Jump to content

Aradın mı? (HAKDİNİSLAM)

Recommended Posts

Bir kere kötü ve iyi olan şeyleri nasıl ayırt edebiliriz ortada bir referans yoksa

Al sana referans:

"Hırsızlık yapan erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin." Maide 38

Hırsızın elini kesmek iyi midir kötü müdür?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 548
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Diyanet Meali :

7.178 - Allah, kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.

Özne Allah burada dikkatini çekerim her iki kelime içinde. Yoksa Allah'a karşı mı geliyorsun?

Allahına göre ben insan değil hayvandan aşağıymışım bu arada.

Hala anlamıyorsun. Allah kimleri saptırır ? Kuranı hakkı ile okusan, inkar etmek için değilde anlamak için okusan sende anlayacaksın.

TEVBE

86 - "Allah'a iman edin ve Resulü ile birlikte cihada gidin." diye bir sûre indirildiği zaman, içlerinden mal mülk sahibi olanlar senden izin istediler ve "Bırak bizi oturanlarla beraber oturalım." dediler.

<a name="87">87 - Onlar, oturanlarla beraber oturmaktan hoşlandılar. Kalblerine mühür vuruldu. Bundan dolayı onlar anlayışsızdırlar.

BAKARA 88

“Kalplerimiz muhafazalıdır” dediler. Öyle değil. İnkârları sebebiyle Allah onları lânetlemiştir. Bu yüzden pek az iman ederler.

NİSA 155

Verdikleri sağlam sözü bozmalarından, Allah’ın âyetlerini inkâr etmelerinden, peygamberleri haksız yere öldürmelerinden ve “kalplerimiz muhafazalıdır” demelerinden dolayı (başlarına türlü belâlar verdik. Onların kalpleri muhafazalı değildir), tam aksine inkârları sebebiyle Allah onların kalplerini mühürlemiştir. Artık onlar inanmazlar.

Sitelerde Paylaş

Al sana referans:

"Hırsızlık yapan erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin." Maide 38

Hırsızın elini kesmek iyi midir kötü müdür?

Hırsızın elinin kesilmesi iyi birşeydir. Hırsızlık olaylarına karşı caydırıcılık unsurudur.

Kendisini kendisini yaratanda daha akıllı sanan ahmaklar kendi koydukları kanunlarla hırsızlığın önüne geçememiştir.

Sitelerde Paylaş

Hırsızın elinin kesilmesi iyi birşeydir. Hırsızlık olaylarına karşı caydırıcılık unsurudur.

Kendisini kendisini yaratanda daha akıllı sanan ahmaklar kendi koydukları kanunlarla hırsızlığın önüne geçememiştir.

Kim yaratmış, ne zaman yaratmış? Bizim neden haberimiz yok?

Sitelerde Paylaş

Örnek: Bir kumpas kurup seni hırsız durumuna sokuyorum. Sen aslında suçsuzsun. Ancak tüm delil ve şahitler senin aleyhine. Kadı hırsız olduğuna hüküm etti ve elin kesildi.

Bu iyi bir şey mi?

Bu şimdi örnek mi ? aynı şey şuanki batıl hukuk içinde geçerli. ne yapcaz şimdi.Adam birini öldürüp başkasının üzerine atarsa hakimde ömür boyu hapis verirse ? iyi bir şey mi bu.

İslamda önce hırsızlık yapanın durumu araştırılır. Neden yaptı diye. Maddi sebepten dolayısı ise devlet o kişinin ihtiyacını gidermek zorundadır. Başka bir sebep varsa onlar araştırılır ve giderilir. Hemen el kesme cezası uygulanmaz.

Bunlara rağmen yapıyorsa maddi kanıtlar ve şahidler varsa ceza uygulanır. Ancak örneğin şahidler araştırılır. Namaz kılıyorlarmı salih müslümanlarmı,etraflarında nasıl tanınıyorlar,ticarette yanlışları varmıdır. Bu kıstaslar eksik olursa şahidliği kabul edilmez.

Eğer şartlar tamsa artık ceza uygulanır. Burda da adaletsiz bir durum yok.

