Jump to content

bedensiz varlıklar

Recommended Posts

öncelikle belirteyim ki bu bir ispat yada tebliğ benzeri bir konu değil

sadece dinler üzerine araştırırken takıldığım bir noktadır.

bu konuda özellikle ateist arkadaşların deneyimleri,bilgileri,yorumları benim için önceliklidir.

cin nedir ? bir ateist cin olgusunu nasıl tanımlar yada tanımlamaya lüzum görür mü ?

bu tür varlıklara oldum olası inanmadım lakin 1.dereceden yakınlarımın istem dışı yada istekli olarak bu tür varlıklarla bir şekilde iletişim kurduğunu duyuyorum.

eski işimde bir arkadaşım cinlerle irtibat kurduğunu inandığı tüm değerlere yemin ederek söylüyordu başından savmak için uzun zaman uğraştığınıda

beraber çalıştığım bir anestezi doktoru bir sohbetimizde üniversite yıllarında pek çok insan gibi arkadaşlarıyla cin,ruh çağırma seansı yaptıklarını ve bır ıkı denemeden sonra başardıklarını söylemişti ve kendileri hakkında bazı sorulara doğru yanıtlar aldığını söylemişti.

en son dün kız arkadaşım bana bu konuyu açınca sende başlama demiştim ama buna benzer bir deneyimi arkadaşlarıyla kendisininde yaşadığını söyleyince birde sizlerin görüşlerini almak istedim.

bu arada kız arkadaşım bir deist diyebiliriz. Bana çagırdıklarını ve gelen varlığın sorulan sorulara dalga geçer gibi cevaplar verdiğini,hatta bunun arkadaşlarının bir oyunu olduğunu sandığını ama daha sonraki günlerde evde tek başına iken bile masa üstündeki fincanın müthiş bir hızla zaman zaman kendi kendine döndüğünü gördüğünü söylemişti.

ateizm bu olguyu açıklar mı ? açıklamaya değer görür mü ? yoksa yalan söylediğine ihtimal dahi veremediğim kimi insanlar bunları tamamen uyduruyor mu ?

Sitelerde Paylaş

ben var demiyorum ki zaten yaşanmışlıklarını paylaşanlara karşı sizlerin düşüncelerini soruyorum.

ve hatta bunu forumdan ateist arkadaşlarla deneyimlemek istiyorum,o kadar insan mı yalancı yoksa bizlerin görmezden geldiği bir olgu mu var ?

Sitelerde Paylaş

Ufo hikayeleri 1950'li yıllarda ortaya çıkmış. Daire şeklinde, çok hızlı hareket eden ışıklı cisimler. Bu tasvir yapıldıktan sonra, birçok insan ufo görmeye başlamış. Daha önce gören yok. Anglo Sakson kültüründe orman perisi vardır. Perilerin tasvirleri vardır. Bu tasviri görenler ormana gittiklerinde peri görmeye başlıyor. Tasvir yapılmadan önce gören yok. Kar adamı Yeti, Loch Ness göl canavarı falan liste uzuyor. Hayalgücü geniş biri bir fantazi kuruyor, bir de resmi varsa tamamdır. Bir yığın bunalımlı ya da ünlü olmak isteyen insan bunları görmeye başlıyor.

Yaşanmışlıklarını paylaşanlar hakkında düşüncem bu. Bir de tavsiyede bulunayım, yatmadan 3 saat önce yemek yemeyi bıraksınlar, fazla yağlı yemesinler. Acil şifalar dilerim.

Dava adamı, anladığım kadarı ile komik yazmaya çalışmışsın ama Arap mitolojisi ile mizah aynı bedende durmuyor. Mizah yapma D. A. Şeriatçılara bir yere kadar tahammül ediyorum ama, komik olmaya çalışan şeriatçı çok fena. Hakkaten fena yani. Yapma.

Sitelerde Paylaş

Radikal materyalist detected.

Söyle bakayım;

İnsanlık mı, homosapienslik mi?

Kişiyi törenlerle gömüp mezarının boş yere toprak işgal etmesi mi yoksa kişiyi aç canlılara yem edip toprak işgal etmemesi mi?

Ne farkediyor ki :) Gömersen de çürükçüller yiyor.

