Jump to content

Aradın mı? (HAKDİNİSLAM)

Recommended Posts

Kocası izin vermiyor imama söylüyor ve bu hakkı oluyor yasal olarak zaten kadının boşanma hakkı da var.. Sahih mi bilmiyorum ama eksiklikten kasıt fizikidir...

Sn Zavallının gönderileri Türkiye dışından o yüzden ilgilenmiyorum..Müslümanların hataları asla İslam'ın kötülüğü anlamına gelmiyor bilakis kaybettikleri çok şey var bunu gösteriyor..

Şimdi sonuç olarak şöyle;

Sizin samimiyetinize inanıyorum.Ama herşei savunmak zorunda değilsiniz.Bir tane bile sizin kafanıza yatmayan birşey çıkmıyormu ?Yada şüpheye düşerseniz dinden çıkacağınızı mı düşünüyorsunuz?Merak etme dinden çıkmazssın,önemli olan niyettir.Niyetin iyi olursa korkma...

Aklınıza yatmayan birşeyi illa bir yoluna sokmaya çalışmayın.

Ya ben müslümanım ama bu ayet kafamı kurcalıyor neden böyle demiş acaba? tarzı yaklaşımı ben daha dürüst bulurum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 548
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Boşamaya kararlıysalar, ALLAH İşiten ve Bilendir. Bakara 227

Boşanan kadınlar (başkasıyla evlenmeden önce) kendi kendilerine üç aybaşı beklemeli. ALLAH'a ve ahiret gününe inanıyorlarsa ALLAH'ın rahimlerinde yarattığını gizlemeleri uygun olmaz. Bu durumda (gebe olmaları halinde) kocaları barışmak isterlerse onları geri almağa daha fazla hak sahibidirler. Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinde eşit hakları vardır. (Gebelik durumunda) Erkeklerin onların üzerinde bir derecesi vardır. ALLAH Güçlüdür, Bilgedir. Bakara 228

Sitelerde Paylaş

Şimdi sonuç olarak şöyle;

Sizin samimiyetinize inanıyorum.Ama herşei savunmak zorunda değilsiniz.Bir tane bile sizin kafanıza yatmayan birşey çıkmıyormu ?Yada şüpheye düşerseniz dinden çıkacağınızı mı düşünüyorsunuz?Merak etme dinden çıkmazssın,önemli olan niyettir.Niyetin iyi olursa korkma...

Aklınıza yatmayan birşeyi illa bir yoluna sokmaya çalışmayın.

Ya ben müslümanım ama bu ayet kafamı kurcalıyor neden böyle demiş acaba? tarzı yaklaşımı ben daha dürüst bulurum.

Zaten bazen kafama yatmayan ayetler oluyor illa olacak herşeyi aniden öğrenemezsiniz ama her şüphelendiğimde buna mı şüphelendin dinine yaptığın saygıszlığa bak diye kendime kızıyorum her şüphem beni yanıltıyor yani...

Sitelerde Paylaş

Zaten bazen kafama yatmayan ayetler oluyor illa olacak herşeyi aniden öğrenemezsiniz ama her şüphelendiğimde buna mı şüphelendin dinine yaptığın saygıszlığa bak diye kendime kızıyorum her şüphem beni yanıltıyor yani...

Tmm sevindim :) Böyle devam et...Şüphe sorgulama doğruya götürür.Birde birşeyi araştırırken karşı argümanlarıda incele.

Böyle daha iyi kıyas yaparsın...Ama senin adına gerçekten sevindim :)

En azından körü körüne inanan değilsin...

Sitelerde Paylaş

Tmm sevindim :) Böyle devam et...Şüphe sorgulama doğruya götürür.Birde birşeyi araştırırken karşı argümanlarıda incele.

Böyle daha iyi kıyas yaparsın...Ama senin adına gerçekten sevindim :)

En azından körü körüne inanan değilsin...

