Jump to content

Recommended Posts

• İleti 482
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zavallı kardesim o oyle degil unutmus zittini soylemis dedigin yerler. Kuran-i Kerîm turkceye cevrilirken tefsirden dolayi . Şöyle anlatayım fasih arapcada bazi kelimelerin turkceye cevrildiginde birden fazla anlami oluyor. Heleki bazi kelimelerin bi anlami olmuyor.

kurana göre ilk müslüman kimdir söyleyebilirmisin?

Sitelerde Paylaş

Sizinle sohbet tartisma adi herneyse guzeldi gercekten .. gene buralarda olurum biseye daha dikkatinizi cekerek son peygamber hz.Muhammed (s.a.v) dir. Son olduğu belirtilmistir. O öldükten sonra bi takım insanlar ben de peygamberim diye piyasaya çıktı herhangi bi sahihligi olmadigi için kayboldular. Simdi bu furkan adlı romani yazan arkadasa 7yil boyunca vahiy gelmiş dolayisiyla kendisinin peygamber olmasi lazim :) ..olsaydı duyardik ...

Allah'ın selami uzerinizden eksik olmasin

Sitelerde Paylaş

Sizinle sohbet tartisma adi herneyse guzeldi gercekten .. gene buralarda olurum biseye daha dikkatinizi cekerek son peygamber hz.Muhammed (s.a.v) dir. Son olduğu belirtilmistir. O öldükten sonra bi takım insanlar ben de peygamberim diye piyasaya çıktı herhangi bi sahihligi olmadigi için kayboldular. Simdi bu furkan adlı romani yazan arkadasa 7yil boyunca vahiy gelmiş dolayisiyla kendisinin peygamber olmasi lazim :) ..olsaydı duyardik ...

Allah'ın selami uzerinizden eksik olmasin

paygamber kim diye sormadım...kurana göre ilk müslüman kimdir diye sordum...bilmiosan bimiyorum de ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ilk once 10 sure daha sonra tek sûre carpitmayalim

Ayetlerin yazılış sırasında göre:

Yunus/38. Yoksa "onu uydurdu" mu diyorlar? De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah’tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın.

Hud/13. Yoksa “onu uydurdu” mu diyorlar? De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi Allah’tan başka gücünüzün yettiklerini de (yardıma) çağırıp, siz de onun gibi uydurma on sûre getirin.”

Bakara/23. Eğer kulumuza (Muhammed’e) indirdiğimiz (Kur’an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah’tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin).

Muhammed 23 yılda ayet yazdırırken sayıları şaşırmış, önce 1, sonra 10, sonra tekrar 1 sure getirin diyor. Hele Yunus/38 ile Hud/13 neredeyse benzer, sadece sayılarda şaşırmış Muhammed.

Sitelerde Paylaş

Zavalli kardeşim aksam isim vardı arastirmak gibi bi amacım yoktu belirteyim. Ama bilmediğimi de araştırırim ki burayada bilmediğim ikna olabileceğim bişey varsa diye geldim zaten. Şimdi kurana gore ilk müslüman i sormussun soyle anlatmaya calisayim her peygamber kendi devrinin ilk muslumanidir. Senin çelişkiye düştüğün yer ise bi isim aramak. Isim istersen illaki kuran a gore ilk ismi gecen musluman hz.ibrahim a.s dır.

Sağduyu kardeşim ayet sıraları bakara yunus ve hud dur.

Daha önce de yazdigim gibi arapca turkceye cevrilirken kelimelerin bircok anlami var demiştim.

Bakara da bi-suretin (suret) ve min misli-hi (onun misli, fazlasi)

Yunus da misli-hi (en az onun gibi)

Hud da bi asri (10 tane) ve suverin (sure)

Sitelerde Paylaş

Sağduyu kardeşim ayet sıraları bakara yunus ve hud dur.

Daha önce de yazdigim gibi arapca turkceye cevrilirken kelimelerin bircok anlami var demiştim.

Bakara da bi-suretin (suret) ve min misli-hi (onun misli, fazlasi)

Yunus da misli-hi (en az onun gibi)

Hud da bi asri (10 tane) ve suverin (sure)

Ayetlerin sırası şöyledir: Yunus, Hud, Bakara. Sen hiç "iniş sırası" diye bir şey duymadın mı?

Simdi şöylede bi durum var madem hz.muhammed (a.s) kendi yazdi cok akilliydi da neden bu kadar meydan okudu bunu yazip o kadar seyi dusunebilen bi insan bunun gibi bi şeyin yapılacağını hesap edemezmi? Cok samimi bi şekilde soruyorum bunu

Kendi mi yazdı, etrafındaki ekiple beraber mi yazdı yoksa sonradan mı yazıldı, belli değil. Kesin olan Kuran'ı arapların yazdığı.

Meydan okumaktan kolay ne var, sen de yaz 2 satır bir yazı, sonra da bunun benzerini kimse yazamaz de. Nasıl olsa her yazılanı olmamış, bu da değil, yine yapamadınız demek kolay.

Sitelerde Paylaş

DEDİN.....

ŞİMDİ:

DİYORSUN...

SONUÇ : dediklerine bir bak...tutarsızlıkları kendin göreceksin....

