Jump to content

Ateistlerin acınası halini betimleyen efsanevi tirat

Recommended Posts

neden, bay anderson neden?
neden, neden bunu yapıyorsun? neden ayağa kalkıyorsun? neden dövüşmeye devam ediyorsun?

inandığın şeyler için dövüştüğünü mü sanıyorsun? sağ kalmadan öte birşey için..
bana bunun ne olduğunu söyleyebilir misin? bu özgürlük mü, yoksa doğruluk mu, belki de barıştır ha, sevgi olabilir mi?

illüzyonlar bay anderson, algımızın yanılgıları.
herhangi bir anlamı ya da amacı olmayan bir varoluşu, ümitsizce haklı göstermeye uğraşan zayıf insan zekasının ürettiği geçici kuruntular
ve bunların hepsi en az matrix kadar yapay.
zaten sevgi gibi zavalli bir kavrami insan zekasi icad edebilirdi.
bunu gorebilirsin, bu durumu kabullenmelisin bay anderson, bunu şimdi bilmelisin. kazanamasın, amaçsızca dövüşmeye devam etmenin hiçbir anlamı yok!

neden, bay anderson, neden, neden direniyorsun? tarihinde haci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki brutal sen neden hala bu anlamsızlığa direniyorsun...

Onu en amansız biçimde savunuyor göründüğün halde....

Acaba içİnde bir yerlerde her şeyin bir anlamı olabileceğine dair kendine bile itiraf edemediğin Bir ümit mi taşıyorsun....

Çünkü o bir insan.

Sitelerde Paylaş

neden, neden bunu yapıyorsun? neden ayağa kalkıyorsun? neden dövüşmeye devam ediyorsun?

bana bunun ne olduğunu söyleyebilir misin? bu özgürlük mü, yoksa doğruluk mu, belki de barıştır ha, sevgi olabilir mi?

herhangi bir anlamı ya da amacı olmayan bir varoluşu, ümitsizce haklı göstermeye uğraşan zayıf insan zekasının ürettiği geçici kuruntular

bunu gorebilirsin, bu durumu kabullenmelisin bay anderson, bunu şimdi bilmelisin. kazanamasın, amaçsızca dövüşmeye devam etmenin hiçbir anlamı yok!

neden, bay anderson, neden, neden direniyorsun?

Brutal bizden ne bekliyorsun onu söyle?

Hepimiz bu sistemin zavallı canlıları değilmiyiz.

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

Etrafına bir bakın nerde en zavallı oluyoruz sistemi bozan bizleriz

Ben tüm insanlığı söylüyorum. Tüm insanlık zavallı.

Hepimiz bir gün ebedi hiçliğe gidecez

Sonra dünya yok olacak onunda bir ömrü var.

Peki ne olacak bu kadar bilgi birikimi koca bir hiç

Biz sadece evrim denen sistemin oyuncağıyız. :)

Sitelerde Paylaş

neden, bay anderson, neden, neden direniyorsun?

bu sorunun yanıtı gen bencilliği

Sitelerde Paylaş

Ben tüm insanlığı söylüyorum. Tüm insanlık zavallı.

Hepimiz bir gün ebedi hiçliğe gidecez

Sonra dünya yok olacak onunda bir ömrü var.

Peki ne olacak bu kadar bilgi birikimi koca bir hiç

Biz sadece evrim denen sistemin oyuncağıyız. :)

Ben canlı derken herşeyi anladım

Hiçliğe değil geldigimiz yere geri gideceğiz

Bilmediğimiz konu hakkında konuşmasak bunca birikimim boşa gittiğini kim biliyor

Oncağın sahibi evrense vardır bir bildiği karamsar olmayalım

Sitelerde Paylaş

çünkü bu benim seçimim

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

Biz emâneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik;

hepsi de onu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korktular.

İnsan ise onu yüklendi.

