Jump to content

"Nimet'lere" şükretme paradoksu

Recommended Posts

Allah'ım şükürler olsun verdiğin nimetlere,çok duyduğumuz bir teranedir,insanları yaratan ve hayatta kalabilmesi için enerji üretmesine bağımlı kılan,enerji üretmesi içinde besinlere bağımlı kılan bir tanrı yarattıklarına da her türlü enerji üretecek nimeti vermek zorundadır.

Nimeti,hiçbir kriter olmadan bazı insanlara verip bazılarına vermeyip,hatta minicik çocukları acı içinde açlıktan öldürüp, nimeti bulanlarada kendine şükrettiren bir tanrı olamaz, olmaması gerekir,

Bu zalimliktir..

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah veriyor normalde rızkı Allah bir sistem koymuş ortaya fakat insanlar tarafından bozulmuş bu sistem. Yani insan müdahalesi olmazsa tıkır tıkır işleyen bir sistem var. (( diyorlar Müslümanlar. Ben de diyordum zamanında.

Şu an hala araştırma aşamasındayım kafam çok karışık. Araştırmam gereken çok şey var fakat okul yüzünden araştıramıyorum. Bu cevabı da Müslümanların nasıl cevap verdiğini göstermek için yazdım. Umarım işine yarar.

Sitelerde Paylaş

Şükürcülük sinsi bir nankörlüktür gerçekte.İnsanoğlunun çabasını, emeklerini ve başarılarını hırsızlayıp hayaletlere mal etmektir.

s2BWiZm.jpg

CU1BSaH.jpg

Ve aynı zamanda fakir ve zavallı insanlara yapılan bir saygısızlık

YuDD2Dl.jpg

lp7IIPM.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ım şükürler olsun verdiğin nimetlere,çok duyduğumuz bir teranedir,insanları yaratan ve hayatta kalabilmesi için enerji üretmesine bağımlı kılan,enerji üretmesi içinde besinlere bağımlı kılan bir tanrı yarattıklarına da her türlü enerji üretecek nimeti vermek zorundadır.

Nimeti,hiçbir kriter olmadan bazı insanlara verip bazılarına vermeyip,hatta minicik çocukları acı içinde açlıktan öldürüp, nimeti bulanlarada kendine şükrettiren bir tanrı olamaz, olmaması gerekir,

Bu zalimliktir..

bu tanrıın kendisinin besine enerjiye ihtiyacı var ve egosu var ve duygusal olarak beslenmesi gerekiyor anlamıyorsunuz?

Kutsanması, yüceltilmesi ve ona enerji gönderilmesi duygusal takdir-büyükük ve yücelik sunulması ve doğal olarak duygusal/egosal besin gönderilmesi gerekiyor ona; İhtiyaçları var,

Düşünün güç ve iktidar sahibi birisini pohpohlamak ve kendi gücüne ve enerjini ona vermek sunmak gibi bu;

Bu tanrı başka bi tanrı ve başka bi düşünce odağı, muhtemelen birden çok tanrı betimlemesi ve düşünce odağı betimlemesi olmalı o sembolizmalarda ve anlatımalrda;

iyi tanrılar-kötü tanrılar, İnsan dışı neredeyse her zihinsel düşünce odağı muhtemelen farkı farklı tanrı olarak kavramsallaştırılmış olabilir o metinlerde, Zihnin ya da düşünme faaliyetinin bir sonucu olarak ortaya çıktı sonuçta bu metinler değil mi?

Sitelerde Paylaş

Alırdın kıt kanaat suyu ve havayı birde ölmeyecek kadar besini otururdun aşağı. Isınacak kömürü , odunu, doğalgazı bulamazdın. Zar zor nefes alırdın. Binaları inşa edecek demiri kumu vs.. bulamazdın. Her yemekte aldığın lezzeti çok arardın. Kana kana içtiğin suyu damla damla içerdin. Annemin yaptığı kuru fasulye olsa da yesek diyemezdin. Bu böle gider....

Sitelerde Paylaş

Allah veriyor normalde rızkı Allah bir sistem koymuş ortaya fakat insanlar tarafından bozulmuş bu sistem. Yani insan müdahalesi olmazsa tıkır tıkır işleyen bir sistem var. (( diyorlar Müslümanlar. Ben de diyordum zamanında.

