Jump to content

Biz Ateistler uyuyormuyuz ?

Recommended Posts

Merhaba.

Ben Türkiyedeki Ateistlerin cok rahat olduklarini düsünüyorum, yanlis anlamayin rahat diyerken hayatlarinin kolay oldugunu demiyorum.

Türkiyedeki Ateistler ve Deistler , Ateizm ve Deizm icin yeterince sey yapmiyor.

Müslümanlar hep ayakta her yere plaket asarlar gösterisler yaparlar. Tabiki bazi seyler bizim icin tehlikeli olabilir ama plakertler asarak düsüncelerimizi ifade edemeyiz mi ?

Olay sadece Internette Facebook siteleri ve Forumlar acmaklan olmuyor. Gecen bir Ateist dergisi yapilmis, sanirim sadece internet üzeri bulunabilse bilem bu beni cok sevindirdi.

Özel bir kurumumuz bilem yok. Örgütlenmiyoruz, oturuyoruz sadece. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistler genellikle makul insanlardır. Olayları daha derinlemesine düşünebiliyorlar. Sonunu düşünen kahraman olamaz derler ya ateistler sonunu hesap eder :D Türkiyede oran olarak ta çok azız. Türkiye araplardan sonra en riskli ülke ateizm için. Mesela hak aramama, örgütlenmeme konusunda en başarılı kesim akademik kesimdir. Maaşlar dibe vurmuş haldeyken 13-14 senedir iyileştirme yok ancak garipler hala yök başkanının her sene geleneksel olarak düzenlediği maaş iyileştirmesi vaadi ile avunuyorlar. Demekki bilgi, kültür arttıkça örgütlenme azalıyor, insanlar sürü olmaktan çıkıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Acaba kaçımız ailesi ve çevresine bunu tereddütsüz ifade edebiliyor?

Kimliğinizdeki din hanesini kaldırmak için bireysel girişiminiz hiç oldu mu ?

Daha bireysel seviyedeki konular aşılmadan toplumsal hareket, örgütlenme gibi konular çok uzak... "Nüfus kağıdımda müslüman yazıyor ama ateist derneğine üye olucam" diyen gençleri şimdiden görür gibiyim :)

Ama dünyada hızla ilerlemekte olan inançsızlık akımı (inancın zayıflaması da diyebiliriz) sonunda yolu buraya getirecektir.

Ben dünyada ateizm'in hızla ilerlediğine, toplumsal olgunluğun üst sınırlara eriştiği ülkelerde bunun öneminin dahi kalmayacağına inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Evet uyuyorum.

Bu gibi şeyler yataktan çıktığına değmez çünkü.

Bu ülkede, bu devirde içinde birazcık şerefsizlik, dolandırıcılık ve o. çocukluğu olmayan her hareket başarısızlığa mahkumdur.

Sizde bunlar var mı?

Dürüst, adaletli ve şerefli bişeyler için mi uğraşacaksınız? Bu mayın tarlasında bale yapamya benzer.

Bu ülke dürüstten, adaletliden, iyiden nefret eder.

Polisinden, başbakanına, çöpçüsünden odacısına kadar tamamı yozlaşmış bir sisetmde her köşede bir düşman beklerken mal gibi ortaya atılmak, eylemlerinizi amacınızın tam tersine varmakla sonuçlandıırır.

Sitelerde Paylaş

Evet uyuyorum.

Bu gibi şeyler yataktan çıktığına değmez çünkü.

Bu ülkede, bu devirde içinde birazcık şerefsizlik, dolandırıcılık ve o. çocukluğu olmayan her hareket başarısızlığa mahkumdur.

Sizde bunlar var mı?

Dürüst, adaletli ve şerefli bişeyler için mi uğraşacaksınız? Bu mayın tarlasında bale yapamya benzer.

Polisinden, başbakanına, çöpçüsünden odacısına kadar tamamı yozlaşmış bir sisetmde her köşede bir düşman beklerken mal gibi ortaya atılmak, eylemlerinizi amacınızın tam tersine varmakla sonuçlandıırır.

Her kutup zıttıyla beraber.

Bir kutupta ne kadar ileri gidilirse, tersinde de o kadar ileri gidiliyor.

