Jump to content

Kur'an'da Komik Ayetler

Recommended Posts

cigi,

"kötü tuzak" ile ne demek istendiğini anlamak için sadece geri zekalı olmamak yeterli...

evet kıyamete kadar bütün şehirlerin başına savaş,salgın hastalık,terör,deprem ,sel,yangın,yanardağ patlaması,tsunami vb.sebeplerle kötü şeyler gelecektir ve gelmiştir..müslüman olanların çoğunlukta olduğu şehirleri ayrı tutmuş olsaydı asıl o zaman tutarsızlık olurdu..17 Ağustos 1999 depremi gibi..

ama ne kadar böyle mantklı açıklamalar yapsak da senin için farketmez değil mi cigi..?sen yine aynen devam edersin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Komedi kuran ayetlerine bir türlü aciklik getirip yanit verilememekte fakat durmadan bol bol allah adina düsünceler üretilip laf salatasi yapilmakta....

Deprem fay hatlarinin olmadiklari yerlerde deprem olmaz. Bunu dahi anlamayan beyin fukaralarinin komedi ayetler hakkinda mantikli aciklamalari simdiye kadar olmadi ve asla olmayacak. Insanlar tarafindan uydurulan ve ayni cinsel sapik cahil cühela bir geri zekali gibi cümleler sarfeden bir putu koruyup savunmak ise ancak beyinsizlere düser.. Ve öyle olmaktadir.

Arabin uydurdugu pislik dinin virüsleri beyinlerini ne kadar harap etmisse koskoca fay hattinin gectigi yerde olan depremi allah putuna baglamaktalar. Tarihinde hic deprem olmamis ve asla olmayacak yerlerin cogunlugunda nedense kafirler yasamaktadir.

Konuyu laf salatalari ile bogmayip basliga asilan gerzekce yazilmis komedi kuran ayetlerinin aciklanmalari gerekmez mi? Yazdiklarimi okuyunca sanki "neden müslümanim" diyen düsünen yazarlar oldugunu cok iyi bilmekteyim.... Bu kadar acik mesaj simdiye kadar yazmamistim ama merak etmesinler sanalda olduklarina sevinmeleri gerekir. Canli hayatta durumlari cok daha kötü olmakta.

Acaba akli mantigi olan birisi olmayan bir seyi savunup onun adina aciklamalarda bulunur mu?

Yahu ben bosa konusmam diyorum anlamiyorlar.... Kuran ayetlerini okuyunca insanlar tarafindan yazildigini anlamayanlar gercekten saftiriklerdir...

...isterse isimlerinin önlerinde akademik ünvanlari olsun.

Karsimda olacaklarda bunlar kurani uyduruk allahi savunabilecekler öyle mi?

Peehhhh....

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cigi bu evrenin sekizgen olma muhabbeti nedir bir açıklarmısınız?

Ben fizikten, matematikten anlamam fakat evren, evrimlesme gibi konulari elimden geldigi kadar takip eder bilgi sahibi olmaya calisirim. Simdiye kadar böyle bir sacmalik duymadim okumadim ve izlemedim. Bir sürü evrenler ve yeni olusan evrenler bulunmakta yani simdiye kadar insanoglu evrenlerin son duragini bulabilecek ( eger varsa) bir teknik gelistiremedi ki evren sekizgen olabilsin.

Müslümanlari kekleyebilmek icin üretilmis sahtekarlik dolu videolari artik izlemiyorum bana zaman kaybi dolayisi ile zararlari olmakta....Bunlar somut bilimsel verilere dayanilarak hazirlanmis yazilar ve filmler degillerdir bunu gözden cikartmamak gerekir.

Eger bir Fizikci tanriyi, allahi veya baska bir putu agzina dolamissa o bir bilim insani degil sarlatandir...

...keza diger bilim insanlarida.

Sitelerde Paylaş

Konumuz komik kuran ayetleri komik sarlatanliklar degil. Asilan kuran ayetlerini bir araya toplayabilmek icin sayfalarda geriye dönük baktigimda hic birisine yanit verilmemis bol bol allah putu adina düsünceler belirtilmeye calisilmis oldugunu gördüm.

Müslüman inanclilar asilan komik ayetlerini farkli sekilde mi görüp okumaktalar diye düsünmeye basladim....

