Jump to content

Aradın mı? (HAKDİNİSLAM)

Recommended Posts

vay manda vay :) şeytanmış

sizler olmuşsunuz ŞEYTAN....

sadece İslam değil..

budistlik - hıristiyanlık - musevilik

her biriniz birbirinizden şeytansınız

Hz Mehdi gelse, Deccal da gelse(ki gelecekler), kimin tarafında olursun? Allah'ın tarafında mı? Şeytanın tarafında mı? Bebek katili, ahlaksız, kan içen satanistlerin tarafında mı? Sadece Allah'a secde eden müslümanların tarafında mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 548
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hz Mehdi gelse, Deccal da gelse(ki gelecekler), kimin tarafında olursun? Allah'ın tarafında mı? Şeytanın tarafında mı? Bebek katili, ahlaksız, kan içen satanistlerin tarafında mı? Sadece Allah'a secde eden müslümanların tarafında mı?

mehdi kim be ?

süpermen gelse sen yardım edecen mi ona ? süpermenin safında yer alacan mı ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mehdi kim be ?

süpermen gelse sen yardım edecen mi ona ? süpermenin safında yer alacan mı ?

Senin bebe olduğun kanısındayım ispatladığın için Thank you very much or (oder) Danke

Sitelerde Paylaş

süpermen de var....

filmi bile çekildi...

mehdinin filmi var mı ?

Mehdinin bizzat kendisi gelince görürsün. Artık müşriklerden mi olursun, müslümanlardan mı bilemem. Tarafını seç, Amerikanın İsrailin tarafında mısın yoksa Allah'ın mı?

Sitelerde Paylaş

Mehdinin bizzat kendisi gelince görürsün. Artık müşriklerden mi olursun, müslümanlardan mı bilemem. Tarafını seç, Amerikanın İsrailin tarafında mısın yoksa Allah'ın mı?

bi gün süpermen geldiğinde anlarsın sen de gerçeği. ne diyim sana ben.

ben süpermenin tarafındayım buyur hadi....

süpermen gelecek dünyaya adalet getirecek diyorum...dayanağım da hollywood filmleri...

mehdi film bile olamamış hala kitaplarda...

ama süpermen hem kitaplarda hem filmi de var...tv lerde kanlı canlı gördük.

Sitelerde Paylaş

Mehdi/Mesih gibi mistik heroların dünyayı kurtarmaya gelmesini bekleyerek hayatını harcamak Tetris'te düz parçanın gelmesini beklemek gibidir. Gelse bile, o zamana kadar çok yüksek bir dağ biriktirmiş olacaksın -ki ne yaparsan yap boku yemişsindir.

Sitelerde Paylaş

Bende ismimi kullanmak istedim herkes kullanıyor dedim.. :)

Allah'ı aradınız mı? Hemen kestirip attınız mı yoksa?

Müslüman ülkesin, anadan doğma Müslüman olarak dünyaya gelip de Allah'ı aramayan var mı? Ki, bu Ademe kadar giden bir süreçtir. Anlayacağın arayan yok gibi, bulan ise hiç yok.

Yaklaşık otuz yıllık inançlı-imanlı, 5-10 yıllık araştırmalı,soruşturmalı ve yarım imanlı, bu ikisinin toplamı kadar bir süre de dinsiz, imansız ve de tanrısız olarak umudunu tamamen kaybetmiş, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde tanrı olmadığına ve olamayacağına kesin olarak karar vermiş bulunuyorum.

Arayan ya mevlasını, ya belasını bulur" demişler, ama ben bunca zamandır ne mevlamı bulabildim, ne de belamı...

Ya da şöyle sormak istiyorum haksız çıkmak ister misiniz? Ahiret olsun isterdim der misiniz?

Asla haksız çıkmak istemem, ama yanılmayı çok isterdim. Çünkü, bu sözde yaratıcı yaratığa soracak bitmez tükenmez sorularım var. Ben hayatımı hesap verecek biçimde yaşamaya çalışıyorum. "Hesap veremeyen, hesap soramaz" diyorum. Buna senin Allah'ında dahildir, ki, hesap verebileceğini hiç sanmıyorum. Bunu bildikleri için olsa gerek, sevgili kulları onu hiç bir yaratığa hesap vermeyen yücelikte hayalet bir diktatör olarak sıfatlandırmışlar.

