Jump to content

Ülkemizde İnsanlık Suçu İşleniyor

Recommended Posts

şaka mı yapıyrosun sen gerizekalı!!!!!

ölen insanların eşyaları kaçak sigara ve çaydı. bunları herkes biliyor. askerde biliyordu.

bu kadar duygusuz olmayın!!!

olayı bir araştırın sonra yorum yapın

Bu ülkede veya dünyanın başka ülkesinde ölen milyonlarca insanı görmeze gelip siz pisliklerin bu söylemlerini kimse poposuna bile takmıyor :)

Dünya üzerinde hele ki Türkiyede tanınıyorsunuz, ne olup olmadığınızı herkes biliyor , yorma kendini zevk almaya bak :)

Sitelerde Paylaş

Protesto etmenizi, koyun gibi kanunsuzlukları kabul etmemenizi öneriyorum.

Bunu her aklı başında olanın ve ülkesini sevenin yapmasını istiyorum.

Medyanın, profesörlerin, aydınların.. herkesin devlet haydutluğuna direnmesini teklif ediyorum.

bunları zaten yapıyoruz ama bunlar yeterli olmuyor :(

Sitelerde Paylaş

Evet, kaçakçıları hemen oracıkta gebertmek doğru olmaz.

Ama, devlete ve ulusa verdikleri zarar için, onları yakalayacaksın ve en yakı şehrin en büyük meydanında sallandıracaksın!

Yanlışlıkla bile öldürülünce de, yaygarayı basmayacaklar!

Vatana-ulusa ihanet eden bu guruhları, tamamen mâsum olarak lânse etmek de, vicdanlı insanları yaralıyor.

Bizim bitişikte kara lahana tarlası var. Ben, komşunun lahana larlasından bir yaprak lahana alamıyorum. Çünkü bu, hırsızlık! Canım fecî şekilde kara lahana çekiyor. Ama hırsızlık da yapamam!

Sitelerde Paylaş

Bakanların oğulları çuvallarla para götürürken aynı şekilde ilgi ve alakaya maruz kalmıyorlar nedense ???

ama söz konusu doğu ve kürtler olunca özel muameler; ilgi ve alakalr hatta özel uçaklar gönderiyorlar..

neden acaba sorguladınız mı hiç

Parayı götürenlerin alayının kıro olmasına ne diyeceksin :)

Bu devlet Kıro iş adamlarına çuvalla para akıttı doğuya yatırım yapın diye, onlar ne yaptı gitti antalyada 5 yıldızlı oteller diktiler.

Kırolar önce çuvaldızı kendine batırsın :)

Sitelerde Paylaş

Parayı götürenlerin alayının kıro olmasına ne diyeceksin :)

Bu devlet Kıro iş adamlarına çuvalla para akıttı doğuya yatırım yapın diye, onlar ne yaptı gitti antalyada 5 yıldızlı oteller diktiler.

Kırolar önce çuvaldızı kendine batırsın :)

kırolarla orospu çocuklarını ayırt etmek gerek....

Sitelerde Paylaş

Kürtlerin sorunu ile, dünyada Arapların ( daha doğrusu Müslümanların) sorunu aynı.

Kendini ilkel ifade etmekten kaynaklanan bir dikkate alınmayışları var.

Mesela Filistin, Libya, Nijerya, Afrika Ülkeler, Ortadoğu ülkelerinde milyonlarca Müslüman ölse de dünya buna duyarsız kalır.

Bunun nedeni bu insanların davranışlarının saldırganlığı, örf adetlerinin vahşiliği, toplumdaki ilkel yapıları, geri kalmışlıkları.

Haliyle ne oluyor? DÜnya tüm müslüman ülkelerini izliyor.

Ve bundan da vicdanları sızlamıyor hiçkimsenin.

Çünkü antilopları yiyen aslanlar belgeseli izlemek gibi geliyor hepsine artık bu.

Medeniyet bağı kopmuş çünkü bu insanlarla.

Kürtlerin Türkiyedeki durumu da bu.

Kürtlerin hal ve tavırları ile örf adetlerinin, toplumsal sistemlerinin Türkiyenin batı kesimindekilerden geri olması dolayıısyla Türkiyenin batı kesimi Kürtlerin tüm sorunlarına duyarsız bakıyorlar.

Onların ölmesi de ölmek olarak görülmüyor, onların özgürlüklerinin kısıtlanması da esaret görülmüyor, onların hak mücadelesi de protesto görülmüyor.

Kürtler de burada Müslümanların Dünyayı kayıtsız kalmakla suçladığı gibi Türkiyenin kalanını kayıtsız kalmakla suçluyor.

Haklılar.

Ancak Kürtler böyle bir algı yarattıkları için ilk önce kendileri suçludur.

Neden ölmeniz ölmek, esaretiniz zulüm, başkaldırınız protesto görülmüyor?

Neden etki yapıp insanların içlerini titretmiyor?

Türkiyenin Batısı tamamen ırkçı, asimilasyoncu, yok edici olamaz ya.

