Jump to content

Aradın mı? (HAKDİNİSLAM)

Recommended Posts

• İleti 548
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben olması gerektiğini düşünüyorum...(ki bence var) ama bu allah değil. yehowa da değil. her neyse benimki biraz karışık. kendim bile tam bilmiyorum ne olduğunu sana nasıl anlatayım :D

Senin tanrın nasıl bişey.

Daha karar veremedinmi :) herhalde canın nasıl istiyorsa öyle bir tanrı figürü oluşturcan kafanda :)

Allah hidayet etsin sana. Yazık senin durum ateistlerden daha zor.

Sitelerde Paylaş

O yüzden yok ya zaten ahaha :ph34r:

Bilmiyorum...haklı olabilirsin....vardır yada yoktur...(bence var...neden ?? bilmem....belkide tesadüfe inanmak istemediğim içindir.)

Yaratıcı sadece melekler gibi kötülük yapmayacak varlıklar yaratabilirdi. Neden biz insanları yarattı?

saman gibi dünya olurdu...

hayvanlar birbirine saldırmıyor ?

insanlar savaşmıyor ?

kıtalar hareket etmiyor depremler seller olmuyor ?

imtihan için olabilir bu dünya...... ama imtihan edeceksen de uyarıcı - kitap yollamazsın...o zaman sınavın anlamı kalmaz (sınav öncesi sorular verilmez) + diğer sınava girenlere haksızlık olur....peygamber gelenlerin - gelmeyenlere üstünlüğü olur o zaman......

Sitelerde Paylaş

Senin tanrın nasıl bişey.

Daha karar veremedinmi :) herhalde canın nasıl istiyorsa öyle bir tanrı figürü oluşturcan kafanda :)

Allah hidayet etsin sana. Yazık senin durum ateistlerden daha zor.

benim durumum ATEİST den daha kötü olabilir....ama senden daha iyi olduğu kesin...

en azından hurafelere inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

evet. tek tanrı.. ama ne peygamber gönderir - ne kitap- ne de nebi.....

dünya olaylarına da asla müdahale etmez bu tanrı.

Böyle bir tanrı adaletsizdir. Senin tanrın adaletsiz. Böyle bir tanrıya nasıl inanırsın.

Eğer senin tanrının sorgu sual günü(ahiret) yoksa, hiç bir işe karışmıyorsa senin tanrın zalimdir.

Bu dünyada iyi veya kötü yapılan şeylerin karşılığını vermeyecekse senin tanrın adaletsizdir.

Bizim inandığımız ilah ise adaletlidir.Bu dünyayı boş yere yaratmamıştır.Bir amacı vardır.Herkes bu dünyada yaptığının karşılığını ahirette alacaktır.O gün kimseye haksızlık yapılmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir tanrı adaletsizdir. Senin tanrın adaletsiz. Böyle bir tanrıya nasıl inanırsın.

Eğer senin tanrının sorgu sual günü(ahiret) yoksa, hiç bir işe karışmıyorsa senin tanrın zalimdir.

Bu dünyada iyi veya kötü yapılan şeylerin karşılığını vermeyecekse senin tanrın adaletsizdir.

Bizim inandığımız ilah ise adaletlidir.Bu dünyayı boş yere yaratmamıştır.Bir amacı vardır.Herkes bu dünyada yaptığının karşılığını ahirette alacaktır.O gün kimseye haksızlık yapılmayacaktır.

bence adaletli....yaratmış bırakmış...ne ona yardım ediyor. ne öbürüne.....çalışan kazansın demiş. akıl vermiş...boş işler peşinde koşmasın insanlar demiş....

günümüzde müslümanlar başörtüsünü tartışadursunlar..

oruç tutmayanı dövsünler...

ateisti öldürmeye çalışsınlar...

depremde ölenler için - kader desinler..hatta daha kötüsü --zina vardı - içki içiolardı ondan deprem oldu desinler...

ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞ ÇOKTAN.....