Sitelerde Paylaş

Sizin çevrenizden kaynaklanması muhtemel bir konu. Anlattığınıza göre çevrenizdeki hemen herkes her nasılsa bu anlatılan varlıklar ile ilişki içerisinde. Bu tarz olayları bende birkaç kere duydum kendi çevremde ancak her nasılsa anlatanların profili her zaman çok düşük seviyedeydi. Doktor bile olabilirler ama genel olarak özgür düşünemeyen cahil bir kesim anlatıyor bu tür olayları. Bunları anlatanlara dikkat ederseniz genel olarak dindar, hayatı sınırlı, bilgi birikimi sınırlı, kendine güveni olmayan insanlar olduklarını göreceksiniz. Bu tarz kişiler kendi kendilerini kandırırlar dolayısı ile anlattıkları size yalan gelmez, yalan makinesi testinden bile geçebilirler.

Sitelerde Paylaş
Dava adamı, anladığım kadarı ile komik yazmaya çalışmışsın ama Arap mitolojisi ile mizah aynı bedende durmuyor. Mizah yapma D. A. Şeriatçılara bir yere kadar tahammül ediyorum ama, komik olmaya çalışan şeriatçı çok fena. Hakkaten fena yani. Yapma.

Çok ciddiyim.

Ne farkediyor ki :) Gömersen de çürükçüller yiyor.

Çürükçüler ne işe yarıyor? Onlara yedireceğimize insanlara yararlı olan hayvanlara yedirsek daha doğru olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Radikal materyalist detected.

Söyle bakayım;

İnsanlık mı, homosapienslik mi?

Kişiyi törenlerle gömüp mezarının boş yere toprak işgal etmesi mi yoksa kişiyi aç canlılara yem edip toprak işgal etmemesi mi?

BEN MASALLARI GERÇEK SANAN ÇOCUKLARI CİDDİYE ALMIYORUM.

BANA ELİNDE BULGU VARSA YAZ. KENDİN CÜMLE KURMA. BULGUNUN LİNKİNİ DE YAZSAN YETER.

Sitelerde Paylaş

bu konuda özellikle ateist arkadaşların deneyimleri,bilgileri,yorumları benim için önceliklidir.

cin nedir ? bir ateist cin olgusunu nasıl tanımlar yada tanımlamaya lüzum görür mü ?

bu tür varlıklara oldum olası inanmadım lakin 1.dereceden yakınlarımın istem dışı yada istekli olarak bu tür varlıklarla bir şekilde iletişim kurduğunu duyuyorum.

eski işimde bir arkadaşım cinlerle irtibat kurduğunu inandığı tüm değerlere yemin ederek söylüyordu başından savmak için uzun zaman uğraştığınıda

beraber çalıştığım bir anestezi doktoru bir sohbetimizde üniversite yıllarında pek çok insan gibi arkadaşlarıyla cin,ruh çağırma seansı yaptıklarını ve bır ıkı denemeden sonra başardıklarını söylemişti ve kendileri hakkında bazı sorulara doğru yanıtlar aldığını söylemişti.

en son dün kız arkadaşım bana bu konuyu açınca sende başlama demiştim ama buna benzer bir deneyimi arkadaşlarıyla kendisininde yaşadığını söyleyince birde sizlerin görüşlerini almak istedim.

bu arada kız arkadaşım bir deist diyebiliriz. Bana çagırdıklarını ve gelen varlığın sorulan sorulara dalga geçer gibi cevaplar verdiğini,hatta bunun arkadaşlarının bir oyunu olduğunu sandığını ama daha sonraki günlerde evde tek başına iken bile masa üstündeki fincanın müthiş bir hızla zaman zaman kendi kendine döndüğünü gördüğünü söylemişti.

ateizm bu olguyu açıklar mı ? açıklamaya değer görür mü ? yoksa yalan söylediğine ihtimal dahi veremediğim kimi insanlar bunları tamamen uyduruyor mu ?

Bu gibi olalarda aklima ilk gelen set James Randi'nin 1 milyon odullu testi geliyor. Herhangi bir dogaustu olayi gosteren kisilere 1 milyon dolar vermeyi tahattut ediyor. Cinlerle vs. konusabildigini iddia edenler James Randi'ye giderlerse milyoner olabilirler.

