Jump to content

Kur'an'da Komik Ayetler

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

http://www.yenimuciz...mode-t41.0.html

Bilimde allah olmaz...Bilimde Yok böyle bir sacmalik.Yazinin sonu söyle bitmekte...

Burada yapmaya çalıştığımız, bilimin ortaya koyduğu teorilerle Kuran ayetleri arasındaki mucizevî uyumun gözler önüne serilmesidir. Her şeyin doğrusunu ancak Yüce Allah bilir.

Iste buna cöplük denir...

...bilim denmez.

Allahin kuyrugunun kac metre oldugunu bilmeyen birisi allahi bilime bulastiramaz.

Sitelerde Paylaş

BabyKnight,

http://www.biltek.tu...enkuramlari.pdf

http://cosmos.phy.tu...SpaceFinite.pdf

http://mathworld.wol...ersalCover.html

bu linklerde evrenin geometrisinin sekizgen olduğuna dair bilgiler var..

http://www.yenimuciz...mode-t41.0.html linkinde de bu kaynakları vererek açıkladım..

evet gerçekten teoriler arasında sekizgen olma durumu ele alınmış. Teşekkür ederim

Sitelerde Paylaş

şimdiden bunamaya başladın demi. o çok güvendiğin aklın uçacak, ve çok şiddetli son seni bekliyor. keşke toprak olsaydım diyeceksin. çünkü sende iman etmeyeceğe benziyorsun. Göğe çıkacakmış gibi dediği ayetde biliyon oksijen azalıyor ona işaret var. işte sanada öyle murdarlık çökecek devamlı boğazın sıkılacak. cinnet geçireceksin. (beni katil zannetmesinler sona :D) tekra söylüyorum izin gibilern her yeriniz mühürlüüü, laf anlamazsınız. size buan sonra nlatmakta kendi değerlerimze saygısızlık olur. son bi hamle son çıkış yolu: önce Alaha iman edin Kalptn Allaha ynelintevbe edin, yarabbi bana doğru yolu göster deyin. samimi olmalısınız.

size n son bi delil. keşfedilmesi gereken bir konu gökteki Dabbe: yiyen içen yrüyen hayvanları bulun. hani dersiniz ya "bulduktan sonra söylüyorsunuz" l keşfet işe yara cıgıbok :lol:

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Cak cak cak cuk cuk cuk cuk culk muck en sonunda "cigibok"... Foruma üye olan müslumanlar nedense ne kuran ayetlerini nede putlarini tartisabilmekteler. Sadece yazilarin sahipleri ile ugrasmaktan baska bir sey yapamamaktalar. Ne acikli bir halleri var.Bazen de cok gülündürüc oluyorlar sevimli arkadaslarimiz, forumdaslarimiz.

Allahin kuyruguna dokunup enerji de depoluyamiyorlar... Islami kuran ayetlerini allah putunu tartisabilmek icin.

Bu arkadaslara samimi bir önerim var.... Isimlerinin önlerinde akademik ünvanlari olan emicelerini / teyzelerini buraya davet etsinler onlarla tartisayim ( Asla gelmeye cesaet etmezler ama teklifimizi yapalim? Isterlerse canli yayinda bile karsilarina gecerim ama tartisma programi mutlaka canli olmali ki allahin kuyrugunu, butunu, bezini, böbregini, disini, bebelerini vs. hakkinda ne varsa hepsini sorabilmeliyim. Cok merak ediyorum acaba düsüncelerimle bas edip tartisabilecekler mi yoksa sadist yobaz tellalligi mi yapacaklar.

Hangisi?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deli saidin gerzek zirvalamalarinin aynisini üc ayri basliga asmak normal degildir. Kanimca bu üyeler 17 - 21 yas araliginda beyinleri yikanmis genclerdir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Alintida ki cümleyi bold yapip büyúttüm ki unutulmasin...

Basliyoruz...

NİSA - 89 - Onlar, küfür işledikleri gibi, sizin de küfür işleyip kendileriyle bir olmanızı arzu ettiler.

Onun için, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin.

Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün; Onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinmeyin.