Ya denilenler çıkar da mahşerde dirilirseniz duygularınız ne olurdu?Keşke dinlesydim keşke arasaydım mı dersiniz kısaca yorumlar lütfen..

Olmayacak duaya amin denmezmiş, ama olmayacak hayale ve hayalete amin diyenlerin haddi hesabı yok...

Aradın mı diyince serdar ortacın şarkısı geldi..(Ama Hülya Avşar'ın yorumuyla: )

Boş zamanlarında Allah'ı zikretmen gerekirken, seni bundan alı koyan müzik gibi şeytan işi batıllara takılır zaman öldürürsen halin nice olur dersin. İlahi milahi olsa hadi neyse...

Sen bu hal ve gidişle cenneti rüyanda bile göremezsin., görsen bile Serdar'a değil ama ilahicilere vaat edilen dünyalık hatunlardan birisi olabilirsin belki. Ki, görevin de onların haremlerini yönetmekten ibaret oacaktır. Yani; efendinin hangi huriyle ne zaman yatacağının çizelgesini tutacaksın.

En iyisi, sen kendini, cehennemde Hülya'nın lezboşu olmaya hazırla...

Sitelerde Paylaş

Bu Başlık Neyi Öğretti?

Bu başlık deği ama yorumlar çok şeyler öğretiyor, öğrenmek isteyenlere... İslamdan başka hemen her şeye kapalı olan beyinlerin öğrenme gibi bir dertleri yoktur. İslam takımını tutarak İslamcılık oynayanların ise, takım değiştirmelerini beklemek umutsuz vakıadır.

1)Ateist olanların büyük çoğunluğunun Araplardan ve kültürlerinden, dillerinden nefret ettiğini.(yani ırkçı oldukarını)

Bu gayet doğal, her millet kendini savunur ve bu en tabii hakkıdır. Türk, Türkü, Türklüğü ve Türkçeyi savunur; Arap, Arapı, Araplığı ve Arapçayı....

Ne yapalım şimdi? Irkçı olmamak için, İslam-Müslümanlık adı altında ambalajlanıp yutturulan Arap Milliyetçisi veya ırkçısı mi olalım.

2)Asla ahirette bulunmak istemediklerini aksine yok olmayı yeğlediklerini,

Erken ötmüşsün, bak, benim gibi istisnalar varmış/olabilirmiş...

3)Egolarının ne hayli büyümüş ve artık dayanılmaz hal olduğunu,

öğrenmiş olduk.

Kendin çalıp kendin oynuyorsun, yakışıyor sana...

Sonsuz cennet kerhanesine - senin dahil bile olamayacağın- kavuşmak için, kendileri dışında tüm dünyanın ateşe atılmasına "oh olsun" diyen, sadistler, sapıklar ve Allahları mı egoist, yoksa bunlara karşı çıkan vicdan sahibi insanlar mı?

Başka bir başlıkta görüşmek üzere Saygılar...

Sen ev sahibisin, nereye gidiyorsun/kaçıyorsun, çok ayıp...

Altından kalkamayacağın başlığı açmayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların bu kadar çocuk ruhlu olmaları, kazık kadar olup çocuk kadar akıllı kalmaları üzücü. Allahı bir safta, ABD ve İsrail'i bir safta görmeleri ve göstermeye çalışmaları ne kadar çocuk akıllı olduklarını gösteriyor. Bir de üstüne Mehdi Deccal safsatalarını öne sürmeleri... Bunlar gerçekten iflah olur mu bilemiyorum. Zor görünüyor. Bu dogma illeti sardı mı bütün beyni tüm hücrelerine kadar sarıyor. Arapların uyduruk mitolojilerine inanmamayı ırkçılık saymaları bir ayrı trajedi. Yunan mitolojisi dendiğinde kimse "ne? Yunanlılar mitoloji mi uydurdu? Vay ırkçı!" demez. Ama Arap mitolojisi dedin mi ırkçı olursun.

Hayır şimdi ateistleri kedi kesip kanını içen satanistler zannetmeleri şeklinde aşırı çocukça, korkunç yani, bu önyargıyı tanımlamak bile zor, bu bir trajedi, beyin dumuru, cehaletin dibi ya! Böylesi bir önyargıyı tanımlamak bile zor. Bu nasıl dumur bir beyin yapısıdır? Bu nasıl bir kara koyu cahillik?

