Jump to content

"Biz Onların Vajinalarını Size Helal Kıldık" Nisa/24 Skandalı

Recommended Posts

4 dakika önce, yebusi yazdı:

anlamadım , ne diyosun ? benim sorduğum soruyla senin papağan gibi ezbere söylediğin bu abuk subuk cevabın ne ilgisi var ? 

sen anlatamıyorsun ben ne yapayım belki  anlatıyorsun ben kalın kafalıyım anlamıyorum biraz rica etsem açık konuşurmusun. sonuçta papağanda bir şeyleri anlatamıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 328
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

41 dakika önce, yebusi yazdı:

benim anlamadığım birşey var , savaş esiri cariye dört karı falan filan cümlelerine karşı KANIT  olarak sunduklarınız muhkem yani kesin delil mi yoksa iddia mı ? yani siz tarih bilimin ışığında bu sure hangi kronolojik sürece karşılık geliyor buldunuz .noktayı koydunuz. yoksa sizler de bunun sadece kanıtlanmamış savlar olduğunu kabul ediyor musunuz ? peygamber kim  , eşi kim ? deli misiniz divane misin ? kimsenin adı yazmıyor ki orada ? yani siz katti gerçekleri açıklayorsunuz , biz alternatif bir şey söylesek gerçeğe muhalefet mi yapmış oluyoruz mesela ? ben orda insan soyu nasıl çoğalır , akrabalık nedir falan gibi şeyleri anlatıyor aslında desem hadi len diceksiniz demek ...

Sayın kardeş yoksa bunumu anlatmak istiyorsun kutsal kitap kuranda yazanların dışında  hiç birşey uydurmadık iddamızda yok. kuranda gerçek neyse  onu  açıklıyoruz ha sen diyorsan bu saçmadır o zaman sen düşün inançlı biri olarak. aşağıdaki ayet şimdi uydurma iddamı bir oku.

d%C3%96rder%C3%9C%C3%87erkarialinevlen%C

Sitelerde Paylaş

peki şimdi , örneğin nisa-11  miras hakkıyla ilgili ayet bu ? bunun mantıksızlığını ve yersizliğini tartıştığında , aslında sen de orada ''miras hakkının'' yazılı olduğuna iman etmiş olursun diyorum.sen de iman edenlerden oluyorsun yani.burda yazanın bu olduğunu kabul etmiş oluyorsun.kabul ettim , onayladım demiş oluyorsun .doğruluğu yanlışlığını çirkinliğini güzelliğini eleştirmek için önce doğru olduğunu aklında tasdik etmiş olmalısın. uyguluyorum kabul ettimle  farkı yok  uygulamıyorum ama kabul ettim demenin. anlayabiliyor musun ne kasdettiğimi ? 

Sitelerde Paylaş

şimdi bu adamların bu işi yapıyor olması kuranın içinde yazanın bu olduğunun katti kanıtı mıdır ? bilimsel midir yani ? yoksa sadece bir yorum mudur ? nasıl onlar okuduklarını kafalarına göre yorumlayıp kadın alıp satmayı kendineleri çıkarım olarak gördülerse , sen de aynı şekilde bu rezillliği kanıt olarak görüyorsun. farkında olmadığın şey ikinizinde aynı şeye inanıyor olması. o yüzden bir farkınız kalmıyor. benim siz yanlış düşünüyorsunuz demeye hiç hakkım yok , her insan yanlış düşünür. fakat sadece sabit bir şekilde tek bir fikre saplanıp kalmanın iyi olmadığı. kafamızı başka yöne çevirirsek belki yeni birşeyler görebiliriz diyorum. biraz önce bir arkadaşıma nisa-11 örnek verdim. şimdi sana aynı başlığın nisa-1 örnek vereyim. adem diye bir erkekten kadının türediğini düşünen insanlar , bunun saçmalığını düşünen insan aslında aynı şeye iman etmiş olur . ve her okuduğunda orada hep aynı şeyi görürsün.öyle değil mi ? bu da senin inancına dönüşür.şartlandırırsın kendini. bu hataya düşmemek lazım.sadece anlatmak istediğim buydu 

