Jump to content

Kötülüklerini elbette örteceğiz!

Recommended Posts

Ankebut 7 : İman edip salih amel işleyenlerin KÖTÜLÜKLERİNİ elbette ÖRTECEĞİZ. Onları işlediklerinin daha güzeliyle mükâfatlandıracağız.

Sen iman et gerisini bize bırak, kötülüklerini elbette örteceğiz. ;)

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yükeffiru anhum seyyiatihim...

Onların kötülüklerini örtüyor...

iyi insanlar da bazen hata yapabilirler...

ufak tefek kusurlarından dolayı o iyi insanı hemen kötü insan oldu demeyiz ....

Ama hatalar kusurlar günahlar ne olsa onun iyiliğini aşındırır eğer bunlara ısrarla devam Ederse ozaman onun iyiliği aşına aşına azalır biter ve oda bir kötü insan Olur....

Kafir insanın içindeki doğruyu iyiyi gösteren vicdanı örtüp dinlemeyen zalimleşen insanlara denir...

Sitelerde Paylaş

Ama hatalar kusurlar günahlar ne olsa onun iyiliğini aşındırır eğer bunlara ısrarla devam Ederse ozaman onun iyiliği aşına aşına azalır biter ve oda bir kötü insan Olur....

Kafir insanın içindeki doğruyu iyiyi gösteren vicdanı örtüp dinlemeyen zalimleşen insanlara denir...

Kafiri ben gerçeği örten, üstünü kapatan olarak biliyorum.

Kötülük yapmışsa yapmıştır neden örtülüyor ki? Allah'ın korkusu mu var? Salih amel işleyenler kötülük yapıyor Allah ta bu kötülükleri örtüyor öyle mi? Anlamadım şimdi ben mümin kötülük yapıyor Allah bunları örtüyor. İlginç. Yoksa bu mümin Muhammed mi? Çünkü onun kötülükleri hala örtülmeye çalışılıyor.

Sitelerde Paylaş

Kafir Muhammed'e inanmayana denir İslam'a göre. Hristiyan'a göre de İsa'ya inanmayana. Hangi dine mensupsan kafir kelimesi de o içinde bulunduğun dine göre anlam kazanır.

Eğer asıl anlamını kastediyorsan senin gibilere kafir denmesi lazım, gerçeği saklayıp yalanı yaydığın için.

Sitelerde Paylaş

el kafirune humuz zalimün....

Kafirler zalimlerdir....

Zalim içindeki iyilik ve adaleti isteyen vicdanını yani allahın sesini örtüleyerek kafir Olmuştur...

Bu tarif doğruysa evrensel anlamda tüm iyiLer doğru ve dürüst insanlar içlerindeki vlcdana inandıklarından dolayı mümin sayılırlar...

Her iyi insanın bir takım kusurları olabilir...

Bu kusurları bazen hepimiz görmezden geliriz yani örteriz...

bu doğal olandır...

Sitelerde Paylaş

Her iyi insanın bir takım kusurları olabilir...

Ayette kusur değil kötülük diyor.

Ne derece kötülük olduğu belirtilmemiş.

Ama sen derecesini işine geldiği gibi belirlemekte bir sakınca görmüyorsun.

Bana göre de allah orada büyük kötülükleri görmezden gelebileceğini belirtmiş.

Ama ben kesin yanılıyorumdur, çünkü özel biri değilim.Sen özel bir insan olduğun için senin anladığı doğrudur.

Sitelerde Paylaş

benim anladığım hayatlarının bir döneminde kötü yaşamış kimseleri ümitsizliğe düşürmemek ve onlarında eğer iyi bir yaşama yönelirlerse hala kurtulabileceklerine dair bir umut verme amacı güdüyor bu ayet...

Ben özel biriyim ...

Herkes gibi...

Sitelerde Paylaş

benim anladığım hayatlarının bir döneminde kötü yaşamış kimseleri ümitsizliğe düşürmemek ve onlarında eğer iyi bir yaşama yönelirlerse hala kurtulabileceklerine dair bir umut verme amacı güdüyor bu ayet...

