Jump to content

Recommended Posts

Yaşım 40 a doğru geliyor ve artık kendimi eskisi kadar güçlü ve sağlıklı hissetmiyorum. Alcor denilen kuruluşu duymuşsunuzdur. İnsanların beyinlerini ve bazen de vücutlarını donduruyorlar. Gelecekte tekrar diriltmek için. Ben de bir üyesi olmayı düşünyorum.

Merak ettiğim şu: Kişisel bir soru ama aranızda bu kuruluşa üye olan var mıdır?

Sitelerde Paylaş

Bir seyler buldum senin icin

Tüm bedeni dondurmak 150 bin dolar

En büyük cryonics şirketi ABD'li Alcor Life Extension Foundation. Onu American Cryonics Society, Cryonics Institute ve Trans Time takip ediyor. Bu şirketlerde dondurulmuş olarak bir gün diriltilmeyi bekleyen toplam 230 "hasta" bulunuyor. Öldüğünde dondurulmak üzere anlaşmaya imza atmış insan sayısı ise 900 civarında. Tüm bedeni dondurmanın bedeli 150 bin, yalnızca başı dondurmanın bedeli ise 80 bin dolar. Ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Önce bir hayat sigortası yaptırıyorsunuz. Sigortanızın primlerini ölene dek düzenli olarak ödüyorsunuz.

Ölümünüzden sonra kalacak olan toplu para yakınlarınıza ödenmiyor, bir miktarıyla dondurulma masrafları karşılanıyor. Geri kalanı ise faiziyle birlikte yeniden hayata döneceğiniz, yani buzların çözüleceği güne kadar sizin adınıza biriktiriliyor. Türkiye'de bu dondurulma anlaşmasını imzalayan isimlerden biri olan Güner Kuban, bu uygulamayı "Artık kefenin de cebi var" diyerek özetliyor. Anlaşma imzaladığınız firma size bir bilezik ya da kolye veriyor. İçinde, beklenmedik bir şekilde ve yerde ölürseniz sizi bulanların nereye başvuracağı yazılı oluyor.

Sitelerde Paylaş

Yaşım 40 a doğru geliyor ve artık kendimi eskisi kadar güçlü ve sağlıklı hissetmiyorum. Alcor denilen kuruluşu duymuşsunuzdur. İnsanların beyinlerini ve bazen de vücutlarını donduruyorlar. Gelecekte tekrar diriltmek için. Ben de bir üyesi olmayı düşünyorum.

Bu yeniden diriltme olayını tartışmıştık daha önce.

Bir işe yaraması için hiç ölmemen lazım.

Çünkü öldüğünde bir müzik çaların ışıklı ekolazerleri gibi tüm göstergelerin dibe vurur.

Bu beynindeki aktivite de öyle (ölçülemiyor bilincin göstergelerle ama ölçülebildiğini varsay örnek için)

Tekrar belirli bir süre sonra çalıştırıldığında ortaya çıkacak bilinç sen olmayacaksın.

Çünkü canlandırma yapıldığında ortaya çıkacak ekolazerler (yanyana milyonlarca ışık gibi hayal et) asla önceki seninkilerle aynı olmayacak.

Anılar, bilgiler, altyapı senden olsa da yeni kişi sen olmayacaksın.

Sigara içmez iken içer hale dönüşebilirsin, hoşlanmadığın bir şeyden hoşlanır hale dönüşebilirsin.

Yani sen sen olmadıktan sonra ne anlamı var o kadar çileye girmenin?

Senden farklı bir bilinç için ansiklopedik kaynak olmak gibi bir şey bu.

Bilincin de bir parmak izi gibidir.

Motor sustuktan sonra çalıştırdığında aynı parmak izini yakalayamazsın.

tarihinde tentex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yeniden diriltme olayını tartışmıştık daha önce.

Bir işe yaraması için hiç ölmemen lazım.

Çünkü öldüğünde bir müzik çaların ışıklı ekolazerleri gibi tüm göstergelerin dibe vurur.

Bu beynindeki aktivite de öyle (ölçülemiyor bilincin göstergelerle ama ölçülebildiğini varsay örnek için)

Tekrar belirli bir süre sonra çalıştırıldığında ortaya çıkacak bilinç sen olmayacaksın.

Çünkü canlandırma yapıldığında ortaya çıkacak ekolazerler (yanyana milyonlarca ışık gibi hayal et) asla önceki seninkilerle aynı olmayacak.

Anılar, bilgiler, altyapı senden olsa da yeni kişi sen olmayacaksın.