Şu an hala araştırma aşamasındayım kafam çok karışık. Araştırmam gereken çok şey var fakat okul yüzünden araştıramıyorum. Bu cevabı da Müslümanların nasıl cevap verdiğini göstermek için yazdım. Umarım işine yarar.

Doymazlık hep bana hep bana biliktirmek saklamak mal için yaşamak menfatin olmadığı bir işe kalkışmamak allah versin demek çalış seninde olsun ne demek bilirmisin okulu bahane etme hayatının içinde olan şeyler bunlar bunları okumadığın için söylenenlere inanirsin tıpkı birşey yapıyormuş gibi foto paylaşanlar gibi boş boş konuşanlar gibi güzel bir dünya için elini bile oynatmayanlar gibi

Dünyaya geldin çıplak gidiyorsun çıplak bu mal mülk sevdası neden

düşünmüyormusun bu neyin savaşı dır

Sitelerde Paylaş

Bu zalimliktir..

Bu zalimliği insanoğlu yapar.

Topu Tanrıya atıp kendinizi aklamayın.

Sitelerde Paylaş

Bu zalimliği insanoğlu yapar.

Topu Tanrıya atıp kendinizi aklamayın.

Hani kaderi Allah belirlerdi? Allah, zengin Araplar'a neden sevgi ve merhamet ihsân etmiyor. Çöllere gömdükleri kurban etlerini en azından konserve hâline getirip, o fakirlere yollayamazlar mı?

Yine aynı Araplar, kazandıkları milyarlardan gerekli zekâtı fakirlere dağıtsa, yeryüzünde aç insan kalmaz. Nerede o zekâtlar?

Şimdi gelecek zırvaları biliyorum: "İnsanların tavrından, Allah sorumlu değildir!"

Sitelerde Paylaş

Bu zalimliktir..

İnsan merkezli düşünmemek gerek.

Sadece ''çocuklar açlıktan ölüyor'' demek eksik kalır.

Her canlı canlılığını sürdürebilmek için bir diğer canlıyı yemek zorunda iken (bitkiler hariç) asıl paradoksun burda yattığını görmezden gelemeyiz. Bircanlının ölümü bir diğerine yaşam verir. Yani nimet dediğimiz her şey aslında bir ''öldürme'' işidir.

Eğer bu nimeti tanrı veriyor sayarsak tanrının aslında robin hoot luktan daha fazlasını yapmadığını inanmış oluruz.

Bir canlıdan alıp öbürüne verirken yoktan nimet yaratmıyor, kendi cebinden bişey vermiyor.

Sen de elde ettiğin nimete şükrederken, tanrının bir başka canlının canlılığını sonlarmasna şükrediyorsun aslında.

Sitelerde Paylaş

Siz neden yapmıyorsun yosa mal mulkemi tapiyorsunuz

Başkasından değil kendinizden sorumlusunuz

Bağlantı açık ve net aklını kullanan biri tanrının gökten yemek servisi yapmadigini görüyor dimi ozaman güzel olanı yaşa çirkin olanı konuşma konuşursan bir farkın varmı

Sitelerde Paylaş

Hani kaderi Allah belirlerdi? Allah, zengin Araplar'a neden sevgi ve merhamet ihsân etmiyor. Çöllere gömdükleri kurban etlerini en azından konserve hâline getirip, o fakirlere yollayamazlar mı?

Yine aynı Araplar, kazandıkları milyarlardan gerekli zekâtı fakirlere dağıtsa, yeryüzünde aç insan kalmaz. Nerede o zekâtlar?

Şimdi gelecek zırvaları biliyorum: "İnsanların tavrından, Allah sorumlu değildir!"

Neden arapları görüyor gözlerin?

Dünyanın en zenginleri nerede yaşıyor?

Sitelerde Paylaş

Siz neden yapmıyorsun yosa mal mulkemi tapiyorsunuz

Başkasından değil kendinizden sorumlusunuz

Bağlantı açık ve net aklını kullanan biri tanrının gökten yemek servisi yapmadigini görüyor dimi ozaman güzel olanı yaşa çirkin olanı konuşma konuşursan bir farkın varmı

Dinlere dayalı yaşamayan toplumlarda aç yoktur.

