Jump to content

Harf devriminin muazzam faydaları(BİLENE)

Recommended Posts

Gerçekci53

Gerçekçi ben söylediklerimle çelişmiyorum. Kelimeler bile anlatamıyor bunu.

Hıristiyanlar yamyamlara bile allahın adını hıristiyanlıgı öğretmiş tir. Bunu yaparken saltanat sürmüşler yani kendi otoritelerini kurup allahın adıyla dünyada istedikleri gibi yaşamışlar.

Osmanlı da allahın adıyla saltanat sürmüşlerdir. Iki gurupta iyili,güzelliği getirirken nefsi arzularına uyarak kendilerince yaşamışlar padişahların saray hayatları bir örnek madem adalet iyilik getireceksin emir böyle lüks içinde neden yaşarsın ne adaleti bu !!!!

Deynek kimdeyse adalet getirir önemli olan kendi için değil insanlık için. Bu yapıla bilir mi yapılır.

Karıncalar,arılar bize bir örnek ken, bizler domuz gibi yaşamayı tercih ediyoruz. Güç kimdeyse o adaleti kendi için kullanıyor. Allahu ekber diyip kendini kandırıyor. Gerçek olan bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sorunumuz bu bence;ezberci, araştırma geliştirme temeli olmayan bir eğitim sistemimiz var.gelin bunu tartışalım.

Matematikte Havuz ,Hız Yaş İş problemleri vardı.İlkokul günlerimi hatırlarım Elli kişilik sınıfta sadece bir arkadaşımız onları çözebilirdi! Oda IQ su yüksekti. Diğerlerimiz ise sadece onları ezberlerdik. ezber tutmayıncada Eşşeksudan gelinceye kadar sopa yerdik!Kafalarımız güm güm tahtaya vurulurdu! ve kafası yarılan arkadaşlarımız bile vardı.Bir ders düşünün şimdi Hocanın o gür sesiyle böğürmeleri ağlamalar tebeşir tozları içinde kan akan kafalar!!!Daha sonra Ortaokulda Cebir öğrendik ve Cebir sayesinde o problemleri rahatlıkla çözebilmeyi başarabildik. Daha sonrada cebirsel olarak çözmeyi başarabildiklerimizi yorumlamayı öğrendik ve problemleri cebirsiz olarakta çözebiliyorduk! ancak bugünlerde bile ÖSS Matematik sorularında İlkokulda dayak yediğimiz o sorular sorulur!!!Çoğumuzda hala çözemez onları. Nedendir?

1-İlkokulda öğrenilmesi gereken Matematik İşlem yapabilmek ve Basit problemleri çözebilmek olmalıdır.Aksi takdirde bu yol öğrenciyi metazori olarak ezbere yöneltir. Nasıl çözdün ? işte Onla onbeşi topladım sonra Üçe böldüm sonrada beşle çarptım! Offf be yanlışmı yaptım yoksa Üçemi çarpacaktım?

2-O zamanın Dayakçı eğitimi bizlerde Fen Ve Matemetematikteki öz güveni ortadan kaldırmıştır. Orta Okul ve Lisede dahi Şuur altı olarak bu Dersleri tek başına yapamayacağız kanaatı kafalarımıza yerleştiğinden derslerde dalar uyurduk! Ancak takviye ile öğrenebilirdik. Bu gün dahi hala öyledir.İşte dereshanelerin durumu!

Sitelerde Paylaş

Gerçekci53

Gerçekçi ben söylediklerimle çelişmiyorum. Kelimeler bile anlatamıyor bunu.

Hıristiyanlar yamyamlara bile allahın adını hıristiyanlıgı öğretmiş tir. Bunu yaparken saltanat sürmüşler yani kendi otoritelerini kurup allahın adıyla dünyada istedikleri gibi yaşamışlar.