Alin bu da linki:

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

Sitelerde Paylaş

Cin, melek, şeytan, diş perisi vs. Bunlara inanan insanlar bu kavramlar dinde varolduğu için inanırlar.

''Tanrının varlığına kanıtın nedir?'' dediğinizde hiç yoktan hatalı da olsa bir akıl yürütme uygulanır ''bir iğne bile ustasız olmaz'' gibi.

Ama cinlerin meleklerin varlığına dair hiçbir akıl yürütme yada kanıtları yoktur. Bunun tek dayanğı ''din vardır diyor'' sa vardır.

Yani belki tanrıyı kendince akılcı bir yöntemle bulmuş olabilirsin, ama diğer varlıklar için bir açıklaman yok. Tanrı fikrini kabul ettiğin anda diğer cinleri perileri de kabul etmek zorunda kalıyorsun.Tüm paketi alıyorsun yani.

Tanırıyı kabul etmek yanında bir yığın zırvalığı da kabul etmeyi gerektiriyor.

Hiçbir teist ''kuranda yazıyor ohalde vardır'' dışında bir mantıkla yada kanıtla cinlerin varlığını ortaya koyamaz. Kendisi için bile.

bir ateist cin olgusunu nasıl tanımlar yada tanımlamaya lüzum görür mü ?

Bizler de kuranı gerçekleri yazan bir kitap olarak ciddiye almadığımızdan ötürü böyle bir tanımlamaya bile girişmeyi saçmalık görürüz.

''islam en güzel dindir her dediği doğrudur, cin vardır diyorsa vardır'' dışında, dinden bağımsız olarak bedensiz varlıklara bir kanıt sunulursa o zaman belki ciddiye alırız.

yoksa yalan söylediğine ihtimal dahi veremediğim kimi insanlar bunları tamamen uyduruyor mu ?

Dr.House 'un dediği gibi ''herkes yalan söyler''

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben var demiyorum ki zaten yaşanmışlıklarını paylaşanlara karşı sizlerin düşüncelerini soruyorum.

ve hatta bunu forumdan ateist arkadaşlarla deneyimlemek istiyorum,o kadar insan mı yalancı yoksa bizlerin görmezden geldiği bir olgu mu var ?

Hangi devirde yaşıyorsunuz? Herkesin elinde kameralı telefon var. Bu safsataları buraya yazmak yerine, arkadaşından/arkadaşlarından deneyimlerini çekim yaparak belgelemelerini ister, sonra da o çekimi buraya koyar görüş isteme hakkınız olabilirdi belki.

Yalancıların yalanlarıyla, meczupların zırvalarıyla uğraşmak zorunda mıyız.

Sitelerde Paylaş

Dr.House 'un dediği gibi ''herkes yalan söyler''

Ek olarak:

Herkes yalan söyler. Fakat inanılmayacak denli zırvalayan biri o an kesinlikle yalan söylüyor olmak zorunda değildir. Beyin travmalar, genetik veya sonradan oluşan hasarlar dolayısıyla veya baskı altındayken veya hastalıkla boğuşuyorken vs. gerçek dışı deneyimler yaşayabilir. Bunlar kalıcı olabilir. Örneğin şizofreni, beynin olmayan kişiler, nesneler veya yerlerle ilgili senaryolar üretmesidir.

Hayat beynimizin algılayabildiği kadar gerçektir. Beyin eğer hasarlı ise, algımız da hasarlı bir gerçeklik üretecektir. Yani cin gördüğünü söyleyenlerin bir kısmı kesinlikle doğru söylüyor olabilirler; fakat gördükleri cin sadece ve sadece onların zihnindedir.

Sitelerde Paylaş

Anestezi doktoru kendiside dahil çevresindekileri narkoz etmiştir. :)

Sitelerde Paylaş

Böyle hikayeleri seviyorsan bir ruh sağlığı merkezine gidip oradaki hastalarla sohbet edebilirsin.

Muhammed de böyle görünmez bir varlıktan vahi aldı.

Buna inanıp,ruh hastalarına inanmamak ne garip.

Sizi düşünmeye davet ediyorum makaraya değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...