Jump to content

'Kocama arkadaşımı tavsiye ettim' Sibel Üresin

Recommended Posts

Dine düşman olmak insanlık görevidir.

Düşmanın mert olanını arıyorum, Mümkünse anlatımları gerçek olsun, yazıları iftira ve palavralarla çevrili, alim edasıyla ortalarda boy gösteren, kendini bilmezlerle uğraşacak vaktim olmadığı için, düşmanın bile mert olanına hasret kaldığımı belirtmek istiyorum.

(mesaj sizi kastetmiyor)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düşmanın mert olanını arıyorum, Mümkünse anlatımları gerçek olsun, yazıları iftira ve palavralarla çevrili, alim edasıyla ortalarda boy gösteren, kendini bilmezlerle uğraşacak vaktim olmadığı için, düşmanın bile mert olanına hasret kaldığımı belirtmek istiyorum.

(mesaj sizi kastetmiyor)

Çamur güreşinde estetik yoktur.

Dünyada ilk kurumlaşmayı, birleşmeyi dinler yaptı.

Bu birleşmeler ve kurumlaşmalarla ölüm cezaları ürettiler.

Sadece bu bile tüm ateistlere organize olup kıran kıran öldürmeli savaş hakkını verir.

Böyle yapsalar bile bu meşru olur.

Bu zamana kadar dinlerin yaptığı ne kadar mert ise, şimdi de o kadar mertlik beklemelisin.

Ayrıca islamın sorunu ateistler değil.

Kafanızı kaldırın da bakın, hristiyanlar, uzak doğu dinleri, hindular size açıkça cephe aldı ve silahlarını doğrulttu.

Sen de gelmişsin halen daha ateistler diyorsun.

Müslümanlar ya medeni dünyaya ayak uyduracaklar ya da diğer inançlar onları yok edecek.

Karşınıza aldıklarınız ateistler gibi mantıkla düşünenler değil.

Sizden daha beter inanç virüsüne saplanmış insanlar.

Büyük tehlikedesiniz.

Farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sadece bu bile tüm ateistlere organize olup kıran kıran öldürmeli savaş hakkını verir.

Bu zamana kadar dinlerin yaptığı ne kadar mert ise, şimdi de o kadar mertlik beklemelisin.

Kafanızı kaldırın da bakın, hristiyanlar, uzak doğu dinleri, hindular size açıkça cephe aldı ve silahlarını doğrulttu.

Müslümanlar ya medeni dünyaya ayak uyduracaklar ya da diğer inançlar onları yok edecek.

Büyük tehlikedesiniz.

Farkında değilsiniz.

anlamazlar. anlasalarda anlamazlar....işlerine gelmez....allah yardım eder...kurtarır onları....

Sitelerde Paylaş

Büyük tehlikedesiniz.

Farkında değilsiniz.

Felsefe yaptığının farkında mısın? Dünyadaki ülkelerin siyasi nedenlerine kılıflarına başkaları çözüm aramaz, sadece kendilerini savunurlar. Kim kime savaş açarsa açsın, savaş açanın nedenleri, savaş açılanı bağlamaz. Hak er yada geç gün yüzüne illaki çıkar. Senin bu varsayımlarınla Amerika katlettiği milyonlarca insanı haklı sebeplerle öldürdü, keza İsrail...Hepsi senin bu saydığın nedenlere benzer sunumlarla katliamlarına kılıf buldular. Peki bunlar gerçeği örtebildi mi?

Şimdi bu kadar nefret duyduğun İslamdan ve müslümanlardan ne zarar gördünüz, onları yazın. Net ifadeler ve bariz gerçeklerle konuşalım. Bakalım müslüman olmadan yaşadığın bu hayatta senin elinden alınan hakların neler, yada kaybettiklerin neler. Buyur anlat bizlerde okuyalım.

Sitelerde Paylaş

Felsefe yaptığının farkında mısın? Dünyadaki ülkelerin siyasi nedenlerine kılıflarına başkaları çözüm aramaz, sadece kendilerini savunurlar. Kim kime savaş açarsa açsın, savaş açanın nedenleri, savaş açılanı bağlamaz. Hak er yada geç gün yüzüne illaki çıkar. Senin bu varsayımlarınla Amerika katlettiği milyonlarca insanı haklı sebeplerle öldürdü, keza İsrail...Hepsi senin bu saydığın nedenlere benzer sunumlarla katliamlarına kılıf buldular. Peki bunlar gerçeği örtebildi mi?