Osmanlı da allahın adıyla saltanat sürmüşlerdir. Iki gurupta iyili,güzelliği getirirken nefsi arzularına uyarak kendilerince yaşamışlar padişahların saray hayatları bir örnek madem adalet iyilik getireceksin emir böyle lüks içinde neden yaşarsın ne adaleti bu !!!!

Deynek kimdeyse adalet getirir önemli olan kendi için değil insanlık için. Bu yapıla bilir mi yapılır.

Karıncalar,arılar bize bir örnek ken, bizler domuz gibi yaşamayı tercih ediyoruz. Güç kimdeyse o adaleti kendi için kullanıyor. Allahu ekber diyip kendini kandırıyor. Gerçek olan bu.

Bu tamam oldu şimdi mutabıkız:)

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öğretmenlerin zihniyeti önemlidir. Şayet bir öğretmen(FEN Ve Matematik) ben öğrencime sopa atarak dersi öğretirim! Düşüncesinde ise O Öğretmen istediği kadar Ben Atatürkçüyüm Laikim Şeriatçı değilim desin. O Öğretmen Falakacıdır! Ve Ruhen Şeriatçıdır!

Benim öğretmenim Atatürkçü idi.Derslerde Menderese Demokrat partiye küfreder dururdu ama .Bize şunu sorardı "Sen Ortaokulu okuyacanmı?!!!!" (Hele okumayacam de) Okuyacağım öğretmenim."Öyleyse sopa yiyeceksin!!!!" Ne oldu sonuçta pekiyi. Okusak bile ne oldu!!!

Sadece öğretmenlerlede bitmez bu iş Aileler: Eti senin kemiği benim! Öğretmenin vurduğu yerden gül çıkar!!

Yahu gül mül çıkmıyor işte Kazurat kafalar çıkıyor başta benim kafam gibi. At gitsin çöplüğe!

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şapka devrimi gereksizdi yada gerekliydi---her neyse...

fes mi takmak istiyorsunuz ??? takın. tüm dünya kıçıyla güler genelde.....avrupalılar da arada fes takıyorlar. cadılar bayramı yada maskeli balolarda.....

sarık mı takacan ille (ibadet dışında - üniforma harici olarak) ? e tak...tüm dünyada geri kalmışlığın simgesi haline gelmiş neredeyse.....sana da geri desinler.

arap harfleri ile mi boğuşmak istiyorsun ? git arap dili edebiyatı oku....çocuklarına da ana dili olarak öğret.....bilgisayarı vs arapça yaptırt kullan....tutan mı var ?

ama bu arap ve faslının zamazingolarını bana ve istemeyen tüm türkiye vatandaşlarına - halkına dayatma .....!!!!

Sitelerde Paylaş

argüman diye sunduğun şeyin başarıya ulaşmış bir kaç örneğini de sun da görelim.

yaşını başını almışsın ama hala sokak ağzıyla konuşuyorsun,sunduğun argümanın çürüklüğüne bundan daha güzel örnek olamaz..KOÇUM

http://nlpturkiye.blogspot.com.tr/p/nlp-hikayeleri.html

"Koçum" ifadesi senin kullandığın "Kuzum" ifadesine karşılık yazılmış bir ifadeydi. Ayna gibi biraz.

Sitelerde Paylaş

şapka devrimi gereksizdi yada gerekliydi---her neyse...

fes mi takmak istiyorsunuz ??? takın. tüm dünya kıçıyla güler genelde.....avrupalılar da arada fes takıyorlar. cadılar bayramı yada maskeli balolarda.....

sarık mı takacan ille (ibadet dışında - üniforma harici olarak) ? e tak...tüm dünyada geri kalmışlığın simgesi haline gelmiş neredeyse.....sana da geri desinler.

arap harfleri ile mi boğuşmak istiyorsun ? git arap dili edebiyatı oku....çocuklarına da ana dili olarak öğret.....bilgisayarı vs arapça yaptırt kullan....tutan mı var ?

ama bu arap ve faslının zamazingolarını bana ve istemeyen tüm türkiye vatandaşlarına - halkına dayatma .....!!!!

