Jump to content

"Nimet'lere" şükretme paradoksu

Recommended Posts

Türkiye, sözde hâlâ laik ülke; ama bilim şimdiden yasaklandı. Git ve TÜBİTAK'ın hâlini gör.

Liselerde bilim yerine haftata 14 saat dîn öğretiliyor!

Arap ülkelerinde bilim tamâmen yasak!

Daha saru kaldı mı?

Sen, "yardım"dan ne anlıyorsun? Elma piş; ağzıma düş!

He Gardaş he ezberlemişsin bir şarkı başa alıp duruyorsun

Madem dediğine inaniyorsun neden kaçtın ülkeden ordan ağrı şarkı çalarak neyi değiştireceğini zan ediyorsun yazıları değiştirerek okuma sen elmayı armutu anlamışsin ben demedim bunu o insanların yardıma ihtiyacı var bu para yada yiyecek değil bilgi doğru

Banane arapların eğitiminden biliminden onlar tanrıya tapar görevlerini yaparlar sadece paraylada dünya malına kavuşurlar

Sen git bu şarkıyı başka yerde çal çal çal

Sitelerde Paylaş

Sapıklık yapma! Kuran denen paçavra, ahireti ön planda tutar! Bu dünyanın süsler, her ne olursa olsun, geçicidir.

Kadınlara, başta eğitim olmak üzere, her şeyi yasaklamıştır! Kadınları "itaatkar mal" durumuna itti. Böylece kadınlar, bırak ekonmide payda olmayı, câhil hâlleri ile, câhil ve bağnaz çocuklar yetiştiriyorlar!

Onun için, Müslümanlar bilimle uğraşmazlar.

Müslüman toplumları ezik yapan da İslâm'dır, Kuran'dır, Muhammet'tir!

Sitelerde Paylaş

Sapıklık nedemek????

Okunan anlamam varsa benim yazdığıma cevap ver bana ezberlediklerini anlatma senin onlardan hiçbir farkın yok mileti aşalayıp durma birşey yap farkın olsun

Yadellerden durumu düzeltmeye çalışan insan faydan olsun bu klavye başında oturarak olmaz

Sitelerde Paylaş

Türkiye, sözde hâlâ laik ülke; ama bilim şimdiden yasaklandı. Git ve TÜBİTAK'ın hâlini gör.

Liselerde bilim yerine haftata 14 saat dîn öğretiliyor!

Arap ülkelerinde bilim tamâmen yasak!

Daha saru kaldı mı?

Sen, "yardım"dan ne anlıyorsun? Elma piş; ağzıma düş!

Ufak bir düzeltme:

Lise öğrencisiyim, 40 ders saatinin sadece 1 dersi din. 6 saat matematik ve geometri, 10 saate yakın da fen görüyorum.

Bilimsel çalışma basamakları ilk yılda verilmektedir.

11. sınıftan itibaren de felsefe dersi vardır.

Sitelerde Paylaş

Durum ortalığı galyana getirecek kadar kötü değilmiş gelişim çağındaki bilinçlere anlamı bilinmeyenlerin yüklenmesi iyi değil

Bunlar bize miras ezberden ibaret 20 yıl öncede aynıydı

Sitelerde Paylaş

Yaratan yaratıkların tüketebileceği azıklar yaratmayabilirdi. Yaratan yaratıklarını yaşam boyunca aç kalıp ölmemek ulayı açlıktan acı çekerek kıvranmak üzere tasarlayabilirdi. Yaratanın yaratıklarını açlıktan öldürmesi bile bir algış (şükür) nedeni olarak görülebilir.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Çocuk yapıp,yiyerek,içerek yaşayabilen,gereksinimleri olan bir canlıyı varoluşa zorlayan,o kişiye yaşamı dayatan anne ve baba.

Senin için her şeyi yaptık.Yemedik yedirdik,içmedik içirdik.Bize teşekkür et.Hakkımızı asla ödeyemezsin.

Yiyerek içerek yaşayabilen,gereksinimleri olan bir canlı tasarlayıp,yaratan,o kişiyi varoluşa zorlayan,o kişiye yaşamı dayatan Allah.

Verdiğim nimetlere şükür,teşekkür edin.Sizin için bunları yarattım.Beni övüp,yüceltin.

Anne babayı çıkar yerine Allah'ı koy.Hiçbir farkı yok.

İnsana da, anne babasına iyi davranmasını emrettik. Annesi onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur. (İşte onun için) insana şöyle emrettik: "Bana ve anne babana şükret. Dönüş banadır."(Lokmân Suresi), 14. Ayet

Allah yaşam yanlısı,yaşamın varlığını yücelten,kutsayan bir anlayış tarafından oluşturulmuştur.Yaşam yanlısı bir anlayış tarafından oluşturulduğu için yaşamın tüm pişkinliğini,küstahlığını,şımarıklığını da içinde barındırır.Yiyerek,içerek yaşayabilen bir canlıyı varoluşa zorlayıp,yaratır,sonra bu canlıya verdiğim nimetler için teşekkür et,şükret et diyip,pişkinlik yapar.Yukarıdaki ayet bunun en güzel örneklerinden biridir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

yediğimiz  meyveler  sebzeler  ...

