Jump to content

inanma , teslimiyet

Recommended Posts

pire

1500 yil önceki bir kitaba ve peygambere inanma zorunluluğu ne kadar mantikli? Teslimiyet... Teslimiyet koru körüne inanmaktan başka bisey ifade etmiyor benim için ? Herhangi bilgi, kanit, delil olmadan inanmak. Bu siteye ilk kaydoldugumda muslumandim ama artik İslam benim için efsaneden başka bisey değil.

inkarın bir delili yok

yaradılış konusunda somut bir teori bile yok

Allahın olmadığına delil yok

ha keza ateiszmde bir hakikat yok

İslama gelelim

Cenabı Hakkın varlığına vücumuzdaki en küçük hücreden atomdan tut

kainatın tümü milyonlarca delil var

Bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm peygamberler aynı şeyi söylüyor

Allah birdir, Ahiret günü vardır Cennet Cehennem vardır

aynı güzel öğütleri veriyorlar

çalmayacaksın zina yapmayacaksın komşuna yakınına iyi bakacaksın vb

güzel ahlaklı olacaksın doğru sözlü olacaksın

dinden çıkarak hepsine sırtını dönüyorsun

şimdi aklı başında bir insan oturup düşünmeli

islamı reddetmekel ne kazanıyorum

neleri kaybediyorum diye bir analiz yapmalı

ve ne uğruna şüpheye düşüyorsun

ateismde bir hakikat mı var?

bir güzellik bir değermi var?

hayır ateizm bir inkardır ve varolan güzel hasletleri inkardan başka

elle tutulur gözle görülür bir isbatı yok faydası yok güzel bir tarafı yok

Sitelerde Paylaş

İslama gelelim

Bu peygamber denen kişilerden hangisini görüp konuştun da böyle dediklerini iddia ediyorsun?

Nerede bu peygamberler, ha? Bir tanrı olacak, milyarlarca ışık yılı çapında evren yaratacak, canlılığı ve insanlığı yaratacak, tutup da bir kaç sahtekarı elçi seçecek kendisini insanlığa anlatsın diye ha? Neden? Kendi kendini tanıtacak kadar cesareti yok mu da bazı insanların arkasına saklanıyor tanrın? Sınav bozulur, di mi? Neyin sınavı ise? Bu tanrı her naneyi bilmiyor mu da bir de sınav yapıyor? Sınav yapıp bilmediği neyi öğrenecek?

Daha ortada insanlık yokken "Ben cehennemi insanlarla dolduracağım." diye yemin edip yola çıkan bir tanrıyı neye dayanarak merhametli, şefkatli ve adil diye tanıtabiliyorsunuz insanlığa?

Zaten yeryüzünde yeteri kadar adaletsizlik ve zulüm var, bir de bu dinler ateşe benzin döküyorlar, insanların arasına düşmanlık, kin ve nefret tohumu ekip insanları birbirine kırdırıyorlar. Bunu anlamak için kendine bakman yeterli. Sırf senin putuna inanmıyor diye, putunu eleştirdiler, laf söylediler diye içini bir öfke, bir kin kaplamıyor mu, nerfretle dolmuyor musun? Sen böylesin de bir hristiyan veya bir yahudi çok mu farklı? Zaten arada var olan düşmanlık, kin ve nefret bu din yüzünden daha da alevlenmiyor mu? Bunun neresinde iyilik, güzellik var? Binlerce yıldır din adına kaç ocak söndü, kaç aile katledildi, kaç insan öldürüldü?

Madem dinin çalmayacaksın demiş, neden o zaman ganimet denen rezillik var dininde? İnsanların malını, mülkünü yağmalayıp köleleştirmek nedir?

Erkeğe 4 kadın alma izni vermenin zinadan ne farkı var? Cariyeleri cinsel amaçlar için kullanma zina değil mi?

Sitelerde Paylaş
SAĞDUYU

Gönderilme tarihi Bugün, 01:34 ÖÖ

dr.Kemal, on 30 Aralık 2013 - 11:08 ÖS, said:

İslama gelelim

Bu peygamber denen kişilerden hangisini görüp konuştun da böyle dediklerini iddia ediyorsun?

