Jump to content

Adem'le Havva masalını bir de böyle çürütelim

Recommended Posts

Abicim git işine yahu sen beni nasıl anlıyorsun.

Kuran,allahın yasası,ilimidir. Muhammed bunu okudu. Yaşadı yaşattırdı.

Musaf, insanlar tarafından yazılan kuran muhammed le bir alakası yok yok yok. Incil,tevrat,zebur ve diğerleri. Hepsi muhammede vahi oldu onları allahın ilmi ile okudu Bukadar.

beyinmi yok ? var da kullanamıyormusun .?? henüz karar veremedim......

Kuran diye Okudugun kitap musaftir. Yazılmış yaşam gelen bilgi. Kuran ise resulun okuduğu,yaşadığı,söylediğidir.

demedinmi la sen ?

şimdi ne diyorsun ?

"Kuran,allahın yasası,ilimidir. Muhammed bunu okudu. Yaşadı yaşattırdı"

kafası basmayan adam---ne dediğinden habersiz idiot.....

kuran = musaftır diyorsun orda açıkça...sonra muhammedin hayatı yaşayışı ve söyledikleri diyorsun....

en sonunda KIVIRTIP

"allahın dedikleridir" diyorsun "Kuran,allahın yasası,ilimidir. Muhammed bunu okudu. Yaşadı yaşattırdı." DİYORSUN....

en başta ne dedin ? kuran diye okuduğumuz kitap musafmış.... musaf neymiş ?? kuranmış..... içindekiler nelermiş ? allah sözleri...

ne diyorsun evladım sen ?????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birincisi, senin görüş Kuran'ın vereceği türden bir mesaj değil.

İkincisi, tüm insanlık(gelmiş ve gelecek) için geçerli değil.

Üçüncüsü, yerlerine oturmuyor.

Fakat özellikle ilk verdiğimi batınîlik görüşünü benimsemiş biri bana söyledi. Yıllardır öğretmen-öğrenci sürecinden geçerek ortaya çıkan ve aktarılan yorumlar yani. Sadece bunu açıkladım bitti demiyorlar. Daha açıkladıkları bir sürü sembol var.

Kur'an'ın ne tür mesaj vereceğini kim belirliyor?Bir de bu sembollerin ne manaya geldiğini kim belirliyor?Sözlüğü falan var mı?

Sitelerde Paylaş

Sen gerçekten aklınla değil nefsinle konuşuyorsun. Bir insanla konuşurken de güzel den çirkin dönme neyden o ol.

Sen yazılı bir kitaba kuran diyorsunuz. Ben ona musaf diyorum. Kuran peygamberin söylediğidir,yaşadığıdır. Bunu düşünemiyormusun herşey önüne hazır mı gelsin sen bir şey yapmadan birşey kazanmakmı istiyorun...

Muhammed ne söyleye bilir!!!! Bana laf anlatacana bunu düşün sen muhammet,isa,musa,ibrahim ol.

Sen bu yazıyı okuduktan sonra. Bir konu aç cennette muhammede kaç huri verilecek yada dur neyse o kadar senin kafan basmaz sen bununla oyna. Eğer bunda da zefk alamasan parka git birtane araba al kumda oyna emi. Dikkat et sağlam giyin sonra oyunun zefkine dalarak kendine yazık etme...

Dip not. Eğer içindeki seni bulup okursan bu oyun meselesinden sağlam ders alırsın.

Sitelerde Paylaş

ne insanı anlatabiliyor...ne de allahı anlatabiliyor....okuyanlar apışıp kalıyor....

mekandan münezzeh ..ama arşda ikamet ediyor....

zamandan münezzeh ...ama 1 günü bazen 1000 dünya yılı bazen de 50000 dünya yılı oluyor.......

NE ?????????

insanı çamurdan yapıyor (erkeğini) sonra çamur mu bitiyor sumu bitiyor ne oluyorsa....erkeğin kaburgasını alıp dişisini yaratıyor.....

NEEEE ????????

Sitelerde Paylaş

Ortada bir kitap varsa neyi anlatacak?