Onları tanrı vermiş değil ki? Hepsi insanın bir sürü uğraşıp yaptığı şeyler zaten. Yediğin şeylerin hepsi, bak istisnasız hepsi, insanın yapay seleksiyonla yarattığı sebze, tahıl, bakliya, meyve falandır. Bu listeye, yabani mantar ve ısırgan otu girmez belki. Bunlara mı şükredecek mişiz, birini yesek, öleceğiz, öbürünü yiyen kadar elimizi ayağımızı dalatacağız.

Onu da geç, birileri uğraşıp, didinip edip, ekip, sulayıp, ilacı ayrı gübresi ayrı büyütüp, toplayıp kamyona vermese, kamyoncu canını koltuğuna alıp gece boyu onu senin şhre getirmes falan, o sebze olacak mı? 

Ne verdiği olmuş ki, herhangi bir tanrının?

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

Onları tanrı vermiş değil ki? Hepsi insanın bir sürü uğraşıp yaptığı şeyler zaten. Yediğin şeylerin hepsi, bak istisnasız hepsi, insanın yapay seleksiyonla yarattığı sebze, tahıl, bakliya, meyve falandır. Bu listeye, yabani mantar ve ısırgan otu girmez belki. Bunlara mı şükredecek mişiz, birini yesek, öleceğiz, öbürünü yiyen kadar elimizi ayağımızı dalatacağız.

Onu da geç, birileri uğraşıp, didinip edip, ekip, sulayıp, ilacı ayrı gübresi ayrı büyütüp, toplayıp kamyona vermese, kamyoncu canını koltuğuna alıp gece boyu onu senin şhre getirmes falan, o sebze olacak mı? 

Ne verdiği olmuş ki, herhangi bir tanrının?

ben direk  Tanrının  lokmayı  agzimiza  vermesinden  değil  sebepler  çerçevesinde  vermesinden  bahsetmek  istedim.Gerekli  sebepleri " su  toprak  tohum "= ürün  döngüsünü  koyan  ve  insana  aklını  verip  bu  seviyeye  getirene  şükürden  bahsettim. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

ben direk  Tanrının  lokmayı  agzimiza  vermesinden  değil  sebepler  çerçevesinde  vermesinden  bahsetmek  istedim.Gerekli  sebepleri " su  toprak  tohum "= ürün  döngüsünü  koyan  ve  insana  aklını  verip  bu  seviyeye  getirene  şükürden  bahsettim. 

Sebepler çerçevesinde falan da yok. Millet tarlayı, serayı sulayacağız diye ne taklalar atıyor, haberin var mı senin?

Tohum mu? Bak daha açık nasıl yazayım, elinde mevcut tohumların istisnasız hepsi, insanın yarattığı sebze, meyveye dair tohumlar. Hatta, bugün yediğin, domates, biber falan var ya, ancak özel olarak tohum için, hemde hatta israillilerin ürettiği tohumlar. İsrail bize o tohumları veriyor diye, onlara da mı şükredelim?

Bak domates, en basit örnektir. Doğal domates, hafif sarı, bazen kızıla çalan, ufak, acı ve zehirli bir şeydir. Yersen ölürsün, o kadar basittir. Amerika'dan bunu, bahçelerin etrafına dikelim de, koyun keçi falan bahçeye dalmasın diye getirip, süs bitkisi olarak kullanmaya başlıyorlar, 1500'lerde. Daha kırmızısı, daha az zehirlisi falan derken, bugün bildiğin domates çıkıyor ve o domatesin, tanrının yarattığı domates ile alakası bile yok, öyle ki, tozlaşıp birlikte üreyemiyorlar bile.

Aklına gelen tüm her şey için, hububat, baklagil, sebze, meyve, hepsi için gerçek bu. Tanrının bir şey verdiği falan yok, bunu iddia etmek, insan emeği ve aklına hakaret etmektir sadece.

Sitelerde Paylaş
On 10.01.2014 at 16:32, optimum yazdı:

Yeryüzünde zulüm görenlerin müslüman olması tesadüf mü? Tabiki değil. Sömürgeci tek bir müslüman alim,ilim adamı,devlet göstersene tarihte?

Türkiye de dahil müslüman ülkelerin tamamı sömürgeci, daha ne gibi sömürgeci müslüman arıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Yiyerek,içerek yaşayabilen canlılar tasarlayıp,onları yaratarak varoluşa zorlayan ve sonra da bu canlıları varoluşa zorlayan,bu canlıları o yapıda yaratan kendisi değilmiş gibi onlara yaşayın,ölmeyin diye sizin için nimetler yarattım,ben çok merhametliyim ve şefkatliyim bana şükür edin diyen,ölümü kötü bir şey olarak gösteren,sonra da onları alay eder gibi,o kadar yaşamak için çabaladınız,çalıştınız,o kadar yediniz,içtiniz de ne oldu hepsi boşaydı diyip öldüren,onlara ölüm sürecini yaşatan,yine gök üzerine düşmesin diye tutuyorum,yoksa ölürdünüz,ben çok merhametliyim ve şefkatliyim diyen,yine ölümü ve öldürmeyi merhametsizlik,şefkatsizlik olarak sunan,yaşatmayı merhamet ve şefkat olarak sunan,ama aşağıda canlıların birbirini yediği,doğum yoluyla acı,ızdırap ve ölümün dayatıldığı ve çoğaltıldığı hastalıklarla dolu acımasız bir düzen kuran ve düzenin sürekliliğini sağlayan,bu düzeni yarattığı için de övgü ve şükür bekleyen pişkin,tutarsız,oksimoron bir tanrı profiline inanan kişiye müslüman denir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...