Jump to content

Tanrısız Hayat ve İnsan.

Recommended Posts

BENİ TERBİYEYE DAVET EDERSİN TABİ.

NEDEN?

ÇÜNKÜ ELİNDEKİ TANRI, ALLAH İNANCININ KÖKENİ KOMİK DE ONDAN.

AL SANA SENİN ALLAH GÜNDEMİNİN KÖKENİ:

- BİR İNSANLA KONUŞMUŞ DA, ONA SİZİ YARATAN VAR DEMİŞ, SONRA BUNLARI BUNLARI YAPSINLAR DEMİŞ :) :) :)

BUGÜNÜN ÇOCUKLARI BİLE DAHA AKILLI HİKAYELERE İNANIYOR.

Onlara: Rabbiniz ne indirdi? denildiği zaman, «Öncekilerin masallarını» derler.NAHL 24

Sitelerde Paylaş
  • İleti 194
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlara: Rabbiniz ne indirdi? denildiği zaman, «Öncekilerin masallarını» derler.NAHL 24

Ben onlardan birimiyim?

Lost'daki "the others" mı? :D

Rabbiniz ne indirdi diyor sonra ben rabbimiz olduğunu kabul ediyorum itiriz etmiyorum, indirmeyi kabul ediyorum itiraz etmiyorum, ama içeriğe öncekilerin masalları diyorum :)

Sen gerçekten safın tekisin.

Sitelerde Paylaş

Böylece kıyamet gününde kendi günahlarını tam olarak, bilgisizce saptırdıkları kimselerin günahlarının da bir kısmını yüklenirler. Dikkat et, yüklendikleri ne kötüdür.Nahl 25

Sitelerde Paylaş

Onlardan öncekiler de tuzak kurmuşlardı. Allah’ın azabı binalarını, temelinden gelip yıktı da tavanları başlarına çöküverdi ve azap kendilerine fark edemedikleri yerden geldi. Nahl 26

Sitelerde Paylaş

Sanırım bunları söyleyen araplar haklıydı.O araplar Kuran ın anlattıklarının eski inançlar masallar olduğunu çok iyi biliyorlardı ve inanmadılar bu yüzden.O araplardan daha iyi bildiğimizi kimse iddia edemez zaten.

Sitelerde Paylaş

Sanırım bunları söyleyen araplar haklıydı.O araplar Kuran ın anlattıklarının eski inançlar masallar olduğunu çok iyi biliyorlardı ve inanmadılar bu yüzden.O araplardan daha iyi bildiğimizi kimse iddia edemez zaten. öylemi peki şunlar..

Böylece kıyamet gününde kendi günahlarını tam olarak, bilgisizce saptırdıkları kimselerin günahlarının da bir kısmını yüklenirler. Dikkat et, yüklendikleri ne kötüdür.Nahl 25

Onlardan öncekiler de tuzak kurmuşlardı. Allah’ın azabı binalarını, temelinden gelip yıktı da tavanları başlarına çöküverdi ve azap kendilerine fark edemedikleri yerden geldi. Nahl 26

Sitelerde Paylaş

Bunlar bu tür tehdit veya korkutma ayetlerini yazarak ne sanıyorlar biliyor musunuz?

İçimizde şüphe var, ileride ölüm var, bizler bir isyandayız, bile bile bir terkteyiz de bu tehdit ayetleri falan bir etki sağlayacak sanıyorlar.

Aslında kendileri çok korkuyorlar ve aynı korkunun bizde de olduğunu sanıyorlar.

Bakın dürüstçe söylemek gerekirse bu ayetler ile "kayna kazanım kayna" diye bir masaldaki cadı söyleminin bir farkı yok.

Siz kendinizi bizim yerimize koyun müslüman arkadaşlar.

Birisi size gelse ve böyle yapmazsanız kötü kalpli kurt gelip sizi yer dese, bu sizde bir etki yaratır mı?

İşte bu yazdığınız ayetler de aynen böyle bir izlenim uyandırıyor.

Ateiste ayet yazılmaz.

Bunu anlasın şu kalın kafanız artık.

Sitelerde Paylaş

O zaman o kadar savaşı zulmü katliamı yapanda allah olmuş oluyor. Bana özgür irade deme kabul ettin sonuçta allah yapıyor dedin. Şimdi başka yola sapamazsın. Allah bizle oynuyor ve sen bunu kabul ediyorsun anladım

Sen anlamak istediğin gibi anlıyorsun kardeşim benim. Eğer bunları Allah yapıyorsa neden cennet veya cehennem olsun ki?

“Sizin hanginizin en güzel ameli yapacağını” imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratan O'dur. Ve O; Aziz'dir, Gafûr'dur. (Mülk-2)

Sitelerde Paylaş

Bunlar bu tür tehdit veya korkutma ayetlerini yazarak ne sanıyorlar biliyor musunuz?

İçimizde şüphe var, ileride ölüm var, bizler bir isyandayız, bile bile bir terkteyiz de bu tehdit ayetleri falan bir etki sağlayacak sanıyorlar.