İnsan ve tanrıyı anlatabilir en fazla. Zaten bu ayan beyan belli değil mi?

Hayır.Tanrı ile insan da sembolik olabilir.Aslında başka şeyi anlatıyor.Benim sofim de böyle diyor var mı karşı çıkan?

Sitelerde Paylaş

Sen gerçekten aklınla değil nefsinle konuşuyorsun. Bir insanla konuşurken de güzel den çirkin dönme neyden o ol.

Sen yazılı bir kitaba kuran diyorsunuz. Ben ona musaf diyorum. Kuran peygamberin söylediğidir,yaşadığıdır. Bunu düşünemiyormusun herşey önüne hazır mı gelsin sen bir şey yapmadan birşey kazanmakmı istiyorun...

Muhammed ne söyleye bilir!!!! Bana laf anlatacana bunu düşün sen muhammet,isa,musa,ibrahim ol.

Sen bu yazıyı okuduktan sonra. Bir konu aç cennette muhammede kaç huri verilecek yada dur neyse o kadar senin kafan basmaz sen bununla oyna. Eğer bunda da zefk alamasan parka git birtane araba al kumda oyna emi. Dikkat et sağlam giyin sonra oyunun zefkine dalarak kendine yazık etme...

Dip not. Eğer içindeki seni bulup okursan bu oyun meselesinden sağlam ders alırsın.

Kırmızı kısımdaki iddianı ispatla.Bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Hala neyin peşinde. Hiç tanrı ile insan bir olurmu. Sen bildiklerinle,sana biçilen le tanrıya havamı atıyorun. Kendinle tanrı,allah,rahmanı bir mi tutarsin.

yok öle bi derdim. inanmadığım bişeyle neden kendimi bi tutayım ?... allahın yokki bana göre...???

Sitelerde Paylaş

Kur'an Muhammed'in yazdığı bir şey.Adam sözlerini,yaşamını falan yazmış.İçinde de sembolik anlatımlar varmış.Madem öyle ne diye bu kadar önemli bu kitap?Muhammed de herhangi bir yazarmış demek ki.Tanrısal olan tarafı ne bu kitabın?Vahiy değil diyen sizsiniz.Eee sıradan bir kitapla niye bu kadar uğraşıyorsunuz peki?

Sitelerde Paylaş

Mantık çerçevesinde açıklayabiliyorsa neden kabul etmeyelim :)

Senin gibi rasyonel düşünen birinin bu tutarsız şeylerle uğraşmasını anlayamıyorum.Şu sorularımı cevapla lütfen:

-Kur'an'ı nedir yani onu kim yazdı?(tanrısal vahiy mi,muhammed'in sözü mü,arapların mitolojisi mi...)

-Kur'an normal bir kitap gibi değil de sembolik anlamlar yüklenerek mi okunmalıdır?Neden?

Sitelerde Paylaş

Dedik ki: "Ey Âdem, sen ve eşin cennette oturun, ikiniz de ondan dilediğiniz yerde bol bol yeyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

(Allah) buyurdu: "Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?" (İblis): "Ben, dedi, ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın."

Nihayet şeytan ona vesvese verdi. Şöyle dedi: "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacını ve çökmesi olmayan bir saltanatı göstereyim mi?"

Bunun üzerine ikisi de o ağaçtan yediler. Hemen ayıp yerleri kendilerine açılıp görünüverdi. Ve üzerlerine cennet yaprağından örtüp yamamaya başladılar. Âdem Rabbinin emrinden çıktı da şaşırdı.

bu ayetlerden ne anlıyorsun ?

Anlattıklarımı.

Soruyu açar mısınız.

Sitelerde Paylaş

Anlattıklarımı.

Soruyu açar mısınız.

gayet açık.......ama anlamayana daha alt seviyelerde anlatmak lazım geldiğini unutmuşum....

adem yerde yaratıldı diyorsunuz.....kuranında yazıyor - yahut musafında yazıyor----yada muhammed söyledi

eğer bunlardan herhangi biri diyorsan...ayetlerde neden öyle demiyor aksini söylüyor ?

---yada sana vahiy geldi sen söylüyorsun....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...