Jump to content

Kuran'da kadın eşcinselliği yok?

Recommended Posts

''Lut (kavmi) de, gönderilen (elçi)leri yalanladı. Hani onlara kardeşleri Lut: ' Sakınmaz mısınız ? ' demişti. ' Gerçek şu ki, ben size gönderilmiş güvenilir bir elçiyim. Allah'tan korkup sakının ve bana itaat edin. Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca Alemlerin Rabbi'ne aittir.

Siz insanlardan erkeklere mi gidiyorsunuz ? Rabbinizin sizler için yaratmış olduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz.

Dediler ki ' Ey Lut (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten buradan sürülüp çıkarılanlardan olacaksın ' De ki: Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım. '' ( Şuara Suresi, 160-168 )

Aynı olayın diğer bazı ayetlerde anlatılışı da şöyle:

'' Hani Lut'da Kavmi'ne şöyle demişti: ' Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz ? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz ? Doğrusu siz ölçüyü aşan bir kavimsiniz. Kavimlerinin cevabı: ' Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış ? ' demekten başka olmadı. (A'raf Suresi,80-82)

Lut'da; hani kavmine demişti: ' Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı ' çirkin bir utanmazlığı yapıyorsunuz. Siz (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız ? ' Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca ' Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın gazabını getir. ' demek oldu. ( Ankebut Suresi, 28-29 )

Kavminden bu cevabı alan Hz Lut, Allah'tan yardım istedi:

'' Rabbim, beni ve ailemi bunların yaptıklarından kurtar. '' (Şuara Suresi, 169 )

Kur'an olayın ayrıntılarını da anlatıyor, onlara girmiyoruz. Ve sona geliyoruz:

'' Derken, tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbete bunda derin bir kavrayışa sahip olanlar için ayetler (ibretler) vardır. O (şehir) gerçekten bir yol üstünde (hâlâ) durmaktadır. ( Hicr Suresi, 73-76 )

Kavim helak (yok) olurken Hz.Lut ve çok az sayıda iman edenler kurtarılır. İman etmediği için de kutarılanların arasında Lut'un karısı yoktur:

'' Bunun üzerine biz , karısı dışında onu ve ailesini kurtardık; o (karısı) ise geride kalanlardandı. Ve onların üzerine bir (azap) sağanağı yağdırdık. Suçlu-günahkarların uğradığı sona bir bak işte. ( A'raf Suresi, 83-84 )

Senin sorun su cevabi verebiliriz yok.

Sitelerde Paylaş

Şehir halkı birbirlerine müjdeler vererek geldi. (Hicr Suresi, 67)

(Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi. (Hicr Suresi, 68)

"Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin." (Hicr Suresi, 69)

Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin)e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?" (Hicr Suresi, 70)

Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım." (Hicr Suresi, 71)

Ömrüne andolsun ki, onlar, sarhoşlukları içinde kör-sersemdiler. (Hicr Suresi, 72

Lut müslümanların peygamberdir.kırmızıya boydığım ayte bakrmısınız tam namus abidesi. kendi kızını peşkeş çekiyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

Şehir halkı birbirlerine müjdeler vererek geldi. (Hicr Suresi, 67)

(Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi. (Hicr Suresi, 68)

"Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin." (Hicr Suresi, 69)

Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin)e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?" (Hicr Suresi, 70)

Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım." (Hicr Suresi, 71)

Ömrüne andolsun ki, onlar, sarhoşlukları içinde kör-sersemdiler. (Hicr Suresi, 72

Lut müslümanların peygamberdir.kırmızıya boydığım ayte bakrmısınız tam namus abidesi. kendi kızını peşkeş çekiyor. :lol:

Dogru kirmiziya boyamasan bunlar üstüne alinmazlar :-)))

Sitelerde Paylaş

Nisa 15. Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın).

Nisa 16. Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Bu ayetlerde bahsedilenin kadın kadına ve erkek erkeğe zina olduğu konusunda çoğu alim hemfikirdir.

Oysa zinanın cazası bellidir.

Nur 2 - Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun;
Sitelerde Paylaş

o zamanlar lezbiyen yok muymuş? ben bildiğim bi sappho var mesela.

Tabii ki o da var. Amma velakin kadın eşcinselliğide giren-çıkan bir şey olmadığından daha masumane bir durum söz konusudur.

Malum, zinanın ispatı da doğru söyleyen dört erkeğin aynı anda, erkeğin şeyini kadının şeyi içerisinde görme/yakalama şartına bağlıdır.

Sitelerde Paylaş

Tabii ki o da var. Amma velakin kadın eşcinselliğide giren-çıkan bir şey olmadığından daha masumane bir durum söz konusudur.

Malum, zinanın ispatı da doğru söyleyen dört erkeğin aynı anda, erkeğin şeyini kadının şeyi içerisinde görme/yakalama şartına bağlıdır.

Kadın eşcinselliğinden hiç haberin yok.

Sâhi; yaş kaç? ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...