=====

Saga sola evirip cevirip bükmeden yanit verilmesini rica ediyorum.... Yukarida ki ayette ki uyulmasi gereken emiri yani allahin buyrugunu yerine getiriyor musunuz? Getirmiyorsaniz neden?

Evet soru cevap gidelim.Kusura bakma biraz geç oldu.Şimdi bu ayeti anlamak için;başını sonunu iyice inceleyelim.Bu ayet kimlerden bahsediyor;

Nisa 88 - Şu halde münafıklar konusunda ikiye bölünmeniz ne diye? Oysa Allah, onları kazandıkları dolayısıyla tepe taklak etmiştir. Allah'ın saptırdığını hidayete erdirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, artık sen ona kesin olarak bir yol bulamazsın.

Bu ayettin muhattapları; Allah yoktur,Putlara tapalım veya Allah'ın böbreği vardır gibi şeyleri açıktan söylemeyip,Allah'a ve Rasulüne içten düşmanlık edenlerdir.Bu insanlar Allah'ın tepe taklak ettiği kimselerdir.Bu tavırlarından vazgeçip düşünmeleri umulur.

NİSÂ 89 - Onlar, kendileri gibi inkâr etmenizi (kâfir olmanızı) ve böylece onlarla bir (aynı seviyede) olmanızı istediler. Artık Allah'ın yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin. Bundan sonra eğer yüz çevirirlerse o taktirde onları nerede bulursanız yakalayın ve onları öldürün. Ve onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.

Bu ayetin muhattapları ise; Allah yoktur,Putlara tapalım veya Allah'ın böbreği vardır gibi şeyleri açıktan söyleyen kimselerdir.

Bu kimselerin çoluğunuzu çocuğunuzu saptırıp topluma zarar vermesini konuşalım;Bir konu hakkında bilerek ve isteyerek yalan söyleyen bir kişi size bir yanlışı doğru gibi gösterebilir.Örnek olarak Uyuşturucu zararlı değildir ya diyen ve 3-5 kişiden aynı lafı duyan bir çocuk uyuşturucunun zararlı olmadığına kanaat getirir ve kullanır.Münafıkların topluma verdiği zarar bu misaldeki gibidir.Allah'a ve Rasülüne olmadık iftiralar atıp insanların doğru yoldan sapmasına sebep olurlar.

Bu kimselerin ahlaken hangi konumda olduklarını tartışalım.Allah'a sizin yaptığınız gibi olmadık vasıflar isnad eden kimse,Elbetteki şiddetli bir kavgayı hak ediyordur;Meseleye şöyle bakalım.Ben size siz maymuna benziyorsunuz veya Hırsızsınız gibi sizde olmayan bir iftirayı atsam,Sizin çocuğunuz veya yakınınız benim yakamı tutar.Gel kardeşim neye göre böyle konuşuyorsun der.Bir dostu için bile bunu yapan insanlar Rahman için bunu yapmayacak öyle mi ?.Elbetteki Herşey bir tarafa,Rahman bir tarafa diyen Rahman'ın kulları İlahlarına iftira eden kişilerin karşısında şiddetli bir şekilde duracaktır.

Ayrıyeten:

NİSÂ 90 - Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Bu ayette de.İslam Devletiyle barış halinde olan,Fitne çıkarmadan o ülkeye gidip yerleşenlere;Saldırmak için Allah izin vermemiştir.Allah'ın bu uyarıları,Kullarının yoldan sapmasına sebep olacak insanlara karşı dikkatli davranılması içindir.Allah'ın tüm haramları-helalleri kullarının saadeti içindir.Hırsızlık yapma,Zina etme,Seni hesaba çekeceğim ona göre namaz kıl,Savaştan kaçma-Vatanını koru.Yoksa O İzzetinden ve gücünden hiçbirşey kaybetmez

NEDEN SADECE BU AYETLER

İnanmayanların çoğunun bu her seferinde bu ayetleri getirmesi düşündürücüdür.Bu insanlar;Ya gerçekten anlamak-kavramak-muhakeme etmek için soruyorlar.Ya da;İşi yokuşa sürmek,İnsanları İslam'dan soğutmak için soruyorlar.İmani noktada tartışacağımız bir çok konu varken Cigi arkadaşımızın bu ayeti sorması beni düşüncelere sürükledi.Umarım işi yokuşa süren,emekleri boşa çıkaran insanlardan değildir.Şimdi size bir kaç ayet söylemek istiyorum;

Yûnus 99 - Eğer rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederdi.O halde sen,inanmaları için insanları zorlayacakmısın ?