MİLLET AYA --MÜSLÜMANLAR YAYA BİLE DEĞİL....----SÜRÜNÜO

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence adaletli....yaratmış bırakmış...ne ona yardım ediyor. ne öbürüne.....çalışan kazansın demiş. akıl vermiş...boş işler peşinde koşmasın insanlar demiş....

günümüzde müslümanlar başörtüsünü tartışadursunlar..

oruç tutmayanı dövsünler...

ateisti öldürmeye çalışsınlar...

depremde ölenler için - kader desinler..hatta daha kötüsü --zina vardı - içki içiolardı ondan deprem oldu desinler...

ATI

Kendini kandırma,

Mesela sakat doğan biri için senin tanrın adaletsizdir. Çünkü ikinci bir şansı yoktur. Dünyada eziyet çekecek ama karşılığını alamayacak.Ölüp gidecek. Bizim tanrımız ise eğer o sakat iman ederse karşılığında cenneti verecek. Üstelik cennette sakat olmayan iman etmiş birinden mertebe olarak daha üstedir. Şimdi hangimizin tanrısı adaletli ?

Sitelerde Paylaş

Kendini kandırma,

Mesela sakat doğan biri için senin tanrın adaletsizdir. Çünkü ikinci bir şansı yoktur. Dünyada eziyet çekecek ama karşılığını alamayacak.Ölüp gidecek. Bizim tanrımız ise eğer o sakat iman ederse karşılığında cenneti verecek. Üstelik cennette sakat olmayan iman etmiş birinden mertebe olarak daha üstedir. Şimdi hangimizin tanrısı adaletli ?

ölüm sonrası için bişi demedim ki....

vardır

yoktur da

imtihanı daha iyi yapan da bu zaten işte.

belki en ufak bi kötülüğünün cezasını alacaksın......

belki ufacık iyiliğinin karşılığında sonsuz ödüllendirileceksin....

sırf ceza var diye ahlaklı iyi insan olmasınlar demiş işte ne güzel değil mi ? yoksa cezadan korktuğu için iyi olmaya çalışacaktı insan...ama şimdi ? gerçek dürüstlük var. ister iyi olsunlar ister kötü..kendi seçimleri demiş.. hem de tam özgür irade işte....yola getirmek yok----müdahale yok----yardım etmek yok-----ne yaparsan kendine..yapmazsan gene kendine....

Sitelerde Paylaş

Ben bunun kötü olduğunu bilmiyordum derlerse ne olacak. Bir kere kötü ve iyi olan şeyleri nasıl ayırt edebiliriz ortada bir referans yoksa

akıl vermiş....tart ölç biç. karar ver ..iyi mi kötü mü...

birine zarar vermenin kötü bişey olduğunu bilmeyecek aklı başında herhangi biri varmıdır ?

doğaya yada hayvanlara kötü davranmanın ?

Sitelerde Paylaş

ölüm sonrası için bişi demedim ki....

vardır

yoktur da

imtihanı daha iyi yapan da bu zaten işte.

belki en ufak bi kötülüğünün cezasını alacaksın......

belki ufacık iyiliğinin karşılığında sonsuz ödüllendirileceksin....

sırf ceza var diye ahlaklı iyi insan olmasınlar demiş işte ne güzel değil mi ? yoksa cezadan korktuğu için iyi olmaya çalışacaktı insan...ama şimdi ? gerçek dürüstlük var. ister iyi olsunlar ister kötü..kendi seçimleri demiş.. hem de tam özgür irade işte....yola getirmek yok----müdahale yok----yardım etmek yok-----ne yaparsan kendine..yapmazsan gene kendine....

Güzel kardeşim bazı şeyler kafanda oturmamış belli. İnşallah oturur.Ön yargılarını kırabilirsen tabi.

Ölüm sonrası bişey demedim diyorsun.Ölüm sonrası olmaması yukarda anlattığım adaletsizlikleri doğruyor. Adaletsiz bir tanrı anlayışını yani

Ölüm sonrası var ise de bununda bir sistematiğinin olması gerekiyor.Yani bize neyin nasıl olmasının gerektiğinin bildirilmesi gerekiyor. Bunların bildirilmemesi demekde adaletsizliktir.Bir kaostur aynı zamanda.Biri çıkıp bildirmedinki ben aciz kuldum kimsede söylemedi şimdi beni cezalandıracakmısın dese ne olucak ? böyle bir tanrı olabilirmi.Bu şuna benziyor, trafik kurallarını koymuyorsun.Herkes kafasına göre araç kullanıyor.Sonra biri hatalı sollamadan dolayı bir başkasının ölmesine sebep oluyor.Sonra bu kişiye ceza verirken nasıl vereceksin ?