Sitelerde Paylaş
6. halaka-kum : sizi yarattı
7. min : ... den, ...dan
8. nefsin : bir nefs
9. vâhidetin : bir tek
10. ve halaka : yarattı
11. min-hâ : ondan
12. zevce-hâ : onun eşini, hanımını (Havva anamızı)
13. ve besse : yaydı, türetti
14. min-humâ : onlardan
15. ricâlen : erkekler
16. kesîran : birçok, çok sayıda
17. ve nisâen : kadınlar

şuna bak ? ne kadar ilkelce. tam bir mitolojik hikaye. ademle havva hikayesi. önce erkek yaratılmış sonra kadın vesaire. bi de parantez içinde havva anamız yazmış kafasına göre utanmadan öyle değil mi ? ama aramızda bir fark var. ben kelimelerin çeşitliliği ve asıl anlamları açısından alternatif bir algı yaratmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. vahid unique tek anlamına gelir. zevc  eş demektir çift yani.bir cinsiyet ziyade ikili çift anlamındadır. tek olanda  bir çift var. ve bu tek olandaki çiftten kadınlar ve erkekler türemiş bir çok sayıda. şimdi bana ömer çelakılcılık oynuyor diyebilirsin. ama ben burada xy kromozomu görüyorum . bu da tıpkı sizinkiler gibi bir teori elbette.benimki de , sizinki de kanıtlanamaz. değil mi ? 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, yebusi yazdı:

şimdi bu adamların bu işi yapıyor olması kuranın içinde yazanın bu olduğunun katti kanıtı mıdır ? bilimsel midir yani ? yoksa sadece bir yorum mudur ? nasıl onlar okuduklarını kafalarına göre yorumlayıp kadın alıp satmayı kendineleri çıkarım olarak gördülerse , sen de aynı şekilde bu rezillliği kanıt olarak görüyorsun. farkında olmadığın şey ikinizinde aynı şeye inanıyor olması. o yüzden bir farkınız kalmıyor. benim siz yanlış düşünüyorsunuz demeye hiç hakkım yok , her insan yanlış düşünür. fakat sadece sabit bir şekilde tek bir fikre saplanıp kalmanın iyi olmadığı. kafamızı başka yöne çevirirsek belki yeni birşeyler görebiliriz diyorum. biraz önce bir arkadaşıma nisa-11 örnek verdim. şimdi sana aynı başlığın nisa-1 örnek vereyim. adem diye bir erkekten kadının türediğini düşünen insanlar , bunun saçmalığını düşünen insan aslında aynı şeye iman etmiş olur . ve her okuduğunda orada hep aynı şeyi görürsün.öyle değil mi ? bu da senin inancına dönüşür.şartlandırırsın kendini. bu hataya düşmemek lazım.sadece anlatmak istediğim buydu 

sen yanlış anlıyorsun ben onu okurken onu zaten terk ettim dinsiz oldum  ben iman etmiyorum reziliyi gerktiyi zaman oratya koymaktır amızdaki fark budur sen iman ediyorsun bense etmiyorum. ama senin ilginç bir düşüncen var sanki o aytler allahtan gelme deyilde birileri uydurmuş onada ayet demiyor rezilik diyorsunve bizi kurandeki ayetlere tamakla sorumlu tutuyorsun aslında  sende biliyorsun böyle bir kitabın tanrıdan gelmediyini ama kendine yediremiyorsun ölüm korkusundan sanırım.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, yebusi yazdı:

peki şimdi , örneğin nisa-11  miras hakkıyla ilgili ayet bu ? bunun mantıksızlığını ve yersizliğini tartıştığında , aslında sen de orada ''miras hakkının'' yazılı olduğuna iman etmiş olursun diyorum.sen de iman edenlerden oluyorsun yani.burda yazanın bu olduğunu kabul etmiş oluyorsun.kabul ettim , onayladım demiş oluyorsun .doğruluğu yanlışlığını çirkinliğini güzelliğini eleştirmek için önce doğru olduğunu aklında tasdik etmiş olmalısın. uyguluyorum kabul ettimle  farkı yok  uygulamıyorum ama kabul ettim demenin. anlayabiliyor musun ne kasdettiğimi ? 