Sitelerde Paylaş

dinci arkadaşlar tamamen yanılıyorsunuz......

kuran çelişkilerle dolu bir kitap----

hadisler daha da beter...

bir sürü de din var ortalıkda dolanan....hepside ben doğruyum diyor.....bakıyorsun yakından inceliyorsun....var olan dinlerin hepsi de birbirinden beter.....

bir tanrı elçi yolluyorsa bu elçiler sürekli aynı mesajı getirmeliler...her topluma da kendi dilinden bir elçi gitmesi gerekirdi....

bazılarınız "evet gitti diyor" gitti de madem bu kadar birbirinden farklı dinler neyin nesi ??? ilahi din dedikleriniz bile birbirinden tutarsız....geçtim onu aynı dinde mezhepleriniz bile birbiriyle tutarsız.....

hanginiz doğrusunuz ? hepiniz mi ? bence hiçbiriniz....

bence doğru olan ne biliyormusunuz?....gerçek şu :

birileri zamanında ortaya çıktı benim gibi....bi tanrı olmalı dedi kendi kendine.....sonrada kalkıp kurallar oluşturdu...kendini peygamber ilan etti......zaman içinde de bunlar nesilden nesile aktarılırken yeni kurallar eklendi....

son hallerinide günümüzde aldılar....

bittimi ? hayır...kurallar eklenmeye devam ediliyor...gelecekte daha farklı dinler ve farklı kuralları olacak.......şimdiden bir takım ilahiyatçılar tartışmaya başladılar bile....kurandaki katı ayetleri yumuşatmak için kelime anlamını değiştirenler bile var.....millettin bazı kesimi de bunu yutuyor maalesef.....

şunu bilin. benim tanrım en iyisi......kuralları 2 tane.....

1 -akıl sahibisin..aklını kullan.... iyi ol ,,,,yani kimseye kötülük etme

2- doğaya - hayvanlara - bitkilere de saygılı ol...

milyon yıl da geçse değişmeyecek 2 tane kural...akıl var oldukça da kimsenin değiştirmeye gücü yetmeyecek...

bukadar basit herşey işte...

cennet için iyi olmaya gerek yok...

cehennemden korkmak için kötülükden vazgeçmeye de gerek yok....

dürüstlük olmaz bi kere zaten....siz cennet yada cehennem nedeni ile allahı seviyor yada korkuyorsunuz.....bu da allahı aldatmaktan başka bişey değildir.

ama benim tanrımı aldatamazsınız

:)

Sitelerde Paylaş

Bu şimdi örnek mi ? aynı şey şuanki batıl hukuk içinde geçerli. ne yapcaz şimdi.Adam birini öldürüp başkasının üzerine atarsa hakimde ömür boyu hapis verirse ? iyi bir şey mi bu.

İslamda önce hırsızlık yapanın durumu araştırılır. Neden yaptı diye. Maddi sebepten dolayısı ise devlet o kişinin ihtiyacını gidermek zorundadır. Başka bir sebep varsa onlar araştırılır ve giderilir. Hemen el kesme cezası uygulanmaz.

Bunlara rağmen yapıyorsa maddi kanıtlar ve şahidler varsa ceza uygulanır. Ancak örneğin şahidler araştırılır. Namaz kılıyorlarmı salih müslümanlarmı,etraflarında nasıl tanınıyorlar,ticarette yanlışları varmıdır. Bu kıstaslar eksik olursa şahidliği kabul edilmez.

Eğer şartlar tamsa artık ceza uygulanır. Burda da adaletsiz bir durum yok.

Nerede yazıyor bu kalınlaştırdığım yer, nerede var?

Sitelerde Paylaş

dinci arkadaşlar tamamen yanılıyorsunuz......

kuran çelişkilerle dolu bir kitap----

hadisler daha da beter...

bir sürü de din var ortalıkda dolanan....hepside ben doğruyum diyor.....bakıyorsun yakından inceliyorsun....var olan dinlerin hepsi de birbirinden beter.....

bir tanrı elçi yolluyorsa bu elçiler sürekli aynı mesajı getirmeliler...her topluma da kendi dilinden bir elçi gitmesi gerekirdi....

bazılarınız "evet gitti diyor" gitti de madem bu kadar birbirinden farklı dinler neyin nesi ??? ilahi din dedikleriniz bile birbirinden tutarsız....geçtim onu aynı dinde mezhepleriniz bile birbiriyle tutarsız.....

hanginiz doğrusunuz ? hepiniz mi ? bence hiçbiriniz....

bence doğru olan ne biliyormusunuz?....gerçek şu :

birileri zamanında ortaya çıktı benim gibi....bi tanrı olmalı dedi kendi kendine.....sonrada kalkıp kurallar oluşturdu...kendini peygamber ilan etti......zaman içinde de bunlar nesilden nesile aktarılırken yeni kurallar eklendi....

son hallerinide günümüzde aldılar....

bittimi ? hayır...kurallar eklenmeye devam ediliyor...gelecekte daha farklı dinler ve farklı kuralları olacak.......şimdiden bir takım ilahiyatçılar tartışmaya başladılar bile....kurandaki katı ayetleri yumuşatmak için kelime anlamını değiştirenler bile var.....millettin bazı kesimi de bunu yutuyor maalesef.....