TEVBE 6 - Eğer müşriklerden biri eman ile sana gelirse ona eman ver. Ta ki Allah'ın kelamını dinlesin. (Müslüman olmazsa) sonra onu güven içinde bulunacağı bir yere ulaştır. Çünkü onlar bilmeyen bir kavimdir.

Ankebût 46 - Ehl-i kitapla ancak en güzel şekilde mücadele edin; içlerinden zulmedenler müstesna. Ve deyin ki, ‘Hem bize indirilene, hem de size indirilene inandık. Bizim ilahımız da, sizin ilahınız da birdir ve biz Ona teslim olmuşuzdur.

Bakara 256 - Dinde zorlama yoktur.Doğruluk sapıklıktan cidden ayrıldı...

Bakara 179 - Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır.

İman etmek bir yenilgi değildir..

tarihinde MenSabereZafire tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alintida ki cümleyi bold yapip büyúttüm ki unutulmasin...

Basliyoruz...

NİSA - 89 - Onlar, küfür işledikleri gibi, sizin de küfür işleyip kendileriyle bir olmanızı arzu ettiler.

Onun için, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin.

Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün; Onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinmeyin.

=====

Saga sola evirip cevirip bükmeden yanit verilmesini rica ediyorum.... Yukarida ki ayette ki uyulmasi gereken emiri yani allahin buyrugunu yerine getiriyor musunuz? Getirmiyorsaniz neden?

Üstteki yazdığım postu silin.Anlam hatası oldu.Düzenleyemiyorum.Burdan okuyun.

Evet soru cevap gidelim.Kusura bakma biraz geç oldu.Şimdi bu ayeti anlamak için;başını sonunu iyice inceleyelim.Bu ayet kimlerden bahsediyor;

Nisa 88 - Şu halde münafıklar konusunda ikiye bölünmeniz ne diye? Oysa Allah, onları kazandıkları dolayısıyla tepe taklak etmiştir. Allah'ın saptırdığını hidayete erdirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, artık sen ona kesin olarak bir yol bulamazsın.

NİSÂ 89 - Onlar, kendileri gibi inkâr etmenizi (kâfir olmanızı) ve böylece onlarla bir (aynı seviyede) olmanızı istediler. Artık Allah'ın yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin. Bundan sonra eğer yüz çevirirlerse o taktirde onları nerede bulursanız yakalayın ve onları öldürün. Ve onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.

Bu ayettin muhattapları; Allah yoktur,Putlara tapalım veya Allah'ın böbreği vardır gibi şeyleri açıktan söylemeyip,Allah'a ve Rasulüne içten düşmanlık edenlerdir.Bu insanlar Allah'ın tepe taklak ettiği kimselerdir.Bu tavırlarından vazgeçip düşünmeleri umulur.

Bu kimseler içlerinde imanın zerresi bulunmadığı için,Ciddi mücadele gerektiren konularda her zaman Müslümanları sırtlarından vurmuşlardır.Bu konuda şunu misal verebiliriz.Nasıl ki bir kurt koyun postuna bürünüp ben sizdenim diyerek kendi menfii işleri uğruna sürüye zarar veriyorsa bu insanlarında İslam Devletine verdiği zarar bu şekildedir.Bu tam manasıyla hıyanettir.İslam kişiye inanmama hakkı vermiştir.Fakat her toplumda olduğu gibi inanmış görünüp hıyanet etme hakkı vermemiştir.

Yani hür be hür ben kafirim diyen.Fakat hiç namaza durup müslümanım diye müslümanların arasına gitmeyen kafir.Öldürülmez.Bu yaptığı hıyanete girmez.

