Jump to content

Dua ediyorum kabul oluyor..

Recommended Posts

İyi hatırlıyorum: Onaltı yıl önce Trabzon'un bir köyünde, yaşları 8 ila 14 arasında değişen 5 çocuk heyelan (toprak kayması) sonucunda toprak altında kalmış; çocuklardan ikisi kurtarılmış, üçü ölmüştü.

Kurtulan çocuklar, televizyon kameralarının önünde "Allah bizi korudu" dediler. Ölmedikleri için böyle söylemeleri normaldi; öbürleri kurtulmuş olsaydı bu sözleri onlar söyleyecekti.

Allah niçin diğer çocukları da korumamıştı acaba? Halbuki, yaş grupları kurtulanlarla aynıydı. Ölmelerini gerektirecek kadar günah biriktirmiş olabilirler miydi? Sanmam.

Çocukların hepsi de kurtulup aileleri sevince boğdurulamaz mıydı? İlla birilerinin ölüp kalanların 'ibret alması' mı gerekiyor? Sahi, Esma-i Hüsna'nın içinde 'merhametli' sıfatı var mı?

Yoksa... Yoksa herşey sadece bir rastlantı da, biz mi kuruntu yapıp 'Allah' diye bir kavram icat ettik?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çoğu zaman dualarımın kabul olduğunu görüyorum,içten dua ettiğimde.

Bir de mesela bazen irademin dışında birşeyler beni koruyormuş gibi oluyor.

Ateistler ne diyorsunuz bu konuya?

Ben yılardır dua ettim bi b.k olmadı.

Sonra allaha küfürü bastım .

Şimdi duayla muayla uğraşmıyom.

Sitelerde Paylaş

Çoğu zaman dualarımın kabul olduğunu görüyorum,içten dua ettiğimde.

Bir de mesela bazen irademin dışında birşeyler beni koruyormuş gibi oluyor.

Ateistler ne diyorsunuz bu konuya?

İki dua da benim için et diyeceğim ama boşuna zahmet etme. Ben de cahiliye dönemimde böyle avutulmuş ve avunmuştum. Kuranı (mealini) kendim okuyup da, "Yerdeki bütün işleri Allah çekip çevirir ve bütün bu işler sizin hesabınızla bin yıllık bir günde ona yükselir" ayetini ve daha nice benzerlerini gördüğümde inanılmaz bir aldatmacanın aldatılanı, kurbanı, safı, salağı olduğumu da gördüm ve anladım.

Yol yakınken sen de kurtul bunlardan diyor ateistler.

Sitelerde Paylaş

Mesela beyler ben hiç üniversite sınavına çalışmamıştım,bir türlü sene boyunca dikkatimi toplayamadım.Ayrıca 13 tercihimde sadece 1 tane şehir içi Ankara vardı...Umutsuzdum kısacası,sonra zaten hep dua ediyodum,aynı gece annem rüyasında gördü rüyamda üç tane 6 var ortadaki yanıp sönüyor dedi.Tercihler bi açıklandı 6.sırada olan üniversite geldi hemde tam ortası oluyor 13 tercihte.

Fetullah babaniz sag olsun

Ne diye ders calisacaksinizki cemaat icine butun cevap cetveleri geliyor .

Sadece cevaplar ezberlemeniz gerekiyor onuda beceremiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Fetullah babaniz sag olsun

Ne diye ders calisacaksinizki cemaat icine butun cevap cetveleri geliyor .

Sadece cevaplar ezberlemeniz gerekiyor onuda beceremiyorsunuz.

bu nasıl iftira şerefsiz haysiyetsiz herif

senden varya bir bok olmaz.

hiç ders çalışmadım ama bütün soruları çatır çatır çözdüm yani

gazi üniversitesi - kimya mühendisliği beklerim GEL DE BU İFTİRAYI YÜZÜME SÖYLE BAKIYIM Bİ :)

Sitelerde Paylaş

bu nasıl iftira şerefsiz haysiyetsiz herif

senden varya bir bok olmaz.

hiç ders çalışmadım ama bütün soruları çatır çatır çözdüm yani

gazi üniversitesi - kimya mühendisliği beklerim GEL DE BU İFTİRAYI YÜZÜME SÖYLE BAKIYIM Bİ :)

