Jump to content

Dininizin Zararlı Olabileceğine Dair 8 Sebep

Recommended Posts

Önemli bulup çevirdiğim bir video; ana başlıklar

1.Öteki insanları "aşağı" görmeyi ya da onların cehennemlik olduklarını öğretiyorsa, dininiz zararlıdır.

2. Siz ve sevdiklerinizin arasına giriyorsa dininiz zararlıdır.

3. Bu hayatı yaşamak yerine sonraki hayatı yaşamanız gerektiğini söylüyorsa dininiz zararlıdır.

4.İbadethanenize sıradışı miktarda vakit ve para harcıyorsanız dininiz zararlıdır.

5.Bir şeyler yapabilecekken yapmamanız gerektiğini söylüyorsa dininiz zararlıdır.

6.Realiteye güvenmememiz konusunda sizi teşvik ediyorsa dininiz zararlıdır.

7.Sizin bir günahkar ya da arızalı olduğunuzu öğretiyorsa dininiz zararlıdır.

8.Eleştirel düşünmekten sizi caydırıyorsa dininiz zararlıdır.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İslam dini tarihten anlaşılacağı üzere insanlar arasında Avrupa'da kral, soylu, rahip, burjuva, köylü ve siyah-beyaz ayrımı varken bütün insanları eşit gören bir dindir. Avrupa'da insanlar vahşice savaş halinde bir toplumu andırırken, Osmanlı Devleti'nde en güzel sosyal yönetim yine İslam sayesindedir. İslam sayesinde insan huzur,güven ve barış içerisinde yaşamıştır. Bunu tarih bize göstermiştir. Ama ateistler siz inanmamaya devam edin isterseniz.

"Onlar ki gerçeği gördükleri hâlde iman etmezler. Beni onlarla baş başa bırak."

Sitelerde Paylaş

İslam dini tarihten anlaşılacağı üzere insanlar arasında Avrupa'da kral, soylu, rahip, burjuva, köylü ve siyah-beyaz ayrımı varken bütün insanları eşit gören bir dindir. Avrupa'da insanlar vahşice savaş halinde bir toplumu andırırken, Osmanlı Devleti'nde en güzel sosyal yönetim yine İslam sayesindedir. İslam sayesinde insan huzur,güven ve barış içerisinde yaşamıştır. Bunu tarih bize göstermiştir. Ama ateistler siz inanmamaya devam edin isterseniz.

Sen yenisin

Bu arada hoş geldin :)

Ateist olmaya hazırmısın

Bunun için hadis ve kuranla başlaya bilirsin

Kuranı baştan sona hiç türkçesini okudun mu ?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hoş geldin.

Osmanlıda herkesin huzur güven ve barış içinde yaşaması bir bakış açısıdır. Osmanlı sürekli fetihler yaptı, her zaman savaştı, güçlü bir devletti ve kendisi sağa sola saldırıyordu yani insanlarının rahat ve güven içinde yaşadığı savunulabilir bugünkü amerika gibi örneğin. Kuran da cariyelik vardır, kölelik vardır, kadının değeri pek azdır. Erkek egemenliği vardır. "Bütün insanları eşit gören bir dindir" derken ya kuranı iyi bilmiyorsun yada bu saydıklarımı insandan saymıyorsun. Hangisi?

Sitelerde Paylaş

Kudreti sonsuz tanrıya bak! Kendi yarattığı insanla kavgaya tutuşacak herhalde. Başka bir ayette de bir insanı zebanileri üstüne göndermekle tehdit etmişti. Şimdi kendine güveni geldi galiba, tek başına meydan okumaya başlamış.