MenSabereZafire, on 05 March 2014 - 10:43 AM, said:

Kur'andaki ayetlerin her biri Allah kelamıdır.1 ayete inanmamak Kur-an'ın tamamına inanmamaktan farksızdır.

Bu aciklamayi yaptiktan sonra

ENFAL:

39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

Su iki ayeti okuduklarinda kesin "baklava, börek, cay, kahve vs." gibi bir seyler görüp okumaktalar. Bunun baska bir türlü aciklamasi yok.

Acaba ben mi salagim?

Sitelerde Paylaş

Komik ayetler nitelemesinden önce Enfal suresinin şu ayetlerine dikkat etmeliydin..

30. Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir.

34. Onlar Mescid-i Haram’dan (mü’minleri) alıkoyarken ve oranın bakımına ehil de değillerken, Allah onlara ne diye azap etmesin? Oranın bakımına ehil olanlar ancak Allah’a karşı gelmekten sakınanlardır. Fakat onların çoğu bilmez.

Demek ki "onlarla savaşın" denilen kişiler bu yukarıdaki fiillerde bulunanlardır.Aynı zamanda, Mescid-i Haram bölgesinde bulunan ve fitne çıkarıp engellemelerde bulunulan topraklarda din tamamıyla Allah'ın oluncaya kadar savaşmışlardır neticede...

Kendi halinde yaşayan ateist veya müşriklere vs.sadece tebliğ vardır,herhangi bir zorlama yoktur..Diğer ülkelere yapılan seferler bu tebliğin engellendiği ülkelerdir,tebliğ imkanının sağlanması içindir..

Ayrıca Enfal 39 da "eğer vazgeçerlerse" diye yapılan fitnelerden vazgeçmelerinden bahsedilmektedir.

Enfal 36. Şüphe yok ki, inkâr edenler mallarını (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcarlar ve harcayacaklardır. Sonra bu mallar onlara bir iç acısı olacak, sonra da yenilgiye uğrayacaklardır. İnkâr edenler toplanıp cehenneme sürüleceklerdir.

işte bunları yapanlardan bahsediliyor..

Evrenin geometrisinin sekizgen olmasıyla ilgili ciddi bilimsel kaynaklar gösterdim yukarıda ama her zaman ki gibi görmezden geliniyor..

Sitelerde Paylaş

Tebligin de konu ile ilgisi yok fakat israrla kivirip calkalama devam ettiginden okuyucularimiz icin bilgilendirme yapalim.

Teblig; insanlarin özgür iradelerine ve yasam haklarina yapilan izinsiz müdahalelere ve tecavüzlere denir...

Arabin allak putunu temizleyebilmek icin sanki cok iyi bir haltmis gibi Enfal 39. ayet "Teblig" ile aciklanilmaya calisilmis....Kendilerinde bu hakkin oldugunu zanneden beyinlere sahip kisilerin beyinleri cöplüktür. Kimse kimsenin özgür iradesine düsüncelerine izinsiz müdahalede bulunup yasam harmonisine tecavüz edemez.!

Demokratik hukuk devletinde suctur.! Bunu yapmaya yeltenenin pek sansi olmadigi da gercektir.Önce allahin kuyrugunu gözüne sokarlar daha sonra polis cagrilir ve kirmizi kurdela ile yasalarin karsisina cikartilirlar.

Tekrar konumuza dönelim...

ENFAL:

39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Enfal 39. ayetinde, "ortalikta pasta börek varsa allahin izniyle cay, kahve, limonatayla icin" mi yaziyor? Yoksa "herkesi müslüman yapana kadar savasin" mi? diyor? Arkasindan gelen baglamanin kiyak tellerinde de "Uleng savaşamazsınız gıçınız yemezse boşvering beeaa bakarız bi icabına kızancıklar" denilmiyor mu?

Sonra bu sözler söylenilmemis pardon yerine getirilmesi gereken emir verilmemis gibi vede müslümanlari salak yerine koyaraktan tutmus cahil bedevi pardon allak putu...

YUNUS:

99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

...bunu yumurtlamis.

Acaba ben mi salagim diye devamli sormaktayim ama sanirim Arabin putu tarafindan keklenen müslümanlarin isleri gercekten cok zor be yahu....

