Jump to content

Tanrısız Hayat ve İnsan.

Recommended Posts

İlginç çok ilginç diyecek söz bulamıyorum anladım ama her nedense farklı bişey anlamaya çalışıyorum ki tanrı onları yapamaz demedin diye sanmak istiyorum. Sadece dilerden kasıt sanırım hidayet verir. Ben herkes ne diyorsa değil Allah ne diyorsa ona inanıyorum.. Neyse inançların dokunulmazlığı vardır her ne kadar Ateistforumda bu mümkün olmasa da..

Siz herkez ne diyorsa ona inanmıyorsanız söyleyin ozaman yaptıklarınızı ve Allah inancını nerden aldınız?

Allah size nediyor?

Sizden ne istiyor?

Sizi diğer dinlerin inançlarından ayıran nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 194
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

olurmu canım o taşa el sürenin tüm günahları affoluyor!!!!!!! :) nasıl bir allahsa bir ömür günah işlemiş adamı sırf kabe denen arab yurduna gitti diye affedip cennetine alıyorm!! allah azimdir hakimdir el adl dir !! adalete bak sahanda yumurta yap salla allahı ve sallan efendileri böyle buyurmuş

Sitelerde Paylaş

olurmu canım o taşa el sürenin tüm günahları affoluyor!!!!!!! :) nasıl bir allahsa bir ömür günah işlemiş adamı sırf kabe denen arab yurduna gitti diye affedip cennetine alıyorm!! allah azimdir hakimdir el adl dir !! adalete bak sahanda yumurta yap salla allahı ve sallan efendileri böyle buyurmuş

kabeye gidenlerden iyi gelir elde ediliyor. Dolayısı ile böyle şeyler uydurulması gayet normaldi.

Sitelerde Paylaş

Yurt dışına turislik gezi düzenliyorlar. Oralarda eğlenceli zamanlar geçirip alış veriş yapıp para harcayıp geliyorlar. Aynı eğlenceyi alış verişi yaşadığı ülkede de yapa bilirken neden parayı ülke dışına çıkartırlar. Hac daki rant her yerde dönüyor.

Kurbandaki rant,ta bize örnek hayvanları postu için acımasızca katledenler,onları yemek için katledenler,süs eşyası olarak kullananlar,ticaretteki rekabet,insanları parayla tutsak edip sonra verdiklerini belli hizmetlerle geri alanlar hepsi birer rant sistemi içinde çalışır.

Sitelerde Paylaş

Sen sivrisinek öyle neden davranıyor die sordun ben onu söyledim,evrim sayesinde.Haa tesadüf kısmı başlangıcında var diyebilirsin,oda şuan ki bilimle açıklanamadığı içindir...

Kainattaki düzen, nizam, muhteşemlik, hayattaki canlıların görevleri, insanın iç organlarındaki faaliyetler, muhteşem sistemler bilimle açıklanınca haşa Allah yok mu oluyor? bilim olanın muhteşemliğini anlatır, o muhteşemlikleri yapan bilim değildir, bilim için niye öyle olduğu da önemli değildir,, niye sorusu felsefenin alanına girer..

Mesala çok güzel bir müzeye girsen ordaki rehber sana ordaki sanat eserlerini anlatsa, müzenin geçmişini, antik eserleri, eserlerin ayrıntılarını sen diyebilirmisinki artık bu eserleri yapan birinin varlığına ihtiyacımız kalmadı, artık bu rehber sayesinde bu müzedeki antik eserleri, tabloları vs. anlayabiliyoruz..

Aynen o müzedeki rehber gibi bilimde dünya müzesinin eserlerini, sanatlarını, nizamını, kanunlarını anlatıyor o anlatıyor diye artık bu eserleri yapan birinin varlığına ihtiyacımız kalmadı denilebilirmi?

Sitelerde Paylaş

başka bir örnek vereyim, çok harika bir kitap olsun, kabı incilerle süslü, yazısı yaldızlı, harfleri altın ve yakuttan bunu bir sarrafa götürdün, okumuş mürekkep yalamış, sana anlatıyor şurasında şu var şöyle süslü şöyle mürekkep kullanılmış, kalemin dönmesiyle (a) oluşmuş sonra kalem altın merekkebe batırılmış (l) oluşmuş kalem bu sefer gümüş mürekkebe batırılmış (i) oluşmuş.. Olmuş sana ALİ bunun gibi bütün kitabın içeriğini sana anlatıyor.. ama yazarından bahsetmiyor yazarının araştırılması benim alanım değil diyor.. şimdi bu kişi bu kitabın özelliklerini yazılış tarzını, anlattı diye yazarına ihtiyaç kalmadı mı.. yada bu muhteşem eser eğer sebeplere verilecek olsa sebebi kalemdir.. bu eseri kalem yazdı denilebilinirmi,, veya tesadüfe versek mürekkep döküldü bu kitap oluştu denilebilir mi?

