Jump to content

Nasıl alkol yapabilirim?

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Benim bir iş için etil alkole ihtiyacım var. İçmek-içki yapmak için değil, patlayıcı yönü için kullanacağım. Ama ben etil alkol bulamıyorum. Eczanelerde de satılmıyormuş artık. Millet alıp alıp illegal işlerde kullanıyormuş.

Ben birkaç deneme yaptım ama henüz ilerletmedim. Su şişesi, hamur mayası ve şeker kullanılan yöntemler de var. Aslında aynı yanıcı-patlayıcı özelliği gösteriyor ise metil kullanmamda da sakınca yok.

Mandalinalar ile birkaç deneme yaptım ve şişede basıncın fazlasıyla arttığını gördüm. Demek ki karbondioksit çıkışı var.

http://www.uludagsozluk.com/k/maya-ile-etil-alkol-üretimi/ şu adresteki yöntem güvenilir midir?

Başka nereden etil alkol elde edebilirim?

Eğer yöneticiler uygun görürse konuyu Cafe'ye taşıyabilir.

Şimdiden teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Etil alkole ne iş için ihtiyacın var?

En kolay yolu git ucuz bir kolonya al. Saflık derecesi yetmiyor ise damıt.

uludağ sözlük linkinde verdiğin yöntem uygun ama duruma göre en fazla %10-20 lik bir etil alkol yüzdesi ile üretim yababilirsin.

Saflaştırman için yine damıtman gerekir.

Eczanelerde satılan etil alkol %90-95 liktir. En kaliteli kolonya ise %80 liktir.

Etil alkolü ne kadar damıtırsan damıt %98 i geçemezsin. Ötektik karışım oluşuyor %98 de.

Önce ne iş için kullanacaksın? Ne için lazım onu bir söyle de ona göre.

Sağlık açısından üretim yöntemine göre belli bir oranda metanol de üretilir. Bu da zararlıdır.

İçmek veya insan vücüduna girmeyecek ise, kolonya alıp damıtsan daha karlı olur.

Ha bir de deney filan yapacak isen, ve kamu ya da araştırma kuruluşunda araştırmacı isen şeker fabrikalarından alabiliyorsun. O da %95 lik sanırım.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

verdiğin linkteki yöntemle alkol elde edersin ama derecesi %10 u geçmez. sana kaç derece lazım o önemli. derecesini yükseltmek istiyorsan damıtman gerekir.

üniversitedeyken rutin olarak üretip tükettim damıtma konusunda yardımcı olabilirim. biraz emek isteyen bir iştir hevesli çok kişiye anlattım sistem kuran olmadı anlatmaktan yorulduğum için bütün sistemi anlatmakla vakit kaybetmek istemedim. mutlaka lazımsa anlatayım.

ayrıca bütün sağlık sektöründe alkol hala kullanılıyor, birilerine rica edip elde edebilirsin herhangi bir veteriner kliniğinde bile mutlaka vardır.

Sitelerde Paylaş

Youtube'daki birkaç videoda patlayıcı olarak %90 saflıkta alkol kullanılıyor. Çok bir miktar değil, sadece kulak çubuğuyla sürülebilecek bir miktar.

Eczanelerde satılması bakanlık tarafından yasaklanmış, kaçak rakı yapımı gibi sebeplerden dolayı. O halde ben kolonya veya benzin ile bir deneyeyim, olmazsa kendim üretmeye çalışırım.

Çok teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

ben de merak salmıştım bi zamanlar. bi damacana şarap yapmıştım. ilk denemem olmasına rağmen şöyle böyle idare eder nitelikte şarap çıkmıştı ortaya. tabii bunun için üzüm mevsimi olması gerekiyor. sonraki sene uğraşmadım. öyle kaldı.

indoor bitki yetiştiriyorum şimdi. epey teorik bilgi ve pratik tecrübem var. eğer ciddi olarak ilgilenmek istersen ileri seviye bilgilerimi paylaşabilirim :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Farkettim de, aslında patlamayı yapan şey kimyasal reaksiyon sonucu oluşanlar değil. Bizzat reaksiyon esnasında ortaya çıkan ısı, gazları genleştirerek patlama etkisi yaratıyor. Alkolün bir anda yanması dışındaki bir özelliğini kullanmıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sana. İntihar etmek istemiyor musun? Hem de patlayıcıyla?

Yok hayır. Ufak bir silah yapmayı düşünüyorum hobi amaçlı. Çakmak manyetosuyla şişe içindeki kolonyayı ateşleyerek basınç yaratacağım.

Sitelerde Paylaş

Kolonya sisesi cam ise patladiginda yaralanabilirsin.

Çakmak manyetosu alkolu ateşlemez.

Kapaksiz pet şişelerden roket yapabilirsin.

Kolonya veya Alkole batirilmis pamuk ile kapak ağzinin ic tarafini islat.sonra kibrit ile atesle.Ev icinde deneme yangina yol acabilir.Youtubeda videolarini bulabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Kolonya sisesi cam ise patladiginda yaralanabilirsin.

Çakmak manyetosu alkolu ateşlemez.

Kapaksiz pet şişelerden roket yapabilirsin.

Kolonya veya Alkole batirilmis pamuk ile kapak ağzinin ic tarafini islat.sonra kibrit ile atesle.Ev icinde deneme yangina yol acabilir.Youtubeda videolarini bulabilirsin.

Malesef bu dediklerinin çoğunu acı bir şekilde deneyimledim. 5 çakmak harcadım. O videolarda da pamukla yapıyorlar, bana kibrit dışında ateşleyici bir şey gerek. Çok güzel videolar var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...