Sigara içmez iken içer hale dönüşebilirsin, hoşlanmadığın bir şeyden hoşlanır hale dönüşebilirsin.

Yani sen sen olmadıktan sonra ne anlamı var o kadar çileye girmenin?

Senden farklı bir bilinç için ansiklopedik kaynak olmak gibi bir şey bu.

Bilincin de bir parmak izi gibidir.

Motor sustuktan sonra çalıştırdığında aynı parmak izini yakalayamazsın.

Evet doğru. Ama gene de neden çürümeyi seçmek yerine bu alternatifi seçmeyi düşünmüyoruz? Bakarsınız gerçekten de başarabilirler. Dediğiniz gibi tekrar yapılandırdıkları biz olmayız; ama bizden birçok parça da orada olacaktır. Tamamen yok olmaktan iyidir.

İşin maddi yönünün ağır olduğu doğru. Ama öldükten sonra paraya da ihtiyacım olmayacağına göre tüm kazancımı buraya vermem çok da mantıksız değil.

Sitelerde Paylaş

Evet doğru. Ama gene de neden çürümeyi seçmek yerine bu alternatifi seçmeyi düşünmüyoruz? Bakarsınız gerçekten de başarabilirler. Dediğiniz gibi tekrar yapılandırdıkları biz olmayız; ama bizden birçok parça da orada olacaktır. Tamamen yok olmaktan iyidir.

İşin maddi yönünün ağır olduğu doğru. Ama öldükten sonra paraya da ihtiyacım olmayacağına göre tüm kazancımı buraya vermem çok da mantıksız değil.

Şu anda en az 7 milyar insan var.

Diyelim ki, 24. yüzyılın 50'li yıllarında bu insanlar diriltilercek.

Ama aynı zamanda dünyada 21 milyar insan olacak.

21 milyar artı 7 milyar eder sana 28 milyar insan.

Dünyamız zaten çok küçük olduğu için, 28 milyarın 9/10 bir-birlerini gebertecek.

Ve sen, bu gebertilenlerin arasında ilk sırada olacaksın.

Nasıl düşünce?

Sitelerde Paylaş

Boşver dostum.

Bırakalım bedenimiz toprağa karışsın. Özüne dönsün toprağa. Ebedi hiçlik iyidir.

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neresi iyi? Bu sadece kabullenmeyle alakalı bir düşünce. Ancak gerçeklerle insan yüzleştiği zaman hiç de bu kadar cesur olmuyor. Kendimden biliyorum.

Sen teknik olarak haklısın.

Hiç olmaktansa vücudu dondurmak iyi.

Ancak bu işlem senin için çok pahalı olur.

Çünkü sen sanırım ABD'de değilsin.

Oraya götürmeleri lazım seni.

Maliyet olarak fiyat ne ise onu 2 katına çıkar bence.

Sonra seni kim takip edecek?

Orada dondurulan adamların hepsinin ardında koskoca servetleri olan aileleri veya güçlü hukuk firmaları var.

Senin haklarını takip edecek biri var mı ardında?

Hukuk pahalı bir iştir.

Hele de ABD'de.

Sitelerde Paylaş

Neresi iyi? Bu sadece kabullenmeyle alakalı bir düşünce. Ancak gerçeklerle insan yüzleştiği zaman hiç de bu kadar cesur olmuyor. Kendimden biliyorum.

Doğanın düzeni böyle.

Sen yaşama içgüdüsnün verdiği duygusallıkla olaya bakıyon. İnsan ölmek için doğar. Her geçen saniye insan ölüme yaklaşır. Ölümden kaçış yoktur.

Sitelerde Paylaş

Güzel söyledin. Çok haklısın.

Dostum CharlesDarwin hiçbir insan gerçeklikle dünyaya bakamıyor. Bu sitede hangi birimiz gerçekçiyizki.Dünyada yılda 1 milyon insan intihar ediyor. 500 bini neden intihar ettiği bilinmiyor.

Var olmak yaşamak gerçekten iğrenç bir duygudur.

Bana sorsalardı var olmayı hiç istemezdim. Dünyanın en şanslı insanları doğmamış insanlardır.

Hepimizi yönlendiren içgüdü bir kuştan bir fareden bir kediden hiç farkımız yok. Biz biyonik bir makineyiz. Evrimi yaşatmak için yaşıyoz. Sistemin kölesiyiz. Köle olarak doğduk köle olarak öleceğiz.

Öldüğümüz zaman özümüze geri dönecez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...