Jump to content

Recommended Posts

BİM'de bu haftasonu vitrin ürünleri!

Dikkat ediyorum da hep tüysüz oğlanları kafalıyor bu şakirtler. Çocuk liseli ergen, ne zamandan beri ateistmiş ki? Nur yüzlü şakirtin ateist genci müslüman yapması hikâyesi, pilot kalem ile ateizmi çökerten şakirt'in farklı bir lacivertidir bana kalırsa.

Hoşça vakit geçirelim biraz. :)

7kr501R.jpg

''Bizler de hayatı baştan aşağı değişen ve eski bir Ateist olan Fatih’i bulup onunla bir sohbet gerçekleştirdik.

Bırakalım gerisini Fatih anlatsın:

“Önceleri cumadan cumaya namaz kılan ara sıra oruç tutan standart bir Müslümandım. Bunları yaparken gayet isteksizdim. Birgün karşıma Facebook’ta bir Ateist sayfa çıktı ve hiç düşünmediğim şeyler bir anda içimi şüpheyle doldurdu. Acaba olmayabilir mi? Dedim.

Bu yaşıma kadar bana Kuran veya imanla ilgili hiçbirşey anlatılmadığı için zayıf olan temelimle okuduğum yalan bilgilere kapılmaya başladım. Araştırdıkça inanmamaya başladım. Günlerim, aylarım bu şekilde Ateist sayfalarındaki Kuran ve Yaratıcı aleyhindeki paylaşımlara kapılıp inkar ederek geçti.

Çevremde inkar ettiğimi duyan arkadaşlarım büyüklerim pekçok kişi bana ısrarla anlatmaya çalışıyorlardı fakat hiçbirinden sorularıma tatmin edici en ufak bir cevap alamadım; bilmiyorum belki de inat ediyordum. Bir süre sonra kendi alemimde bir karanlık ve anlamsızlık hissetmeye başladım. Hayat amaçsız ve anlamsız geliyordu.

...

http://www.risaleaja...-musluman-olusu

Sitelerde Paylaş

Müslümanlıktan başka (tercihen semavi dinler dışında) herhangi bir inanç/düşünce sistemine geçiş yapmak için azıcık sorgulamak ve araştırmak yeterlidir. Bir ateistinse kalkıp bir inanç sistemine kolay kolay inanması mümkün değildir. Hele ki ateizm gibi bir düşünce özgürlüğünden sonra islam gibi bir köleliğe girme durumu allahın varlığını gösteren istatistiki ifadelerle aynı doğrultuda olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

aslında bunların tersi video hazırlanabilir. yani soru soran bilgiç müslüman, yanıt veren ezik ateist senaryosunun tersi video... örnek sorular;

1) allah adının yazılışında birinci lam harfi, ikinci lam harfine niçin idğam ediliyor ve ikinci lam niçin şeddeli okunuyor?

2) ibader sözcüğü, niçin köle anlamındaki abd sözcüğünün çoğulu abid sözcüğünden türemiştir?

3) sad 75'te "halaktu bi yedeyye - iki elimle yarattığım" söylemi, islam tanrısının insansı yanını açığa çıkarmıyor mu?

4) Münafikun 4 nc ayette "katele hümu allah - öldürsün onları allah" savı ile, islam tanrısı allahın, başka bir allahtan niçin dilek kipinde çağırması var?

5) dinozorların yaşadığına kanıt 75 milyon yıllık dinazor fosili varken, niçin vahyin gerçekleştiğine dair evrende kanıt yok?

6) muhammet niçin kab ibnül eşref, ebu afak, ebu rafi ebil hukayk, ukbe bin ebu muayt... gibi kişileri, yalnızca islamı eleştirdikleri için öldürtttü?

ve daha nice sorular sorularak senaryo gereği müslüman görünümlü kişi video sonunda ateist gösterilebilir.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında bunların tersi video hazırlanabilir. yani soru soran bilgiç müslüman, yanıt veren ezik ateist senaryosunun tersi video... örnek sorular;

1) allah adının yazılışında birinci lam harfi, ikinci lam harfine niçin idğam ediliyor ve ikinci lam niçin şeddeli okunuyor?

2) ibader sözcüğü, niçin köle anlamındaki abd sözcüğünün çoğulu abid sözcüğünden türemiştir?

3) sad 75'te "halaktu bi yedeyye - iki elimle yarattığım" söylemi, islam tanrısının insansı yanını açığa çıkarmıyor mu?

4) Münafikun 4 nc ayette "katele hümu allah - öldürsün onları allah" savı ile, islam tanrısı allahın, başka bir allahtan niçin dilek kipinde çağırması var?

5) dinozorların yaşadığına kanıt 75 milyon yıllık dinazor fosili varken, niçin vahyin gerçekleştiğine dair evrende kanıt yok?

6) muhammet niçin kab ibnül eşref, ebu afak, ebu rafi ebil hukayk, ukbe bin ebu muayt... gibi kişileri, yalnızca islamı eleştirdikleri için öldürtttü?

ve daha nice sorular sorularak senaryo gereği müslüman görünümlü kişi video sonunda ateist gösterilebilir.

Güzel olur ama Türkiye'de bunu yapmak zor. Öldürür yobazlar mazallah!

Sitelerde Paylaş

Ateist Bir Gencin Müslüman Oluşu (!)

bu sık sık karşılaşılan bir durum

tersi imkansız

aradaki fark budur

imanda isbat olduğu için kolaydır

insanların bir olan noktaya ilişkin farklı delilleri hep birbirini destekler

hep birbirine destek verir güç kuvvet verir

amma inkarda kişisellik ve farklılıklar bir noktada birleşemeyeceği için

bir araya gelip birbirine destek olamaz zayıf kalır zayıf kalmaya mahkumdur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...