Nerede bu peygamberler, ha? Bir tanrı olacak, milyarlarca ışık yılı çapında evren yaratacak, canlılığı ve insanlığı yaratacak, tutup da bir kaç sahtekarı elçi seçecek kendisini insanlığa anlatsın diye ha? Neden? Kendi kendini tanıtacak kadar cesareti yok mu da bazı insanların arkasına saklanıyor tanrın? Sınav bozulur, di mi? Neyin sınavı ise? Bu tanrı her naneyi bilmiyor mu da bir de sınav yapıyor? Sınav yapıp bilmediği neyi öğrenecek?

Daha ortada insanlık yokken "Ben cehennemi insanlarla dolduracağım." diye yemin edip yola çıkan bir tanrıyı neye dayanarak merhametli, şefkatli ve adil diye tanıtabiliyorsunuz insanlığa?

Zaten yeryüzünde yeteri kadar adaletsizlik ve zulüm var, bir de bu dinler ateşe benzin döküyorlar, insanların arasına düşmanlık, kin ve nefret tohumu ekip insanları birbirine kırdırıyorlar. Bunu anlamak için kendine bakman yeterli. Sırf senin putuna inanmıyor diye, putunu eleştirdiler, laf söylediler diye içini bir öfke, bir kin kaplamıyor mu, nerfretle dolmuyor musun? Sen böylesin de bir hristiyan veya bir yahudi çok mu farklı? Zaten arada var olan düşmanlık, kin ve nefret bu din yüzünden daha da alevlenmiyor mu? Bunun neresinde iyilik, güzellik var? Binlerce yıldır din adına kaç ocak söndü, kaç aile katledildi, kaç insan öldürüldü?

Madem dinin çalmayacaksın demiş, neden o zaman ganimet denen rezillik var dininde? İnsanların malını, mülkünü yağmalayıp köleleştirmek nedir?

Erkeğe 4 kadın alma izni vermenin zinadan ne farkı var? Cariyeleri cinsel amaçlar için kullanma zina değil mi?

İŞTE BAK bende tam bundan bahsediyordum

otur yazdığını oku içinden dindarlara ve yaratana karşı nasıl bir kin ve öfke kustuğunu gör

bu dünyayı kana bulayan varsa senin gibi gittiği yolun bile anlamını bilmeyen fanatiklerdir

ayrıca hristyanın yahudinin günahını müslümana yükleyemezsin

senin üstatların ateist lenin stalin mao milyonlarca insanı kesti sürgün etti kadınlara tecavüz etti ettirdi

bir ateist olarak onları neyle savunacaksın bakalım?

o zaman kan akmadımı ?

bu dinsiz adamlar insanları değil koskoca ülkeleri halkları milyonları perişan etti be

zaten sende 2gram akıl olsa kendi kendinle çelişen bu saçmalıklarla forumu kirletmezdin

Sitelerde Paylaş

İŞTE BAK bende tam bundan bahsediyordum

otur yazdığını oku içinden dindarlara ve yaratana karşı nasıl bir kin ve öfke kustuğunu gör

bu dünyayı kana bulayan varsa senin gibi gittiği yolun bile anlamını bilmeyen fanatiklerdir

ayrıca hristyanın yahudinin günahını müslümana yükleyemezsin

senin üstatların ateist lenin stalin mao milyonlarca insanı kesti sürgün etti kadınlara tecavüz etti ettirdi

bir ateist olarak onları neyle savunacaksın bakalım?

o zaman kan akmadımı ?

bu dinsiz adamlar insanları değil koskoca ülkeleri halkları milyonları perişan etti be

zaten sende 2gram akıl olsa kendi kendinle çelişen bu saçmalıklarla forumu kirletmezdin

Sende yazdıklarımı düşünecek beyin nerede? Sen tam bir süzme salaksın. Gelmiş bana Lenin, Stalin, Mao'dan bahsediyorsun, benim daha neyi savunduğumu bile anlamamışsın. Bana ne bu saydığın heriflerden? Beni kendin gibi aklını kullanmayı bırakıp sahtekarların peşine takılan birisi mi sandın?

