Jump to content

Adem'le Havva masalını bir de böyle çürütelim

Recommended Posts

Hayır yasak elma virüs demektir.Adem:donanım,havva da yazılımdır.Virüs önce yazılıma(havva) girmiştir ve sonra donanımı da bozmuştur.Böylece cennetten kovulmuştur(yani stabil bir şekilde çalışmaktan men edilmiştir).

Nasıl olsa delil gerekmiyor istediğim şekilde sallayabilirim.Bu görüş mantıklı mı sence?

Senin için mantıklı ve yeterliyse, evet.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

peki yeryüzünde yaratılan ADEM - HAVVA nereye kovuldular =? hani , şeytan ayaklarını tökezletince ?

Bir yere kovulmadılar, yine yeryüzündeyiz.

Sadece bazı hallerimizi kaybettik, yani "indirildik".

Tekamül etmek, unuttuklarımızı hatırlamaktan ibaret.

Böylece halleri geri alıyor, zaten cennette olduğumuzu hatırlıyor,

Cehennemin, cennette olduğumuzu bilmeyerek...

Kendi yarattığımız ızdıraplardan ibaret olduğunu biliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bir yere kovulmadılar, yine yeryüzündeyiz.

Sadece bazı hallerimizi kaybettik, yani "indirildik".

Tekamül etmek, unuttuklarımızı hatırlamaktan ibaret.

Böylece halleri geri alıyor, zaten cennette olduğumuzu hatırlıyor,

Cehennemin, cennette olduğumuzu bilmeyerek...

Kendi yarattığımız ızdıraplardan ibaret olduğunu biliyoruz.

kuranda cennette yaratıldıkları - sonra şeytanın oyun oynadığını - bu yüzden yeryüzüne kovuldukları (şeytanla birlikde) yazar....

sen yerde yaratıldı diyorsun.....ne iş ?

yerde yaratıldılarsa ...kovulunca nereye gittiler ?....

amerika kıtasında yaratıldılar da arabistana mı kovuldular ?

Sitelerde Paylaş

Elma hristiyanlıkta.

Dünyadaki halimiz emanetin kendisi.

Emanet, tekamül etmek.

Elma bir deyim. Onda bir anlatım var yüklemek gerek. Yasak birşey. Savaş faydasız birşeydir aslında ama fayda almaya bakarız.

Emanet doğrulardır,faydalardır,ne olduğunu bilmektir,tekamülle ulaşılır.

Adem kendini hazır hissetti ve aldandı kendini dünyada buldu. Şimdi tekamül ediyor. Cennet bahçesinde dilediği kadar yaşamak için.

Sitelerde Paylaş

Elma bir deyim. Onda bir anlatım var yüklemek gerek. Yasak birşey. Savaş faydasız birşeydir aslında ama fayda almaya bakarız.

Adem kendini hazır hissetti ve aldandı kendini dünyada buldu. Şimdi tekamül ediyor. Cennet bahçesinde dilediği kadar yaşamak için.

kuranda cennette yaratıldıkları - sonra şeytanın oyun oynadığını - bu yüzden yeryüzüne kovuldukları (şeytanla birlikde) yazar....

Sitelerde Paylaş

Adem le beşer olan insan bir değil.

Yer yüzü başka birşey,cennet başka, cennet bahçesi başka. Dünya yer yüzü cennet le cehennem aynı yerde. Beşer burda oluştu. Ama adem değil

Sitelerde Paylaş

Yer yüzü başka birşey,cennet başka, cennet bahçesi başka. Dünya yer yüzü cennet le cehennem aynı yerde. Beşer burda oluştu. Ama adem değil

bunları nerden alıyorsun ? kaynağın nedir ? kendi düşüncelerin değil...vahiy gelmedi muhtemelen sana. kuranı okuyup ordan kendine payeler çıkarıyorsun sufilikle birleştirip tabi....

kökü ne bu düşüncelerin ? = islam = kuran .....

kurana inanıyorsun demektir bu da. ozaman şuraya varıyoruz....kitabın = kuran

ama kurana da ters düşüyorsun sen...kuranda cennette yaratıldı diyor açıkça. ve yeryüzüne - dünyaya kovuluyorlar.....

sen kurana da terssin. inandığına terssin yani...

o yüzden NEİDÜĞÜ belirsizsin sen.

Sitelerde Paylaş

"sen yerde yaratıldı diyorsun.....ne iş ?"... yer, cennet. "Hani, Rabbin meleklere, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti" Bakara 30

"yerde yaratıldılarsa ...kovulunca nereye gittiler?"... oldukları halden şimdiki hallerine geçerek, tekamül yolculuğuna başladılar. Şimdiki hallerini biliyoruz, biz. Önceki halleri ile ilgili bilgi yok.

Sitelerde Paylaş

"sen yerde yaratıldı diyorsun.....ne iş ?"... yer, cennet. "Hani, Rabbin meleklere, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti" Bakara 30

"yerde yaratıldılarsa ...kovulunca nereye gittiler?"... oldukları halden şimdiki hallerine geçerek, tekamül yolculuğuna başladılar. Şimdiki hallerini biliyoruz, biz. Önceki halleri ile ilgili bilgi yok.

Dedik ki: "Ey Âdem, sen ve eşin cennette oturun, ikiniz de ondan dilediğiniz yerde bol bol yeyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

(Allah) buyurdu: "Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?" (İblis): "Ben, dedi, ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın."

Nihayet şeytan ona vesvese verdi. Şöyle dedi: "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacını ve çökmesi olmayan bir saltanatı göstereyim mi?"