Özetle budur.

Sitelerde Paylaş

O tepedeki bir insan mı? :o :o

:D sarık işte. dolaya dolaya çaputu---kocaman topaç yapmış. en büyük sarığı takan en ulu en azametli bilgili oluyor ya...işte o da dolamış da dolamış. daha da büyütürdü ama boynu taşıyamamış belkide sarığın ağırlığını... :D

Sitelerde Paylaş

şimdi kim burada sarıktan cübbeden arap harflerine geçelimden bahsetti.bahseden varsa da ayıp etti.

gereksizdi --- komplydu vs. diyenler var ya işte. demekki şapkayı istemiyorsalar - sarık yada başka bişi istiyorlar demektir bu.. büyük ihtimalle de sarık - fes istiyorlar demektir bu. çünkü devrim öncesi fes - sarık vardı..

arap harflerini istiyorlar -- çünkü devrim öncesi harfler arap harfiydi......devrima karşı çıkıyorsan arap harfi istiyorsun demektir.

Sitelerde Paylaş

harf devrimi şapka devrimi bana göre büyük bir aptallıktı,şu anda fesi arap alfabesine geçelimi savunan varsa daha büyük aptallık etmiş olur.hem ayrıca bu devrimlere karşı çıkan hiç kimsenin bu absürt şeylere takılıp geri getirmek isteyeceğini sanmıyorum.

neden aptallıktı ? onu da bi açıklasan sana zahmet ?

Sitelerde Paylaş

senin aynanın sırrı dökülmüş tam yansıtmıyor.kuzum ifadesi,eskiden asilzadelerin birbirine hitaben kullandıkları bir hitap şekli,alaycı ve kabadayı bir ifade değil.senin kullandığın kelimeyi üçüncü sınıf dizilerin jöleli saçlıları kullanıyor.ayna benzetmen oturmamış yani.

verdiğin linke bir ara bakarım.

Puhahaha! :D :D Sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün! :D

Sitelerde Paylaş

isarilin ibranice dili ve harfleri. ana dili ve harfleridir......

arapça - yada osmanlıca - yada farsca...türkçe değildir.....harfleri de türk harfi değildir.....

kargacuk kurgacık--üstelik benim dil - çene - damak yapıma uymayan salak sesleri çıkaracağım diye neden debelenip duracağım ?

neyin kafasındasınız sizler ?

Sitelerde Paylaş

anlayacağına kanaat getirsem inan sayfalarca anlatırım ama zavallı nicki sende öyle güzel durmuş ki bunu bozmak istemiyorum ;)

senin gerçekten bildiğine kanaat getirsem sormazdım....

anca böle aptalca bir yazı yazacağını beklediğim için sormuştum ....beklediğim yanıtın da gecikmedi zaten....ZAVALLI

Sitelerde Paylaş

tolonbey dede güzel dersin de konuyu ne diye başka yere çekersin,şimdi dinden imandan bahseden kim?başlığı açan siz değil misiniz ve konuya harf devriminin sözde muazzam faydalarından...basit bir şey soruyorum umarım anlarsınız;israil aklıyla yada neresiyle kurduysa bir ülke kurdu bu tarihsel bir gerçek o ayrı,diyorum ki ibraniceyi kullanmakla israil ne kaybetti.bizim 29 harfle başaramadığımızı onlar 18 harfle nasıl başardılar bunu soruyorum..umarım anlaşılır..lütfen konuyu dine imana getirmeyin tartıştığımız şey başka.

İsrail iki alfabeyide birden öğretti .Zaten Museviler uzun yıllar batıda kalmışlardır.Keza Ruslarda öyledir Hem Kıril hemde latince alfabeyi bilirler.

Ha şunu savunabilirsiniz bir yığın lüzumsuz ders öğretileceğine Osmanlıca yazma ve okumada öğretilseydi Edebiyat derslerinde bu yapılabilinirdi.

