seninle birlikte gidecek, sorguladıkların da.

Mesela ben de araştırmayı çok severim ama içi boş olunca bir anlam ifade etmiyor bana. Yani tefekkür boyutuyla aratırdığımda aşırı lezzet alıyorum bu durumdan.

Siz araştırırken neler amaçlıyorsunuz?

Neden ille de ölümden sonrasına takıldın? Şu an yaşamamız yetmiyor mu? Ölünce yokolup gideceğiz diye boş boş oturmamız mı lazım yoksa? Can sıkıntısı diye bir şey var.

Sitelerde Paylaş

Ateizmi bizim gibi ateistlere öğretmeni bekliyoruz, neddir ateizm? Şunu söyle bir bize sonra olguncu fetişinle ilgilenir birisi.

Ateist olsaydım çok güzel öğretirdim. Benim işim bu değil. Kendi savunduğun ideolojiyi bilmiyorsan hacinin bir sözü aklıma geliyor, "bu site ateistleri de adam etmek için var."

Sitelerde Paylaş

Ateiste göre insanın doğal amacı hayatta kalmak ve neslinin devamını sağlamaktır.Yapay amaçlar ise kişiden kişiye değişir:Öğretmen olmak,zayıflamak,Ebru ile evlenmek,PS4 satın almak vb.

Ateistler Kur'an'ın uydurma olduğunu düşündükleri için bir müslümanın amacı da onlara göre yapay bir amaçtır.

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim yaşam amacımız.

İslamı dünya üzerinde silmektir :)

İnternetin gücünü kulanıp islamı yok etmektir :)

keh keh keh

Müslümanlar sonunuz geliyor islam tarihin karanlık sayfalarına gömülecek :)

keh keh keh

keh keh demeyi haciden mi öğrendin? Yoksa sen hacimisin :)

Tam tersi bilim geliştikçe sizin sonunuz geliyor. bknz bigbang..

Sitelerde Paylaş

Ateist olsaydım çok güzel öğretirdim. Benim işim bu değil. Kendi savunduğun ideolojiyi bilmiyorsan hacinin bir sözü aklıma geliyor, "bu site ateistleri de adam etmek için var."

E senin müslümanlığından nerden emin olacaz? Yarım yamalak müslüman olamdığını nerden bilecez, sen git ağababan gelsin, sen kimsin ? Sana mı kaldı müslümanlığı savunmak, ikile şeyhin gelsin.

Sitelerde Paylaş

Neden ille de ölümden sonrasına takıldın? Şu an yaşamamız yetmiyor mu? Ölünce yokolup gideceğiz diye boş boş oturmamız mı lazım yoksa? Can sıkıntısı diye bir şey var.

"Can" dediğin şey somut mu soyut mu? Neden sıkılıyor..

Ölümden sonraya takılmama gerek yok neler olacağını biliyorum zaten. Biz hayatın kendisine takılıyoruz, çünkü imtihanın asıl mekanı burası. Bu yüzden çok önemli.

Sahi senin bir amacın var mı sağduyu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...