Sitelerde Paylaş

Enfal 39 daki :..."Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür." ün anlamı senin yazdığın gibi " "Uleng savaşamazsınız gıçınız yemezse boşvering beeaa bakarız bi icabına kızancıklar" değil..eğer fitneden ve düşmanlıklardan vazgeçerlerse siz bir şey yapmayın,Allah görür.. demek isteniyor..bunu nasıl anlayamıyorsunuz ben de onu anlayamıyorum..

Sitelerde Paylaş

Ne kadder zormus müslümanlara gercek dinini kuran ayetlerini ögretmek... Put diyor ki: Herkes müslüman olana kadar savasin kesin asin canlarini alin... Kafirlerin müslüman olmaktan vaz gecmek gibi bir sanslari yok.. Müslüman olmaktan vaz gecerlerse birinci cümledeki kesin emir ne olacak?Yani herkes müslüman olana kadar savas devam edecek.

Kuran ayetlerinin sonlarina ekleme cümlelerin genelinde bedeviye kiyak ifadeler bulunur ve bu ayette ayni sekildedir. Son cümle "savastan vaz gecerseniz allah yaptiklarinizi ugraslarinizi görür" denilmektedir.

Yavas da olsa ilerlemeye basladik... Enfal 39. ayeti yazan zihniyetin Yunus 99. ayetine ne demeli?

"Kafirlerin hepsini müslüman yapana kadar savasin öldürün" diyen allah putu Yunus 99. ayette müslümanlari salak yerine koymuyor mu?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Enfal 39 daki :..."Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür." ün anlamı senin yazdığın gibi " "Uleng savaşamazsınız gıçınız yemezse boşvering beeaa bakarız bi icabına kızancıklar" değil..eğer fitneden ve düşmanlıklardan vazgeçerlerse siz bir şey yapmayın,Allah görür.. demek isteniyor..bunu nasıl anlayamıyorsunuz ben de onu anlayamıyorum..

BU AYETLERİ ÇELİŞİK DEYİLMİ SENCE:?

ENFAL:

YUNUS:

Sitelerde Paylaş

Yukarıda da iki kez açıkladığım bazı şeyleri tekrar aşağıya yazıyorum..

Komik ayetler nitelemesinden önce Enfal suresinin şu ayetlerine dikkat etmeliydin..

30. Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir.

34. Onlar Mescid-i Haram’dan (mü’minleri) alıkoyarken ve oranın bakımına ehil de değillerken, Allah onlara ne diye azap etmesin? Oranın bakımına ehil olanlar ancak Allah’a karşı gelmekten sakınanlardır. Fakat onların çoğu bilmez.

Demek ki "onlarla savaşın" denilen kişiler bu yukarıdaki fiillerde bulunanlardır.Aynı zamanda, Mescid-i Haram bölgesinde bulunan ve fitne çıkarıp engellemelerde bulunulan topraklarda din tamamıyla Allah'ın oluncaya kadar savaşmışlardır neticede...

Kendi halinde yaşayan ateist veya müşriklere vs.sadece tebliğ vardır,herhangi bir zorlama yoktur..Diğer ülkelere yapılan seferler bu tebliğin engellendiği ülkelerdir,tebliğ imkanının sağlanması içindir..

Ayrıca Enfal 39 da "eğer vazgeçerlerse" diye yapılan fitnelerden vazgeçmelerinden bahsedilmektedir.

Enfal 36. Şüphe yok ki, inkâr edenler mallarını (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcarlar ve harcayacaklardır. Sonra bu mallar onlara bir iç acısı olacak, sonra da yenilgiye uğrayacaklardır. İnkâr edenler toplanıp cehenneme sürüleceklerdir.

işte bunları yapanlardan bahsediliyor..yani peygambere tuzak kuranlar,Mescid-i Haram girilmesini engelleyenler,Allah yolundan alıkoymak için mallarını harcayanlara karşı savaşılmasını ,o bölgede ve zamanda din olarak Allah'ın dini hakim oluncaya kadar mücadele edilmesini söylüyor.Yunus 99 da ise yeryüzündeki tüm insanların iç dünyasındaki inançlardan bahsediliyor..Enfal 39 da Mescidi Haram bölgesi ve peygamberin yaşadığı dönem söz konusu,Yunus 99 da evrensel yer ve zaman sözkonusu...Dikkat ederseniz bugün bile Mescidi Haram bölgesine müslüman olanların dışındakilerin girmesi yasaktır..