niye iman etmiş olayım sen benim düşünceme hipotek koyuyorsun burda bana ne kuranın mirasından. kuaran tanrıdan gelmiş olsaydı miras paylaşımında matamatik hata yapmazdı. kuranın miras bölüşümüne bakarsak müslüman tam müslüaman olsa bu gün bir müslüman kalmazdı hepsi acından ölürdü çünkü bölüşülmez kurana göre. anca insan kanunu devreye girip tarlaysa kadostoru gelip bölüştürür parysa yine insan yapmı devreye kanun girer paylaştırı bilmem anlatabildimi

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, yebusi yazdı:

güven . sana birşeyler atmak için çabaladığıma inanamıyorum : ) neyse tamam takıl sen.

yebusi bana bir şey atmakla alaksı yok ben kendimi tanıtım dinsizim dedim sen daha kendini bile tanıtmadın. ben burda takılıyorum geyik muhbeti yapıyorum sana göre öylemi sen bir düşünceye odaklanmışın sana ne anlatsam ne söylesem boştur zaten sana gel benim gibi ol demdim dememde sen  din aspiriniyle kendini iyi hisediyorsan öyle yaşa yeterki bana dininizi daytamayın banane sizin dinizden cennetinizden ben o çöl bedevisi sübyancı birbirini kızını becernelrden olacaksam  ben o cennetin içine edeyim  istemem sizin olsun bunlardan olacağıma ölürüm  cehnnmde yanmaya razıyım5283inciu9397025.jpgaltin%C3%87a%C4%9Ei%C4%B0slamin.jpg

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, yebusi yazdı:

ben burada xy kromozomu görüyorum 

Siz müslümlerin tek yaptığınız hayal görmek zaten. O cümlenin neresinde xy görmeyi başarıyorsun, şizofren misin paranoyak mı? Hayır ne alaka yahu, öyle yağmur yağacak deyince ördek görmekle oluyor mu! 

Hayır istediğiniz hayali görün bize ne ama... Gelip burda saçma sapan hayali temelsiz çıkarımlarınıza dayanarak, uyduruk, görünmez diye empoze etmeye çalıştığınız putunuzun var olduğunu ve bu ilkel, en küçük bir farkındalık yaratan az bilinen bir gerçeği açıklamayan sıradan lafların ondan olduğunu savunuyorsunuz

Hayır bunlar son derece adi, sıradan cümleler, bunlarda en küçük bir öğreticilik yok! Taş devrinde bile Kuran'da yazanlardan çok bilgi birikimi vardı. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, yebusi said:
6. halaka-kum : sizi yarattı
7. min : ... den, ...dan
8. nefsin : bir nefs
9. vâhidetin : bir tek
10. ve halaka : yarattı
11. min-hâ : ondan
12. zevce-hâ : onun eşini, hanımını (Havva anamızı)
13. ve besse : yaydı, türetti
14. min-humâ : onlardan
15. ricâlen : erkekler
16. kesîran : birçok, çok sayıda
17. ve nisâen : kadınlar

şuna bak ? ne kadar ilkelce. tam bir mitolojik hikaye. ademle havva hikayesi. önce erkek yaratılmış sonra kadın vesaire. bi de parantez içinde havva anamız yazmış kafasına göre utanmadan öyle değil mi ? ama aramızda bir fark var. ben kelimelerin çeşitliliği ve asıl anlamları açısından alternatif bir algı yaratmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. vahid unique tek anlamına gelir. zevc  eş demektir çift yani.bir cinsiyet ziyade ikili çift anlamındadır. tek olanda  bir çift var. ve bu tek olandaki çiftten kadınlar ve erkekler türemiş bir çok sayıda. şimdi bana ömer çelakılcılık oynuyor diyebilirsin. ama ben burada xy kromozomu görüyorum . bu da tıpkı sizinkiler gibi bir teori elbette.benimki de , sizinki de kanıtlanamaz. değil mi ? 