Sitelerde Paylaş

Yarattıklarına böyle bir zulmü sınav gösterip,

Diyanet Meali :

8.30 - Hani kâfirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke'den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

yarattıklarına tuzaklar falan kurup,

Diyanet Meali :

7.179 - Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

kendi yarattıklarına kendisine inanmıyor hakaretler edip,

Diyanet Meali :

7.178 - Allah, kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.

inandırmayanda kendisi olan,

Diyanet Meali :

7.179 - Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

kendi inandırmadığı insanları sadece kendisi inandırmadığı için cehenneme atacak olan tanrı mı adaletli?

Dinime küfreden müslüman olsa :D

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yarattıklarına böyle bir zulmü sınav gösterip,

Diyanet Meali :

8.30 - Hani kâfirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke'den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

yarattıklarına tuzaklar falan kurup,

Diyanet Meali :

kendi yarattıklarına kendisine inanmıyor hakaretler edip,

Diyanet Meali :

7.178 - Allah, kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.

inandırmayanda kendisi olan,

Diyanet Meali :

kendi inandırmadığı insanları sadece kendisi inandırmadığı için cehenneme atacak olan tanrı mı adaletli?

Dinime küfreden müslüman olsa :D

Sen de insansın bende. Ben iman etmeyi seçtim sen inkarı seçtin. İnkarı seçtiğin için aşağılar aşağısı oldun.

Mühürlendiğin için inkar ediyor değilsin, inkar ettiğin için mühürleniyorsun. Böylece git gide aşağılar aşağısı oluyorsun.Azdıkça azıyorsun

Olay bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Sen de insansın bende. Ben iman etmeyi seçtim sen inkarı seçtin. İnkarı seçtiğin için aşağılar aşağısı oldun.

Mühürlendiğin için inkar ediyor değilsin, inkar ettiğin için mühürleniyorsun. Böylece git gide aşağılar aşağısı oluyorsun.Azdıkça azıyorsun

Olay bu kadar basit.

Diyanet Meali :

Özne Allah burada dikkatini çekerim her iki kelime içinde. Yoksa Allah'a karşı mı geliyorsun?

Allahına göre ben insan değil hayvandan aşağıymışım bu arada.

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olay bu kadar basit.

1400 yıl önceki ganimet düşkünü, kana susamış arapların zırvalarına inanmadığı için bir insan nasıl aşağılık oluyor?

İman dediğin şeyi çok matah bir şey mi sanıyorsun? Mayalardaki iman senden daha fazlaydı, imanları uğruna insan bile kurban ediyorlardı, aynı senin sapık masalından İbrahim'in rüyasında gördü diye oğlunu kesmeye kalkması gibi. O aşağıladığınız müşrik dediğiniz putperest araplarda da sendeki imandan vardı. İman dediğin zırva kör imandan başka ne ki?

Bu arada senin peşinden gittiğin Muhammed de imansızın tekiydi. Sana göre imansız olmak aşağılıksa Muhammed de aşağılıktı o zaman. Ne diye bir aşağılığı rehber ediniyorsun?

Sitelerde Paylaş

Enam/111. Biz onlara melekleri de indirseydik, kendileriyle ölüler de konuşsaydı ve her şeyi karşılarında (hakikatın şahidleri olarak) toplasaydık, Allah dilemedikçe yine de iman edecek değillerdi. Fakat onların çoğu bilmiyorlar.

Ayette apaçık anlatılmış, Allah ben istemedikçe iman etmek yok diyor. Yola "Ben cehennemi insanlarla dolduracağım." diye yemin ederek çıkan bir put elbette insanların iman etmesini istemez, sonra nasıl yeminini tutup cehennemi insanlarla dolduracak? Neden insan yakma keyfinden kendini mahrum bıraksın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...