Jump to content

'Kocama arkadaşımı tavsiye ettim' Sibel Üresin

Recommended Posts

İşte yine kavramların ahlak kavramlarının farklılığı. Sana bin defa soruyorum niye Batıyı referans alıyorsunuz diye?

'' Batı mı hee tamam Batı öyle dediyse kesin öyledir.''

Niye?

Niye sorgulamıyoruz Batıyı? Doğuya sorsan görücü usulü evlenmenin faydalarından bahsederler, bunla ilgili araştırmalar bile var. Görücü usulünde kişiler birbirlerini daha iyi tanıyor.

Gel gelelim Batı da aile kavramı kalmamış adamların evlatı yok kedi köpek alıp evlat diye bağırlarına basıyorlar.

Bu mu sizin sevdiğiniz batı?

12 yaşında birisi yetişkin aktivitelerinde yeterli zihinsel güce, iradeye, sorumluluğa sahip değildir.

Bu müspettir.

Bunun batı ile doğru yaklaşımıyla alakası yok.

Bu sadece evlilikte değil, çalışma, eğitim vb gibi durumlarda da böyle.

O yüzden şu pisliği bırak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte yine kavramların ahlak kavramlarının farklılığı. Sana bin defa soruyorum niye Batıyı referans alıyorsunuz diye?

'' Batı mı hee tamam Batı öyle dediyse kesin öyledir.''

Niye?

Niye sorgulamıyoruz Batıyı? Doğuya sorsan görücü usulü evlenmenin faydalarından bahsederler, bunla ilgili araştırmalar bile var. Görücü usulünde kişiler birbirlerini daha iyi tanıyor.

Gel gelelim Batı da aile kavramı kalmamış adamların evlatı yok kedi köpek alıp evlat diye bağırlarına basıyorlar.

Bu mu sizin sevdiğiniz batı?

saçmalamayı kes de al bak... Diyanet bile olayı toparlamaya çalışıyor...nasıl yapacak merak ediyorum doğrusu... DİYANET KURANA TERS Mİ DÜŞECEK ACABA ???

628618.jpg

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Keskin, reşit olmayanları evlendirmenin Kur'an'ın ruhuna aykırı olduğunun ayetlerden anlaşılacağını söyledi.

http://www.ribathaber.com/Detay/11422/14/Diyanetten-Cocuk-Gelin-Aciklamasi/index.html

Sitelerde Paylaş

Her haliyle batı sizden iyi. Onların sapkınlığı sizin normaliniz. Ama siz bunu bilmiyorsunuz.

Bana göre sabahları bira içmek uyuşturucu kullanmak hayvan gibi yaşayıp kıçını silmemek her türlü kılı uzatmak, ana babaya saygı duymamamak akraba ziyareti yapmamak sapkınlık . Ama siz bunu bilmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

12 yaşındaki kızla evlenip aile kuracağıma evde kedi köpek beslerim,hatta hamamböceği,fare beslerim,benimde ahlak anlayışım bu.

Batı'ya kurban olun siz!

Zorla mı evlendiriyoruz arkadaşım. Ben mesela nasip olursa eğer 17 den aşağısıyla evlenmem muhtemelen. Kültüre uyarım, zaten öyle gözle de bakmam 15 yaşındaki kişiyi kardeşim görürüm. İlla evlenin demiyor, evlenebilirsiniz diyor. Kızın rızası olacak, akıl baliğ ve ergen olacak. Yahu ileride evlilik yaşını sizin batılılar 30 yapsa evlenmeyecek misiniz? :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Görücü usulünde hiç bir sıkıntı yoktur, hatta evlilikler daha sağlıklı olur, evlenilecek kişiyi ailemiz araştırdığı için canım cinim aylarında yalan söylese bile kişi hemen anlarız.

2 - 3 sene beraber olanlar tanıyamıyabiliyor birbirlerini.....senin ailen 1 - 2 saatte mi anlıyacak şıp diye ?

sen öle evlen hem tutan mı var ?----yada çocuklarına öyle yap. beşik ketrtmeside olabilir mesela. tutan yok .

ayrıca """Bana göre sabahları bira içmek uyuşturucu kullanmak hayvan gibi yaşayıp kıçını silmemek her türlü kılı uzatmak, ana babaya saygı duymamamak akraba ziyareti yapmamak sapkınlık . Ama siz bunu bilmiyorsunuz.""""

bu dediklerinde kişisel tercihtir. sapıklıkla alakası yoktur. sana ne ? ne içerse içsin...millet senin nasıl kimle evleneceğine karışıyor mu ?

