Jump to content

bedensiz varlıklar

Recommended Posts

vay yavrum vay ateistinden dindarına kadar herkes bir şey yazmış ama kimse bir şey yazmamış.

diyorum ki bu tür bir deneyimden bahsedenlerden biri ateistlik seviyesinde deisttir diyorum biri çıkmış kameraya çek diyor

bir diğeri git 1 kanıtla 1 milyon dolar veriyolar diyor.

bir diğeri ise akıl sağlığımı sorguluyor,sanırım yazdıklarımı okumadan yada okuyup anlamadan yazmış olmalı neyse olur öyle : )

şunu belirteyim ben bir müslüman değilim bunu yazmamın sebebi hani sırf insanların ne anlattıklarıyla değil sadece inancına göre yazanların anlaması içindir.

bu konuyu açmamın sebebi ateist arkadaşların bu tür deneyim yaşayıp yaşamadıkları ve konu hakkındaki yorumlarıdır benim hakkındaki yorumları değil.

ve evet inanmayan biri olarak yine inanmayan arkadaşlarla bir araya gelip bu olguyu deneyimlemek istiyorum.maksat ortada salakça savlar barındırmamak.

Sitelerde Paylaş

vay yavrum vay ateistinden dindarına kadar herkes bir şey yazmış ama kimse bir şey yazmamış.

diyorum ki bu tür bir deneyimden bahsedenlerden biri ateistlik seviyesinde deisttir diyorum biri çıkmış kameraya çek diyor

bir diğeri ise akıl sağlığımı sorguluyor,sanırım yazdıklarımı okumadan yada okuyup anlamadan yazmış olmalı neyse olur öyle : )

şunu belirteyim ben bir müslüman değilim bunu yazmamın sebebi hani sırf insanların ne anlattıklarıyla değil sadece inancına göre yazanların anlaması içindir.

bu konuyu açmamın sebebi ateist arkadaşların bu tür deneyim yaşayıp yaşamadıkları ve konu hakkındaki yorumlarıdır benim hakkındaki yorumları değil.

ve evet inanmayan biri olarak yine inanmayan arkadaşlarla bir araya gelip bu olguyu deneyimlemek istiyorum.maksat ortada salakça savlar barındırmamak.

Tek salakça sav "bedensiz varlıklar" diye bir gündem üzerine düşünmektir.

Ateist seviyede deist ne demek yahu? :)

Ateistler vardır ve diğerleri vardır bu gezegende.

Ateist olmayan herkes tanrı sanrısına tutulmuştur.

Sitelerde Paylaş

Ateistler ve müslümanlar kendi dünya görüşlerine göre bu durumu değerlendiriyor..

Her iki tarafında bu konuda kaydadeğer ikna edici yada bilimsel yaklaşmadığını buradaki diyaloglardan görüyorum...

Patolojik düzeyde kısmen de olsa hep bir izahı olan durumlar için müslüman arkadaşlar bu işin içinde cin var diyorlar..

Buna eğitilmişlerde dahil..

Bilimin yetersiz kaldığı yada izahında zorlandığı durumlar ise onlar için bir nimet..

Bilgiye tamamen ulaşamayışımız ise ateistlerin şanssızlığı..

Sitelerde Paylaş

illa anlamanız için bastıra bastıra yazayım sayın tentex

atesit seviyesinde deistten kasıt hayatından dinleri çıkaran ama tanrı olgusunun hala olup olmadığını araştıran,sorgulayan,okuyan üzerine düşünen demektir.

Tanrı olgusu diye bir şey yok.

Senin kullandığın terimler bile saçmaladığını gösteriyor.

Olgu, bilimsel verilere dayalı, kanıtlanabilir özellikteki bilgidir. Olgu; nesnel ve irade dışı olumlardır ve sık sık olay ile karıştırılır. (vikipediden bu, açıp oku)

Tanrı olgusu dediğin zaman kanıtlanabilir bir şey koyacaksın.