Seninki teori meori değil, kendini kandırma, saçmalamanın adı ne zamandır teori oldu?

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Kuran'da kadının adının geçmemesi skandal yani, ilkel ve yoz bir ayrımcılık!

Sen tut on yerde Adem şöyle dedi Adem böyle dedi Adem böyle etti Adem böyle tuttu masal anlat, kadının ne dediğini ne ettiğini bir kenara bırak, adını bile anma!

Böyle ilkellik, böyle ayrımcılık, böyle banallık! Öküzlük bu yani, daha da bir laf etmeye gerek yok. 

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, güven said:

Sayın kardeş yoksa bunumu anlatmak istiyorsun kutsal kitap kuranda yazanların dışında  hiç birşey uydurmadık iddamızda yok. kuranda gerçek neyse  onu  açıklıyoruz ha sen diyorsan bu saçmadır o zaman sen düşün inançlı biri olarak. aşağıdaki ayet şimdi uydurma iddamı bir oku.

d%C3%96rder%C3%9C%C3%87erkarialinevlen%C

Güzel kardesim! Nisâ 3'ün bu sözümona çevirisi tamamen Kuran'da yazanlarin disindadir, uydurmadir. Kanit: cariye (kadin köle) ile yetinin...mis. Arapça metinde yani Kuran'da yetinin diye bi yüklem yok. Uy-du-rul-mus. 

Anilan ayette ÜÇ tane Nesne var: (1)size helal kilinan kadinlar, (2)onlarin BiR tanesi,  (3)bir melik gibi yeminlerinizin yönettigi kimseler. Evet ÜÇ tane Nesne var ama yüklem TEK, yüklem yalnizca BiR tane. O da nikahlayin anlamindaki fenkihû.

FENKiHÛ üç Nesnenin hepsinin ve her birinin yüklemi. Yetinin yok, nikahlayin... nikahlayin... nikahlayin var.  

Nikahlayin size helal kilinan kadinlarin ikiserini ve üçerini ve dörderini veyahut, eger adil olamayacaginizdan endise ediyorsaniz, onlarin yalnizca BiR tanesini veyahut yeminlerinizin yönettigi kimseleri.

Bu kadar açik ve net. Uyduruk çevirilerde cariye (köle kadin) diye çarpitilan "mâ meleket eymânukum"u yani "yeminlerinizin yönettigi kimseler"i ni-kah-la-ya-cak-si-niz. Evlendireceksiniz, tipki size helal kilinan kadinlari evlendirdiginiz gibi.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara müslüm diye, mercimek beyinli diye sürekli hakaret eden bu mercimek beyinli bilmemneian cehaletin dibine vurmus yine. Neymis, Kuran'da kadinin ADI yokmus.

Seni mercimek beyinli seni, seni demokrasinin "n"sinden habersiz bilmemneian seni. 

Kuran'da eril ifadeler disileri yani kadinlari da kapsar. Arapça dilinin kuralidir bu. Eger kocalik etmek gibi yalnizca erkeklerin yapabilecegi bir sey degilse konu, erkeklerin geçtigi HER YERDE kadinlar da geçmektedir.

Örnegin Nisâ 3'te nikahlayin denirken yalnizca erkeklere degil kadinlara da sesleniliyor. Yani himayeleri altinda mâ meleket eymânuhum/unne (yeminlerinin yönettigi kimseler) bulunan erkekler de kadinlar da nikahlayacak onlari.