Söyledikleriniz doğru, itirazım olmaz.

Ancak bu topraklar hazinelerle de dolu.

Bir de bundan ev sahibinin haberi olsa.

Sitelerde Paylaş

Sizde bunlar var mı?

Sana katılıyorum hatta yazdıklarının altına imza atıyorum ad hominem.

Muhammed gibi bir adamı örnek alan ve dünyanın en onurlu insanı kabul eden bir toplumdan ne beklenebilir.

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet ateistler derin bir uykudalar...Uyandıklarında da geç kalmış olacaklar....Cümleler doğrudur sen doğru isen,Doğruluk bulunmaz sen eğri isen......Evet bu sebepten maalesef doğruyu bulamayacaklar...önce kendilerini tartmalılar çünkü....

iyi bir çocuk olursak şirinleri de görebilecek miyiz ?

Sitelerde Paylaş

Bizde allaha düşmanlık yok dostum olmayan birşeye nasıl düşman olalım? Allah inancı ile yaşayan kişileri görünce şaşkınlık oluyor sadece, insanlık bu devirde hala nasıl masallar ile uyuyabiliyorlar şaşırıyorum. Çocukken tamam herşeye inanabilirsiniz ancak yaş kemale erdikten sonra artık bırakmanız lazım ancak tabiki toplumsal bir histeri krizi olduğu için yani çevredeki herkes birbirine bakarak inançlarını pekiştirdikleri için ve fazla düşünmedikleri için inanç yaşamaya devam ediyor. Adam nazar boncuğuna inanıyor mesela, bazısı cam benzeri bir taşın evdeki radyasyonu çektiğine inanıyor, bazıları 13 sayısının uğursuzluğuna inanıyor ve uçakta sadece 13 nolu koltuk satılmıyor, bazısı ıslık çalmanın şeytanı çağıracağına inanıyor, bazısı gece tırnak kesmemek gerektiğine inanıyor... Bazısı isa nın, allahın ete kemiğe bürünmüş şekli olduğuna ve ölüleri diriltip su üstünede yürüdüğüne inanıyor (2.2 milyar hristiyan), bazısı krishna ya inanıyor (1 milyar hindu), eskiden bazıları gök gürültüsü duyduklarında tanrı thor çekicini dövüyor diye inanıyordu, Yunanlar zeus a ve diğer tanrılara inandılar. Bazıları da allaha inanır ve peygamberinin ayı yardığına, 1 tencere pilavla 10.000 kişiyi doyurduğuna, parmaklarından sular akıttığına, bir at ile göklerde gezdiğine vs inanır (1.5 milyar müslüman). Son cümleye kadar ki inançlar size hiçbir şey ifade etmedi elbette ancak son cümle ile kendinizi saldırı altında hissettiniz. Sizler, insanlık tarihindeki binlerce yanlış inançtan birine inananıyorsunuz. özellikleri itibari ile insanları korkutan ve aynı zamanda saldırgan olduğu için geniş bir alana yayılma şansı bulmuş bir din bu. Daha zararsız ve korkutucu olmayan dinler fazla rağbet görmüyor çünkü daha serbest oldukları için fetihler yapılmıyor ve insanlar korku hissetmedikleri için dinden kolay çıkıyorlar ancak müslümanlıktan çıkmak gerçekten zordur dolayısı ile siz müslümanlara da hak vermiyor değilim. Sonuç olarak yine meşhur bir ateist sözü ile yazımı tamamlayacağım:

İkimizinde aslında ateist olduğunu düşünüyorum. Senden tek farkım, sadece senden 1 eksik tanrıya inanıyor olmam. Sen neden diğer olası tanrıları reddettiğini anladığında, neden benim de senin tanrını reddettiğimi anlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Bu iyi bir şey değil...

asıl içimizde bir şüphe olsaydı; allah veya bir tanrı olabilir düşüncesi mevcut olsaydı ve o zaman ateistim ben deseydim işte bu hiç iyi birşey olamaycaktı....

ben samimi olarak söylüyorum ki zerre kadar şüphemde yok inancımda... bu yüzden vicdanım çok rahat ateistim derken. allah yok derken, tanrılar yok derken, bunların hepsinin insanalrın uydurması olduğunu söylerken...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...