Yer çekimi gibi, ışık hızı gibi.

Küstahça bu işe devam ediyorsun halen.

Tanrı sanrısı (yani yanılgısı) bir rahatsızlıktır.

Burada sana yaptırdığı gibi milyarlarca insana kontrolsüz düşünce, eylem yaptırır.

Anlayışlarını tıkar. Kafalarını sağlıksız bir atmosfere bürür.

Bu bir hastalıktır. Kitlesel bir hastalık. Bundan kurtulman için acil olarak nesnelliğe çıkman lazım.

Nesnelliğe adım attığında o virüse bağışıklık kazanırsın.

Nesnelliğe adım atmanın tek yolu da ateist bir bilince sahip olmandır.

Bu konu bir hastanın, halüsülasyonlarından birini tartışma çabasından başka şey değil.

Küstahlığı bırak.

Sitelerde Paylaş

Soruyu sorabilmek zor zenaat; zira işin en önemli detayı, insanın gerçekten anlayabileceği bir konuda, anlayabileceği cevaplar üzerine sorup sormadığını bilmesidir.

cin nedir ? bir ateist cin olgusunu nasıl tanımlar yada tanımlamaya lüzum görür mü ?

Olgu: varlığı deneyle kanıtlanmış veya şüpheye yol açmayacak şekilde gerçekleştiği bilinen olay demektir.

bu tür varlıklara

Cin bir varlık değildir. Zira var değildir. Zira cinlerle ilgili hiçbir olgu yoktur.

ateizm bu olguyu açıklar mı ? açıklamaya değer görür mü ?

Bu forumda ve ilgili hemen heryerde yazıldığı üzere, Ateizm bir felsefe değildir. Bir durumdur. Tanrılarla ililşkili doğaüstülere inanmayı reddetme durumudur. Bu yüzden Ateizm birşey açıklamaz. Ama ateistler açıklarlar.

yoksa yalan söylediğine ihtimal dahi veremediğim kimi insanlar bunları tamamen uyduruyor mu ?

ve ateistlerin yukarda kendilerince, kendi tarzları ile açıkladıkları üzere:

1 - Bunlar beynin stres altında veya hastalıklar, travmalar sonucu gerçeklik algısını - kısa süreli de olsa - yitirmesi sonucu ortaya çıkan durumlardır.

2 - sebep sonuç ilişkisindeki kopukluklar sonucu, bir sebepten mantık kurmaktan aciz insanların kendilerini inanmaya şartlamaları sonucu oluşan durumlara buldukları yanıtlardır.

3 - Bunu anlatanların bir kısmı ilgi çekmek veya korku yaymak için uyduruyor, bir kısmı kendi deneyimi doğrultusunda, bir kısmı başka sebeplerden gerçek olduğuna inanarak anlatıyor.

4 - Görsellik devrinde, görüldüğü iddia edilen birşeyin hiçbir yerde görüntüsü yoksa, iddialar üzerine yapılan çalışmalarda görüntüler elde edilemiyorsa, jüri ve kayıt sistemleri önünde gerçekleşen ödüllü yarışmalar bile bi iddiaları gerçekliştirmeye yol açamıyorsa, kendisi de yoktur.

Sorularınıza cevaplar tam olarak verilmiş. Ama ne sorduğunuz şeyin farkındasınız -kullandığınız sözcüklerin ve kavramların anlamlarını bilmiyorsunuz, dolayısı ile ne sorduğunuzu bilmiyorsunuz-, ne de aldığınız cevapları değerlendirebilecek durumdasınız.

Daha basit sorularla başlamanızda fayda var.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle bir şey yok.

Bu konu da saçmalık.

Bilmediğin herşeye saçmalık dersen buna mantık denemez.Bu konu çok ilginç ve yaşamayan birinin inanmaması normal.ama her haltı dine getirmeyin.Belki o yaratıklar var tanrı olsa da olmasa da.Yobaz olmayın kafanızı çalıştırın

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...