Hiç çalışmadın ve soruları çatır çutur çözdün mü? Vay. Bende moleküler biyoloji ve genetik isiyom ben de dua ediyim mi? Yoksa duaya gerek olmadan bütün vaktimi ders çalışmaya harcayıp mı kazanıyım üniversiteyi :)
Sitelerde Paylaş

O zaman dua ederek üniversiteye girelim.Dua ederek para kazanalım ne gerek varki çalışıp okumaya.Nasıl olsa dua okursan ayrıcalıklı olursun.İşte bu yüzdende biz avrupadan daha öndeyiz.Cunku biz dua ediyoruz ve atomu parcalıyoruz.Dua ediyoruz ve evreni keşfediyoruz.Avrupalılar geri kafalı.Teknolojiyle birşeyler keşfetmeye çalışıyorlar ne kadar kalın kafalılar :/

Sitelerde Paylaş

O zaman dua ederek üniversiteye girelim.Dua ederek para kazanalım ne gerek varki çalışıp okumaya.Nasıl olsa dua okursan ayrıcalıklı olursun.İşte bu yüzdende biz avrupadan daha öndeyiz.Cunku biz dua ediyoruz ve atomu parcalıyoruz.Dua ediyoruz ve evreni keşfediyoruz.Avrupalılar geri kafalı.Teknolojiyle birşeyler keşfetmeye çalışıyorlar ne kadar kalın kafalılar :/

Bu cevabın bana mı karşıydı,yoksa topici açana karşı mı?

Sitelerde Paylaş

Hiç çalışmadın ve soruları çatır çutur çözdün mü? Vay. Bende moleküler biyoloji ve genetik isiyom ben de dua ediyim mi? Yoksa duaya gerek olmadan bütün vaktimi ders çalışmaya harcayıp mı kazanıyım üniversiteyi :)

zeka yoksa bi s*km yapamazsın.hiç ders çalışmadım çok rahat 90bin girdim mf,sadece dersleri dinledim ödev falan hiç yapmadım bi tane bile

Sitelerde Paylaş

Bakın ben ateizmi saçma bulmuyorum,sadece objektif olamadıklarını düşünüyorum.Bi aralar müslümanlıktan soğumuştum,agnostik bir yapıdaydım.Kuranda bu kadar saçma şeyler yazamaz bunu bir Tanrı söyleyemez demiştim.Sonrasında şöyle bir şeyi farkettim,ben hep kuranı okurken baştan saçma olduğuna kendimi inandırmışım,aynı şekilde baştan onun Tanrı sözü olduğunu kabul ederek okuduğumdada bir hata gördüğümde hemen reddetme safhasına geliyordum.Ancak sonra derinlemesine araştırdım.Hatta bir konuyu günlerce aylarca sorguladım , kafayı yemek üzereydim.Sonra baktım kendim çözümleyemeyeceğim dua etmeye başladım Allah'ım dedim bu aklımdaki soruları çözmem için yardım et beni samimi müslümanlardan eyle dedim.Şüpheci bile olsam günde 3 vakit namaz falan kıldım.Sonra yavaş yavaş sorulara çözüm bulduğumu farkettim.Bir de mesela şöyle oluyordu sorulara çözüm buluyordum.Ama içimden bir ses sürekli ya öyle değilse diye vesvese veriyodu resmen bu zihnimde yankılanıyordu farkettim.Sonra kendime dedim ki eğer ben bu sorunu çözdüğümü kesin olarak biliyorsam , ya öyle değilse diye vesvese veren şey benim zihnim olamaz dedim.Sonra zihnimden şeytana sövdüm :D

Beynini yavaş yavaş Kuran'ın doğru olduğuna inandırmışsın. Sen işaret görmek istersen illaki bulursun, beynin öyle yorumlar. Yanlışları bulmuşsun, o halde daha ne doğrulundan bahsediyorsun ki? Müslüman olduktan sonra ettiğin duaların kabul oluşu da bir kanıt değil. Çünkü inandığın için beynin kabul oldu diye yorumlayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...