Jump to content

Nasıl alkol yapabilirim?

Recommended Posts

Hayırdır gençler ?

Alkollu içecek satın alacak kadar paranız mı yok ?

Yaşınız mı tutmuyor ?

Yada mahalle baskısı mı var ?

Umarım bu işte zehirlenme tehlikesi olduğunun varkındasınız.

aldığım içkiye vergi olarak %60 daha fazla ödemeye, ödediğim bu paradan imamların maaşına katkıda bulunmayı istemediğimden ve tabiki duygusal (!) sebeplerden dolayı, becerebileceğim bir şeyse öğrenmek, denemek istiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aldığım içkiye vergi olarak %60 daha fazla ödemeye, ödediğim bu paradan imamların maaşına katkıda bulunmayı istemediğimden ve tabiki duygusal (!) sebeplerden dolayı, becerebileceğim bir şeyse öğrenmek, denemek istiyorum.

Evet mantıklı gerekçeler,

ancak bu işte zehirlenme tehlikesi var. Bunu küsümsemeyin.

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler,

Ben de fermantasyonla bal likörü yaptım ama içmeye korkuyorum. Metil falan varsa diye.

Damıtma kazanını internet dışında nereden edinebilirim? Ayrıca şok havuzu nedir? Tencere kapağını ters yerleştirdikten sonra üstüne buz koyup tencerenin ortasında alkol toplanabiliyor sanırım, ama kalitesinş bilemiyorum.

Çok doğru bir noktaya dikkat çekmişsin, ben konunun bu en önemli kısmını eklemeyi unutmuşum, bu hatırlatma için teşekkür ederim.

Metanol 65, Ethanol 78 derecede kaynar, bu nedenle yapılan sumanın içerisinde çok düşük bir miktar metil bulunabilir diye ilk gelen yarım çay bardağı içilmez, dökülür !

Odun'un damıtılmasıyla metil alkol, şekerli meyvelerin ferm. damıtılması ile etil alkol oluşur, etil alkol karaciğer tarafından paçalanıp sindirilir.

Bazı forum üyeleri "paranız mı yok?" gibi akıl üstü cümleler kurmuşlar, yoğurt yapmaktan bir farkı olmayan bu gıda üretim sürecini bu şekide aşağılayan ahmak şahıs;

İnsanların hobilerini beğenmemek gibi bir üstünlüğünüz mü var?

Dünya genelinde insanlar kendi yiyeceklerini kendi evlerinde hazırlıyorlar, sen başkasının hazırladığını yemeğe güveniyor ve zevk alıyorsan gider onu yersin, bu kadar da basit.

Sitelerde Paylaş

Çok doğru bir noktaya dikkat çekmişsin, ben konunun bu en önemli kısmını eklemeyi unutmuşum, bu hatırlatma için teşekkür ederim.

Metanol 65, Ethanol 78 derecede kaynar, bu nedenle yapılan sumanın içerisinde çok düşük bir miktar metil bulunabilir diye ilk gelen yarım çay bardağı içilmez, dökülür !

Odun'un damıtılmasıyla metil alkol, şekerli meyvelerin ferm. damıtılması ile etil alkol oluşur, etil alkol karaciğer tarafından paçalanıp sindirilir.

Bazı forum üyeleri "paranız mı yok?" gibi akıl üstü cümleler kurmuşlar, yoğurt yapmaktan bir farkı olmayan bu gıda üretim sürecini bu şekide aşağılayan ahmak şahıs;

Dünya genelinde insanlar kendi yiyeceklerini kendi evlerinde hazırlıyorlar, sen başkasının hazırladığını yemeğe güveniyor ve zevk alıyorsan gider onu yersin, bu kadar da basit.

Ahmak değil.Yoğurt yaparken ki zehirlenme riskiyle bununki bir değil.
Sitelerde Paylaş

Sayın Mamut,

benim hakkımda sarfettiğiniz hakaret içeren cümleleri görmezden geliyorum,

çünkü sizin seviyenize inmeye niyetim yok.

"Paranız mı yok" cümlesini yorumumu tekrar okursanız espri olduğunu anlarsınız.

Benim asıl dikkat çektiğim noktayı görmemezlikten gelmişsiniz.

Demek alkol üretmek = yogurt, afferin size.

Buradaki gençlere iyi örnek oluyorsunuz.

Tekrar ediyorum, yapmış olduğum yorumları tekrar okumanızı öneririm.

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Ben etil alkol bulmayi kafaya taktim ama bir turlu yok. Faturasiz sivi nikotin satan firma bile alkole gelince tapdk belgesi yoksa satmam diyor. 

Tapdk sayfasinda "evsel kullanim" icin perakende 70cl sitelerde satilabilecegi yaziyor ama satan yok.

Var mi bilen? Nereden bulunur denature edilmemis etanol?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 06.04.2017 at 23:21, malta erigi yazdı:

Ben etil alkol bulmayi kafaya taktim ama bir turlu yok. Faturasiz sivi nikotin satan firma bile alkole gelince tapdk belgesi yoksa satmam diyor. 

Tapdk sayfasinda "evsel kullanim" icin perakende 70cl sitelerde satilabilecegi yaziyor ama satan yok.

Pahalılıktan ucuz alkol mu arıyorsun?:)

Sitelerde Paylaş
On 06.04.2017 at 23:21, malta erigi yazdı:

Ne için kullanacaksın?

İçki yapmak istiyorsan bira konusunda yardımcı olabilirim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...