Sitelerde Paylaş

başka bir örnek vereyim, çok harika bir kitap olsun, kabı incilerle süslü, yazısı yaldızlı, harfleri altın ve yakuttan bunu bir sarrafa götürdün, okumuş mürekkep yalamış, sana anlatıyor şurasında şu var şöyle süslü şöyle mürekkep kullanılmış, kalemin dönmesiyle (a) oluşmuş sonra kalem altın merekkebe batırılmış (l) oluşmuş kalem bu sefer gümüş mürekkebe batırılmış (i) oluşmuş.. Olmuş sana ALİ bunun gibi bütün kitabın içeriğini sana anlatıyor.. ama yazarından bahsetmiyor yazarının araştırılması benim alanım değil diyor.. şimdi bu kişi bu kitabın özelliklerini yazılış tarzını, anlattı diye yazarına ihtiyaç kalmadı mı.. yada bu muhteşem eser eğer sebeplere verilecek olsa sebebi kalemdir.. bu eseri kalem yazdı denilebilinirmi,, veya tesadüfe versek mürekkep döküldü bu kitap oluştu denilebilir mi?

Bilimin yaklaşımı,Allah ın varlığına kanıt bulmak değil,bilim bilinmeyeni çözmek için vardır.

Ama siz bilimin bulduğu çözümlerde allah ı bulabiliyorsanız o sizin seçiminiz,yadırgamam :)

Sitelerde Paylaş

Yurt dışına turislik gezi düzenliyorlar. Oralarda eğlenceli zamanlar geçirip alış veriş yapıp para harcayıp geliyorlar. Aynı eğlenceyi alış verişi yaşadığı ülkede de yapa bilirken neden parayı ülke dışına çıkartırlar. Hac daki rant her yerde dönüyor.

Fransaya alışveriş için giden bir turistin aklında ''en pahalı kürkü alırsam öldükten sonra sonsuz cennet hayatına girerim'' düşüncesi mi var?

''Turist'' olarak eğlenmek için giden insan eğer parası bolsa gider.Kendinde gitmek için bir ''zorunluluk'' hissetmez, rahatlık sayesinde gider.

Ama kabeye gidenler, onu bir zorunluluk olarak görüp yıllarca para biriktiyor ve mecburen gidiyorlar.

Turistik gezi bir cennet-cehennem meselesi değil iken hac tam tersi.

Şimdi aradaki rant sağlama farkını görüyormusun?

Sitelerde Paylaş

Fransaya alışveriş için giden bir turistin aklında ''en pahalı kürkü alırsam öldükten sonra sonsuz cennet hayatına girerim'' düşüncesi mi var?

''Turist'' olarak eğlenmek için giden insan eğer parası bolsa gider.Kendinde gitmek için bir ''zorunluluk'' hissetmez, rahatlık sayesinde gider.

Ama kabeye gidenler, onu bir zorunluluk olarak görüp yıllarca para biriktiyor ve mecburen gidiyorlar.

Turistik gezi bir cennet-cehennem meselesi değil iken hac tam tersi.

Şimdi aradaki rant sağlama farkını görüyormusun?

Bugün canım çok sıkkın biraz alış veriş yapıp rahatlamak istiyorum. O vitrinde gördüğüm şahane elbiseyi alarak!

Haca gidip o ortamı tadıp kabeyi tahaf edip öpmek istiyorum böylece sıkıntımdan kurtulur rahatlarım!

Din zorlamıyor Zengin olan gitsin diyor.insan genede geçim sıkıntısının içinde yıllarca para biriktiriyor orayı gidip arınmak,temizlenmek ve müslüman olduğunu göstermek için. Haca giden cennete gidecek diye bir kural yok gidenler çocuk gibi günahsız olcaklarına inandıkları için gider ve rahatlar.

Aradaki rant farkı ben sizin gibi görmüyorum. Hac kutsal bir yer ama zengin olan gider diye bir madde var.

Alış verişte ise bazen oluyor fakir,gücün olmasa bile birşeyi zorla yada ona zorlayacak nedenlerle insanı gaps ediyorlar.

Bugün marka giyinen,marka akıllı telefon kullanan vs gibi ihtiyaçları birbirlerini taklit ederek kazancının dışına çıkıp bunları elde edip mutlu olan,gösteriş içinde yaşayan var. Aynı kabe gibi kutsal olmuş bunlarda. Bunlar bir kitapta kutsal diye yazmıyor kimse üzerinde durmuyor fakat kabe kutsal bir kitap ta anlatılıyor. O yanlış oluyor bu yüzden yazmayanlar onunla eş olmaz deniyor. Kabeyi örnek olarak alırsak birçok kutsallık var hayatımızda.