Kanit için Ahzâb 55'e bakin. Orada belirtildigi üzere peygamber kadinlarinin da himayeleriinde yeminlerinin yönettigi kimseler var. Onlari da peygamberin kadinlari nikahlayacak. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevzunun Adem şöyle etti Adem böyle tuttu Adem şu botu yedi Adem şunu yumurtladı diye sayfalarca masallar anlatıp... Eşinin adını söylememek ve ne yapıp ne dediğinden hiç bahsetmemek olduğunu değil mercimek beyinli, susam beyinli bile anladı. Beyni hiç olmayana yapacak bir şey yok. Onun kafasına fikirden önce bir beyin sokmak lazım, hardal tanesi kadar bile olsa...

Biz Havva adını Kitabı mukaddes adı verilmiş metinlerde görüyoruz. Kuranda yok. Bunu susam beyinli bile bir kez söylendiğinde anlar.

Hayır mercimek beyinliden nohut beyinliye belki terfi eder derken susam beyinliye "tenzil" ettiğine yanarım! Ha bir ilerleme gösterin müslümler!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu Adem adının defalarca tekrarlanıp da eşi deyip adı söylenmeden geçiştirelmesini bana biri açıklasın, hadi len tamam ateistliği bırakıp müslüm olacağım.

Hadi hodri meydan. Büyük ikramiye. Bir kafiri imana getirip yüz şehit sevabı!!! :D

Niye ateist kalacağımdan çok eminim acaba ki!?! :lol:

Sitelerde Paylaş

Kuranı çöpe atmak için tek bu gerekçe yeter. Adem diye bir herif varmış güya, ondan da eşi yaratılmışmış, yok yaaa sahi mi :D bak hele de, peki neymiş bu kadının adı?

Haaa? Ne? Duyamadım! Havva mı?! Neresinde Kuran denen hem inanç, hem din, hem ırk, hem statü, hem de cinsiyet ayrımcısı rezaletinizde? Neresinde bir gösterin bakalım da bir görelim müslümler!

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Güzel kardesim! Nisâ 3'ün bu sözümona çevirisi tamamen Kuran'da yazanlarin disindadir, uydurmadir. Kanit: cariye (kadin köle) ile yetinin...mis. Arapça metinde yani Kuran'da yetinin diye bi yüklem yok. Uy-du-rul-mus. 

Anilan ayette ÜÇ tane Nesne var: (1)size helal kilinan kadinlar, (2)onlarin BiR tanesi,  (3)bir melik gibi yeminlerinizin yönettigi kimseler. Evet ÜÇ tane Nesne var ama yüklem TEK, yüklem yalnizca BiR tane. O da nikahlayin anlamindaki fenkihû.

FENKiHÛ üç Nesnenin hepsinin ve her birinin yüklemi. Yetinin yok, nikahlayin... nikahlayin... nikahlayin var.  

Nikahlayin size helal kilinan kadinlarin ikiserini ve üçerini ve dörderini veyahut, eger adil olamayacaginizdan endise ediyorsaniz, onlarin yalnizca BiR tanesini veyahut yeminlerinizin yönettigi kimseleri.

Bu kadar açik ve net. Uyduruk çevirilerde cariye (köle kadin) diye çarpitilan "mâ meleket eymânukum"u yani "yeminlerinizin yönettigi kimseler"i ni-kah-la-ya-cak-si-niz. Evlendireceksiniz, tipki size helal kilinan kadinlari evlendirdiginiz gibi.

Seni gerçekten kala alan müslüman varmı bu dekilerini git hocalarıan anlat yüzüne tükürsünler. aşağıda oku bak  cariyeyi ne yapıyorlar  bire şimdi onun adı cariye deyil yanlış çevri onun adu lam cim dediyine göre nazmiyedir naziye hiç cariye olurmu diersin şimdi. bir şey diyeceksin sonara aha bak bize hakaret ediyorlar diyeceksiniz neyse aşğıdakileri oku. ve abdes alan bir müslüman birde çıplak bir kölemi cariyemi naziyemi dersin artık adı çok önemli deyil bir bakışta herşeyi ortaya koyuyor. böyle güzel görsel resimler görünce sanat aklıma geliyor:D

car%C4%B0yeacuduysadas%C4%B0keceks%C4%B0

car%C4%B0yeabdest.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...