Sitelerde Paylaş

Acikla acikla degisen hic bir sey olmamakta.Osmanlinin düttürü cartlak mehter takimi bile bunlardan daha hizli ilerliyormus diye düsünüyorum.... Döndük gene basa,

Kur'andaki ayetlerin her biri Allah kelamıdır.1 ayete inanmamak Kur-an'ın tamamına inanmamaktan farksızdır.

Bu argüman müslümanlik inancina göre dogru mudur yanlis midir?

Yunus 99 da evrensel yer ve zaman sözkonusu

Kuran evrensel midir, degil midir? Yani gecmise, bulundugu ve gelecek zamana, hitab edip kapsar mi?

Nedir?

Diger soru ise, madem allah putunun her konu hakkinda neler düsündügü ne yapmak istedigi bilnmekte ise allahin nasil bir sey oldugunun bilinmesi gerekir? Bilindigine göre allah hakkinda sorulan sorulara yanitlar verilmesi gerekmez mi?

Bence evet.

Ateistler ile kuran ayetlerini allahi tartisan müslüman inanclilarin durumlarinin oldukca zor olduklarini bilmekteyim ama arzumuz biraz olsun beyinlerinin paslanmis calismayan sorgulama mekanizmalarini yaglayip kimildamalarini saglamaktir.

Ah bir kimildamaya baslasalar dünyalari degisecek ama paslanip kilitlenmisler bir kere.

Isimiz gercekten zor.

Neyse sorularimiza yanitlarla devam edip sonra komik ayetlere gecelim.

Sitelerde Paylaş

Devam edelim...

ANKEBUT :

3 - Andolsun, biz onlardan öncekileri de imtihan etmiştik. Allah, doğru söyleyenleri de mutlaka bilir, yalancıları da mutlaka bilir.

CİN:

4 - Meğer bizim beyinsiz İblis, Allah hakkında saçma şeyler söylüyormuş.

5 - Doğrusu biz insanları ve cinleri Allah'a karşı asla yalan söylemez sanmışız.

Sitelerde Paylaş

cigi,

Cinn suresinin 1.ayetinde cinlerin neler söylediği bana vahyedildi de, diyerek başlıyor.Ardından gelen ayetlerde cinlerin sözleri anlatılıyor..o taktığınız kocaman ateist gözlüklerinizi çıkarıp tekrar okursanız,ayetleri cımbızlamayıp,bağlamını da ele alarak incelediğinizde kolayca göreceksiniz..

Sitelerde Paylaş

Devam edelim...

ANKEBUT :

3 - Andolsun, biz onlardan öncekileri de imtihan etmiştik. Allah, doğru söyleyenleri de mutlaka bilir, yalancıları da mutlaka bilir.

CİN:

4 - Meğer bizim beyinsiz İblis, Allah hakkında saçma şeyler söylüyormuş.

5 - Doğrusu biz insanları ve cinleri Allah'a karşı asla yalan söylemez sanmışız.

BUDA NE YA ŞAKAMI :lol::D

Sitelerde Paylaş

TASPINAR,

Görmezlikten geldigin kuran hakkinda su iki souya yanit vermeni rica ediyorum... Önce sorulari yanitla sonra komik ayetler hakkinda tartismaya devam edelim.

Müslümanlik inancina göre dogru mudur, yanlis midir?

Kuran evrensel midir, degil midir? Gecmise, bulundugu ve gelecek zamana, hitab edip bütün zamanlari kapsar mi?

Sitelerde Paylaş

Görmezlikten gelme olayını sadece sizin komik-çelişkili ayet diye göstermeye çalıştığınız ayetlerin bunlarla ilgisinin olmamasında görüyorum...komik ayetler diye sunduğunuz iddialar ancak sizi komik duruma düşürüyor.

Evet Kuran'daki ayetlerin her biri Allah kelamıdır ve hepsine inanmak İslam inancının gereğidir..

Kuran'da inanç ve ahlak esaslarıyla ilgili olan ayetler evrensel kabul edilir. Ancak bunların dışında sadece indirildiği yer ve zamanı ilgilendiren ayetler de vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...