Bu algıyı düzeltmeniz için insanların karşılarına onlarla aynı ritme sahip insanlar çıkarmalısınız.

Kendini Kürt tarzıyla değil de, Batı tarzıyla ifade eden insanlar.

O zaman ölünüzü de ölü görürler, esaretinizi de zulüm, başkaldırınızı da protesto.

Şu anda toplumunuzu ve insanlarınızı temsil eden insanlar sizleri belgeselleştiriyor.

Manzara da kaplanların geyik yemesi gibi bir manzaraya dönüşüyor.

Sitelerde Paylaş

iyi yapmışlar demiyorum ama bi gözdağı gerekiyordu.

emin ol onların hepsi pkk destekçisiydi. hepsinin pkk militanı akrabaları vardı. sorsan değiliz derler, ama öyle idiler.

orada hergün kaçakçılık yapıyorsan, bunun bir ceremesi olmak zorundadır. pkk'nın geçiş yolunu kullanan kalabalık bi grup, silahlı olup olmadıklarını havadan tespit edilemiyor, o yolda olunca doğal olarak terörist olarak varsayılmışlar.

""Doğru diyorsun bir gözdağı gerekiyordu" Gezi parkındada laikçi çevreci gençler camilere saldırıp darbe yapmaya çalışmıştı devlet 7 tanesini öldürüp yüzlercesi engelli hale getirip (tarvma kırık vs) gözdağını vermiştir. Devletimiz kadında olsa çocukta gençte olsa her daim gerekeni yapmıştır.

Sitelerde Paylaş

Evet, kaçakçıları hemen oracıkta gebertmek doğru olmaz.

Ama, devlete ve ulusa verdikleri zarar için, onları yakalayacaksın ve en yakı şehrin en büyük meydanında sallandıracaksın!

Yanlışlıkla bile öldürülünce de, yaygarayı basmayacaklar!

Vatana-ulusa ihanet eden bu guruhları, tamamen mâsum olarak lânse etmek de, vicdanlı insanları yaralıyor.

Bizim bitişikte kara lahana tarlası var. Ben, komşunun lahana larlasından bir yaprak lahana alamıyorum. Çünkü bu, hırsızlık! Canım fecî şekilde kara lahana çekiyor. Ama hırsızlık da yapamam!

Senin lahana tarlası örneği bana Kemal Sunalın hıyar tarlasına kim girdi diye kavga çıkan bir filmi vardı Davaro diye galiba bu örnek onu hatırlattı.

Yahu şunu çözemediniz hırsız olan kaçakçı olan hacı abinin de deyimi ile haydut olan devlettir devlet...

Bu bir politikadır dünya üstünde bir çok devlet bunu yapar başı çekenlerden biri bizim devlet geleneğidir. (Osmanlıdan gelen köklü bir gelenek)

Bizim devlet hiç bir zaman vatandaşını aydın aklıbaşında sanat bilim savdalısı demokrat bireysel yetişmesini isteyemez.

Bunun yerine bir takım illegal vb (kaçakçılık korsancılık seyyarcılık cemaat vs ) oluşunlarla asalak yaşamasını ister ki kendi vesayetini sürdürsün.

İkincisi bu tür kaçakçılık vb olaylara devleti yöneten memurlar ortaktır o bölgedeki karakol komutanı subay astsubay, gümrük memurları belediye başkanları polisler hissesini alır onların gözetiminde yapılır.

Şu devletin rahleyi tedrisatından geçen yığınlarımız ulusalcı dinci alevi solcu kemalist vs ne zaman akıllanır o zaman belki bir şeyler ümit edebiliriz.

Sitelerde Paylaş

DEvlet kurmak isteyenleri; bölmek isteyenleri her türlü ceza verilsin...

fakat 15-16 yaşlarında ve tek suçları kaçakçılık olan bu insanların üzerlerine bomba yağdırmak şerefsizlik değil mi?

bu insan hakları ihlali değil mi?

bu yargısız infaz değil mi?

bu hukuksuzluk değil mi?

ne onları vuran pilot,ne onların vurulmasını emreden komutan hiç biri geçenlerin sizin tabirinizle masum birer köylü olduğunu biliyorlardı.

konu gayet açık aslında

kim vurdu ? devlet

kimi vurdu ? düşmanı olan pkk denen terör örgütünün geçiş yolunu kullanan ve yasal olarak suç işleyen kaçakçıları vurdu.

bu yolun tehlikeli olduğu köylüler tarafından biliniyor mu ? evet

devlet köylüleri bilinçli mi vurdu ? hayır

bu bölge her daim istim üstünde olan bir bölge mi ? evet

devlet anlayışı ve özellikle hükümeti her gün eleştiren ben,bu olayda devlet ne kadar suçluysa vurulan köylülerinde aynı oranda suçlu olduğunu düşünüyorum.

tarihinde sinekcan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Protagoras

Kesinlikle haklısın. Aksini savmayacağım. O "suçlu" kamu çalışanlarının da cezâsı kesilmeli. Öyle ki, "azmettirici" olarak, cezâlar ikiye, hattâ dörde katlanmalı!