Gerçekten insan çok zâlim, çok câhildir. (Ahzâb Sûresi: 72.)

tefsiri:

"

Şu âyetin büyük hazînesinden tek bir cevherine işaret edeceğiz. Şöyle ki:

Gök, zemin, dağ, tahammülünden çekindiği ve korktuğu emânetin müteaddit vücûhundan bir ferdi, bir vechi, ene'dir(BENLİK). Evet, ene zaman-ı Âdem'den şimdiye kadar âlem-i insaniyetin etrafına dal budak salan nurânî bir şecere-i Tûbâ ile, müthiş bir şecere-i zakkumun çekirdeğidir. Şu azîm hakikate girişmeden evvel, o hakikatin fehmini teshîl edecek bir mukaddime beyân ederiz. Şöyle ki:

Ene, künûz-u mahfiye olan esmâ-i İlâhiyenin anahtarı olduğu gibi, kâinatın tılsım-ı muğlâkının dahi anahtarı olarak bir muammâ-i müşkülküşâdır, bir tılsım-ı hayretfezâdır. O ene, mahiyetinin bilinmesiyle, o garip muammâ, o acîb tılsım olan ene açılır ve kâinat tılsımını ve âlem-i vücûbun künûzunu dahi açar." DEVAMI>> http://www.risaleara.com/oku.asp?a=emanet%20da%F0&id=485

Sitelerde Paylaş

çünkü bu benim seçimim

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

Biz emâneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik;

hepsi de onu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korktular.

İnsan ise onu yüklendi.

Gerçekten insan çok zâlim, çok câhildir. (Ahzâb Sûresi: 72.)

tefsiri:

"

Şu âyetin büyük hazînesinden tek bir cevherine işaret edeceğiz. Şöyle ki:

Gök, zemin, dağ, tahammülünden çekindiği ve korktuğu emânetin müteaddit vücûhundan bir ferdi, bir vechi, ene'dir(BENLİK). Evet, ene zaman-ı Âdem'den şimdiye kadar âlem-i insaniyetin etrafına dal budak salan nurânî bir şecere-i Tûbâ ile, müthiş bir şecere-i zakkumun çekirdeğidir. Şu azîm hakikate girişmeden evvel, o hakikatin fehmini teshîl edecek bir mukaddime beyân ederiz. Şöyle ki:

Ene, künûz-u mahfiye olan esmâ-i İlâhiyenin anahtarı olduğu gibi, kâinatın tılsım-ı muğlâkının dahi anahtarı olarak bir muammâ-i müşkülküşâdır, bir tılsım-ı hayretfezâdır. O ene, mahiyetinin bilinmesiyle, o garip muammâ, o acîb tılsım olan ene açılır ve kâinat tılsımını ve âlem-i vücûbun künûzunu dahi açar." DEVAMI>> http://www.risaleara...anet dağ&id=485

Bu tefsirin tefsiri yok mu?

Ayrıca bu emanet nedir? Gökler, yer ve dağ hangi bilinçle bu emaneti reddediyor?

Bu put kadar salak bir put az bulunur, hem insanı kendi tasarlıyor hem de zalim ve cahil diyerek hakaret ediyor, be salak put bu insan senin eserin değil mi, o zalim ve cahilse senin beceriksizliğin ve salaklığın değil mi bu? Bir makine yapıp da sonra o makine düzgün çalışmazsa yaptığı makineye küfür eden mühendislere benziyor.

Sitelerde Paylaş

Neden ateistlerin hali olsun ki?

Neredeyse her insan böyle. Düşünce çatışmalarının sebebi dahi ölüm korkusu.

Teistlerin durumu farklı, bu gerçekliğin farkında olmadıkları için, kendi masal dünyalarında mutlu mesut yaşıyorlar.

Yukarıda biri, dağlara teklif edilen emaneti biz aldık diyor, ne güzel bir kafa yaşıyorlar görmüyor musun?(:

Sitelerde Paylaş

Teistlerin durumu farklı, bu gerçekliğin farkında olmadıkları için, kendi masal dünyalarında mutlu mesut yaşıyorlar.

Yukarıda biri, dağlara teklif edilen emaneti biz aldık diyor, ne güzel bir kafa yaşıyorlar görmüyor musun?(:

Mutlu değilmisin ?

Sitelerde Paylaş

Ya sessizce oturup başkalarının yazdığı senaryodaki rollerine devam eder ve öylece karikatür gibi ölürsün, ya da direnir, sana biçilen rolü kabul etmez kendi oyunun oynarsın. En azından oynamaya çalışırken ölürsün.

Ya üzerine gelen çoğunluğa, baskıya, sisteme, hayatını tüketen herşeye izin verirsin ya da kurşun gibi üzerine yağan dayatmalara hayır der, yaşamaya başlarsın.

Seçim senin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...