Sitelerde Paylaş

2 - 3 sene beraber olanlar tanıyamıyabiliyor birbirlerini.....senin ailen 1 - 2 saatte mi anlıyacak şıp diye ?

sen öle evlen hem tutan mı var ?----yada çocuklarına öyle yap. beşik ketrtmeside olabilir mesela. tutan yok .

ayrıca """Bana göre sabahları bira içmek uyuşturucu kullanmak hayvan gibi yaşayıp kıçını silmemek her türlü kılı uzatmak, ana babaya saygı duymamamak akraba ziyareti yapmamak sapkınlık . Ama siz bunu bilmiyorsunuz.""""

bu dediklerinde kişisel tercihtir. sapıklıkla alakası yoktur. sana ne ? ne içerse içsin...millet senin nasıl kimle evleneceğine karışıyor mu ?

1-2 saat değil tabiki akılsız. Atıyorum ben bir kız ile evlenmek istedim. Annem onun ailesini, kendisi, araştıracak. Sonra görücüye gidecek. Olursa anlaşırsa evleniriz. Öbür türlü kişiler kötü yanlarını örtüyor, kaç yıl sevgili olup sonra evlenip mutsuz olanlar var. Çünkü hep melek gibi gözüküyorlar.

Öbür türlü ailemiz kızı öğrendiği için yalan söylese bile anlarız hemen kızın.

Kişisel tercih meselesine gelince. Ee? Kızın rızası olarak evlenince niye karışıyorsunuz o zaman?

Sitelerde Paylaş

Zorla mı evlendiriyoruz arkadaşım. Ben mesela nasip olursa eğer 17 den aşağısıyla evlenmem muhtemelen. Kültüre uyarım, zaten öyle gözle de bakmam 15 yaşındaki kişiyi kardeşim görürüm. İlla evlenin demiyor, evlenebilirsiniz diyor. Kızın rızası olacak, akıl baliğ ve ergen olacak. Yahu ileride evlilik yaşını sizin batılılar 30 yapsa evlenmeyecek misiniz? :lol: :lol:

12 yaşındaki halini hatırlıyor musun?

Sitelerde Paylaş

1-2 saat değil tabiki akılsız. Atıyorum ben bir kız ile evlenmek istedim. Annem onun ailesini, kendisi, araştıracak. Sonra görücüye gidecek. Olursa anlaşırsa evleniriz. Öbür türlü kişiler kötü yanlarını örtüyor, kaç yıl sevgili olup sonra evlenip mutsuz olanlar var. Çünkü hep melek gibi gözüküyorlar.

Kişisel tercih meselesine gelince. Ee? Kızın rızası olarak evlenince niye karışıyorsunuz o zaman?

karışan yok yahu.. ister görücü evlen ister beşik kertmesi ile....

karşı olduğumuz yaş meselesi....6 yaşında nişanlanıp 9 yaşında da kızla yatma da...18 inden sonra ne yaparsan yap kızın rızası olduktan sonra.

Sitelerde Paylaş

Anan kızın şeyini mi açıp bakacak hehehe :D

Sitelerde Paylaş

Görücü usulünde hiç bir sıkıntı yoktur, hatta evlilikler daha sağlıklı olur, evlenilecek kişiyi ailemiz araştırdığı için canım cinim aylarında yalan söylese bile kişi hemen anlarız.

Burada anlasilamayan sey su :

Kiz kimin koynuna girecek ? senin mi ailenin mi ? Seçim biçiminden pek anlasilamadi burasi.

Kizla kim birlikte yasayacak ? Sen mi ? Ailen mi ? Bu da pek açik degil.

Sitelerde Paylaş

Sorun bati dogu sorunu degil.

Sorun bilim ve bilimsel gerçekler sorunu.

Din ve bilim ayni masada yemek yemediginden bunu kimilerinin anlamasi zor oluyor haliyle.

Sitelerde Paylaş

Bana göre sabahları bira içmek uyuşturucu kullanmak hayvan gibi yaşayıp kıçını silmemek her türlü kılı uzatmak, ana babaya saygı duymamamak akraba ziyareti yapmamak sapkınlık . Ama siz bunu bilmiyorsunuz.

Bana göre hırsız din sömürgenlerini savunmak ,kendini arap sanıp hainlik etmek ,milletin kıçıyla ilgilenmek (ben de küvet ve klozet kültürünü onaylamıyorum o ayrı ) , ana kuzusu olmak da sapkınlık :wacko:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...