Ayrıyeten:

NİSÂ 90 - Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Bu ayette de.İslam Devletiyle barış halinde olan,Fitne çıkarmadan o ülkeye gidip yerleşenlere;Saldırmak için Allah izin vermemiştir.Yani bir insan safını belli ettikten sonra, hiç bir şekilde müslümanım demedikten sonra öldürülmez.Allah'ın bu uyarıları,Kullarının yoldan sapmasına sebep olacak insanlara karşı dikkatli davranılması içindir.Allah'ın tüm haramları-helalleri kullarının saadeti içindir.Hırsızlık yapma,Zina etme,Seni hesaba çekeceğim ona göre namaz kıl,Savaştan kaçma-Vatanını koru.Yoksa O İzzetinden ve gücünden hiçbirşey kaybetmez

NEDEN SADECE BU AYETLER

İnanmayanların çoğunun bu her seferinde bu ayetleri getirmesi düşündürücüdür.Bu insanlar;Ya gerçekten anlamak-kavramak-muhakeme etmek için soruyorlar.Ya da;İşi yokuşa sürmek,İnsanları İslam'dan soğutmak için soruyorlar.İmani noktada tartışacağımız bir çok konu varken Cigi arkadaşımızın bu ayeti sorması beni düşüncelere sürükledi.Umarım işi yokuşa süren,emekleri boşa çıkaran insanlardan değildir.Şimdi size bir kaç ayet söylemek istiyorum;

Yûnus 99 - Eğer rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederdi.O halde sen,inanmaları için insanları zorlayacakmısın ?

TEVBE 6 - Eğer müşriklerden biri eman ile sana gelirse ona eman ver. Ta ki Allah'ın kelamını dinlesin. (Müslüman olmazsa) sonra onu güven içinde bulunacağı bir yere ulaştır. Çünkü onlar bilmeyen bir kavimdir.

Ankebût 46 - Ehl-i kitapla ancak en güzel şekilde mücadele edin; içlerinden zulmedenler müstesna. Ve deyin ki, ‘Hem bize indirilene, hem de size indirilene inandık. Bizim ilahımız da, sizin ilahınız da birdir ve biz Ona teslim olmuşuzdur.

Bakara 256 - Dinde zorlama yoktur.Doğruluk sapıklıktan cidden ayrıldı...

Bakara 179 - Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır.

İman etmek bir yenilgi değildir..

Sitelerde Paylaş

Kur'andaki ayetlerin her biri Allah kelamıdır.1 ayete inanmamak Kur-an'ın tamamına inanmamaktan farksızdır.

Nisa 89. ayet hakkinda sorulan soruya yanit verilmemekte israr edilmis. Eger her ayet basli basina uyulmasi gereken allah buyruklari ise o kitaba inanan kisi her ayete uymakla yükümlüdür. Kuran "yemek tarifi kitabidir" diye düsünülmekte ise sorun kendilginden ortadan kalkar.

Üstelik ayetler hakkinda "söyle düsünülmüstür, böyle umulmustur, su sekilde istenilmistir" ifadeleri allah adina racon kesmekten baska bir sey degildir.

Allah adina racon kesmenin asagidaki ifadeden bir farki yoktur.

- Allahin kicini sivrisinek isirdiginda can havli ile kicina saplak atarkene carttadanak Nisa 89. ayeti yumurtladigindan daha sonra cölde kuluckaya yatip su ayetleri de yumurtlamistir...

Allahin yumurtalari acaba ne renk onu bilen müslüman var mi? Öyle ya allah hakkinda her seyi biliyorlar hatta her konu hakkinda neler düsündügünü bile ama ben "kuyrugu ne kadar uzun, yumurtalari ne renk" gibi sorular sorunca kizilca kiyamet kopmakta.

Acaba ben mi salagim?

Bir tane ayet aciklanamamis ben iyisi mi iki tane ayet alt alta asayim bari onlar aciklanmaya calisilsin..

ENFAL:

39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

Bu kitaba iman etmek yenilgi degildir ama salaklıktır.