Sitelerde Paylaş

Aradaki rant farkı ben sizin gibi görmüyorum. Hac kutsal bir yer ama zengin olan gider diye bir madde var.

İşte saçmalığı da burada.

Teknoloji arttıkça herşey ucuzluyor.

Hızlı trenler çıkıyor.

20-30 yıl sonra saatte 1500 km hızla giden trenler çıkacak (şu anda 800 km ile rekor Çin'de sanırım)

2 saatte hacca gitmek için 20 dolar falan harcayacaksın.

Sonra yine kalacak yerlerin bedelleri de düşüyor.

Bu saydığın şey o yüzden saçmalık.

İslam bir yalan.

Sitelerde Paylaş

İşte saçmalığı da burada.

Teknoloji arttıkça herşey ucuzluyor.

Hızlı trenler çıkıyor.

20-30 yıl sonra saatte 1500 km hızla giden trenler çıkacak (şu anda 800 km ile rekor Çin'de sanırım)

2 saatte hacca gitmek için 20 dolar falan harcayacaksın.

Sonra yine kalacak yerlerin bedelleri de düşüyor.

Bu saydığın şey o yüzden saçmalık.

İslam bir yalan.

Belki ışınlama çıkacak ulaşım bedava olacak ama hiçbirşey bedava olmayacak.

Bunları düşünmeye gerekte yok. Pc,tv başından da yönlendirme usulü hac yapıla bilir.

Birşey yanlış gidiyorsa bunda bir menfat,rant vardır.

Kırık birşeyi taş etrafında dönerek tamir edemedim. Inanış böyle olunca ıslam tabiki yalan olur.

Sitelerde Paylaş

Kainattaki düzen, nizam, muhteşemlik, hayattaki canlıların görevleri, insanın iç organlarındaki faaliyetler, muhteşem sistemler bilimle açıklanınca haşa Allah yok mu oluyor? bilim olanın muhteşemliğini anlatır, o muhteşemlikleri yapan bilim değildir, bilim için niye öyle olduğu da önemli değildir,, niye sorusu felsefenin alanına girer..

Mesala çok güzel bir müzeye girsen ordaki rehber sana ordaki sanat eserlerini anlatsa, müzenin geçmişini, antik eserleri, eserlerin ayrıntılarını sen diyebilirmisinki artık bu eserleri yapan birinin varlığına ihtiyacımız kalmadı, artık bu rehber sayesinde bu müzedeki antik eserleri, tabloları vs. anlayabiliyoruz..

Aynen o müzedeki rehber gibi bilimde dünya müzesinin eserlerini, sanatlarını, nizamını, kanunlarını anlatıyor o anlatıyor diye artık bu eserleri yapan birinin varlığına ihtiyacımız kalmadı denilebilirmi?

şuan ateizmi bitirdin dostum. Bu açıklamayı bir makaleye dönüştürüp kategori a bir bilim dergisinde yayınlamalısın.

Sitelerde Paylaş

İlgili ayetler hakkın yayılması içindi. öylede oldu. islamın yapmış olduğu fetihlerin hangisinde halkı köle yapmış dillerini elinden almış sömürmüş olduğu görülür ?

Ayrıca soruma cevap vermedin çarpıtıyorsun.

Tarihi sadece islami kaynaklardan,okul kitaplarından okursan böyle olur işte.müslümanların,sadece senin TÜRK atalarına yaptığı ''Talkan'',''Curcan'' katliamlarını bir araştırda bak bakalım sömürmek,yağmalamak,köle yapmak neymiş.Hani dinde zorlama yoktu?hani senin dinin sana benim dinim banaydı? adam ister çekirgeye tapar ister kurbağaya,sana ne?gider adam gibi kendi dinini anlatır misyonerliğini yaparsın.ama inanmadı diye nasıl olurda bir topluma topyekün savaş açıp,toplu katliam,yağma yaparsın?demek islamın allahı şöyle diyor;''bir topluluk sizin inancınıza inanmazsa,size başka bir zararı yoksa bile,sırf inançları farklı olduğu için onları öldürün,kadınlarını alıp kendi yatağınıza atın,çocuklarını köle yapın,mallarına topraklarına,kısacası herşeylerine sahip olun''neden?çünkü sizin gibi inanıp sizin gibi yaşamıyor diye.peki ben insan olarak farklı inancım olsada özgürce yaşama hakkına sahip değilmiyim?hayır değilsin.

araplar TÜRK topraklarını işgal ettiği zaman her TÜRK evine bir arap gözcü yerleştirmişti.neden biliyormusun? onlara zorla dayatılan dinin kurallarını gerçekten yerine getiriyorlar mı diye.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...