Jump to content

Ancak bu kadar yakışır....

Recommended Posts

Her millet farketmişimdir kendi milletini tutar onu destekler. Türk'üm ben der. Atıyorum Türküm mutluyum der Aynı şeyi bir Rus bir Alman bir İngiliz hatta orijini Amerika olmayanlar bile Amerikanım der..

Forumda dikkatimi şu çekti Türkler İslama girmeseydi vs.. Öyle bir tarih olamazdı zaten. Tarih okuyan biri olarak şunu diyorum. İslam ile tarih bir millete ancak bu kadar yakışır....

Müslüman Olmayan Türklerin Akibeti

Türkler islamiyeti kabul etmeselerdi hiç şüphesiz tarihteki milletler mezarlığına gömülürlerdi. İslamiyeti kabul etmeden çeşitli uzakdoğu dinlerinin etkisi altında kalan Türkler, bu dinlerden olumsuz şekilde etkilenmiştir.<İslamiyeti kabul etmeyen Türk boyları, tarih boyunca milli kültürlerini kaybetmeye mahkum olmuşlardır. Nitekim Budizmi eden Tabgaçlar, Museviliği Hazarlar bugün Türklüklerini tamamen kaybetmişlerdir. Allah’ın insanlığa son mesajı olan Kuran’ın yolunu izleyen hiçbir boyu benliğini kaybetmemiştir.>

Türklerin islamiyeti kabulünden çok önce M.S 375 yılında Avrupa’ya ayak basan ilk Türkler olarak tarihe geçen Hunlar, siyasi ve askeri açıdan uzun yıllar kendinden söz ettirmiş ancak çeşitli uzakdoğu dinlerinin etkisi altında kaldıkları için Türklüklerini kaybetmişlerdir. Büyük bir kısmı Hristiyanlaşan bu Hun Türkleri sosyal asimilasyona uğrayarak milli varlıklarını kaybetmişlerdir. Dün olduğu gibi bugün de Müslüman olmak ve islamiyetin gereklerine uygun bir yaşam sürmek Türk Milleti’nin varlık şartı olarak önemini korumaktadır. (Süleyman Kocabaş, Adil Türk İdaresi, s.17)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sen türklere islamın ne şartlarda geldiğini bilmiyon galiba araplar 300.000 türkü cihad maksadıyla ms 700 tarihlerinde kılıçtan geçirdi osmanlı cihad maksadıyla avrupada milyon insanını kaybettı hep islam yüzünden. eğer bize islam ulaşmamış olsaydı su anda nufusumuz en az 150 milyondu 75 degıl.

Sitelerde Paylaş

sen türklere islamın ne şartlarda geldiğini bilmiyon galiba araplar 300.000 türkü cihad maksadıyla ms 700 tarihlerinde kılıçtan geçirdi osmanlı cihad maksadıyla avrupada milyon insanını kaybettı hep islam yüzünden. eğer bize islam ulaşmamış olsaydı su anda nufusumuz en az 150 milyondu 75 degıl.

Hangi nufus bulgar olan mı macar olan mı yoksa asimile olmuş diğer türkler mi?_

Araplar Türklere güvenip hariciyelerde sınırlarını onlara teslim ettiler. Türk islam kültürü bütündür. İslam diyince sadece araplar gelmez Türk de gelir o denli içindeyiz çünkü..

Sitelerde Paylaş

Türkler İslam'a seve seve değil sike sike mensup edildi. Ümmetçi faşistler "İslam'dan çıkan Türklükten de çıkmıştır" sloganıyla ayrımcılığı körüklüyorlar. Panislamizm denen kısır politika uğruna arapçılık yapıyorlar. Ömer Seyfettin böylelerine dikkat çekiyor ve "İslamcılık adı altında Türk düşmanlığı yapanlardan nefret ediyorum" diyordu.

Araplar senin milletini vahşice kılıçtan geçirdi, ırzını payimal etti, sen de onların ayetlerini okuyup amin diyorsun. Muhammed'in uçkur-ı şerifini tatmin etmek için uydurulan ayetleri huşu içerisinde okuyup "amin" diyorsun. Atalarından miras kalan dini hiç sorgulamadan inanıveriyorsun tüm diğer müslimlerin yaptığı gibi.

PG7i6KC.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi nufus bulgar olan mı macar olan mı yoksa asimile olmuş diğer türkler mi?_

Araplar Türklere güvenip hariciyelerde sınırlarını onlara teslim ettiler. Türk islam kültürü bütündür. İslam diyince sadece araplar gelmez Türk de gelir o denli içindeyiz çünkü..