Yani bu dogmatik bağımlısı ne yaşar ne yaşamazlardan uyanmalarını ümit etmek çok boş bir umut. Bunlar iflah olmaz...

Sitelerde Paylaş

Cariyeliği tasvip ediyormuşum gibi yazmayın .

Tecavüz demek rızasız zorla sahip olmak demektir. Eğer rıza yoksa tecavüzdür zinadır. Zina ise en büyük günahlardandır..

Cariyeliği tasvip etmiyorum diyorsun ondan sonra da efendilerinin cariyeleri kullanmasına ses etmiyorsun.

Sende de empati yokmuş. Ateistlere yazacağına imanlı'ya yazsana.

Bak adam açıkça demiş cariyeler efendilerine seks için hizmet eder hem onlar da bundan zevk alırlar demiş.

Hiç düşünmezler mi bu kadının sevdiği var mı, kocası var mı, çocukları var mı?

bir adamın hizmetini görecek. Efendisinin canı istediğinde de yatağa gidecek ve Nefret ettiği adam tarafından becerilecek. Sonra da bir fiyata pazarda başkasına satılacak.

Bir de kız olacaksın. Hadi erkekleri anladık ama sen de aynısın demek ki.

Neden cevap vermiyorsun?

Bak adam cariyeliğin tanımını yapmış. Varsa itirazın imanlı'ya yap.

İmanlı

Ek olarak, şöyle düşün, Amerikan askerleri Irak'ta tecavüz etti, ama sokak ortasında, ve kan revan içinde bırakarak rezil rüsva ederek, İslam da ise tecavüz denemez, cariye efendisine bu yönden hizmet eder, efendisi onu dövmez, hele sokak ortasına asla .ne tecavüz, ne dövmek...... Hatta o bile zevk alır. Biliyorum, zorlanacaksınız diyeceksiniz ki o vücudunu paylaşmak istemiyordur falan da işte böyle. Yani biraz da iman işidir bu din. Diyeceksin ki dünyadaki en temiz din, (Zaten kendi kavramlarımıza göre temiziz de BATI kavramlarına göre bile daha temiziz Avrupadan, Amerikadan)

Ayrıca hikmetleri de vardır cariyeliğin. Cariye olunca, evlat doğurursa o hür olur. Sonra sanırım emin değilim o sahip vefat ederse kadın da özgür olur. Ayrıca kadın hem müslümanlarla tanışmış, onların iyiliğini görmüş olur, islama ısınır, müslüman olur EBEDİ HAYATI kurtulur.

Eğer böyle olmasaydı onca cariye müslüman olup dindar kişiler olmazdı, tarih bunların örnekleriyle doludur.

Sitelerde Paylaş

Neden cevap vermiyorsun?

Bak adam cariyeliğin tanımını yapmış. Varsa itirazın imanlı'ya yap.

Benden cevabımı verdim cariyelik ile ilgili o konu benim için bitti Cariyelik islamın getirdiği birşey değildir.. Zaten o kültürde olan bir durumdur. İslamın köleliğe bakış açısı neyse cariyeliğe bakış açısıda öyledir ve bunu bitirmeye çalışmıştır İslam araştırın bana sormaktan daha faydalı olur inanın..

Sitelerde Paylaş

Benden cevabımı verdim cariyelik ile ilgili o konu benim için bitti Cariyelik islamın getirdiği birşey değildir.. Zaten o kültürde olan bir durumdur. İslamın köleliğe bakış açısı neyse cariyeliğe bakış açısıda öyledir ve bunu bitirmeye çalışmıştır İslam araştırın bana sormaktan daha faydalı olur inanın..

İslam'ı araştırdık ve cariyelerin seks kölesi olduğuna, pazarlarda alınıp satıldıklarına ve İslam'ın köleliği bitirmek gibi bir niyeti olmadığına kanaat getirdik.

O kültür dediğin İslam mı?

Ayrıca İmanlı'nın sözlerine katılıyor musun?

Yani cariyelerin efendilerine seks için hizmet etmesine katılıyor musun?

Bu rezilliği savunabiliyor musun? Net cevap veremiyorsun hep kaçamak cevaplar. Bari İmanlı gibi açıkça söyleyin.