Şimdi bu kadar nefret duyduğun İslamdan ve müslümanlardan ne zarar gördünüz, onları yazın. Net ifadeler ve bariz gerçeklerle konuşalım. Bakalım müslüman olmadan yaşadığın bu hayatta senin elinden alınan hakların neler, yada kaybettiklerin neler. Buyur anlat bizlerde okuyalım.

İslam ne fayda vermiş ki dünyaya? :)

Ben zararını sayacağıma, sen faydasını say.

Tek nefeste sonuçlanır tartışma :)

Sitelerde Paylaş

İslam ne fayda vermiş ki dünyaya? :)

Ben zararını sayacağıma, sen faydasını say.

Tek nefeste sonuçlanır tartışma :)

Düşman olan sizlersiniz? Nedenlerini sunmanız gerekmez mi? Benim sizlere bir düşmanlığım olmadığı için herhangi bir açıklama yapmam gerekmiyor. Bundan dolayı size bu soruyu sordum.

Sitelerde Paylaş

balkan savaşlarında çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

akıllanamadı müslümanlar...

------------------------------------

rus harbinde çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

--------------------------

1. dünya savaşında çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

-------------------------

afganistanda - iranda - ırakda - filistinde - yemende - lübnanda - suriyede çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca müslüman öldü......

neden savaşları hep kaybediyor müslümanlar son çağımızda ???? neden hep kaybedenler müslümanlar ?

Sitelerde Paylaş

Düşman olan sizlersiniz? Nedenlerini sunmanız gerekmez mi? Benim sizlere bir düşmanlığım olmadığı için herhangi bir açıklama yapmam gerekmiyor. Bundan dolayı size bu soruyu sordum.

Kardeşim hangi konu başlığından başlayayım?

Eğitim mi? Sanat mı? Bilim mi? Teknoloji mi? .............

Dedim ya her konu başlığında yüzlerce madde var.

Beni yorana kadar sen konu başlıklarından birini seç de, faydasını söyle.

Mesela eğitimi ele alalım.

Eğitimde insanlığa sunduğu faydaları anlat. :)

Sitelerde Paylaş

Kardeşim hangi konu başlığından başlayayım?

Eğitim mi? Sanat mı? Bilim mi? Teknoloji mi? .............

Dedim ya her konu başlığında yüzlerce madde var.

Beni yorana kadar sen konu başlıklarından birini seç de, faydasını söyle.

Mesela eğitimi ele alalım.

Eğitimde insanlığa sunduğu faydaları anlat. :)

İslam hiçbir zaman bilime karşı olmamıştır. Bu tamamen ateist felsefenin nifak tohumudur. Böyle bir imaj yayma çabası, bilim adamlarına yada bilim inanırlarına bile yakışmaz.

Allahın ilk emri ''oku'' dur. Bir kısa kelime olan bu sözler bile herşeyin özeti iken, İslamı böyle lanse etme nedenleriniz objektifliğinize gölge düşürmekten başka birşeye yaramaz.

Sitelerde Paylaş

balkan savaşlarında çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

------------------------------------

rus harbinde çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

--------------------------

1. dünya savaşında çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca türk-müslüman öldü......

-------------------------

afganistanda - iranda - ırakda - filistinde - yemende - lübnanda - suriyede çok toprak kaybedildi.. binlerce - milyonlarca müslüman öldü......

neden savaşları hep kaybediyor müslümanlar son çağımızda ???? neden hep kaybedenler müslümanlar ?

Bir önceki iletiniz ve bu yazdığınız ileti arasındaki farkı lütfen başka bir zaman düşünün ve tekrar konuşalım. Çünkü sunumunuz alakaya maydonoz olmuş.

Sitelerde Paylaş

İslam hiçbir zaman bilime karşı olmamıştır. Bu tamamen ateist felsefenin nifak tohumudur. Böyle bir imaj yayma çabası, bilim adamlarına yada bilim inanırlarına bile yakışmaz.