Bu süreç zor oluyor.. İnsanın dininden şüphe etmesi anasından babasından şüphe etmesinden daha kötü ..Riski dahi var ama bu süreci geçen insan çok mutlu oluyor ilk baş korktuğum şeyler şuan beni mutlu ediyor...

Sitelerde Paylaş

Din forumunda serdar ortaçla eğlenicez ve bu başlık hala burada.Bu tür başlıklar sanki dinle dalga geçiyor.Hülya avşarın ne alakası var o ne anlar bu işlerden ayrıca.ama başlığı açan da anlamadığı için amaç reklam olduğu için heryerde magazinsel reklam başlıkları açıyor

tavanarası

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu süreç zor oluyor.. İnsanın dininden şüphe etmesi anasından babasından şüphe etmesinden daha kötü ..Riski dahi var ama bu süreci geçen insan çok mutlu oluyor ilk baş korktuğum şeyler şuan beni mutlu ediyor...

Yobaz ateist te var,yobaz müslüman olduğu gibi.Hiç tartışmaya açık diiller,sorgulamıyorlar.İnsanları kazanmaya çalışmalı,yoksa düşman edinmek kolay.Fikirlerin özgürce tartışılabildiği bir ortam yaratmak gerekiyor...

Ben agnostik ateist im,bana bile kızıyorlar :)

Sitelerde Paylaş

Din forumunda serdar ortaçla eğlenicez ve bu başlık hala burada.Bu tür başlıklar sanki dinle dalga geçiyor.Hülya avşarın ne alakası var o ne anlar bu işlerden ayrıca.ama başlığı açan da anlamadığı için amaç reklam olduğu için heryerde magazinsel reklam başlıkları açıyor

tavanarası

İçerik çok güzel sen kıskan tavanarası niteliğinde bir başlık değil seninkiler gibi..

Ayrıca içeriği okumadığın çok belli ..

Sitelerde Paylaş

Yobaz ateist te var,yobaz müslüman olduğu gibi.Hiç tartışmaya açık diiller,sorgulamıyorlar.İnsanları kazanmaya çalışmalı,yoksa düşman edinmek kolay.Fikirlerin özgürce tartışılabildiği bir ortam yaratmak gerekiyor...

Ben agnostik ateist im,bana bile kızıyorlar :)

O nasıl oluyor agnostik ateistim ne demek ya..

Tanrı yok diyorsan agnostik olmuyorsun canım ..

Sitelerde Paylaş

Şimdi agnostiklik bilinmiyor demek ya,2 çeşidi var.Tanrı yok luğa yakın agnostik,birde tanrı var lığa yakın agnostiklik.

Benimki yokluğa yakın bir agnostiklik :)

Bence negatif(güçsüz) ateizm desen daha mantıklı ...

Bu kadar karamsar olma Tanrı yok diyorsun ama tabipp beyin bahsettiği Yüce Maddeye inanıyorsun

Tabipp bey şaka maka ama güzel iletileri mevcut ..

Sitelerde Paylaş

Bence negatif(güçsüz) ateizm desen daha mantıklı ...

Bu kadar karamsar olma Tanrı yok diyorsun ama tabipp beyin bahsettiği Yüce Maddeye inanıyorsun

Tabipp bey şaka maka ama güzel iletileri mevcut ..

Yok yaa öle diil.Belki ben burda birçok ateist im diyenden daha inançsızım.Çünkü birşeye inanmanın gerekliliğine ihtiyaç duymuyorum.İlla bişe ye inanmak mı gerekir? yani tanrı yok desen de ben buna inanıyorum mu demek lazım?ben inancı gerekli görmüyorum.

Ben diyorum ki; tanrı varmıdır? bilmiyorum,tanrı yokmudur ? bilmiyorum...Çokta önem vermiyorum,daha doğrusu ilgilenmiyorum diyelim :) Çünkü şuanki teknolojiyle ikiside kesin ispat edilemez.

Ama mahkemelerde nasıl bir insan kesin ispatlanmadıkça suçlu değildir bakışı gibi

tanrı ispatında da ispatlanmadığı sürece yok tarafında olacağım...

