Jump to content

Aradın mı? (HAKDİNİSLAM)

Recommended Posts

Bende ismimi kullanmak istedim herkes kullanıyor dedim..:)

Allah'ı aradınız mı? Hemen kestirip attınız mı yoksa?

Ya da şöyle sormak istiyorum haksız çıkmak ister misiniz? Ahiret olsun isterdim der misiniz?

Ya denilenler çıkar da mahşerde dirilirseniz duygularınız ne olurdu?Keşke dinlesydim keşke arasaydım mı dersiniz kısaca yorumlar lütfen..

Aradın mı diyince serdar ortacın şarkısı geldi..(Ama Hülya Avşar'ın yorumuyla: )

Sitelerde Paylaş
  • İleti 548
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende ismimi kullanmak istedim herkes kullanıyor dedim.. :)

Ya da şöyle sormak istiyorum haksız çıkmak ister misiniz? Ahiret olsun isterdim der misiniz?

Ya denilenler çıkar da mahşerde dirilirseniz duygularınız ne olurdu?Keşke dinlesydim keşke arasaydım mı dersiniz kısaca yorumlar lütfen..

Aradın mı diyince serdar ortacın şarkısı geldi..(Ama Hülya Avşar'ın yorumuyla: )

aramama gerek yoktu....müslümandım zaten..koyu da savunucusu idim.....allahım zaten vardı yani.....

ben var olan allahımı terk ettim. ayrıldım ondan....

neden mi ? sorular sormaya başladılar bana.. cevaplar veriyordum kurandan - hadislerden ve kendime ait düşüncelerimden süzerek...

ama verdiğim cevapları tek tek çürütüyorlardı.... bu benim daha çok sorgulamama sebeb oldu..... tavşan deliğini gösterdiler bana alice diyarındaki...

kafamı sokup içer baktım....ooohooo neler varmış da haberimiz yokmuş.... içeri bi girdim.... giriş o giriş oldu.....

şimdilerde DEİST liği savunayım diyorum....ama ateistler karşısında tek laf edemiyorum....araştırmalarım devam ediyor...bakalım eseslı bir şey bulamazsam ATEİST olacağım...yapacak bişi yok....

hep denir ya hani.."doğrunun yanında olmalı sürekli"....

:)

Sitelerde Paylaş

Bende ismimi kullanmak istedim herkes kullanıyor dedim..:)

Ben farkettim de, hiçbir zaman inanmamışım neredeyse. Olmasını isterdim.

Ama yok da diyemiyorum. Hiçbir şeyden emin değiliz. Her şey mümkün.

Ama yoksa yoktur. Bu kadar basit. Sabahtan akşama kadar aramamıza, olmasını istememizle değişebilecek bir gerçek değil olup olmaması.

Sitelerde Paylaş

Peki sen dirilirsen ve karşına Zeus çıkarsa ne yapacaksın?

Veya karşına şiva çıkarsa. Sana dese ki benim mukaddes ineğimi kebap yapıp yediniz. Putunuz için boğazladınız. Ne yaparsın?

shiva.jpg

Sitelerde Paylaş

Peki sen dirilirsen ve karşına Zeus çıkarsa ne yapacaksın?

Veya karşına şiva çıkarsa. Sana dese ki benim mukaddes ineğimi kebap yapıp yediniz. Putunuz için boğazladınız. Ne yaparsın?

Hiç et yemiyor gibi lütfen atıp tutma..

Sitelerde Paylaş

Numarasını vermeyi unutmuş yoksa vallahi ben arayacaktım.

Sitelerde Paylaş

Numarasını vermeyi unutmuş yoksa vallahi ben arayacaktım.

Sana en güzel numara tımarhane numarasıdır zannımca...

Sen Hindistan'da doğsaydın fanatik bir hindu olarak inek kesip yiyorlar diye bütün dünyaya düşman olurdun. Sizin gibiler zamanında hangi kalıba dökülmüşse o kalıpta kalır.

En az yüz kere aynı ileti bıktım artık..

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı görsen ne olacak. Görmesen ne olacak gene insan bildiğini okuyacak eğer tanrı yanlış giden birşeye sopa atarsa dünyada suç olmazdı. Heryer vatikan,mekke,kudüs olurdu onun için yaşar onun için konuşurduk. Ne yazıkki tanrı başka birşey görünmez bir varlık olarak bakılıyor. Ben görmüyorsam inanmam diyenler var. Peki tanrı kendini göstermek için mı var yada kendi ıspatın için mı yokluğu varlığa çevirdi. Bunlar insan egosu bildiklerinle bilmediklerini yorumlamamak en doğrusu.

