Jump to content

Tanrısız Hayat ve İnsan.

Recommended Posts

Aslan payını Muhammed'e ayırma nasıl dersin. O peygamber ki kuru bir sedirin üstünde vefat etti. evinde bir kap yemek olmadan? Aslan payını kendine ayırsa böyle mi olurdu?

Ayırıyordu işte. İlle de anlamanız için ayet mi yazalım:

Enfal/1. Sana ganimetlerden sorarlar: “Ganimetler, Allah'ın ve Resûl'ündür.” de. Artık Allah'a karşı takva sahibi olun ve aranızdaki durumu (sahip olduğunuz hali) ıslâh edin (düzeltin)! Eğer mü'minlerseniz, Allah'a ve O'nun Resûl'üne itaat edin.

Enfal/41. Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah’a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir’de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Önce ganimetlerin tamamına konmak istemiş, homurtular yükselince beşte birine razı olmak zorunda kalmış. Ganimet de milletin malını mülkünü yağmalamakla elde edilen altın gümüş, davar, deve, cariye ve köle gibi şeyler.

İşte tam da burası sessiz kalmadığını farzet dünyanın her yerinde birçok haksızlık vs. oluyor hepsini kontrol edemezsin ya. bunların sorguya çekilmesi gerekmez mi?

Artık olan olup bittikten sonra sorguya çeksen ne olacak? Bu olanlar yaşanmamış gibi mi olacak? Madem Allah bunları çok düşünüyordu da neden daha baştan doğru dürüst bir düzen kurmadı?

Ki yukarda belirttiğim gibi senin Allah'ının derdi bunlarla değil ki. O insanları sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar işkence ederek yakıyor.

Benim anladığım ve inandığım Hz.Muhammed ile senin anladığın Hz.Muhammed arasında dağlar kadar fark olduğu için bu sorunun cevabı görecelidir.

Şu soruya verdiğin cevabın soruyla ne alakası var?

Ben sana insanların sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasını hangi vicdan ve adalet anlayışına sığdırıyorsun diye soruyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 194
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"O, seni fakir buldu da, zengin etmedi mi?"

Burda ki zenginlik dünya malı zenginliği değildir. Allah dünya malını zenginlik olarak belirtmediği çok açıktır. Bunu nasıl soru olarak sorarsın anlamadım.

Ganimetlerin 5'te 1'i Muhammet'indi!

Hatice'den kalan miras Muhamme'indi.

Miras kaldığı doğudur. peki bu mirasla neler yapmış ?

1.Elinde ki bütün varlığını insanlara dağıtmış, örnek olmuş, fakir bir şekilde yaşamıştır.(hadislerle sabittir.)

2.Elinde ki miras ile saraylar yaptırmış (arabistan'da saklı bir yerde) ve çok zengin yaşamıştır.

hangisine inanmak daha mantıklı sence ?

Sitelerde Paylaş

Burda ki zenginlik dünya malı zenginliği değildir. Allah dünya malını zenginlik olarak belirtmediği çok açıktır. Bunu nasıl soru olarak sorarsın anlamadım.

Ya ne zenginliği?

Miras kaldığı doğudur. peki bu mirasla neler yapmış ?

1.Elinde ki bütün varlığını insanlara dağıtmış, örnek olmuş, fakir bir şekilde yaşamıştır.(hadislerle sabittir.)

2.Elinde ki miras ile saraylar yaptırmış (arabistan'da saklı bir yerde) ve çok zengin yaşamıştır.

hangisine inanmak daha mantıklı sence ?

Muhammed'in kendine kalan mirası insanlara dağıttığı hangi hadiste yazıyor?

Sitelerde Paylaş

Veren de alan da Allah'tır.

Muhammed'e doğruluk, dürüstlük, insana yakışır şekilde yaşamak vs (bunlar senin sözlerin) veriyor da diğer insanlara neden vermiyor? Bu adalet mi şimdi? Kendi vermediği şeyler için neden onları sonsuza kadar yakıyor sende bunlar yok diye?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'e doğruluk, dürüstlük, insana yakışır şekilde yaşamak vs (bunlar senin sözlerin) veriyor da diğer insanlara neden vermiyor? Bu adalet mi şimdi? Kendi vermediği şeyler için neden onları sonsuza kadar yakıyor sende bunlar yok diye?

Diğer insanlara vermediğini nerden biliyorsun ? Onlarada veriyor ama onlar istemiyor. sizin gibi.

tarihinde sacnas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan nasıl davranacağı hakkında özgürdür. İyilik etmekte var kötülük etmekte var. Seçim ne ise sonuç odur. Haticeye bakma neticeye bak (garip bir deyiş)

Sitelerde Paylaş

Ateist arkadaşlara sormak istiyorum.