Sitelerde Paylaş

Türk alfabesi uluslararası fonetik alfabesinden bile üstün.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Uluslararas%C4%B1_Fonetik_Alfabesi

Adamlar bizim Ç,Ş,Ü,İ,Ö gibi harflerimize tuhaf semboller üretmişler. :)

tarihinde Deneyci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

biz burada dili mi tartışıyoruz dini mi? ne alaka şimdi akp zihniyeti filan.banane arap uşaklarından,ben kendi ülkeme bakarım.şapka devrimiyle mi ilerledik.maymuna şapka giydir maymun yine maymun..insan da okuma araştırma azmi yoksa sen ona altın sırmalı ipek atlas giydirsen ne olur.ayağına çarık almaya para bulamayan millete şapka mecburiyeti getiriyorsun,bu mu devrim..çok ilerledik çoook..

harf inkılabı bu millete, tarihini kültürünü geçmişini unutturmaya yönelik bir devrimdir.bin senelik bir kültür hazinesinin hiç edilmesidir.

kendi tarihini yabancı kaynaklardan öğrenmek ne utanç verici bir durum,halbuki osmanlı arşivleri orada ve biz anlamıyoruz ne yazıldığını,gerçek nedir bilmiyoruz.ondan sonrada aydınlanmadan şundan bundan bahsediyoruz..hiç bir millet tarihini dilini kültürünü katlederek ilerleyemez..bugün akp zihniyeti iktidardaysa devrimlerin bir işe yaramadığının açık bir delilidir.bu millet üzerine giydirilmeye çalışılan dar kalıplara sığacak kadar sığ değil.gelinen noktada narkozun etkisinden yeni yeni kendine gelmeye başladı.bu devrimler bize dayatılan dış kaynaklı aşağılık kompleksi ürünlerdir.bana göre halen dünyanın tek süper gücü bizi fakat bunun farkında değiliz,ne zaman özümüze döner geçmişimizle barışık hale geliriz işte o zaman ilerleriz.yoksa şu an ki durumumuz mehter takımı gibi bir ileri iki geriden başka bir şey değil.kendimizi kandırmayalım.

Al sana latin alfabesiyle yazılmış Osmanlıca,ne anlıyorsun anlat bakalım.Dil dinamik bir alandır,bundan 500 sene önceki kelimeleri anlayabilmek için Osmanlıca âlimi olmak gerekir,,bunu seçme kişiler yapabilir,zaten onlardan günümüzde de var,gidip Osmanlı arşivlerini okuyup cahil halkımıza anlatsınlar!içindede bi bok olduğunu sanmıyorum ama,

evza ve akval-i mezbure kemal mertebe fuhuş olduğundan gayri, cennet hakkında söyledikleri kelime-i şenia küfr-i sarihtir. katilleri mubahtır, şeyhleri olan bi-din hikâyet olan efal ve akvâl mene mubaşeret olunmazsa dahi ne lazım gelür demekle kâfir olduğundan gayrı o kabayihi ibadet kabilinden addedüb âyet-i kerimeyi ana delil getirmekle tekrar kâfir olur. ve bu itikattan rücu etmezse katilleri vâcib olur.

Anlayabildinmi?

Ayrıca çarpıtmalar yapıyorsun,dil değişmemiş sadece harfler değişmiştir.

Geçmişimizle barışık olmak ne demek?oğlunu,kardeşini katleden bir anlayışın neyiyle barışık olacam?

Bu kültür hazinesi nedir? Ne tür bilimsel eserler vardır? Matbaa'nın bile 250 sene sonra geldiği bir coğrafyada hangi kültürel hazineden bahsediyorsun?Diyelim ki bu arşivde çok kıymetli bilgiler var niye Arapça,Osmanlıca öğrenip cahil bırakılmış halkımızı eğitmiyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...