Aslında kendileri çok korkuyorlar ve aynı korkunun bizde de olduğunu sanıyorlar.

Bakın dürüstçe söylemek gerekirse bu ayetler ile "kayna kazanım kayna" diye bir masaldaki cadı söyleminin bir farkı yok.

Siz kendinizi bizim yerimize koyun müslüman arkadaşlar.

Birisi size gelse ve böyle yapmazsanız kötü kalpli kurt gelip sizi yer dese, bu sizde bir etki yaratır mı?

İşte bu yazdığınız ayetler de aynen böyle bir izlenim uyandırıyor.

Ateiste ayet yazılmaz.

Bunu anlasın şu kalın kafanız artık.

İnan ki, ne korkutmak ne de başka bi amacım var. sadece düşüncelerimi paylaşmak ve ortak bişeyler bulmaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sanırım bunları söyleyen araplar haklıydı.O araplar Kuran ın anlattıklarının eski inançlar masallar olduğunu çok iyi biliyorlardı ve inanmadılar bu yüzden.O araplardan daha iyi bildiğimizi kimse iddia edemez zaten. öylemi peki şunlar..

hakdinislam kardeşim, biliyorum iyi niyetlerle yazıyorsun, yazdıklarımı okuyan bir ateist yada arada kalmış bir kişi olur ki imana gelir diyorsun. Buraya yazanların çoğu böyle yazıyor buna da eminim. İş en sonunda ayetler yazarak "bak kuran bu durumu yıllar önceden söylemiş" noktasına gelip düğümleniyor. Müslümanlar olarak ateist bakış açısı ile 1 kere bile bakamadığınız için hala bu seviyede argümanlar sunarak ispata yönelmeniz gayet normal. Dikkate almayacağınızı bilerek yinede insan olmanın verdiği umutla söylüyorum ki çabalarınız boşadır ve ateistlerin bakış açılarına göre alt seviye gelmektedir. Hem zaten unutma ki "onları uyarsanda uyarmasanda onlar için birdir, inanmazlar." Bak inanmazlar diyor bende zaten inanmayacağımız söylüyorum. Kuran bunu da bilmiş.

Sitelerde Paylaş

Sen anlamak istediğin gibi anlıyorsun kardeşim benim. Eğer bunları Allah yapıyorsa neden cennet veya cehennem olsun ki?

“Sizin hanginizin en güzel ameli yapacağını” imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratan O'dur. Ve O; Aziz'dir, Gafûr'dur. (Mülk-2)

Yani Allah kimin amelinin güzel olacağını bilmiyor da imtihan mı ediyor?

Madem imtihan var, neden çocuklar imtihana bile giremeden ölüyor?

İmtihandan haberi olmayanlar neye göre imtihan ediliyor?

Sitelerde Paylaş

Herşeyi biliyor. imtihan insanların imtihanı.

Diğer insanların yüzünden olabilir. Hayat bu ölüm her an var.

Haberi olmayan diye birşey yok. Herkesin haberi var. Sadece çalışıp gelen, az çalışan ve sınava gelmeyen diye ayırabiliriz :)

Sitelerde Paylaş

1- Hayır biliyor ancak bizimde görmemizi istiyor.

2- İmtihana giremeden ölen çocuklar zaten imtihanın bir parçası, onların ölümleri ile aileleri imtihan ediliyor.

3- İmtihandan haberi olmayanlarda kendi inançlarını yanlış da olsa düzgün yaşıyorlarsa onlarda imtihanlarını başarı ile tamamlamış oluyorlar.

Masallar dünyasında verilemeyecek cevap yoktur.

Sitelerde Paylaş

Herşeyi biliyor. imtihan insanların imtihanı.

İmtihan ne için yapılır? Bir insanın ne yapıp yapamayacağını öğrenmek için.

Yakacağını bile bile insan yaratmak da başka bir sadistlik olsa gerek.

Diğer insanların yüzünden olabilir. Hayat bu ölüm her an var.

Yani bu çocukları Allah değil de hayat mı öldürüyor? Hiç Allah'ın öldürdüğü çocuk ve bebek yok mu?

Haberi olmayan diye birşey yok. Herkesin haberi var. Sadece çalışıp gelen, az çalışan ve sınava gelmeyen diye ayırabiliriz :)

Öyle mi? Sen dünyadaki bütün insanların Muhammed'den haberi mi var sanıyorsun? Şundan 100 yıl öncesine kadar kaç kişinin Muhammed'den ve İslam'dan haberi vardı?

Acaba Aztekler, Mayalar ve kızılderililer islam'ı ne zaman duymuşlardı?

Sitelerde Paylaş

Yakacağını bile bile insan yaratmak da başka bir sadistlik olsa gerek.

Boş ver sen böyle şeyler ile değerli vaktini harcama hayatın tadını çıkar neden kendini bu kadar yıpratıyorsun bir hiç uğruna

hayatta yapılacak o kadar güzel şeyler var ki tadını çıkaralım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...