Şu düşüncenizi merak ediyorum, bir dine ve bir tanrıya inanmıyorsunuz. peki o zaman tanrısız bir hayatta insanın böyle başı boş olması sizi hiç düşündürmüyor mu? yani dünyanın her yerinde insanlar zulüm yapıyor katliam,işkence vs. bunun böyle kalması sizce normal mi? . ve islam diyor ki haksız yere düşen yaprağın bile hesabı sorulacaktır diyor.

sizce hak yerini bulacak mı? yoksa insan nesli tükendiğinde bu yapılanlar insanların yanına kar mı kalacak?

1- Ateizm düşünce değildir. Ortada bir allah, tanrı, zeus, pikaçu vb bir şey yoktur. O nedenle bu gerçektir.

2- Bir dine veya tanrıya inananlar bu dünyayı mahvediyorlar. İnançlar olmadığında adalet de, eşitlik de insanların sağduyusuyla sağlanıyor.

Kaosu yaratan sizlersiniz. Savaşan kan döken sizlersiniz.

Sonra gelip bir de burada ahlaklıymış gibi abuk subuk sorular soruyorsun.

Ateistlerin hepsi senden daha iyi. Etik algısı senden daha gelişmiş.

Sitelerde Paylaş

Diğer insanlara vermediğini nerden biliyorsun ? Onlarada veriyor ama onlar istemiyor. sizin gibi.

Muhammed'e bile sonradan vermiş, o zamana kadar Muhammed nasıl yaşıyordu acaba?

Demek sendeki dürüstlüğü, doğruluğu falan Allah verdi, yoksa bunlar sende yoktu. Ne zaman verdi? Vermeden önce ahlaksız, yalancı biri miydin?

Sitelerde Paylaş

1- Ateizm düşünce değildir. Ortada bir allah, tanrı, zeus, pikaçu vb bir şey yoktur. O nedenle bu gerçektir.

2- Bir dine veya tanrıya inananlar bu dünyayı mahvediyorlar. İnançlar olmadığında adalet de, eşitlik de insanların sağduyusuyla sağlanıyor.

Kaosu yaratan sizlersiniz. Savaşan kan döken sizlersiniz.

Sonra gelip bir de burada ahlaklıymış gibi abuk subuk sorular soruyorsun.

Ateistlerin hepsi senden daha iyi. Etik algısı senden daha gelişmiş.

Olmadığına inanıyorsun bilemezsin sen dünyadan fazla uzaklaşamayan sen( biz) bunu biliyorum demek için gezip grmen gerekir. Ama illa görmen gerekiyosa kusura bakma benim o kadar aciz tanrım yok. biz elektrik dalgalarını bile görmeyen biz tanrıyı görecez yok yaa gerçek buysa ben hayal kuruyorum...

Sitelerde Paylaş

Olmadığına inanıyorsun bilemezsin sen dünyadan fazla uzaklaşamayan sen( biz) bunu biliyorum demek için gezip grmen gerekir. Ama illa görmen gerekiyosa kusura bakma benim o kadar aciz tanrım yok. biz elektrik dalgalarını bile görmeyen biz tanrıyı görecez yok yaa gerçek buysa ben hayal kuruyorum...

Benim olmadığını anlamam için gezip görmem gerek madem, senin olduğunu anlaman neyle oldu?

Sen tam olarak hangi noktada neye rastladın?

Üç kağıtçı.

Kıçından uydur bir şeyler, ondan sonra da kesin emin olman için gezip dolaşman lazım de.

Ben burdaysam sende burdasın.

Sen tanrıyı nerede ve nasıl buldun?

tarihinde tentex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim olmadığını anlamam için gezip görmem gerek madem, senin olduğunu anlaman neyle oldu?

Sen tam olarak hangi noktada neye rastladın?

Üç kağıtçı.

Kıçından uydur bir şeyler, ondan sonra da kesin emin olman için gezip dolaşman lazım de.

Ben burdaysam sende burdasın.

Sen tanrıyı nerede ve nasıl buldun?

Sizi terbiyeye davet etmekten başka çarem yok..

İşte birileri de yanılacak doğanın kanunu..

Sitelerde Paylaş

Sizi terbiyeye davet etmekten başka çarem yok..

İşte birileri de yanılacak doğanın kanunu..

BENİ TERBİYEYE DAVET EDERSİN TABİ.

NEDEN?

ÇÜNKÜ ELİNDEKİ TANRI, ALLAH İNANCININ KÖKENİ KOMİK DE ONDAN.

AL SANA SENİN ALLAH GÜNDEMİNİN KÖKENİ:

- BİR İNSANLA KONUŞMUŞ DA, ONA SİZİ YARATAN VAR DEMİŞ, SONRA BUNLARI BUNLARI YAPSINLAR DEMİŞ :) :) :)

BUGÜNÜN ÇOCUKLARI BİLE DAHA AKILLI HİKAYELERE İNANIYOR.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...