Yehovaya öyle kızıyorumki keşke israilde dünyaya gelseydim şu islam denen berbat dinden uzak kalsaydım.

günde 5 kere imamın eşşek gibi bağırması

ramazan denen ayda adamın biri deli gibi gece yarısı sokakta davul calıyo

her arkadaşım bana selamun aleyküm diyo ulan merhaba desene

tvde nihat hatipoğlu denen şarlatanı görmekten bıktım

daha sayıyımmı?

Ayrıca saçma sapan yazmayı kes türklerin bir kısmı din yüzünden asimile olmadılar yasadıkları toprak ve millet parcasından dolayı asimile oldular avrupaya göc etmeselerdi türk kalırlardı Sen tcde herkesi türkmü sanıyosun kimin cerkes kürt arnavut gürcü ne ararsan var

KIRMAYIZ HEPİMİZ KIZIM KIRMAYIZ TÜRKLÜK KALMADI

Sitelerde Paylaş

Bu katliamlar Türke yapılacak ve bunu kabul edip müslüman olacaklar onu da geçtim ileriki yıllarda halife olmak için can atacakalar. Sen onu benim külahıma anlat.

kızım sen trolmüsün anan baban seni neyle besliyo. Bunca tarih kitapı yalanmı yazıyo muhammed sana büyümü yaptı

nedir yani söylede bilelim bu gözlerin nasıl bu kadar körleşmiş söyle

Sitelerde Paylaş

Bu katliamlar Türke yapılacak ve bunu kabul edip müslüman olacaklar onu da geçtim ileriki yıllarda halife olmak için can atacakalar. Sen onu benim külahıma anlat.

İnsan biraz tarih okur... Zaten sen inansan ne olur, inanmasan ne... Kafanın içi saman dolu, samanın üstünde de bir külah...

Taberi, Tarih-i Taberi'sinde bölüm bölüm yazmıştır, Biruni de yazmıştır, ama kim okuyacak? Yalan daha iyi, o nedenle kerizler başlık yazısındaki tenekenin yorumlarına bakıyorlar.. Sizden adam olsaydı İslam dünyası adam olurdu. Ama olmayacak, gavur üstünüze binip size deh çekecek, çüş çekecek...

Sitelerde Paylaş

İnsan biraz tarih okur... Zaten sen inansan ne olur, inanmasan ne... Kafanın içi saman dolu, samanın üstünde de bir külah...

Taberi, Tarih-i Taberi'sinde bölüm bölüm yazmıştır, Biruni de yazmıştır, ama kim okuyacak? Yalan daha iyi, o nedenle kerizler başlık yazısındaki tenekenin yorumlarına bakıyorlar.. Sizden adam olsaydı İslam dünyası adam olurdu. Ama olmayacak, gavur üstünüze binip size deh çekecek, çüş çekecek...

Size çektiği gibi desene eşek. Benim asabımı bozma insan yerini koyup sana karşılık veriyorum buna bile değimiyorsun hayvan.

Sitelerde Paylaş

Size çektiği gibi desene eşek. Benim asabımı bozma insan yerini koyup sana karşılık veriyorum buna bile değimiyorsun hayvan.

kızım su konuyu acmadan önce biraz tarih okusaydın keşke rezil rüsva olmazdın hem gece saat 1.30 oldu senın uyku saatın gelmedimi rüyanda seni öpecek olan gılmanları bekletme anlarsın ya :)))))

Sitelerde Paylaş

Bu katliamlar islam dünyasının en ünlü tarihçi ve tefsirci alimlerinden Taberi tarafından anlatılır.

Boşuna demiyoruz müslü cahildir diye. Kendi tarihinin, dininin önde gelen adamlarının yazıp aktardıklarından bile haberleri yok. Taberi ve diğer tarihçilerin yazdıklarına dayanarak Türklerin kılıçtan geçirilişini ballandıra ballandıra anlatan şeriatçı yazar Prof. Dr. Zekeriya Kitapçı ve benzerleri de ayrıca okunabilir.

Örn: http://www.zekeriyakitapci.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75&Itemid=5

Sitelerde Paylaş

kızım su konuyu acmadan önce biraz tarih okusaydın keşke rezil rüsva olmazdın hem gece saat 1.30 oldu senın uyku saatın gelmedimi rüyanda seni öpecek olan gılmanları bekletme anlarsın ya :)))))

Rezil olmadım ayrıca kes o lanet çeneni... Sen bidaha bana yazma ya cidden hak bereket getirmiyor yazmasan da olur yani..

