Jump to content

Recommended Posts

Hükümetin İslamizasyon politikasının yeni bir tezahürü: okullarda dinci/anti-seküler propaganda!

Din denen zoka ancak çocuk yaşta yutulabilir. Ondan sonra çıkarması dünyanın en zor işidir. Yazık. Okullar ahmaklaştırma ve sürüleştirme istasyonlarına dönüşmüş durumda.

İlköğretimde hurafe kitapları!

MEB’in yurt çapında başlattığı
‘81 İl 81 Kitap Projesi’
kapsamında ilköğretim öğrencilerine,
beyinlerini yıkayan
,
ayrıştırıcı
kitaplar dağıtılıyor.

AKP’nin
“dindar nesil”
yaratma çabası, ilköğretimdeki uygulamalarla tüm hızıyla sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın
yurt çapında
başlattığı ve İzmir’de de Çiğli Kaymakamlığı’nın yürüttüğü
“81 İl 81 Kitap Projesi”
kapsamında ilköğretim öğrencilerine dağıtılan kitapların,
hurafelerle dolu
olduğu anlaşıldı.

2. sınıf öğrencilerine gönderilen
“Müslümanlar Kardeştir”
adlı kitapta geçen
kan
ve
savaş
görüntüleri, küçük çocukları din adına
savaşmaya
,
öldürmeye
ve
kan dökmeye
yönlendiriyor.

3. sınıflara gönderilen
“Mestik Hanım”
kitabında kadın, “
bir böcek
” olarak gösteriliyor ve
“evlenmek için kendini en az dövecek kocayı aramaktadır”
tümcesi yer alıyor.

Bir başka kitapta da,
“İnsanın görevi Allah’a kulluk etmektir”
deniliyor.

Kitapların
zorunlu olarak okutulduğunu
belirten eğitimciler ise uygulamaya isyan ediyor.

12KITAP1HABY20.JPG

Eğitim-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı
Mustafa Beyazbal
, projeyle tek tip öğrenci ve vatandaş yaratılmak istendiğini kaydederek kitap okumanın rekabet haline dönüştürüldüğünü, kitap okuyanlara
ödüller
verildiğini de vurguladı.

Beyazbal,
“Bu nedenle öğrenciler ‘En çok kitabı ben okumalıyım ki ödülü ben alayım’ düşüncesi yaratıyor. Gönüllülük esasına dayanan proje, dayatmaya dönüşüyor. 81 kitabı okutmaya kalkan bir öğretmenin başka kitap okutmaya zamanı kalmıyor. Bu şekilde
okul kütüphaneleri
ve
sınıf kitaplıkları
da devre dışı bırakılmak isteniyor”
dedi.

12KITAP2HABY20.JPG

Risalei Nur’dan alıntı

Beyazbal,
seçme yetisi olmayan
, ne verilirse almaya hazır olan çocukları olumsuz etkileyecek kitapların, ne pedagojik ne de bilimsel laik eğitim anlayışına uygun olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Cinsiyetçi, ötekileştirici, şiddeti normalleştirici içerikteler. İncelediğimiz kitaplarda bu tespitimizi destekleyecek birçok örnek bulunuyor. 4. sınıflara gönderilen ‘İbretlik Hikayeler’ serisi, 8. kitapta anlatılan ‘En Kolay Kazanç’ adlı hikâye,
Risale-i Nur’dan aynen alınmıştır
. Yine 6. sınıf öğrencilerine gönderilen ‘Allah Nasıl Yaratıyor’ adlı kitabın 32. sayfasında
‘Çok doğru bir tahmin Fatih. Bu kitapları seneler önce Bediüzzaman Said-i Nursi adlı bir alim yazmış’
cümlesi aynen geçmekte, sayfanın altında ise adı geçen kişinin resmi verilmektedir. Bu durum devlet olanaklarıyla bir cemaatin propagandası değil midir?”

...

12KITAPBRDRNKYUK10.jpg

Kitaplardan bazı örnekler:

“Dünya üzerindeki insanlar tıpkı ordunun bölümleri gibidir. Birbirinden farklı gruplar oluştururlar. Bunların biri de Müslümanların oluşturduğu İslam coğrafyasıdır. İki askerden biri Allah’a güvenmeden yaşayan ve ona karşı gelen kişidir. Diğer insan ise günahlardan sakınan Allah’ın emirlerini yerine getiren kişidir.”

“Yani insanın görevi 5 vakit namaz kılmak ve ibadet etmektir”

“Askerlerin görevi günahlardan kaçınmaya çalışmaktır.”