şunu bilin. benim tanrım en iyisi......kuralları 2 tane.....

1 -akıl sahibisin..aklını kullan.... iyi ol ,,,,yani kimseye kötülük etme

2- doğaya - hayvanlara - bitkilere de saygılı ol...

milyon yıl da geçse değişmeyecek 2 tane kural...akıl var oldukça da kimsenin değiştirmeye gücü yetmeyecek...

bukadar basit herşey işte...

cennet için iyi olmaya gerek yok...

cehennemden korkmak için kötülükden vazgeçmeye de gerek yok....

dürüstlük olmaz bi kere zaten....siz cennet yada cehennem nedeni ile allahı seviyor yada korkuyorsunuz.....bu da allahı aldatmaktan başka bişey değildir.

ama benim tanrımı aldatamazsınız

:)

Gerçekten üzülüyorum şu yazdıklarına. Yanlış anlama seni aşağılamak için söylemiyorum. Vallahi böyle düşünmene üzülüyorum.

O kadar da yazdım ama neyse. İnkarda inat ettiğin sürece kalbindeki mühür kalmaya devam edecektir.

Kalbindeki mühürü kaldırmak için Allah'a c.c. bir fırsat ver. Ona bir adım gidene 10 adım gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Ateistlere sorulan standart sorulardan... Bana çok soruldu. "Allah olsun, cennette huri versin, şarap iç, keyif çat istemez miydin?

Yanıt da standart: Hayır istemem. Ben öyle başkaları cehennemde psikopat işkencelerine tutulurken keyif sürecek kadar adi değilim!

Bu dinin öne sürdüğü her şeyi reddediyorum.

Öyle cımbızlama soru yok! :) "Yetmiş huriyi kim istemez, salak değilsin ya?" filan demesin kimse.

Yetmiş huriyi tabii isterim. Ama islam dini sadece yetmiş huriyi al, başka hiç bir şeye bakma demiyor ki? Bir şeyin bütünü önemli. Yetmiş huri için kafir kesemem, yatıp kalkıp aç kalamam, dört duvarı dolap beygiri gibi dönüp taş taşlayıp taş öpemem!

Yetmiş huri yalanınız da kendinize kalsın, siz avunun o yalanla...

Sitelerde Paylaş

Yetmiş huri değil yetmiş dört tür o bana böyle söylediler :D

Bunca şey duymuşsun inanmışsin son kez banada ınan. Kulaktan kulağa oyun vardı oynardık eskiden. Biri birşey söyler son kişiye gidene kadar anlam değişir.ilk kişi son kişiye sorar nededim ben diye yanlış cevap verilince bir çözümleme fikir üretip doğruyu arardık. Hiç demezdik saçma diye.

Bide hayatın içinde dedi kodu var. Birisi falanca böyle dedi diyince her kez üzerine bir şey ekler. Bunlar örnek yazmış olduğunda bu var. Bin yıl sonra saydıkların başka anlamlara gidecek.

Sitelerde Paylaş

Yani şimdi uçan daireler inse, "boşuna gerçeği arayacağız diye didinip durmayın, biz size gerçeği getirdik" deseler memnun olurduk. Kim uğraşacak bir sürü deney yap, varsayım ortaya at, yanlışla, yeni kanıt ara, daha doğrusunu araştır, bir sürü iş.

"Biz size ölümsüzlük de getirdik, üstelik hepinizi cillop gibi yakışıklı ve güzel yapacağız, hiç enerji, hammadde sıkıntınız olmayacak, savaşmanıza gerek olmayacak, sevişeceksiniz" deseler kim sevinmez? :D

"Allah razı olsun" bile der çoğumuz! :lol:

Ama bunların hiç bir ortada yoksa, hepsi vaatler ise ve önce birbirimize düşman olmamız, savaşmamız, birbirimizi öldürmemiz, bu arada günde beş vakit uçan daireye secde etmemiz, uçan dairenin etrafında hayvanlar kesip uzaylılara ikram etmemiz, çocuklarımızı uzaylıların kölesi olmaya şartlandırmamız istenirse keriz değiliz.