Sitelerde Paylaş

- Allahin kicini sivrisinek isirdiginda can havli ile kicina saplak atarkene carttadanak Nisa 89. ayeti yumurtladigindan daha sonra cölde kuluckaya yatip su ayetleri de yumurtlamistir...

Allahin yumurtalari acaba ne renk onu bilen müslüman var mi? Öyle ya allah hakkinda her seyi biliyorlar hatta her konu hakkinda neler düsündügünü bile ama ben "kuyrugu ne kadar uzun, yumurtalari ne renk" gibi sorular sorunca kizilca kiyamet kopmakta.

Yaptığınız soytarılığı bi daha yapmamanız konusunda uyarmıştım.Ne bilginiz var,Ne öğrenmeye niyetiniz var.Eh benim de sizinle uğraşmaya vaktim yok.Bu yaptığınız tartışma bile değildir.Ben kitaplardan çıkararak emek harcayarak yazılar yazıcam bey efendi deli saçması zırvalarını sıralayacak.Neyse;

Şimdiye kadar yazdıklarım Hükümleri,Meseleleri anlamaya çalışan aklı muğlakta kalmış kişiler içindi.Fakat her konuşmama karşılık verilen bir cevapta Allah'a hakaret ediyorsunuz.Bu sebepten dolayı artık yazı yazmayı bırakıyorum.Sizinle aramızda geçen 2-3 postluk konuşmayı okuyan biri bile ne derecede cahil olduğunuzu kavrayabilir :).Daha fazla ilerlemeye gerek yok.

Ha Şunu da unutmayın.Allah ve Rasülü bir müslümana annesinden babasından daha yakındır.Şayet karşımda olsaydınız.Ve uyarılarıma rağmen bu şekilde konuşuyor olsaydınız;Kafanızı duvara sürüp kıvılcım çıkartırdım :).

Sitelerde Paylaş

Allahin yumurtalarinin ne renk kuyrugunun ne kadar uzunlukta oldugunu bilmeden allah hakkinda konusup ahkam kesip birde allahi koruyup savunanlarin akillarindan zorlari vardir. Beni uyarmismis... Iki tane birbirleri ile tamamen karsit ayet asilinca pili pirtiyi toplamadan önce tehditler savurulmaya calisilmis...

Anadolu yakasinda degisen hic bir sey yok....

... gelisip evrimlesen beyinlerle olan 200 senelik zihniyet farki 300 seneye dogru hizla ilerlemekte.

Zavalli allah kendisi hakinda sorulan sorulara yanit veremiyor ama akillarindan zorlari olanlar allah hakkinda sorulan her soruda tepinip patinaj yapmaya bayiliyorlar. Üstelik sorulan sorulari hakaret olarak anlamaktalar.... Allah var diyenler yurmurtalarinin ne renk oldugunu yada yumurtlayip yurmutlamadigini, kuyrugunun uzunlugunu, dogurarak mi üredigini de bilmiyorlar...Tam bir komedi....Bidibidi bidi bidid bidbidibidi bididi bidi.

Karsimda olmayi isteyenlere özelden adresimi gönderiyorum. Önceleri basliklara yaziyordum fakat forum kurallarina aykiri oldugundan silinip uyari aliyorum.. Istenilirse adresimi veririm merak ettim kafamdan nasil kivilcim cikacakmis.

Diger komedi ise Cigi'ye bulasanlarin baslangiclarinin ve hazin sonlarinin ayni olmalari..

Su iki ayete akilli uslu yanit verip allahin kuyrugundan tutmayi hak edebilecek dini bütün bir müslüman araniyor....

ENFAL:

39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Komedi ayetler ilk kez görülünce katila katila gülmekten baska ne yapilabilir?

Iki tane ayet daha alt alta asalim gülmeye devam edilsin...Bakalim allah pardon gerzek bedevi neler yumurtlamis.

NİSA:

144 - Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

BAKARA:

131 - Rabbi ona, "İslâm ol!" emrini verince, o "Ben âlemlerin Rabbine teslim oldum." dedi.