Müslüman olunca bütün yaptığı kötülükler, pislikler halı altına süpürülüyor, yeter ki sürüye katıl, soyguna ortak ol, gerisi önemli değil. Amaç milletin malını, mülkünü ganimet adı altında yağmalayıp paylaşmak ve aslan payını da Muhammed'e ayırmak.

Sitelerde Paylaş

yetişen ekinin çiftçilerinin hoşuna gittiğini örneklerken hadid 20'de tohumu toprakla örtenler ekincilere, çiftçilere kuffare denilir.

a'cebe el kuffare (كُفَّارَ) nebatuhu : hoşlanır örtenler onun ekini-nden...

ankankebut 7'de keffira (كَفِّرَ) aynı kökten tabiki

allahın İnsanlar için kullandığı kfr filtresinin kendisini de kapsaması ilginçtir

# allahın nefsi konusunda olduğu gibi...

Sitelerde Paylaş

müslüman olunca yani artık hep doğru dürüst adaletli iyiliksever biri olmaya karar verip böyle yaşamaya başlayınca eski yaşamına dair yaptıkları yanlışları sürekli yüzüne vurulmasını kim ister...

müslüman olunca yaniden sonrası doğru mu gerçekten? buna inanıyor musun? bütün müslümanlar iyiliksever dürüst adaletli mi kirec? veya şöyle sorayım öyle olanı mı çok yoksa kötülük yapanı yalancısı adalet kavramı olmayanı mı?

Sitelerde Paylaş

müslüman olunca yaniden sonrası doğru mu gerçekten? buna inanıyor musun? bütün müslümanlar iyiliksever dürüst adaletli mi kirec? veya şöyle sorayım öyle olanı mı çok yoksa kötülük yapanı yalancısı adalet kavramı olmayanı mı?

Benim müslümanlık tanımım bu bilge....

Gerçekte iyi olan iyiliğe inanan her insan müslümandır...

Her dinden her görüşten müslüman yani iyiler vardır...

Sitelerde Paylaş

Benim müslümanlık tanımım bu bilge....

Gerçekte iyi olan iyiliğe inanan her insan müslümandır...

Her dinden her görüşten müslüman yani iyiler vardır...

Kuran bizi kabul etmeyen müslüman değildir diyor. Sen iyiler müslümandır diyorsun. kirec kusura bakma ama Allah mısın? Peygamber misin?

Sitelerde Paylaş

Ankebut 7 : İman edip salih amel işleyenlerin KÖTÜLÜKLERİNİ elbette ÖRTECEĞİZ. Onları işlediklerinin daha güzeliyle mükâfatlandıracağız.

Sen iman et gerisini bize bırak, kötülüklerini elbette örteceğiz. ;)

Bu ayetde güzel :lol: ülkemizde bende soygun yapıldığını anlayamamıştım. şimdi bu ayeten anlaşılıyorki allah tayipi başımıza neden getirdiyi anlaşılıyor.

Enam 123-Böylece her şehirde o şehrin günahkarlarının büyüklerini, orada hilekarlık yapsınlar diye, işbaşında bulundurmaktayız. Oysa onlar , hilekarlığı başkalarına değil, kendilerine yapıyorlar da farkına varamıyorlar

Sitelerde Paylaş

Bu ayetde güzel :lol: ülkemizde bende soygun yapıldığını anlayamamıştım. şimdi bu ayeten anlaşılıyorki allah tayipi başımıza neden getirdiyi anlaşılıyor.

Enam 123-Böylece her şehirde o şehrin günahkarlarının büyüklerini, orada hilekarlık yapsınlar diye, işbaşında bulundurmaktayız. Oysa onlar , hilekarlığı başkalarına değil, kendilerine yapıyorlar da farkına varamıyorlar

Türkçe öğretmenin kim senin evladım? Önce şunu mu sormalıyız yoksa; Türkçe öğretmenin oldu mu senin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...