Hristiyan ve yahudilerle müslümanların ne farkı var? Hepinizde aynı sözde puta tapmıyor musunuz, aynı masallara, aynı saçmalıklara inanmıyor musunuz? Kendini iyi tanımak istiyorsan bir hristiyana, bir yahudiye bak! Temelde hiç bir farkınız yok. Sen Muhammed'in, hristiyan İsa'nın, Yahudi'de Musa'nın peşine takılınca kendinize bir putun sonsuz hayat vaad vereceğini, başka herkesin sonsuza kadar cayır cayır yakılacağını sanmıyor musunuz?

O dinsiz dediğin adamlar koskoca ülkeleri mahvetti de senin dinli dediğin adamlar ne yaptı? Bir put ve ganimet uğruna milyonları perişan etmedi mi? Hristiyanlık ve İslam yayılırken kaç milyon insan canından, ailesinden, sevdiklerinden, malından ve mülkünden oldu? Senin peşinden gittiğin adam kaç kabileyi katletti, malına kondu, yerinden, yurdundan etti? Ya onun peşinden gelenler?

Tevbe/23. Ey inananlar, kâfirliği severler ve küfrü imana tercih ederlerse babalarınızı ve kardeşlerinizi de dost edinmeyin ve içinizden kim onları severse onlardır zulmedenler.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

İşte taptığın kitaptan 2 ayet. Ana, baba, çocuklar ve kardeşler arasında bile nifak sokuyor. Senin putun senin gibileri kiralık katil ve paralı asker olarak görüyor, bak, ne diyor ayette? Put sizlerin canını cennet karşılığı satın almış. Neden satın almaya gerek duyuyorsa? Kendi yarattığı canı kimden satın alıyor acaba? Artık put yolunda savaşıp öldürmeniz ve ölmeniz isteniyor, bir de iyi alışveriş yaptınız diye gazlıyor sizleri.

Bende olmadığını sandığın 2 gram akıl için kendi beynine bak! Hangi akla hizmetle 1400 yıl önce ölmüş bir adama inanmadığın için sonsuza kadar yanacağına inanıyorsun? Bu kadar gerizekalı mısın?

İnsanlığa senden bin kat faydası dokunanlar sırf Muhammed adlı bir arap bedevisine inanmadığı için sonsuza kadar yakılacak, senin gibi beyinsizler sonsuza kadar hurilerle şarap alemi yapacak, ha? Aklına şaşayım senin.

Sitelerde Paylaş

Dr. kemal, Tanrının var olduğuna ilişkin kanıtlar İslam'ın varlığına kanıt değildir. Evet bence de bir Tanrı var fakat bu Tanrı Allah değil. Tanrının varlığını lütfen Allahın varlığına veya İslamın hak olduğuna bir delil gösterme. Yıllarca benim aklımı kullanmama engeller olanlar da aynı şeyi yapıyorlardı ve hala da yapmaya çalışıyorlar. Yazdıklarını bir daha oku derim belki farkedersin

Sitelerde Paylaş

Allah isim değildir isim varlık tanımında kullanılır allah sıfattı özelliğidir ister tanrı de ister allah herşey ondan bahseder o birdir bütün yollar ona gider

Allah kendisinin varoldugunu ispatı için ne evreni ne bilimi yaratmıştır Nede resul yollayıp kendisinden insanları haberdar etmiştir allah varlık değildir bunun aksini düşünen biri tarihler boyunca allaha tapmıştır bunu kendi uydurmuştur

Kemal bey başkasının yoluna değil kendi yolunuza bakın tabelalarınıza bakın ne tarafa gidiyorsunuz diye

ilerde yol ayrımı var kaçırmayın

Sitelerde Paylaş

Bir ülkede aydın diye nitelendirilen ve oldukça seveni olan bireyler tabuları yıkmayı başarabilirse bir sel gibi arkasından akmaya hazırdır medeniyet arzusuyla yananlar.

Bunu söylüyorum çünkü Uğur Dündar'ın yaptığı tam da buna bir örnektir. Geçen programda Prof. Celal Şengör tam açıklama yapacakken onu engellemesi ve ardından reklama gidilmesi içinde bulunduğumuz akıbetin ne kadar vahim olduğunun acı ispatıdır. Video aşağıdadır:

Celal Şengör: "Nerede Din Egemen Olmuşsa Ahlaksızlık Tavana Vurmuştur''

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...