Sitelerde Paylaş

Allahin yumurtalarinin ne renk kuyrugunun ne kadar uzunlukta oldugunu bilmeden allah hakkinda konusup ahkam kesip birde allahi koruyup savunanlarin akillarindan zorlari vardir. Beni uyarmismis... Iki tane birbirleri ile tamamen karsit ayet asilinca pili pirtiyi toplamadan önce tehditler savurulmaya calisilmis...

Anadolu yakasinda degisen hic bir sey yok....

... gelisip evrimlesen beyinlerle olan 200 senelik zihniyet farki 300 seneye dogru hizla ilerlemekte.

Zavalli allah kendisi hakinda sorulan sorulara yanit veremiyor ama akillarindan zorlari olanlar allah hakkinda sorulan her soruda tepinip patinaj yapmaya bayiliyorlar. Üstelik sorulan sorulari hakaret olarak anlamaktalar.... Allah var diyenler yurmurtalarinin ne renk oldugunu yada yumurtlayip yurmutlamadigini, kuyrugunun uzunlugunu, dogurarak mi üredigini de bilmiyorlar...Tam bir komedi....Bidibidi bidi bidid bidbidibidi bididi bidi.

Karsimda olmayi isteyenlere özelden adresimi gönderiyorum. Önceleri basliklara yaziyordum fakat forum kurallarina aykiri oldugundan silinip uyari aliyorum.. Istenilirse adresimi veririm merak ettim kafamdan nasil kivilcim cikacakmis.

Diger komedi ise Cigi'ye bulasanlarin baslangiclarinin ve hazin sonlarinin ayni olmalari..

Su iki ayete akilli uslu yanit verip allahin kuyrugundan tutmayi hak edebilecek dini bütün bir müslüman araniyor....

ENFAL:

YUNUS:

Komik ayetler nitelemesinden önce Enfal suresinin şu ayetlerine dikkat etmeliydin..

30. Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir.

34. Onlar Mescid-i Haram’dan (mü’minleri) alıkoyarken ve oranın bakımına ehil de değillerken, Allah onlara ne diye azap etmesin? Oranın bakımına ehil olanlar ancak Allah’a karşı gelmekten sakınanlardır. Fakat onların çoğu bilmez.

Demek ki "onlarla savaşın" denilen kişiler bu yukarıdaki fiillerde bulunanlardır.Aynı zamanda, Mescid-i Haram bölgesinde bulunan ve fitne çıkarıp engellemelerde bulunulan topraklarda din tamamıyla Allah'ın oluncaya kadar savaşmışlardır neticede...

Kendi halinde yaşayan ateist veya müşriklere vs.sadece tebliğ vardır,herhangi bir zorlama yoktur..Diğer ülkelere yapılan seferler bu tebliğin engellendiği ülkelerdir,tebliğ imkanının sağlanması içindir..

Sitelerde Paylaş

MÜMİN:

45- Allah o adamı ötekilerin kurdukları tuzakların kötülüklerinden korudu. Firavun ailesini de azabın en beteri kuşattı.

ENFAL:

30 - Hani bir vakitler, o kâfirler, seni tutup bağlamak veya öldürmek veya sürüp çıkarmak için sana tuzak kuruyorlardı da, onlar tuzak kurarken Allah da karşılığında tuzak kuruyordu. Öyle ya, Allah tuzakların en hayırlısını kurar.

FATIR:

43 - Yeryüzünde büyüklük taslamak ve kötü tuzak kurmak için böyle davranıyorlardı.

Oysa kötü tuzak, ancak sahibini kuşatır.

Onlar ancak öncekilere uygulanan kanunu bekliyorlar. Sen Allah’ın kanununda hiçbir değişiklik bulamazsın.

Sen Allah’ın kanununda hiçbir sapma bulamazsın.

Sitelerde Paylaş

Birbirleri ile celiskili ayetler alt alta asilinca müslüman inanclilarin hic bir sey anlamadiklari görülmekte... Acaba "saftirik" rolümü yapiyorlar yoksa saftirik olduklarindan mi müslümanlar diye bayagi düsünüyorum...