İsterse "dünyanın önüne çıkmış en büyük fırsatı teptiniz" deyip gitsinler. Aptal mıyız yahu? Defolsunlar, anca giderler...

Sitelerde Paylaş

Bu şimdi örnek mi ?

Evet bu güzel bir örnek.

Kol kesme cezasında, yanlış bir karar verildiğinde bundan dönüşü yoktur.

Kol kesilmiş, iş bitmiştir. Gerçek suçlu daha sonra ortaya çıkarılsa bile işi işten geçmiştir.

Hapis cezasında ise belli bir hak mahrumiyeti ile kurtulma şansı vardır mağdurların.

Al sana başka bir örnek.

Örnek 2: Kişi, ihtiyacı olduğu için ya da özendiği için birinin malını alır. Mesela birinin bahçesinden ağaçtan meyve çalar. Suç üstü yakalanır ve hırsızlık yaptığı için eli kesilir.

Bu iyi bir şey midir?

Sitelerde Paylaş

Sana bir arkadaşın dan biri hakkında bilgi geldiğinde hemen inanıp onun üzerinden mı tavır yaparsın yoksa olayın aslını araştırırmısın?

Kurban,namaz vs bunların kelime anlamlarını inceledinmi yoksa bu adamlar saçma sapan şey yapıyor diyip kestirip attın mı. Kendine ve etrafına fayda sağlayacak birşey olarak kullana bilirsin eğer arastırısan.

Sitelerde Paylaş

Tüm ibadet adı altında toplanan şeyler zararlı, saçma, insanı köleleştiren, beynini dumur eden, aklını yok eden, köleler yaratan sömürü araçlarıdır. İnsanları köleleştirmekten ve koşulsuz, körü körüne din sömürgecilerine itaati sağlamaktan başka mantığı yoktur.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Tüm dinler uydurmadır.

Din kıtaplarında geçen

Allah

Got

Diyo

Bok vs ireler gerçek YARARICIGÜÇ degil insanların kafalarındakı yarattıkları sözde güçtür.

Bunu anlamak için BİLGE olmaya heç gerek yoktur.

Bir din mensupları putperes dediklerinin yaptıklarını yapıpda kemdilerini ISLAM deye niteliyürse eses putperes bunlardır..Hatta dahada kötüleri.

Muhammed öncesi Arapların dinlerinde ne yaptıklarına bir bakın.

Birde Muhammedilerin ne yaptıklarına bir bakın.Aralarında hiçbir fark yoktur..

Peki nasıl muhammediler dinli oluyorlarda ötekiler dinsiz.

Muhammedilerin yaptıkları Arap kültürünün tıpkısının aynısı.

Namazsa Hindistan kökenlidir.

Ve hintliler namaza NAMAZKARA derler.

Aynan müslümenler gibi kılarlar.

Bu şurdan kaynaklanmaktadır.

Bir zamanlar Hindistan Arap topraklarının büyük bir bölümünü işgal etmişti.

Hecerülasvet taşıda Hint kökenlidir.

Şaytan taşıda.

Kol,

Bacak

Ayak

El kesmelerse Arap kültürünün ZULMUDUR.

1,5 milyar müslümenin bir birlerini yemesi müslümenlerin KABİLE LİKTEN daha çıkamadıklarının en açık örnegidir.

Hırıstıyanlar birleşirken müslümenler dahada bölünmektedirler.

Çünkü onların Taşıdığı kafa 1500 yıl öncesi Arap kafasıdır.

Müslümenlerin kellesine konmuş KASET 1500 önce konan kasettir.

Bu kaset kellelerinden çıkarılıp çöpe atılmadıkca müslümenlerde zırnık degişim beklenemez.

Nasılkı bir at yaratıldığında nasıl bir tavır içinde idiyse bugünde aynı tavır içindedir.

Müslümenler USU kelleden atıp yerine Arabın kasetini koymuşlardır.

Görmüyürmüsünüz 2014 yılında bile Allahu akbar deyerek ınsanların kafalarını kesebiliyürler.

Sonrada hak din islam.

Hadi ordan.

Bunu söylemeyi bir bilgelik sayıyorlar.

Yaratan gücü kendi seviyelerine indirerek.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...