Sitelerde Paylaş

İslam'ı araştırdık ve cariyelerin seks kölesi olduğuna, pazarlarda alınıp satıldıklarına ve İslam'ın köleliği bitirmek gibi bir niyeti olmadığına kanaat getirdik.

O kültür dediğin İslam mı?

Ayrıca İmanlı'nın sözlerine katılıyor musun?

Yani cariyelerin efendilerine seks için hizmet etmesine katılıyor musun?

Bu rezilliği savunabiliyor musun? Net cevap veremiyorsun hep kaçamak cevaplar. Bari İmanlı gibi açıkça söyleyin.

Ben bu geleneği uygun bulmuyorum.. Böyle demeklede kafir olmam merak etmeyin çünkü cariyeliği çıkaran islam değildir ondan evvlede olan bir gelenek ve kaldırılası bir gelenek..

Sitelerde Paylaş

Yok bir de köleliği İslam icat etseydi bari... Madem yapacaksın bir hayır, bari tutu da bacağından ayır diye buna diyorlar demek ki! Müslimler bu bahaneye sığınırken nasıl olup yüzlerinin kızarmadığını hiç durup düşünüyorlar mı?

Allah diye bir şey olsa ve din gönderse, köleliği kaldırması ve işlerin bundan böyle ücreti karşılığı hür işçilere yaptırılması esasını getirmesi gerektiğini anlayamamak için beş yaşındaki çocuğun bile zekası fazlasıyla yeter.

Neymiş efendim İslam köleliği aşamalı kaldırmış! Yok ya? Sahi mi? Nasıl olmuş o iş? Efendim köle azat etmeyi teşvik etmişmiş!

Gerçekten müslüman olmak için zeka yaşı beşten aşağı olmalı. Bir sistemin girdisi devam ettikten sonra, çıktısını artırmanın, girdisini de otomatik artıracağına kafası basmayan insanın zeka yaşı beşten yukarı olabilir mi? Beş yaşında çocuğa anlat, şıp diye anlar.

Yaşlanan eşekleri bile azat ederler, yenisini aldıktan sonra azat etmenin bir anlamı olmayacağını anlayamayan kafada insanların hiç bir konuyu anlayabilme kapasitelerinin olması olanağı yoktur!

Sitelerde Paylaş

Ben bu geleneği uygun bulmuyorum.. Böyle demeklede kafir olmam merak etmeyin çünkü cariyeliği çıkaran islam değildir ondan evvlede olan bir gelenek ve kaldırılası bir gelenek..

Gelenek mi?

Yahu İslam dini bu rezilliğe cevaz veriyor ne geleneği?

1400 yıldır uygulanmış.

Peygamber'inden, sahabesine, 4 halifesinden diğerlerine.

Sizin sahih kabul ettiğiniz hadislerde yazılı.

İslam alimleri bu yönde fetvalar vermiş. Kuran'dan, peygamberden, 4 halifeden, sahabelerden dayanak almışlar.

Gelenek falan değil bu yani. Dininin verdiği bir hak.

Sen nasıl olur da Allah'ın helal ettiği bir uygulamayı haram edersin? Ve gelenek deyip geçiştirirsin?

Sitelerde Paylaş

Mukatebe: Sözlükte "yazışmak, mektuplaşmak" anlamına gelen mükatebe, İslam tarihinde, kölenin çalışarak belirli bir bedeli ödemesi üzerine azat olması konusunda efendisi ile arasında yapılan akdi ifade eder.

Aşağıdaki ayet İslam'ın köleliği resmen kabul ettiğini gösteriyor. Mukatebe yani kölenin belirli bir bedelle özgürlüğünü satın alması kölelik olan bütün toplumlarda vardı.

Nur/33. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin.

Bu ayetle İslam da bu kuralı kabul etmiş ama yine son sözü kölenin sahibine bırakmış yani kölenin mukatebe istemesi yetmiyor, bir de sahibinin onda bir hayır görmesi lazım, sahibi kölede bir hayır görmezse kölenin mukatebe isteğini kabul etmeyebilir.

Köleliği kaldırmak isteyen bir sistem açık ve net bir şekilde kölelik yasaktır der, köle edinmek isteyenlere cezai bir yaptırım uygular fakat İslam ne yapıyor, köleliğin normal olduğunu kabul ediyor ve kölenin özgürlüğünü ancak bir bedel karşılığı satın alabileceğini söylüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...