Sitelerde Paylaş

İşte cennette ben :)

VQ7owlG.jpg

Bunlar da ceylan gözlü bakirelerim :)

R1vO7ks.jpg

Sitelerde Paylaş

Rezil olmadım ayrıca kes o lanet çeneni... Sen bidaha bana yazma ya cidden hak bereket getirmiyor yazmasan da olur yani..

sakin ol o yerlere göklere sığdıramadığın araplar eminim senin atalarınıda kılıçtan geçirmiştir senin 20inci 30uncu kusaktan olan nınelerını cariye yapıp köle pazarlarında satmıstır bununiçinmi beni azarlıyosun.

Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 100 yıllık bir yeniden Türkleştirme çabasının sonucunda bu noktadasın. Eğer 1800'lerin sonuna gidebilseydin Islamiyetin Türkleri nasıl Araplaştırdığını görebilirdin.

Islam dediğin din 7-9 yüzyıllar arası yaşamış Arapların kültürlerinin toplamıdır. Bu toplam Kuran ve hadislerlerden oluşur. Eğer bir toplum bu dini kabul ederse ve dışarıdan başka kültürlerle fazla etkileşim yaşamazsa eninde sonunda 7. yüzyıl Arabının hayatını yaşamaya başlar. İsimler değişir, selamlaşmalar değişir, elbiseler değişir, alfabe değişir, masallar değişir, hikayeler değişir, adetler değişir ve en sonunda dil değişir.

Cumhuriyet bu süreç tamamına varmadan toplumu tekrar Türkleştirme çabasının son adımıdır. Sınırlı seviyede başarılı olmuştur.

Taberi'yi duymamış olabilirsin. Ne de olsa din adamlarımız bu konuları başarılı bir şekilde gizlerler. Hatta yalan bir tarih oluşturarak insanları kandırırlar. Ama Ilhan Arsel'i duymuş olman gerekir. Ilhan Arsel'in bu konuda yazdığı "Arap Milliyetçiliği ve Türkler" kitabını okumalısın. Kadın olduğun için ayrıca "Şeriat ve Kadın" kitabınıda okumalısın.

Sitelerde Paylaş

her arkadaşım bana selamun aleyküm diyo ulan merhaba desene

Muhahaha, evet, buna özellikle bir arkadaşım baskıcı bir şekilde kullandığı için ben de sinir oluyorum. :D Mesela "Mevlana" diyorum, "Mevlana Hazretleri" diyecekmişim. Ya da "Hz. Muhammed" diyorum ki, "Hz."si bile fazla, "Hz. MUhammed efendimiz sav efendimiz" diyecekmişim. :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 100 yıllık bir yeniden Türkleştirme çabasının sonucunda bu noktadasın. Eğer 1800'lerin sonuna gidebilseydin Islamiyetin Türkleri nasıl Araplaştırdığını görebilirdin.

Islam dediğin din 7-9 yüzyıllar arası yaşamış Arapların kültürlerinin toplamıdır. Bu toplam Kuran ve hadislerlerden oluşur. Eğer bir toplum bu dini kabul ederse ve dışarıdan başka kültürlerle fazla etkileşim yaşamazsa eninde sonunda 7. yüzyıl Arabının hayatını yaşamaya başlar. İsimler değişir, selamlaşmalar değişir, elbiseler değişir, alfabe değişir, masallar değişir, hikayeler değişir, adetler değişir ve en sonunda dil değişir.

Cumhuriyet bu süreç tamamına varmadan toplumu tekrar Türkleştirme çabasının son adımıdır. Sınırlı seviyede başarılı olmuştur.

Taberi'yi duymamış olabilirsin. Ne de olsa din adamlarımız bu konuları başarılı bir şekilde gizlerler. Hatta yalan bir tarih oluşturarak insanları kandırırlar. Ama Ilhan Arsel'i duymuş olman gerekir. Ilhan Arsel'in bu konuda yazdığı "Arap Milliyetçiliği ve Türkler" kitabını okumalısın. Kadın olduğun için ayrıca "Şeriat ve Kadın" kitabınıda okumalısın.

Arkadaşa bir de "Soraya'yı Taşlamak" filmini önerelim, İran gibi köklü bir devleti şeriat ne hale getirmiş, gerçek bir hikayeden aktarma şeklinde görsün. Ayrıca ben ırkçı oldum galiba: ARAPLARDAN NEFRET EDİYORUM!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...