Ayrıca fakirlere yardım yapan tüm örgütler, bilâkis ateist kişiler tarafından kuruldu ve yönetiliyor!

Git ve Türkiyeye bir bak: Sefil olanlar kimlerdir?

Sitelerde Paylaş

Yeryüzünde şeriatla yönetilen ülkeler, sâdece Müslüman ülkelerdir. Yeryüzündeki açların en az %90'ı Müslüman toplumlardandır.

Şeriatten çok korkuyorsun değilmi?

Evine giren hırsıza da hoşgeldin buyur ne alırsan al git mi diyorsun?

Yeryüzünde zulüm görenlerin müslüman olması tesadüf mü? Tabiki değil. Sömürgeci tek bir müslüman alim,ilim adamı,devlet göstersene tarihte?

Sitelerde Paylaş

Yine geldik zulüm yaygarasına! Kendi-kendisine zulüm yapanların yaygaraları da bitmez! Hem suçlu, hem güçlü!!

Tüm terör örgütlerinin %70'ini hangileri oluştururyor?

Kadınlara en çok zulüm eden toplumlar hangileridir?

Türkiye'deki dinsizler, neden kimliklerini gizliyorlar?

Bu üç soruya, ırıvıp kıvırmadan yanıt ver de göreyim boyunu!

Sitelerde Paylaş

Dinlere dayalı yaşamayan toplumlarda aç yoktur.

Ayrıca fakirlere yardım yapan tüm örgütler, bilâkis ateist kişiler tarafından kuruldu ve yönetiliyor!

Git ve Türkiyeye bir bak: Sefil olanlar kimlerdir?

Ben sizin neden yardım etmediginizi sordum

Dinlere dayalı olmayan ülke yoktur!!! Almanya daki yaşam standartları türkiyede olsaydı sefillik kayvolurdu o bahsettiğin ülkeler milleti ülkeleri sömüre sömüre bu hale getirdi şimdi dünyaya insan hakları satıyor sizde ham yapıyorsunuz

Kaz gelcek yerden tavuk esirgenmez bu böyledir!!!

Yardım sadece parayla olmaz o insanların paradan çok bilgiyi ihtiyaçları var

Sitelerde Paylaş

Türkiye, sözde hâlâ laik ülke; ama bilim şimdiden yasaklandı. Git ve TÜBİTAK'ın hâlini gör.

Liselerde bilim yerine haftata 14 saat dîn öğretiliyor!

Arap ülkelerinde bilim tamâmen yasak!

Daha saru kaldı mı?

Sen, "yardım"dan ne anlıyorsun? Elma piş; ağzıma düş!

Sitelerde Paylaş

Şeriatten çok korkuyorsun değilmi?

Evine giren hırsıza da hoşgeldin buyur ne alırsan al git mi diyorsun?

Yeryüzünde zulüm görenlerin müslüman olması tesadüf mü? Tabiki değil. Sömürgeci tek bir müslüman alim,ilim adamı,devlet göstersene tarihte?

Eee, etme bulma dünyası, savaşların kaba kuvvet ve kelle sayısı ile kazanıldığı devirlerde müslümanların yaptığı zulümler şimdi kendilerine döndü. Bir zamanların sömürenleri şimdi sömürülmeye başlandı.

Sömürgecilik İslam ülkelerinin kanun kitabı olan Kuran'da resmiyet kazanmış ve devlet politikası olarak uygulanmıştır. Sırf elde edilen ganimetleri yasallaştırmak ve paylaşım kurallarını belirtmek adına Enfal yani ganimet suresi bile vardır.

Enfal/41. Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah’a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir’de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Ayrıca hristiyan ve yahudileri de haraca bağlamak için Tevbe/29 yazılmıştır.

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Sitelerde Paylaş

Eee, etme bulma dünyası, savaşların kaba kuvvet ve kelle sayısı ile kazanıldığı devirlerde müslümanların yaptığı zulümler şimdi kendilerine döndü. Bir zamanların sömürenleri şimdi sömürülmeye başlandı.

ZSk73rF.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...