Sitelerde Paylaş

Ben Kuran'ı okudum da sizin gibi yanlış anlamadım. Pekii soruyosun size. Insanı kim yarattı? Nasıl yaratabildi? Siz nasıl geldiniz dünyaya yaa bi bakın kendinize, geldiğiniz yere dimi. Sizin şuan hiçbir hayvandan farkınız yok ama. Onlar gibi sadece yemek yer, su içer, oturur yatar uyursunuz. Biz insanların onlarda tek farkı düşünmek. Bu yolla Allah'ı bulmak ve ibadet etmek. Ama siz bu farkı kullanmıyorsunuz ve "bizde öküzüz" diyorsunuz aslında.

Sitelerde Paylaş

Kudreti sonsuz tanrıya bak! Kendi yarattığı insanla kavgaya tutuşacak herhalde. Başka bir ayette de bir insanı zebanileri üstüne göndermekle tehdit etmişti. Şimdi kendine güveni geldi galiba, tek başına meydan okumaya başlamış.

siz nasıl anlıyorsunuz yaa :D nerenizden anlıyorsunuz? :D he Allah (haşa) sizlerle ringe çıkıp kavgaya tutuşacak hahahahahaha :D :D düşünme kapasiteniz kıt anlamıyonuz dini :D

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hoş geldin.

Osmanlıda herkesin huzur güven ve barış içinde yaşaması bir bakış açısıdır. Osmanlı sürekli fetihler yaptı, her zaman savaştı, güçlü bir devletti ve kendisi sağa sola saldırıyordu yani insanlarının rahat ve güven içinde yaşadığı savunulabilir bugünkü amerika gibi örneğin. Kuran da cariyelik vardır, kölelik vardır, kadının değeri pek azdır. Erkek egemenliği vardır. "Bütün insanları eşit gören bir dindir" derken ya kuranı iyi bilmiyorsun yada bu saydıklarımı insandan saymıyorsun. Hangisi?

Yoo biliyorum. Allah her şeyi en iyi bilendir. Beni de sizi de bizden daha bilir. İslam'da kölelik cariyelik yoktur. Kur'anda bazı kelimelerin karşılığı çevrilirsen tam çıkmayabilir. Kuran'ı sadece Türkçe ele almayın Arapça öğrenip okusanız Müslüman olursunuz ;) Ben Arapça'da biliyorum. :) Kadınlara gelince: Allah kadınlara çok güçlü duygular vermiştir. Yaratılışlarında var olan gerçek bir değişmez. Onlar süslerine de bildiğiniz gibi çok düşkünler. Alışverişe dayanamaz, kendilerine hâkim olamayabilirler. Allah onlara neden bu duyguları verdi o zaman? Dediğinizi duyar gibiyim :) bu duyguları verdi ki çocuğunu şefkatle büyütebilsin. Kocasının dediğini yapsın, ona başa kakmasın ki bir yuva mutlu ve huzurlu geçinsin. Bu güçlü duygulara sahip kadınlarla eşitlik istiyosan git önce duygu al kendine :) şaka bi yana kardeşim. "Cennet annelerin ayakları altındadır." Diyen bir dinin kadına (her kadına değil, kötü kadınlara karşı şiddetli belki ama iyi kadınlara en şefkatle din) verdiği değeri başka hangi varlık verebilmiş? Hanginiz? Kendinizi düşünme süzgecinden geçiriniz :)

Sitelerde Paylaş

siz nasıl anlıyorsunuz yaa :D nerenizden anlıyorsunuz? :D he Allah (haşa) sizlerle ringe çıkıp kavgaya tutuşacak hahahahahaha :D :D düşünme kapasiteniz kıt anlamıyonuz dini :D

O güldüğün aslında kendi putun. İşte inandığın böyle salak bir put. Kendi yarattığı insanla ağız dalaşına giren bir put. Sen aslında hiç düşünme kapasitesinden bahsetme, senin yerine araplar 1400 yıl önce düşünmüş, sen sadece onların dediklerini tekrar et. Sana bir taşı bile öptürüyor o araplar, daha ötesi mi var?

Sitelerde Paylaş

Sen yenisin

Bu arada hoş geldin :)

Ateist olmaya hazırmısın

Bunun için hadis ve kuranla başlaya bilirsin

Kuranı baştan sona hiç türkçesini okudun mu ?

