Jump to content

Dininizin Zararlı Olabileceğine Dair 8 Sebep

Recommended Posts

• İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sende bir karar ver seyircimi kalıyor yoksa kalmıyor mu. 6 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren adam yansınmı yanmasınmı

Seyirci kalıyor işte. O tecavüz eden adam da tövbe eder, müslüman olur, ödül olarak da bir sürü huri alır. O küçük çocuk da tecavüz edilip öldürüldüğü ile kalır.

Sana bir-iki soru:

12 yaşında ve "Muhammed sahtekardır, Allah da onun uydurduğu bir puttur" diyen ve büluğa girmeden ölen bir çocuğun akıbeti ne olacak Kuran'a göre?

12 yaşında ve "Muhammed sahtekardır, Allah da onun uydurduğu bir puttur" diyen ve büluğa girdikten hemen sonra ölen bir çocuğun akıbeti ne olacak Kuran'a göre?

Sitelerde Paylaş

20 dakikadır karşı yanıt yazmanı bekliyorum ecel63, sanırım işin çıktı gittin!

ben gene de yazayım sana anıkladığım yanıtımı:

ademin çocuklarından erkeğin, kendi ikizi olan kız kardeşiyle evlenmesini adem yasaklamıştı

ama ikizi olmayan kız kardeşleri ile ikizi olmayan erkek kardeşler evlenmişlerdir.

sonuçta kardeş kardeşe evlilik olmuştur.

ama sen şimdi dersinki her evlilik, çiftleşmek midir?

oradaki evlilik çiftleşmek anlamına gelmez!

dersin tabi, dersin dersin

başka sözün olsaydı demezdin elbet.

"havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu" önermesine inandıktan sonra niçin demeyesin!

Sitelerde Paylaş
Neye yanıt bekliyorsun. Kur-an'da bir ayet göster Hz. Adem ile Havva'nın çocukları çiftleşmiştir diye

islamın tek kaynağı kuran değildir, sen de bilirsin, siyer ve fıkıh olmaksızın kuran yetersizdir. üstteki yazdığım ileti siyer ve fıkıh onaylıdır. sen kabul etmediğine göre siyer ve fıkıh onaylı insanlığın üremesini, herhalde kendi bildiğin ayrıksı bir olgu var! yazmak ister misin? evrim deme, güldürme beni, evrim yaratılışın değişimine ters olduğundan islama uygun değildir. adem ile havva şeker ve fosfat, bunların çocukları da 4 kimyasal baz (adenine, cytosine, guanine, thymine) olamayacağına göre kendi ait başka bir doğrun var! doğru bildiğini paylaşır mısın?

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neye yanıt bekliyorsun. Kur-an'da bir ayet göster Hz. Adem ile Havva'nın çocukları çiftleşmiştir diye

ecel yine buralardasın bakıyorum :D Allahınız Adem ile Havvayı yaratıp cennette bir süre misafir etmiştir ondan sonra şeytan "KOVULDUĞU HALDE" tekrar Allahınızı "KANDIRARAK" cennete girip şşt lan Adem şu meyveden yesene on numara laaaaaaaaaaaan diyerek Ademe onu yedirmiştir. Adem ile Havva size göre ilk insan olduğu için doğal olarak bunların çiftleşmesinden dolayı olan çocuklar aynı şekilde üremeye devam edicektir.

Sitelerde Paylaş

Sen Adem ile Havva'nın kan grupları ile ten rengini mi biliyorsun? Belki Adem Siyah Havva beyaz tenliydi? Bu kadar basit yani :)

Sana sorulan ırklar siyhmı beyzmı deyil soru şu adem hava çocukları enset ilşidenmi üredilermi? başaka açıklması varsada açıkla

Sitelerde Paylaş

Seyirci kalıyor işte. O tecavüz eden adam da tövbe eder, müslüman olur, ödül olarak da bir sürü huri alır. O küçük çocuk da tecavüz edilip öldürüldüğü ile kalır.

Sana bir-iki soru:

12 yaşında ve "Muhammed sahtekardır, Allah da onun uydurduğu bir puttur" diyen ve büluğa girmeden ölen bir çocuğun akıbeti ne olacak Kuran'a göre?

12 yaşında ve "Muhammed sahtekardır, Allah da onun uydurduğu bir puttur" diyen ve büluğa girdikten hemen sonra ölen bir çocuğun akıbeti ne olacak Kuran'a göre?

1) o adam cennete girer belki ama kız hakkını helal etmezse cezasınıeker cehenneme kesinlikle girer. Cezasınıektikten sonra cennete girer o ayrı.

2) Büluğa ermeden ölen her insan cennete girecektir. Çünkü onların aklı henüz tam yetişmemiş ve doğru ile yanlışı birbirinden ayıracak güçte değildir. Ama kii Büluğa erdiği halde öyle davrananın vay haline. Ister inanın ister inanmayın. Sizin Müslüman olmanızda ben yükseklere çıkmicam para kazanmicam zengin olmicam. Ben dediğimi dedim artık inancınızda özgürsünüz dinde zorlama yoktur. Ne hâliniz varsa görün. Ama şunu diyim Müslüman, Hristiyan, Yahudi herkes sizinle dalga geçip gülüyor sizin aklınızın kıtlığına ve düşünce kapasitenize, bende :)

Sitelerde Paylaş

İslam dini tarihten anlaşılacağı üzere insanlar arasında Avrupa'da kral, soylu, rahip, burjuva, köylü ve siyah-beyaz ayrımı varken bütün insanları eşit gören bir dindir. Avrupa'da insanlar vahşice savaş halinde bir toplumu andırırken, Osmanlı Devleti'nde en güzel sosyal yönetim yine İslam sayesindedir. İslam sayesinde insan huzur,güven ve barış içerisinde yaşamıştır. Bunu tarih bize göstermiştir. Ama ateistler siz inanmamaya devam edin isterseniz.

"Onlar ki gerçeği gördükleri hâlde iman etmezler. Beni onlarla baş başa bırak."

İlginç olarak bunun nedeni İslam değil, padişahların gayrimüslim karılarıdır. Osmanlı'nın kılıçla ülke gaspetme (adına fetih diyorsunuz siz) alışkanlığı ve gaspettikleri yörelerdeki zavallı kadın ve kızlara el koyup hareme atması ve çoğundan çocuk sahibi olması önemli etkendir.

Ayrıca neredeyse dünyanın yarısını ele geçirmiş bir imparatorluğun, o topraklara zorla İslam dayatması zordur, eğer dayatırsa kaybeder. Padişahlar bunu da bilir ve kendi dinini yaşamakta diretene pek karışmaz.

Kısacası İslam cici bir barış dini olduğundan değil, mecbur kaldığından karışamamıştır Osmanlı. İslam da Osmanlı için bir araçtır ayrıca, bunu da gözden kaçırmamak lazım.

Hem başka dinlere saygı duyup yaşanmasına göz yummasıdır doğru davranış. İslam bunu emreder. Uzun süre ciddi din baskısı kurmalı, zorlamalı ve eğer buna rağmen kabul ettiremiyorsa da cizye almalıdır.

Osmanlı İslam'ı en iyi kullanan imparatorluklardan biridir. Çok dindar, gerçekten iyi Müslüman olan tek bir padişah yoktur mesela. Adamlar Mekke'nin yolunu bile bilmiyor, içkiler alemler su gibi akıyor falan filan..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...