Jump to content

Hadi Diyelim Ateist Olduk Eee....

Recommended Posts

ikinizde (direngezi - hakdinislam) müslümansınız...ama nedense anlaşamıyorsunuz....

ben biliyorum sebebini ...ama merak ediyorum...siz biliyormusunuz ?...sanmıyorum :)

Vah zavallı vah.beni bu yeniyetme bilinçsiz cahille bir tutman küfürden beterdir.Ağzımdan tek yorum da çıkmıyor üstelik.evet aşığım ona ondan bana yüz vermedi diye uyuz oldum nedeni bu :D

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 271
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vah zavallı vah.beni bu yeniyetme bilinçsiz cahille bir tutman küfürden beterdir.Ağzımdan tek yorum da çıkmıyor üstelik.evet aşığım ona ondan bana yüz vermedi diye uyuz oldum nedeni bu :D

e ama sen "ben müslümanım" diyorsun......o da "ben müslümanım" diyor.....

hanginiz doğru söylüyor ? delilleriniz nedir ?

Sitelerde Paylaş

Hani hırsızın kahraman olanı karakolda tüm hırsızlıklarını övünerek şakır şakır anlatırmış ya...

Müslimler teşbihinde hata var diyeceklerse de ben hata olmadığını sanıyorum, söyleyeceğim:

Yine döktürmüşler, namaz kılıyor musun, ohooo, çoktan... Bu müslimler "ben şöyle daha iyi köleyim, ben şöyle daha iyi tapınıyorum, ben daha sorgusuz sualsiz itaat ediyorum, yok asıl ben itiraz aklımdan bile geçmeden dinde ne yazıyorsa onu yapıyorum, yok asıl ben tam köleyim" diye yarışıyorlarsa bir ayrı dert...

Yok eğer "ben hiç inandığımı yapamıyorum, yok asıl ben bir de üstelik içki içiyorum, yok yaaa asıl ben bir türlü gözümü günahtan ayıramıyorum" diye yarışıyorlarsa daha bir ayrı dert...

Bunların dertleri, sorunları bitmez. Durmaksızın da mağdur edebiyatı yaparlar. Cız cız cız... Hiç dertleri, huzursuzlukları, sıkıntıları, mızmızlanmaları, sızlanmaları bitmez. Bunları hiç bir şey doyurmaz. Bunlar asrı saadet dedikleri zamanda yaşasalar yine doymazlardı. Çünkü o zamanda yaşayanlar birbirinin ya katili, ya maktülü. Muhammed ölür ölmez hepsi birbirine girmişler.

Bunları ne namaz keser, ne oruç, ne hac, ne başka şey. Bunlar iflah olmaz. Ortalığı kan gölüne çevirmeden bunlar durmazlar. Çünkü allahları için kan dökmenin sevap olduğunu sanıp kurban kesenlerden beklenecek başka bir şey yoktur.

Sitelerde Paylaş

Iyi de o zaman bize neden arapça sesleniyor ? Bari ingilizce sesleneydi, en azindan ingilizce bilen sayisi arapça bilenimizden çok.

Daha dogrusu da türkçe olmasi tabi.

Aman o zamanda neden arapça değildi olurdu laf çok sizde...

Sitelerde Paylaş

İslam mantığı budur zaten! :D Kuranlarından öğreniyorlar!

Bakın şimdi Kuranda Muhammede mucize verilmediğinin nedeni neye bağlanır:

"Onlara gökten sayfalar da indirsen, yine inanmazlar. Çünkü kalplerini mühürledik!" :lol:

Ya bu müslümanlar bu Kuranı dinlerken ağlayıp sızlanıyor filan ya! Ben gülmekten bir hal oluyorum. Bunu yazarlarken bu Araplar ne içiyorlarmış? Çok komik adamlarmış. Tam komedilik bir kitap yazmışlar. Daha neler neler...