Hoş buldum :) okudum tabi. Ama Türkçesinden ben pek bişey anlamadım :) anlayarak Arapçasını okudum. İşte o bana herşeyi gösterdi :) şimdi sen söyle. Inkar ediyorsun da, Arapçasını okudun mu?

Sitelerde Paylaş

Yoo biliyorum. Allah her şeyi en iyi bilendir. Beni de sizi de bizden daha bilir. İslam'da kölelik cariyelik yoktur. Kur'anda bazı kelimelerin karşılığı çevrilirsen tam çıkmayabilir. Kuran'ı sadece Türkçe ele almayın Arapça öğrenip okusanız Müslüman olursunuz ;) Ben Arapça'da biliyorum. :) Kadınlara gelince: Allah kadınlara çok güçlü duygular vermiştir. Yaratılışlarında var olan gerçek bir değişmez. Onlar süslerine de bildiğiniz gibi çok düşkünler. Alışverişe dayanamaz, kendilerine hâkim olamayabilirler. Allah onlara neden bu duyguları verdi o zaman? Dediğinizi duyar gibiyim :) bu duyguları verdi ki çocuğunu şefkatle büyütebilsin. Kocasının dediğini yapsın, ona başa kakmasın ki bir yuva mutlu ve huzurlu geçinsin. Bu güçlü duygulara sahip kadınlarla eşitlik istiyosan git önce duygu al kendine :) şaka bi yana kardeşim. "Cennet annelerin ayakları altındadır." Diyen bir dinin kadına (her kadına değil, kötü kadınlara karşı şiddetli belki ama iyi kadınlara en şefkatle din) verdiği değeri başka hangi varlık verebilmiş? Hanginiz? Kendinizi düşünme süzgecinden geçiriniz :)

1300 yıldır İslam'da varolan köleliği inkar etmek için zırcahil olmak lazım. İnsan İslam tarihinden ve Kuran'dan bihaber olunca böyle saçmalıyor herhalde

Sitelerde Paylaş

O güldüğün aslında kendi putun. İşte inandığın böyle salak bir put. Kendi yarattığı insanla ağız dalaşına giren bir put. Sen aslında hiç düşünme kapasitesinden bahsetme, senin yerine araplar 1400 yıl önce düşünmüş, sen sadece onların dediklerini tekrar et. Sana bir taşı bile öptürüyor o araplar, daha ötesi mi var?

Taş mı? :) gülerim buna :) sen varya insancık, bana sadece Kuran'ı doğruluyosun :) "Onlar gördükleri halde iman etmezler" :) siz ateistlerin varlığı bile Kuranı doğrulamaya yeter benim için :)

Sitelerde Paylaş

Taş mı? :) gülerim buna :) sen varya insancık, bana sadece Kuran'ı doğruluyosun :) "Onlar gördükleri halde iman etmezler" :) siz ateistlerin varlığı bile Kuranı doğrulamaya yeter benim için :)

Arapların sizlere Kabe'de kara bir taşı öptürdüğünü de mi inkar ediyorsun? Sence şimdiye kadar kaç müslüman o kara taşı öpüp yüzünü sürmüştür? Bir milyar, 2, 5, 10?

Sitelerde Paylaş

Aynen öylee :) saçmalama :) madem öyle göster. Bişeyin varlığından söz ediyosun beni inandırmak için göstersene :)

Neyi göstereyim? Okumanda mı yok, aç Kuranı oku, İslam tarihini oku. Kuran'da kaç tane kölelikten ve cariyelikten bahseden ayet var? Muhammed'in kaç tane kölesi vardı? Muhammed'e hediye edilen iki cariyenin adı neydi? Muhammed bu kendişne hediye edilen iki cariyeden hangisini arkadaşına verdi? Oğlu İbrahim hangi cariyeden oldu?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...