Jump to content

Tanrısız Hayat ve İnsan.

Recommended Posts

• İleti 194
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sağduyu dostum en azından bir inanç uğruna yazıyorum, sen ise inançsızlığı sabahtan akşama kadar yazıyorsun.. seni anlamak zor mesela falanca ülkede filanca kabile yok.. madem nezdimde yok sabahtan akşama kadar yokluğunu ispat etmeye çalışmanın mantığı ne onu anlamıyorum..?

Sitelerde Paylaş

Çekirge sana demedimmi her gördüğü sakkallıya müslüman deme. Ezberlenmişsin arap,put,tapma,öpme falada filan hep aynı lafları çalmaktan vazgeç böyle yaptığın sürece kimseyi anlayamazsin.

Sitelerde Paylaş

Tabi canım,bilmezmiyim :)

Müslümanlara göre biz kafiriz,en kötüsü,en alt kat :D

sana öyle bir yakıştırma yapmak benim haddim değil, senin ne olduğunu bilemem.. belki benden iyi bir insansın iyiliğine binaen Allah sana imanı nasip eder, benden daha iyi hayatını sonlandırırsın,,

Sitelerde Paylaş

sana öyle bir yakıştırma yapmak benim haddim değil, senin ne olduğunu bilemem.. belki benden iyi bir insansın iyiliğine binaen Allah sana imanı nasip eder, benden daha iyi hayatını sonlandırırsın,,

Sen bana kafir diyemiyorsan Müslümanlıktan çıkmışsın haberin yok.Ayetlerle sabit maalesef...

İyi bir insan konusuna gelirsek,sadece insan olmaya çalışıyorum,mesela bir karıncayı bile öldürmem bana zarar vermediği sürece

Sitelerde Paylaş

Çekirge sana demedimmi her gördüğü sakkallıya müslüman deme. Ezberlenmişsin arap,put,tapma,öpme falada filan hep aynı lafları çalmaktan vazgeç böyle yaptığın sürece kimseyi anlayamazsin.

Yahu sen daha neyi savunduğunu bile bilmeyen birisin, adam arabın putunu savunuyor sonra da müslüman değilim diyor. Bir insan bu kadar salak olabilir mi? Madem müslüman değilsin, ne diye müslümanlara söylenen her lafa sazan gibi atlıyorsun.

Sen Allah isim değil, sıfat diye cehaletinin sergilemiyor muydun bir-iki gün önce.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara değişik bir bakış açısı sunmak istiyorum.

Belki Allah var ama deistler haklı,yani allah hiç bir müdehalede bulunmuyor.

Bende ölünce allah bana dicek ki; Ben seni test ettim,onlarca sahte peygamberler oldu benim adımı kullanan ve sen hiç birisine inanmadın.Takdir ediyorum seni ve cennetime alıyorum :)

Ne dersiniz ??

Sitelerde Paylaş

Senin o dizdiğin taşlar kanıt değil. Etrafına bak kanıt değilmi.

Verdiğin cevapta nasıl bir düşünceye sahip olduğunu gösteriyor.

Ben hiç yalan söylemem. Yalan söyleyen sizlersiniz. Bunuda yanına ekle birazda meladi fala iyi bir şarkı çıkartırsın ortaya iyi çalki peşinden gelen çok olsun.

Iyi eğlenceler.

Sen yalan söylüyorsun.

Elinde hiçbir kanıt olmadan lafla söylenmiş bir şeyi tekrar ediyorsun.

Osuruk sesini taklit etmek gibi.

Osuruk sesi "fart" değil mi?

Gerçeklikte fart diye bir kavram var mı?

İşte bu fart diyerek, bir varlık tarif edebilir misin?

Edemezsin.

Fart ile Tanrı aynı sesler.

İşte bu yüzden yalancısın.

Yalancının önde gidenisin.

tarihinde tentex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu sen daha neyi savunduğunu bile bilmeyen birisin, adam arabın putunu savunuyor sonra da müslüman değilim diyor. Bir insan bu kadar salak olabilir mi? Madem müslüman değilsin, ne diye müslümanlara söylenen her lafa sazan gibi atlıyorsun.

Sen Allah isim değil, sıfat diye cehaletinin sergilemiyor muydun bir-iki gün önce.

Senin gibi her allah diyene salak salak abtal arap putuna tapıyormu diyim .

Ya nakadar salaksin beyinsizsin sağduyu senin gibimi olayı.

:D

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara değişik bir bakış açısı sunmak istiyorum.

Belki Allah var ama deistler haklı,yani allah hiç bir müdehalede bulunmuyor.