Başka bir yerde ise şu bahaneyi bulur: "Öncekiler mucizeleri inkar ettikleri için sana mucize vermiyoruz!" :lol:

Gel de gülmekten karnına ağrılar girmesin. Emin olun aklı başında oniki yaşında bir çocuğa desen, bundan on misli düzgün bir kitap yazar.

Sitelerde Paylaş

Aman o zamanda neden arapça değildi olurdu laf çok sizde...

Madem Allah tüm insanlığa son dini ve kitabı gönderiyor o halde her kavme kendi dilinde gönderecek.

Allah Arapça kitap gönderiyor sonra diğer dillere insanlar tercüme ediyorlar. Meali gösterince aslına bak diyorlar.

O zaman Allah tercümesini yapsaydı? Zaten diğer dillere tercümesi de yeni sayılır. Misal 1177 yılında kaç dilde Kuran meali vardı?

Hem o dönemin uluslararası dili Arapça bile değildi. Arapça'nın esamesi okunmazdı.

Ortadoğu'da hakim dil Aramca idi. Yİne Yunanca da o dönemde uluslararası bir dil idi. Avrupa'da da Latince idi.

Yani yazılı kaynaklar, kitaplar, bilim bu dillerle yapılırdı.

Sitelerde Paylaş

aklı başında oniki yaşında bir çocuğa desen, bundan on misli düzgün bir kitap yazar.

Bu sözümü abartılı bulan olabilir. Ben kanıtlayamayacağım iddiada bulunmam. Kuran öyle basit ve sıradan bir dille yazılmıştır ki, bunu yazan adamların hiç mi bir mürekkep yalamışlığı yoktu yahu dedirtir. Bu çok sıradan anlatımlar, meal ve tefsirlerle zenginleştirilmiş, bir şeye benzer bir kılığa sokulmuş ve millete "doğrudan Kuranın anlamını incelemeyin. Tefsirlere bakın" diye koskoca bir zoka yutturulmuştur.

Örneğin tüm müslümanlar Kuranda Allahın yaratacağı tüm insanların ruhlarını toplayıp onlardan söz aldığı yazıyor sanıyorsunuz değil mi? Ne gezer. Kuranda yazan şudur:

"Biz ademoğullarının bellerinden zürriyetlerini çıkarıp sorduk"!!!

Bu kadar sıradan ve cahilce, birazcık bari hayal gücünden bile yoksun bir anlatım daha olabilir mi yahu? Lafa bakın, ademoğullarının, hem de bellerinden, üstelik de zürriyetlerini çıkarmış! Bu ne be? Bu kadar da sıradanlık ve bayağılık yenir yutulur mu yahu?

Ne yenileceği, ne de yutulacağı için müfessirler döşenmiş: Neymiş ruhlar konseyi toplanmışmış da, bilmem neymiş de, hiç biri Kuranda yok. Hepsi tefsircilerin hayal gücü ve uydurması...

Sitelerde Paylaş

Madem Allah tüm insanlığa son dini ve kitabı gönderiyor o halde her kavme kendi dilinde gönderecek.

Allah Arapça kitap gönderiyor sonra diğer dillere insanlar tercüme ediyorlar. Meali gösterince aslına bak diyorlar.

O zaman Allah tercümesini yapsaydı? Zaten diğer dillere tercümesi de yeni sayılır. Misal 1177 yılında kaç dilde Kuran meali vardı?

Hem o dönemin uluslararası dili Arapça bile değildi. Arapça'nın esamesi okunmazdı.

Ortadoğu'da hakim dil Aramca idi. Yİne Yunanca da o dönemde uluslararası bir dil idi. Avrupa'da da Latince idi.

Yani yazılı kaynaklar, kitaplar, bilim bu dillerle yapılırdı.

Burada bir seyler yaziyor ama ...

http://www.kuranmeali.com/ayetkarsilastirma.asp?sure=21&ayet=10

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...