Ama yukardaki düşüncelerimden br milim sapmayacağım.

Her kim suça bulaşmışsa, cezâsını çekmeli!

Sitelerde Paylaş

ne onları vuran pilot,ne onların vurulmasını emreden komutan hiç biri geçenlerin sizin tabirinizle masum birer köylü olduğunu biliyorlardı.

konu gayet açık aslında

kim vurdu ? devlet

kimi vurdu ? düşmanı olan pkk denen terör örgütünün geçiş yolunu kullanan ve yasal olarak suç işleyen kaçakçıları vurdu.

bu yolun tehlikeli olduğu köylüler tarafından biliniyor mu ? evet

devlet köylüleri bilinçli mi vurdu ? hayır

bu bölge her daim istim üstünde olan bir bölge mi ? evet

devlet anlayışı ve özellikle hükümeti her gün eleştiren ben,bu olayda devlet ne kadar suçluysa vurulan köylülerinde aynı oranda suçlu olduğunu düşünüyorum.

anlamadığınız veya bilmediğiniz şey o yolu pkk lı lar 30 yıl boyunca hiçbir zaman kullanamadı. bunu askeriyede biliyor. ayrıca 30 yıllık terörle mücadele eden ordumuzun 35 teröristin 60-70 katırla dolaşmayacağının da bilincinde...

Sitelerde Paylaş

anlamadığınız veya bilmediğiniz şey o yolu pkk lı lar 30 yıl boyunca hiçbir zaman kullanamadı. bunu askeriyede biliyor. ayrıca 30 yıllık terörle mücadele eden ordumuzun 35 teröristin 60-70 katırla dolaşmayacağının da bilincinde...

peki burdan şu sonuç mu çıkmaktadır.

bu köylüler kaçakçılık yapıyordu ve devlet yıllarca buna göz yumduğu halde birden bundan vazgeçtı ve terörist olmadıklarını bildiği halde uçaklarla bombaladı,kendi halkı dahil tüm dünyayı karşısına almak pahasına hemde.

Sitelerde Paylaş

İnsanlık suçu yalnız Kürtleri öldürmekle işlenmiyor.

Sivas'da da insanlık suçu işlenmişti, diğer yerlerde de..

Ülkemizde devlet kendi halkına düşman ve çoğu kere Türk-Kürt ayrımı yapmıyor.

Ama açıkça Alevi-Sünni ayrımı yapabiliyor ve bunu dile getirmekten utanmıyor.

Devleti insanlık suçu ile suçlayınca yalnız Kürtlerle ilgili sorunları tartışmak yeterli değil.

Kürtçülük yapmak değilse amacınız, diğer katliamlarıa da değinmelisiniz.

Türkiye'de devlet hayduttur ama halklar arasında en zalimi Kürtlerdir.

Ermeni katliamından Türklerin sorumlu olduğu söylenir ama aslında ondan Kürtler sorumludur.

Tehcire zorlanan Ermenileri Kürtler avlayıp öldürmüşlerdir. Bu da jenosit olarak yorumlanmıştır.

Kürtlerin vahşi, çağdışı, günümüz ahlak anlayışı ile bağdaşmayan bir kültürleri ve gelenekleri vardır.

Hırsızlık, yağmacılık, haydutluk, töre cinayetleri, tehdit, adam öldürmek ve her türlü kanunsuzluk Kürt kültürünün öğeleridir.

Aynı derecede ilkel davranışlar sergileyen kesim Müslümanlardır. Çoğu Türk kökenli olsa da, hepsi Türk değildir.

Alevilerin çoğu Türk kökenlidir ve onlara atfedilen bir katliam mevcut değildir. Ama onlar birçok kereler katledilmişlerdir.

Tarihi yeniden yazamayacağınıza göre, bu gerçekleri ancak ilerisi için değiştirebilirsiniz.

Ülkemizde masum halk yoktur. Ne Türkler masumdur, ne Kürtler, ne Çerkezler, ne Gürcüler.. ne Araplar.

Atatürk bu halkları zar zor bir araya getirebilmiş ve onlardan dünyanın ilk özgür ve demokratik Müslüman devletini kurmuştur.

Bu cumhuriyette günümüzde göze çarpan iki düzensizlik vardır. Birini devleti eline geçirmeye çalışan İslam, diğerini ise Kürtler adına PKK simgelemektedir.

Ben ikisini de cumhuriyetin en büyük düşmanı olarak görüyorum.

Geçmişi unutmamalıyız ama orada da yaşamamalıyız. Ya kendimize gelir ve birlikte huzur içinde yaşarız.. Ya da parçalanırız..

Sitelerde Paylaş

peki burdan şu sonuç mu çıkmaktadır.

bu köylüler kaçakçılık yapıyordu ve devlet yıllarca buna göz yumduğu halde birden bundan vazgeçtı ve terörist olmadıklarını bildiği halde uçaklarla bombaladı,kendi halkı dahil tüm dünyayı karşısına almak pahasına hemde.

ewet aynen bunu yaptı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...