Jump to content

Müslümanların Yaşama Amacı Nedir?

Recommended Posts

Sürekli ateistlerin ''yaşama amacı''nı sorgulayan müslümanların şu amaçları neymiş bir öğrenelim,

Sonsuz cennet hayatı mı? Bu allaha hakaret olur. Dişimi sıktım ver paramı demek bu.

Allahın'ın gözüne girip gözde eleman olmak mı? Yorum bile yapmak istemiyorum.

Bunlar amaç mı yoksa araç mı?

Sizin amacınız nedir müslümanlar?

Kazan kazan mı var çıkar ilişkisi mi? Sırtını kaşıdım sırtımı kaşı.

Bir tarafta övülmeye doyamayan bir ego, diğer tarafta ödül kemikleri,

Var olan işitilmiş en büyüp dolap mı çevriliyor, nerden baksanız çıkar ilişkisi, burada bir gariplik var nedir o müslümanlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslümanların ''cennet'' ve ''ödül'' kavrayışlarını destekleyelim. bunun için takva da üstün olanların cennete kabulde tercih sebebi olmak zorunda olduklarını belirtelim. ahiret hayatına yani ebedi mutluluğa erişmek için öte tarafa bu dünyadan sıkı hazırlık yapılarak, yani antrenmanlı olarak gitmelerini yine ısrarla tembih edelim. bunun için dünya hayatına meyletmemeleri, hayatını ibadet işlerini odaklamayı öğrenmeliler. böylece daha iyi bir sürü olurlar :D

Sitelerde Paylaş

müslümanların ''cennet'' ve ''ödül'' kavrayışlarını destekleyelim. bunun için takva da üstün olanların cennete kabulde tercih sebebi olmak zorunda olduklarını belirtelim. ahiret hayatına yani ebedi mutluluğa erişmek için öte tarafa bu dünyadan sıkı hazırlık yapılarak, yani antrenmanlı olarak gitmelerini yine ısrarla tembih edelim. bunun için dünya hayatına meyletmemeleri, hayatını ibadet işlerini odaklamayı öğrenmeliler. böylece daha iyi bir sürü olurlar :D

Evet güzel bir önerme, dinden çıkarmak yerine pışpışlayıp uyutmak daha kolay :)

Sitelerde Paylaş

Tüm hayat boyunca Kur'an'da emredildiği gibi erdemli bir insan olabilmek.Topluluğa göre değil gerçeğe göre hareket etmek.

Bir yalan daha. Kuran'la erdemin ne alakası olabilir ki? Tamamen zıt kavramlar. Mesela sırf ana babasını dinden çıkarır korkusuyla bir çocuğu öldürmeyi haklı gören bir dinin erdemle ne işi olabilir?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ikiye ayrılır,birincisi aptal,ikincisi de kurnaz müslümandır,kurnaz müslümanın yaşam amacı kendini mağdur olarak gösterip,dünya hayatının bütün nimetlerine erişmektir.. Ramazanda oruç yiyorlar,cami de içki içiyorlar,camilerimizi ahır yaptılar,kızlı,erkekli kalıp fuhuş yapıyolar diye aptal müslümanları kandırıp bütün malları mülklerine haberleri olmadan el koyarlar,Aptal müslümanlar'ın yaşam amacı filan yoktur,sadece kendilerine denileni yaparlar.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ikiye ayrılır,birincisi aptal,ikincisi de kurnaz müslümandır,kurnaz müslümanın yaşam amacı kendini mağdur olarak gösterip,dünya hayatının bütün nimetlerine erişmektir.. Ramazanda oruç yiyorlar,cami de içki içiyorlar,camilerimizi ahır yaptılar,kızlı,erkekli kalıp fuhuş yapıyolar diye aptal müslümanları kandırıp bütün malları mülklerine haberleri olmadan el koyarlar,Aptal müslümanlar'ın yaşam amacı filan yoktur,sadece kendilerine denileni yaparlar.

Heee Heee

Iyiki Müslüman ülkede ateist olmuşsun değerini iyibiliyorsun kafan ne istiyorsa onu yazıyorsun iyilik Japon ya yada İngiltere de doğmadın yoksa konuşacak bir sözün olamıyacaktı

Sitelerde Paylaş

Heee Heee

Iyiki Müslüman ülkede ateist olmuşsun değerini iyibiliyorsun kafan ne istiyorsa onu yazıyorsun iyilik Japon ya yada İngiltere de doğmadın yoksa konuşacak bir sözün olamıyacaktı

Sende iyi ki müslüman ülkede müslüman olarak doğmuşsun,ingiltere de,japonya da doğsaydın,kendi sığ dünyanda bildiğin ne kadar günah varsa, gavurlar tarafından çatır çatır işlendiğini görecek ve buna rağmen gavurların ,senin hayal dahi edemeyeceğin kadar mutlu yaşadığına tanık olacaktın,için burkulup,yapayanlız kalacaktın.
Sitelerde Paylaş

Sende iyi ki müslüman ülkede müslüman olarak doğmuşsun,ingiltere de,japonya da doğsaydın,kendi sığ dünyanda bildiğin ne kadar günah varsa, gavurlar tarafından çatır çatır işlendiğini görecek ve buna rağmen gavurların ,senin hayal dahi edemeyeceğin kadar mutlu yaşadığına tanık olacaktın,için burkulup,yapayanlız kalacaktın.

Sizde bu önyargı oldumu karşınızda kimse duramaz sala gitsin zaman böyle daha eyce geçiyor

Uzaklara gitmeye gerek yok etrafıma baktıkca nekadar yalnız yaşadığımı gorebiliyorum

Sitelerde Paylaş

Müslümanların hayat amaçları YOKTUR..olamaz da...

Evet bu belki size sınırları zorlayan bir yorum gibi gözükebilir...

Ancak daha dünyanın güneşin etrafında döndüğü bilgisini tersten veren bir kitaba ve devamlı pohpohlanmak isteyen kibirli bir yüce! varlığa inanmış bir müslümanın

yaşama amacını belirleme özgürlüğü yoktur.

Kendi amaçlarını kendi belirlemezler ...o zaten inandıkları din ve tanrı tarafından belirlenmiştir..

"tanrıya kulluk" ...

İnanmayanla inananın farkı işte burada ortaya çıkıyor:

İnanmayan hayat amacını özgürce belirleyebilip "yaşayabilirken"

İnanan tanrıya kulluk ya da kölellik ezikliği içinde "var olmak" zorunda...

Sitelerde Paylaş

Açık konuşacağım utanıyorum biraz ama :D ben müslümanken amacım cennete gitmekti aynı zamanda cehenneme gitmemekti. 2 amacada aynı anda sahiptim. Yunus gibi bana seni gerek seni seviyesine hiç erişemedim. O yüzden müslümanlar burada şimdi maval okumasınlar bizde müslüydük zamanında hemde arpalı

Sitelerde Paylaş

Açık konuşacağım utanıyorum biraz ama :D ben müslümanken amacım cennete gitmekti aynı zamanda cehenneme gitmemekti. 2 amacada aynı anda sahiptim. Yunus gibi bana seni gerek seni seviyesine hiç erişemedim. O yüzden müslümanlar burada şimdi maval okumasınlar bizde müslüydük zamanında hemde arpalı

Müslüş ken müslüş lafına pek kızar gibi bir halin var acısınımı çıkartırsın ne

Gene aynı amaç uğruna yaşıyorsun farkında olsan keşke

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...