Sevgiler :)

Sitelerde Paylaş

Yok yaa öle diil.Belki ben burda birçok ateist im diyenden daha inançsızım.Çünkü birşeye inanmanın gerekliliğine ihtiyaç duymuyorum.İlla bişe ye inanmak mı gerekir? yani tanrı yok desen de ben buna inanıyorum mu demek lazım?ben inancı gerekli görmüyorum.

Ben diyorum ki; tanrı varmıdır? bilmiyorum,tanrı yokmudur ? bilmiyorum...Çokta önem vermiyorum,daha doğrusu ilgilenmiyorum diyelim :) Çünkü şuanki teknolojiyle ikiside kesin ispat edilemez.

Ama mahkemelerde nasıl bir insan kesin ispatlanmadıkça suçlu değildir bakışı gibi

İnsan kendi ispatını başkasından beklemesi ..

Neyse diyecek sözüm yok inançta serbestsiniz sizin en doğal seçiminiz size kalmış hayatınızın kalan kısmında başarılar diler iyi bir hayata sahip olmanızı diliyorum....

Sitelerde Paylaş

bence sen ortada değilsin:) bildiğin ateistsin.. ateistlerle beraber teistlere karşı duruyorsun.. teistlerle mücadele ediyorsun.. ateistlerin argümanlarını kullanıyorsun.. tanrı aleyhinde konuşuyorsun.. sonra agnostiğim diyorsun.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

Sitelerde Paylaş

bence sen ortada değilsin:) bildiğin ateistsin.. ateistlerle beraber teistlere karşı duruyorsun.. teistlerle mücadele ediyorsun.. ateistlerin argümanlarını kullanıyorsun.. tanrı aleyhinde konuşuyorsun.. sonra agnostiğim diyorsun.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

:) sende haklısın....
Sitelerde Paylaş

..

İçerik çok güzel sen kıskan tavanarası niteliğinde bir başlık değil seninkiler gibi..

Ayrıca içeriği okumadığın çok belli ..

HA ? beyinsiz benim hangi başlığım tavanarasına atıldı ?orada açılması gereken başlıklar orada açılır o yüzden uygun gördüklerimi orada açarım kimse oraya göndermiyor yani.senin gibi cahil arsızlara kaldı forum yüzsüzce en abuk başlıkları din forumunda açıyorsun.daha geçen gün geyik başlığı dediğim o rezil tavla salla gibi rezil başlığın anında tavanarasını boyladı

Sen geleceğin o süslü beyinsiz cahil türbolarındansın.

Senin yaşın bahane olamaz bu ahlaksızlıklarına.utanmadan iftira atıyor pislik.benim başlıklarım yerinde açılır.değişmez!!!!

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ne cavap verdin burda açıkça yazda. bakalım kıvırmışmısın kıvırmamışmısın....

kesin kıvırarak yazarsın sen o hakdinislama...

,

yaz burayada...o da görsün biz de görelim ne kadar dürüstsün.

varsa cesaretin hadi buyur.

Var. Yine de yazayım. Cariye istemese bile, efendisiyle birlikte olmak zorundadır. Bu efendisinin hakkıdır. Ama tabi ki bu iş sokakta olmaz. Amerika gibi...

Sitelerde Paylaş

..

HA ? beyinsiz benim hangi başlığım tavanarasına atıldı ?orada açılması gereken başlıklar orada açılır o yüzden uygun gördüklerimi orada açarım kimse oraya göndermiyor yani.senin gibi cahil arsızlara kaldı forum yüzsüzce en abuk başlıkları din forumunda açıyorsun.daha geçen gün geyik başlığı dediğim o rezil tavla salla gibi rezil başlığın anında tavanarasını boyladı

Sen geleceğin o süslü beyinsiz cahil türbolarındansın.

Kızım sen yanımda olsan seni yolardım :D

O ilk başta üniversite sınavı ile ilgiliyken gelip içine ettin senin tüyün varsa zaten burada kalması imkansız merak etme sen yazdınya bu da gider uğursuz çarpı bacak..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...