1 de diyorsun ki..tekamül: dünya ile hayat arasında

2 de diyorsun ki ...tekamül : evrenin sıfır anı ile dönüş (ölüm) arasında (evrenin sıfır anı - big-bang öncesidir)

3 de diyorsun ki...tekamül : bigbang ile ölüm arasında

çelişkilerini görebiliyor musun ?

ayetin birinde kötülükde iyilik de allahtandır diyor........

sonra muhammedin inananları sanırım itiraz ettiler..."allah neden kötülük yolluo bize" dediler

sonra allah fikir deiştirip " yok la...iyilik benden...kötülüğü siz kendiniz yaratıonuz" diyor...

ne iş ?

Bence konuyu eğlence haline getirdin.

Bu yazıları yazmak için gerçekten büyük zaman harcıyorum.

Sen yazılanları okuyup da sorunu düzeltene kadar cevaplarım bunlar.

Sitelerde Paylaş

Bula bula bunu mu buldun? Güldürme yahu insanı! Şimdi sen bu zırvaya dayanarak mı canlılar çamurdan yaratıldı diyorsun? Adam diyor ki o bana karşı iddiada bulunan adamları cıvık çamurdan yarattım diyor! Nerden canlılar oluyor yahu?

"Şu bana karşı iddiada bulunanlar var ya! Ben onları cıvık çamurdan yarattım"!

Anlam net biçimde bu. Na canlıları yahu? Zaten bir sürü ayette ilk insanı çamurdan yarattım diyor. Ruh üfledim diyor, meleklerin karşısına çıkartıyor... Elinin görme özürü artık... İnsanın kökeni çamurdur demek için daha ne desin adam yahu? :lol:

Evet, insanın kökeni açıkladığım üzere çamurdur.

Ruh üflemeyi de açıkladım.

Neye karşı çıktığını anlamıyorum.

Bir de neyin komik olduğunu anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Zavalli kardeşim aksam isim vardı arastirmak gibi bi amacım yoktu belirteyim. Ama bilmediğimi de araştırırim ki burayada bilmediğim ikna olabileceğim bişey varsa diye geldim zaten.

Şimdi kurana gore ilk müslüman i sormussun soyle anlatmaya calisayim her peygamber kendi devrinin ilk muslumanidir. (Kuranda böyle bir ifade yoktur....bu ifadeyi nerden bulup getirdin ? bir alimmi söylemiş ? sen mi uydurdun ? KAYNAK nedir ?)

Senin çelişkiye düştüğün yer ise bi isim aramak. Isim istersen illaki kuran a gore ilk ismi gecen musluman hz.ibrahim a.s dır.

kuranın erensel ve çelişkisiz ve de AP AÇIK olduğunu iddia ediyorsunzu (müslümanlar-değilsen üstüne alınma)

Ap açık ve okunduğunda ne anlaşılıyorsa o olması gereken kurana göre ilk müslüman:

Enam-163′e göre Muhammed.

Araf-143′e göre Musa.

Ali İmran-67′ye göre İbrahim.

ayetleri bildiğini varsayıyorum.

Şimdi kurana gore ilk müslüman i sormussun soyle anlatmaya calisayim her peygamber kendi devrinin ilk muslumanidir. (Kuranda böyle bir ifade yoktur....bu ifadeyi nerden bulup getirdin ? bir alimmi söylemiş ? sen mi uydurdun ? KAYNAK nedir ?)

Sitelerde Paylaş

Bence konuyu eğlence haline getirdin.

Bu yazıları yazmak için gerçekten büyük zaman harcıyorum.

Sen yazılanları okuyup da sorunu düzeltene kadar cevaplarım bunlar.

senin yadıkların ortada....

çelişkilerle dolu bir yazı CEVAP OLAMAZ

1 de diyorsun ki..tekamül: dünya ile hayat arasında

2 de diyorsun ki ...tekamül : evrenin sıfır anı ile dönüş (ölüm) arasında (evrenin sıfır anı - big-bang öncesidir)

3 de diyorsun ki...tekamül : bigbang ile ölüm arasında

Sitelerde Paylaş

Zavalli kardeşim sana saha cok arastirmani tavsiye ederim kuran 23 yil indikten sonra Cebrail a.s tarafindan simdiki siraya gore ezberletilmistir.

Hz.muhammed (s.a.v) hayatiyla birlikte okursan daha iyi anlarsin. Ayrica bakara suresinde hz.ibrahim ile ilgili ayeti okursan sorduğun soru olan kuran a gore ilk musluman kimdi dediğinin cevabını alirsin.

Sen inanmadigin icin inanmamak ve ben inandigim icin inanmak durumundayim. Ben olmasam sen, sen olmasan ben olmazdim.

Sitelerde Paylaş

Zavalli kardeşim sana saha cok arastirmani tavsiye ederim kuran 23 yil indikten sonra Cebrail a.s tarafindan simdiki siraya gore ezberletilmistir.

Hz.muhammed (s.a.v) hayatiyla birlikte okursan daha iyi anlarsin. Ayrica bakara suresinde hz.ibrahim ile ilgili ayeti okursan sorduğun soru olan kuran a gore ilk musluman kimdi dediğinin cevabını alirsin.

Sen inanmadigin icin inanmamak ve ben inandigim icin inanmak durumundayim. Ben olmasam sen, sen olmasan ben olmazdim.

muhammedin hayatını nerden okuyacağız? kendisi kuran harici bir günlük mü tutmuş ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...