Bunun üzerine ikisi de o ağaçtan yediler. Hemen ayıp yerleri kendilerine açılıp görünüverdi. Ve üzerlerine cennet yaprağından örtüp yamamaya başladılar. Âdem Rabbinin emrinden çıktı da şaşırdı.

bu ayetlerden ne anlıyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Musaf yasak meyve diyor, elma İncil'den. Elma'ya karşı olduğumdan değil, Musaf üzerinde konuşurken elmanın Musaf'dan olmadığını belirtmek gerek.

"Biz emâneti göklere, yere, dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmekten kaçındılar, ondan ürktüler. İnsan ise çok zalim ve çok cahil olduğu halde onu yüklendi.". Ahzab 72

İnsan emaneti yüklendiğinde zalim ve cahildi. Emanet, bu halden bilgelik ve aşk haline yürüyüş, tekamül.

Tekamülün, başlangıç ve son ile tanımlanması:

"Allah, sözün/hadisin en güzelini, birbirine benzer iç içe ikili mânalar ifade eden bir Kitap halinde indirmiştir. Rablerinden korkanların ondan derileri ürperir. Sonra da hem derileri hem de kalpleri, Allah'ın zikri/Kur'an'ı karşısında yumuşar. Bu, Allah'ın kılavuzudur ki, onunla dilediğini/dileyeni hidayete erdirir. Allah'ın saptırdığına gelince, ona kılavuzluk edecek yoktur". Zümer 23

.

tarihinde ozkanates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunları nerden alıyorsun ? kaynağın nedir ? kendi düşüncelerin değil...vahiy gelmedi muhtemelen sana. kuranı okuyup ordan kendine payeler çıkarıyorsun sufilikle birleştirip tabi....

kökü ne bu düşüncelerin ? = islam = kuran .....

kurana inanıyorsun demektir bu da. ozaman şuraya varıyoruz....kitabın = kuran

ama kurana da ters düşüyorsun sen...kuranda cennette yaratıldı diyor açıkça. ve yeryüzüne - dünyaya kovuluyorlar.....

sen kurana da terssin. inandığına terssin yani...

o yüzden NEİDÜĞÜ belirsizsin sen.

Sen ataların sana nasıl öğrettiise öyle oku. Kurana yazılı bir kitap de ben demiyorum kaynağım.musaf tır. Aynı mantıkla bakmıyoruz Oyuzden anlaşamıyoruz. Bunlar bize bir aldatmaca benim bunlara takıldığım da yok. Şimdilik elimde ki doğrularim bunlar. Nasıl sen doğrularını paylasiyorsun bende paylaşıyorum yarın birgün biri farklı birşey söyler o düşüncelerin izini süre bilirim.

Adem başka insan başka okadar.

Sitelerde Paylaş

Adem'in insan topluluğu olmadığına ve Dünya'da evrimle yaratılmadığına dair ayet biliyorsan paylaşmanı rica ederim.

Sitelerde Paylaş

Sen de yerde yaratıldı diyorsun. Benden farklı birşey demiyirsun. Bütün canlılar sudan oluştu. Dünyada ee bu nedemek adem nerde peki nerden aşağı indi. Adem nefs mı Yoksa zeremi

? dünyaya geldi bakteri,hücre,vs hayvan insanmi oldu boylemi oldu herşey!!!! Yoksa adem cennetten kovuldumu?

Halife nedemek?

Sitelerde Paylaş

Sen ataların sana nasıl öğrettiise öyle oku. Kurana yazılı bir kitap de ben demiyorum kaynağım.musaf tır. Aynı mantıkla bakmıyoruz Oyuzden anlaşamıyoruz. Bunlar bize bir aldatmaca benim bunlara takıldığım da yok. Şimdilik elimde ki doğrularim bunlar. Nasıl sen doğrularını paylasiyorsun bende paylaşıyorum yarın birgün biri farklı birşey söyler o düşüncelerin izini süre bilirim.

Adem başka insan başka okadar.

MUSAF ne demek ?

inandığın MUSAF nedir ?

açıklarmısın

Sitelerde Paylaş

Adem'in insan topluluğu olmadığına ve Dünya'da evrimle yaratılmadığına dair ayet biliyorsan paylaşmanı rica ederim.

Abi bunu sana anlatabilecek cümle yok. Bunu kendin görmelisin. Anlaşılan boş konuşuyorum sizin okuduğunuz kitabı bende okuyorum düşünüyorum devamlı araştırıyorum ademe cinsiyet vermeden okusaniz bazı ayetler gösteriyor insan olmadığını. Bazı ayetler ise insan halini anlatıyor. Ve ordada cinsiyeti yok. Bunların toplaminda alimler ademe insan erken diyor eşine kadın diyor. Size ben bilgi verdim devam ederseniz göreceksiniz yeterki yaratan rabbinin ilmi ile okuyun size öğretenlerin ilmi ile değil.

Sitelerde Paylaş

Ozkan abi etrafına bak emaneti yüklenen herşey göreviyle ilgileniyor. Bir tek insan ilgilenmiyor. Adem aceleci oldu hazır olduğunu düşündü ve vesveseye yenik düştü,burda emaneti etmek için çalışıyor. Belki kıyamete dek yaşıyacak cehennemi cennete çevirip kendini mutlu edecek. Ama dönüş ona.

tarihinde modest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuran=musaf yani...

bunu yazan ise belli değil.....

içindekiler muhammedin hayatıdır...

öle mi ?

Abicim git işine yahu sen beni nasıl anlıyorsun.

Kuran,allahın yasası,ilimidir. Muhammed bunu okudu. Yaşadı yaşattırdı.

Musaf, insanlar tarafından yazılan kuran muhammed le bir alakası yok yok yok. Incil,tevrat,zebur ve diğerleri. Hepsi muhammede vahi oldu onları allahın ilmi ile okudu Bukadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...