Allahın ilk emri ''oku'' dur. Bir kısa kelime olan bu sözler bile herşeyin özeti iken, İslamı böyle lanse etme nedenleriniz objektifliğinize gölge düşürmekten başka birşeye yaramaz.

tüfek icad olundu mertlik bozuldu ---------

gavur icadı -------

vs. söylemleri uzaylılar mı türetti ?

Sitelerde Paylaş

Tamam dini hikayene göre Allahın ilk emri oku olsun.

Bu hikayenin geçtiği yer belli yahu :)

Cebrail var, Muhammed var bir de mağara var.

Cebrail şimdi mağarada Muhammede "Oku" diyerek "Şurada mağarada bilim yap bakim" mi dedi?

İlk emir okuymuş.

İlk emir dediğin şey, Cebrailin Muhammede dediği söz.

Şimdi senin hikayene göre Cebrail Muhammede "Bugün nasılsın?" da demiştir illaki. Kaç kere karşılaştılar.

O zaman o "nasılsın" sorusu da mı tüm müslümanlara deniyor? :)

İlk emir oku imiş. :)

Sen Muhammed misin?

Sitelerde Paylaş

Bir önceki iletiniz ve bu yazdığınız ileti arasındaki farkı lütfen başka bir zaman düşünün ve tekrar konuşalım. Çünkü sunumunuz alakaya maydonoz olmuş.

alakaya maydonoz olmadı....tam da cuk oturuyor ama sen anlayamıyorsun....

çünkü ;

islamdan ne zarar gördün dedin...diyorsun.... bende yazdım.....islam nedeniyle kaybedilenleri...daha ne olsun işte ?

Sitelerde Paylaş

Tamam dini hikayene göre Allahın ilk emri oku olsun.

Bu hikayenin geçtiği yer belli yahu :)

Cebrail var, Muhammed var bir de mağara var.

Cebrail şimdi mağarada Muhammede "Oku" diyerek "Şurada mağarada bilim yap bakim" mi dedi?

İlk emir okuymuş.

İlk emir dediğin şey, Cebrailin Muhammede dediği söz.

Şimdi senin hikayene göre Cebrail Muhammede "Bugün nasılsın?" da demiştir illaki. Kaç kere karşılaştılar.

O zaman o "nasılsın" sorusu da mı tüm müslümanlara deniyor? :)

İlk emir oku imiş. :)

Sen Muhammed misin?

Meseleyi anlayamamışsın. İlk emir ''oku'' Muhatap Allahın Resulu bu sözler Peygambere ifade edilirken, Peygamberle sınırlı kalmıyor. Bütün inananlar için verilen bir mesajdır. Allahın ilk kelimesi ''oku'' özel olarak değil genel olarak herkesi kapsayan ve anlayabilen için birçok soruya yanıt olacak sözdür.

Sen burada gülücükler koyarak, alaycı tavrınla sadece insanların gözünde algılaması düşük, kurgusuz zayıf, mantığı düz insan portresi çiziyorsun. Yani İslamın ilk emrini bile bu şekilde yorumluyorsan söylenecek birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Meseleyi anlayamamışsın. İlk emir ''oku'' Muhatap Allahın Resulu bu sözler Peygambere ifade edilirken, Peygamberle sınırlı kalmıyor. Bütün inananlar için verilen bir mesajdır. Allahın ilk kelimesi ''oku'' özel olarak değil genel olarak herkesi kapsayan ve anlayabilen için birçok soruya yanıt olacak sözdür.

Sen burada gülücükler koyarak, alaycı tavrınla sadece insanların gözünde algılaması düşük, kurgusuz zayıf, mantığı düz insan portresi çiziyorsun. Yani İslamın ilk emrini bile bu şekilde yorumluyorsan söylenecek birşey yok.

oku dediği ne ? kuran....kuran okuyup mu ilim bilim olcak ?...işinize gelince o ilim bilim kitabıdır....işinize gelmeyince de kuran bir fen kitabımıdır canım ???

demi ? tilkiler siziiiii

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...