Sitelerde Paylaş

cigi,

yukarıda verdiğin Fatır 43 de "kötü tuzak" tan bahsediliyor.Allah, kötülere ve kötülüklere karşı "iyi tuzak"lar kurar...yani sonuçta kötülüğün sona erdirilip, iyiliğin hayırın hakim kılınması içindir..

şöyle demişsin:

"Acaba "saftirik" rolümü yapiyorlar yoksa saftirik olduklarindan mi müslümanlar diye bayagi düsünüyorum... "

Ben de

Acaba "saftirik" rolümü yapiyorlar yoksa saftirik olduklarindan mi "ateistler" diye bayagi düsünüyorum... "

diyorum.

Ben gözü kapalı inanmadığımı, www.yenimucizeler. com linkindeki Kuran mucizelerine bizzat tanık olduğum için buralarda mücadele verdiğimi ayrıca belirtmek isterim..

Sitelerde Paylaş

TUZAK: Birini güç ve tehlikeli bir duruma düşürmek için kurulan düzen, komplo.

Allah her seyi gelecegi gecmisi bilen ve her istediginin olmasina muktedir bir ZIMBIRTI olduguna göre neden ortam dinlemeleri yapip ve neden insanlarin yardimlari ile müslüman olmayan insanlara kallesce komplolor kurmak ister?

Tuzak kelimesinin ne ifade ettigini ve nasil yapildigini herkes bilmektedir... Ortalikta görünmeyen sözlerinin arkasinda duramiyan ise yaramaz allah putunu temize cikartabilmek icin kivirip calkalama gercekten cok komik olmaktadir.

Dolayisi ile "Acaba "saftirik" rolümü yapiyorlar yoksa saftirik olduklarindan mi müslümanlar diye bayagi düsünüyorum... " demekten kendimi alamiyorum.

Ateistler saftirik olamazlar cünkü din kitaplarini okuduklarinda insanlar tarafindan yazilmis olduklarini anlayabilecek beyin kapasiteleri oldugu bir gercek...Ayrica ateizmin bir kitabi yol haritasi bulunmamaktadir...

Her ateist kendi özgür iradesi ile kararlar vermekte ve yeni bilgilere tercübelere yelken acmaktadir. Ateistlerin birbirleri ile bitmez tükenmez didisip sürtüsmelerinde de "Özgürlük" temel unsurdur diye düsünüyorum. Putpersetlerde ise "Biat" etmek ve "Beynin tam kapasite kullanilamamasi" temel unsurlardir.

Örnegin en itici, radikal, anarsist bir ateist olarak putlarin, ateizmin olmadigi ayrica insanlarin ve diger canlilarin canlarini katleden doganin icine eden sacma sapan degerlerinde olmadigi bir dünyayi ve yasami savunmaktayim.Kim ne derse desin gercek özgür ve dogal yasam sekli budur.

Aciklamalardan sonra konumuza dönelim ve allah putunu koruyabilmeleri icin saftirik müslüman forumdaslarimiza firsatlar verelim.

Nisa 144 ve Bakara 131 + Enfal 39 ve Yunus 99 + Mumin 45, Enfal 30 ve Fatir 43 celiskili ayetleri aciklanamadilar.... Hatirlatip baska komik ayetler daha asalim... Tabi "KOMPLO" ve "KALLESLIK" ile ilgili...

ARAF:

99 - Allah'ın tuzağından kurtulacaklarına emin mi oldular? Ziyana uğrayan topluluktan başkası, Allah'ın tuzağından emin olmaz.

İSRA:

58 - Hiç bir şehir halkı yoktur ki, kıyamet gününden önce biz onu helak etmeyelim, yahut şiddetli bir azab ile azablandırmayalım. Bu, Kitap'ta Levh-i Mahfuzda yazılıdır.

Hooop hop hooo oho ne oluyor yahu? Ne diyor bu gerzek?

Vay kalles vay...Herkese tuzaklar komplolor kurdugu yetmiyormus gibi müslüman olanlarida bir cipida cizdi atti....

Ben bosa "Acaba "saftirik" rolümü yapiyorlar yoksa saftirik olduklarindan mi müslümanlar diye bayagi düsünüyorum... " demiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...