Jump to content

İslam�ı eleştiren Suudi blog yazarına ölüm cezası

Recommended Posts

http://www.taraf.com...si-alabilir.htm

http://edition.cnn.c...ence/index.html

Suudi Arabistan’da internetten dine hakaret ettiği gerekçesiyle 600 kırbaç ve 7 yıl hapse çarptırılan Raif Bedevi’nin yeniden yargılanıp idam edilebileceği söyleniyor. Hapisteki blogger Bedevi’nin eşi Ensaf Hayder, CNN’e Suudi yargısının kocası için daha ağır cezalar istediğini duyurdu. Hayder, Bedevi’nin din değiştirme suçlamasıyla yüksek mahkemenin karşısına çıkarılacağını ve suçlu bulunursa ölüm cezasına çarptırılacağını dile getirdi. Bedevi, Vahhabizmle yönetilen Suudi Arabistan’da dinin rolünün özgürce tartışılması amacıyla 2008’de Özgür Suudi Liberalleri sitesini kurdu. Ve hemen İslam’a hakaretle suçlandı. Ülkeden kaçan Bedevi, hakkındaki suçlamaların düşmesiyle geri döndü. Ancak Haziran 2012’de tutuklanıp hapse atıldı. Temmuz 2013’te ceza mahkemesinde internette İslam’ı aşağılamak ve sibersuçlar yasasını çiğnemekten suçlu buldu.

İslam'ın anavatanı Arabistan'da mürtedler için ölüm cezası uygulanıyor. Müslümanların çoğunluğu irtidad edenlerin, din değiştirenlerin ölmesini istiyor. Neden inançlarını diğerleri üzerinde uyguluyorlar? Neden farklı dünya görüşlerini seçen insanlara devlet düşmanları gibi muamele ediliyor?

Modern homo sapiens bu tür barbarca ve öldürücü geleneklerden korkuyor olmalı. Müslümanlar modern dünyaya katılmak istiyorlarsa karar vermeleri gerek ya da bir demet çağdışı deve pisliği olmaya devam.

Bu da geçen yıldan kalma bir vahşet (15 Şubat 2013):

yWb5wtl.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

Dinden dönenin öldürülmesinin kötü bir şey olduğunu kim söyledi?

Eğer davanda haklı isen why so serious? Blasfemi (küfür, irtidat) yasaları gerçekten gerekli mi? Tanrı'n neden kendi başının çaresine bakmıyor? Omnipotan, Kadir-i Mutlak ve her şeye gücü yeten bir varlık neden her fırsatta kendisini savunmak için sana ihtiyaç duyuyor?

EaWKnJh.jpg

1QTXKSy.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammedin bir avuş çöl bedevisi köleleri hepsi.Muhammed yine coşturdukça coşturmuş.Önceleri iyilik hoşgörü yalanıyla kabul edilmesini sağlamış sonra güçlendikçe içindeki şeytanı açığa çıkarmış.Muhammed bir insanın ne kadar vahşi ve barbar olacağını gösteren tarihi bir kişiliktir.Tarih bu adamı affetmeyecek.

Sitelerde Paylaş

Dinden dönenin öldürülmesinin kötü bir şey olduğunu kim söyledi?

Bu çöl bedevisinin de forumdan atılıp çöllere yollanması bekleniyor.Orda artık arkadaşlarını bulursun.

Sitelerde Paylaş

Gerizekalı mısın yoksa numara mı yapıyon? Eğer bunun kötü bir şey olmadığını düşünüyorsan lanet olsun senin gibi bir insana.

Hehehe. Güldüm. Neye göre dediniz? İnsanlık sucu oldugunu? Yani Batı kavramlarına göre demediniz mi ki?

Sitelerde Paylaş

Eğer davanda haklı isen why so serious? Blasfemi (küfür, irtidat) yasaları gerçekten gerekli mi? Tanrı'n neden kendi başının çaresine bakmıyor? Omnipotan, Kadir-i Mutlak ve her şeye gücü yeten bir varlık neden her fırsatta kendisini savunmak için sana ihtiyaç duyuyor?

EaWKnJh.jpg

1QTXKSy.jpg

Mükemmel olan Allah'ın emirleri sorgulanamaz.

Sitelerde Paylaş

peki neden yerine getirmiyorsun ? ben bir dinden dönenim ve senin görüşün benim öldürülmem.

buyrun öldürün eğer ciddi iseniz adresime varana kadar her şeyi size yazacağım

ha yok ben öldürmem öldüremem diyorsanız inancınızı ve gereklerini tekrar düşünün.

Sitelerde Paylaş

Hehehe. Güldüm. Neye göre dediniz? İnsanlık sucu oldugunu? Yani Batı kavramlarına göre demediniz mi ki?

Hem de ben batıyı benimsemişsem sana ne düşünce bekçisi? Senin İslamın çok mu adil?

Sen Tut bir çocuğu küçüklüğünden Müslüman et. Büyüyünce araştırsın dinden çıksın sonra dinden çıktı diye öldür. Lan şerefsiz dine ben mi girdim de çıkmış olayım? Hani nerede özgür iradem? İşinize gelmeyince bir şeyleri görmezden gelmeyi ıyi biliyorsunuz. Sen ve senin gibiler sinirlerimi oynatıyor...

Sitelerde Paylaş

İmanlı gibi müsloların olması İslamın gerçek yüzünü gösterceği için daha iyi.Çünkü mürtedin katli dinde yer alan bir şey.Ama biz bu mürted katli olayını biliyoruz mesele bunu tatlı su müslümanlarına söylemen cesaretin varsa.

Sitelerde Paylaş

mürted öldürülür

kafir öldürülür..

iyi ne güzel

ama öldüremiyorsunuz.....abd - avrupa- israil topdan öldürülmesi gerek size göre....hadi gidin öldürün?

ama adam sizleri öldürmüyor bile kılını kıpırdatmıyor.. :).......sizleri sizlere öldürtüyor....

kafa-beyin-anlama-zeka- vs. vs. vs. :D

Sitelerde Paylaş

peki neden yerine getirmiyorsun ? ben bir dinden dönenim ve senin görüşün benim öldürülmem.

buyrun öldürün eğer ciddi iseniz adresime varana kadar her şeyi size yazacağım

ha yok ben öldürmem öldüremem diyorsanız inancınızı ve gereklerini tekrar düşünün.

Seni öldürme işini zaten devlet yapar. İslam devleti yoktur şu an ülkemizde.

Sitelerde Paylaş

Seni öldürme işini zaten devlet yapar. İslam devleti yoktur şu an ülkemizde.

mürted öldürülür

kafir öldürülür..

iyi ne güzel

ama öldüremiyorsunuz.....abd - avrupa- israil topdan öldürülmesi gerek size göre....hadi gidin öldürün?

ama adam sizleri öldürmüyor bile kılını kıpırdatmıyor.. :).......sizleri sizlere öldürtüyor....

kafa-beyin-anlama-zeka- vs. vs. vs. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...