Unutmadan; tanrı aramızda adıda para bizler onun için yaşarız istediğinize onla sahip oluruz. O olmadan biz bir hiçiz bunu kendi ellerimizle yaptık ama gel gör kimse kabullenmez nedeni herkezin dua sını kabul ediyor. Kimse tanrısının öldürmek istemez. Başka tanrıları öldürür,sever....

Sitelerde Paylaş

En az yüz kere aynı ileti bıktım artık..

Sizlerin kafasına ancak böyle giriyor, boşuna mı Kuran'da her ayet bir kaç kere tekrarlanmış? Bir de sizin gibilerde şu anlayış var, bir sureyi şu kadar okursan şu olur, bir duayı bu kadar okursan bu olur falan. Sizler bir laf ne kadar tekrarlanırsa o kadar doğru sanan bir dinin mensuplarısınız.

Sitelerde Paylaş

Hiç et yemiyor gibi lütfen atıp tutma..

Sen anlamadın sanırım.

Ben et yemenden bahsetmiyorum. Ye afiyet olsun. Ben de severim.

Hani sen bize ölünce karşınıza Allah çıkarsa ne yaparsınız diyorsun ya ben de sana Hinduların tanrısı Şiva çıkarsa sen ne yaparsın diyorum.

Var mı cevabın? Ya da sen hiç düşündün mü başka ihtimali?

Sitelerde Paylaş

Sen anlamadın sanırım.

Ben et yemenden bahsetmiyorum. Ye afiyet olsun. Ben de severim.

Hani sen bize ölünce karşınıza Allah çıkarsa ne yaparsınız diyorsun ya ben de sana Hinduların tanrısı Şiva çıkarsa sen ne yaparsın diyorum.

Var mı cevabın? Ya da sen hiç düşündün mü başka ihtimali?

Sorumu cevaplamadın ben de cevaplamayacağım.

Sitelerde Paylaş

Sana en güzel numara tımarhane numarasıdır zannımca...

Hayali arkadaş sahibi olup ona dua eden, ondan yardım dileyen ben değilim.

1798694_10202394902868225_986734555_n.jpg

Eğer bir insan hayali bir arkadaşa sahipse, o delidir. Eğer çokça insan aynı hayali arkadaşa sahipse, o dindir. Sanırım böyle.

Sitelerde Paylaş

1798694_10202394902868225_986734555_n.jpg

Eğer bir insan hayali bir arkadaşa sahipse, o delidir. Eğer çokça insan aynı hayali arkadaşa sahipse, o dindir. Sanırım böyle.

Çok doğru bir saptama. Paylaşılmış deliliğin adını din koymuşlar.

psLXLhZ.jpg

Sitelerde Paylaş

cok değil daha 2 3 ay önceye kadar koyu bir müslümandım.

Nicklerim: caresızmusluman ceylangozluhurıler.

şimdi tam anlamıyla bir mürted oldum. Belki forumda islama en büyük düşmanlık besleyenlerden ilk sıralarda yer alıyo olabilirim.,

mürted olmamdaki sebep ateistlere ne desem beni rezil rüsva edıyolardı utancımdan yerin dibine giriyodum.

dedim artık ben mürted oluyum müslümanları bende rezil ediyim.

İslamın bir safsata olduğunu 29 yaşıma gelince anladım. :)

Sitelerde Paylaş

Sorumu cevaplamadın ben de cevaplamayacağım.

Tamam veriyorum cevap ama sen de cevaplayacaksın yoksa silerim :)

şöyle derim:

Gönderdiğin kitap Arapça olduğundan ben de meallerine baktım ve böyle bir kitabı her şeyi yaratan tanrı göndermiş olamaz dedim.

Mealleri ve hadisleri okuyunca bilimle çeliştiğini gördüm. İçinde kölelik vardı ben de reddettim.

Ama Arapçasını okusaydım belki inanırdım. Beni neden Arap yaratmadın?

Hem senle konuşan, vahiy alan peygamberin İbrahim bile emin olmak için mucize istememiş miydi?

Bana neden bir mucize göstermedin? Dolayısıyla delil yetersizliğinden beraatimi talep ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Allahı aramadım kendisi arşta takılıyor arşada gidemiyoruz 8 meleği var hatta orda bütün gün ne yapiyor belli değil

"Sevgili Allah;

Eğer gerçeksen acil bana para lazım konuyu biliyosun kib. aeo.

Neden bura yazıyorum bilmiyorum ama kendi forumunu kurup istek ve şikayet kısmı açarsan düzeltmen gereken çok şey var onları söylemek istiyorum. ha dur la sen biliyosun konuyu neyse."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...