Bende ölünce allah bana dicek ki; Ben seni test ettim,onlarca sahte peygamberler oldu benim adımı kullanan ve sen hiç birisine inanmadın.Takdir ediyorum seni ve cennetime alıyorum :)

Ne dersiniz ??

sence bir müdahalede bulunmuyor.. geçmiş kavimlerin başına gelenlerden müdehale ettiği belli, kainatı yönetmesi idare etmesi ihtiyaç diliyle ondan isteneni vermesi, duyduğunu ve karşılık verdiğini göstermiyormu, mesela bir ağaç ihtiyaç lisanıyla su ister Allah yağmuru yetiştirir, açlık diliyle bütün canlılar Allahtan rızık ister her baharda o açlık lisanıyla istenen diller adedince rızkı canlılara yetiştir..

Allah ben burdayım diyor peygamberleriyle, kitaplarıyla, kainatta gözüken ilim, kudret vs. sıfatlarıyla..

Sitelerde Paylaş

sence bir müdahalede bulunmuyor.. geçmiş kavimlerin başına gelenlerden müdehale ettiği belli, kainatı yönetmesi idare etmesi ihtiyaç diliyle ondan isteneni vermesi, duyduğunu ve karşılık verdiğini göstermiyormu, mesela bir ağaç ihtiyaç lisanıyla su ister Allah yağmuru yetiştirir, açlık diliyle bütün canlılar Allahtan rızık ister her baharda o açlık lisanıyla istenen diller adedince rızkı canlılara yetiştir..

Allah ben burdayım diyor peygamberleriyle, kitaplarıyla, kainatta gözüken ilim, kudret vs. sıfatlarıyla..

Dediklerini pek anlayamadım,bende bir sorun var galiba :)

Şöylemi diyorsun:Allah isteyene herşeyi verir mi diyorsun ? Yani ben çölün ortasında kalsam,hadi ben demeyelim sen diyelim :) sen çölün ortasında kalsan ölmek üzeresin susuzluktan,allah tan talep ediyorsun ve allah çölün ortasında sana yağmur mu indirecek diyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Sen yalan söylüyorsun.

Elinde hiçbir kanıt olmadan lafla söylenmiş bir şeyi tekrar ediyorsun.

Osuruk sesini taklit etmek gibi.

Osuruk sesi "fart" değil mi?

Gerçeklikte fart diye bir kavram var mı?

İşte bu fart diyerek, bir varlık tarif edebilir misin?

Edemezsin.

Fart ile Tanrı aynı sesler.

İşte bu yüzden yalancısın.

Yalancının önde gidenisin.

Sen bi yediklerini hazım et osuruk zamanı gelsin bak bakıyım sonra ben burdamıyım..

Ben yalan söylemem yalan söyleyen siz siniz!!!!

Sana birşey hatirlatiyormu

Ozaman senin tesadüften başka söyleyecek kanıt ın varsa dökül kanıt kanıt diyorsun dünya böyle oldu şöyle oldu biz de biliyoruz bunları sen bunu yapanı söyle nerde kanıt yoksa tesadüf mü.

Sitelerde Paylaş

Her Müslüman, kendisini yegâne gerçek Müslüman olarak görür.

Sitelerde Paylaş

İşte müslümanlar bizi neden imana getiremiyorlar,durum ortada...

Böyle mantık dışı şeyler söylerseniz,daha ne diyebiliriz ki,herşey allahtan rızık istiyormuş oda yetiştiriyormuş,mantığımıza yatan birşeyler söyleseniz kabul edecem,ama işte daha ne diyim...

Sitelerde Paylaş

Dediklerini pek anlayamadım,bende bir sorun var galiba :)

Şöylemi diyorsun:Allah isteyene herşeyi verir mi diyorsun ? Yani ben çölün ortasında kalsam,hadi ben demeyelim sen diyelim :) sen çölün ortasında kalsan ölmek üzeresin susuzluktan,allah tan talep ediyorsun ve allah çölün ortasında sana yağmur mu indirecek diyorsun ?

Allahın kainata koyduğu kanunlar vardır.. biz buna adetullah diyoruz.. neyse şöyle sana diyeyim mucize aramana gerek yok, sana her verilen Allahtandır.. tavuğu sebep yapıp sana yumurta verir, ineği sebep yapıp süt verir bunların hepsi Allahtan yoksa tavuk seni biliyor değildir, inekte.. seni bilen sana merhamet eden biri böyle seni bilmez sebepleri perde ederek sana nimet veriyor.. ee sana düşün perdeye takılmamak..

Sitelerde Paylaş

Hee Gardaş hee

Bi sazanda sensin

Ezberlemişsin müslüman şu bu diye herkeze aynı cevapları yazıyorsunuz..

Sizin yaşam kaynağınız sizden olmayanı taşlamak.

Aynı o sabah akşam müslümanlar şunu yaptılar bunu yaptılar diyerek onlardan bir farkınızın olmadığını görmeyecek kadar körsünüz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...