“Allah’a inanmayan kimse her şeyden korkar. Öyle ki gökte bir kuyruklu yıldız görse dünyaya çarpacağını zanneder.”

“İnsanlardaki bütün iyiliklerin ve güzelliklerin kaynağı Allah’a inanmak ve ona kulluk etmektir.”

“Rızık güç ve kuvvete bağlı değildir. Tam tersine zayıflık ve güçsüzlük rızkı artırır ve rızka ulaşmayı kolaylaştırır. Tilkiler çok zeki hayvanlardır ancak onlar rızıklarının peşinden koştukları için rızıkları onlardan adeta kaçar. Bu durumda yapmamız gereken, bütün ihtiyaçlarımızı Allah’tan istemek ve onun bizden istediği görevleri yerine getirmektir.”

“Limonatasını alan çocuklar ‘Bismillah’ dedi. Öyle ya onlar bismillah deyince melekler onları alkışlayacaklardı.”

“... O sırada cisimleşmiş rahmet olan yağmur toprağın bağrına düşmeye başladı.”

“Kırık kolu alçıya alan doktora teşekkür eden çocuğa doktorun cevabı: ‘Ben senin kolunu tedavi ettim diye bana teşekkür ediyorsun. Asıl teşekkürü seni ve kolunu yaratan rabbine teşekkür etmelisin.”

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunu biz istemedik mi? Ya da şöyle diyeyim: Bunu bu ülkenin çoğunluğu istemedi mi? Bırakınız istedikleri gibi bir nesil yetişsin. Ben bu ülkenin azınlığı olarak hakkımın korunduğunu zaten görmedim ama yapacak bir şey yok. Azınlık, çoğunluktan çoğunlukla daha donanımlıdır. Ben başka ülkeleri araştırmaya başladım yavaştan. Arabistan'da yaşayan bir Türk'ten farksız hissediyorum. Ne gereği var? Uğuruna savaşacak ne kaldı ki ülkede?

Sitelerde Paylaş

Bunu biz istemedik mi? Ya da şöyle diyeyim: Bunu bu ülkenin çoğunluğu istemedi mi? Bırakınız istedikleri gibi bir nesil yetişsin. Ben bu ülkenin azınlığı olarak hakkımın korunduğunu zaten görmedim ama yapacak bir şey yok. Azınlık, çoğunluktan çoğunlukla daha donanımlıdır. Ben başka ülkeleri araştırmaya başladım yavaştan. Arabistan'da yaşayan bir Türk'ten farksız hissediyorum. Ne gereği var? Uğuruna savaşacak ne kaldı ki ülkede?

en ufak imkanım olsa basar avustralyaya giderim---yada kanadaya....

devleti kurtarsam bile savaşta...bu halk gene baskı kuracak bana....savaşmamak gibi seçeneğim de yok...çünkü düşman gelince bu atayız-budindar demeyecek...ezecek geçecek.....

:(

Sitelerde Paylaş

en ufak imkanım olsa basar avustralyaya giderim---yada kanadaya....

devleti kurtarsam bile savaşta...bu halk gene baskı kuracak bana....savaşmamak gibi seçeneğim de yok...çünkü düşman gelince bu atayız-budindar demeyecek...ezecek geçecek.....

:(

Ülke iç savaşa doğru sürükleniyor ve iç savaşta sen, ben gibiler mi, yoksa ezici çoğunluktaki sünni müslümanlar mı galip gelir, bir düşün. Bir savaş sonrasında da devrim kaçınılmaz gibi geliyor bana: Şeriat.

Fırsatım yok şu an hemen ülke dışına çıkmamı sağlayacak ama yavaş yavaş deneyeceğim şansımı, bakalım.

Sitelerde Paylaş

Ülke iç savaşa doğru sürükleniyor ve iç savaşta sen, ben gibiler mi, yoksa ezici çoğunluktaki sünni müslümanlar mı galip gelir, bir düşün. Bir savaş sonrasında da devrim kaçınılmaz gibi geliyor bana: Şeriat.

Fırsatım yok şu an hemen ülke dışına çıkmamı sağlayacak ama yavaş yavaş deneyeceğim şansımı, bakalım.

ülkeye şeriat geldiği gün....dış devletler olaya el atar işgal gerçekleşir---ÖZGÜRLÜK GETİRİR ABD ..merak etme....gemi batınca hep beraber batarız.....avrupa kıçının dibinde yobaz şeriat ülkesi istemez.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gidişat hayra alamet değil. Türkiye batmaya yüz tutan bir Titanik.

AKP eğitimi hipnoz seanslarına çevirmeye çalışıyor. "Konservatif demokrasi" dedikleri şeriatçılığın truva atı, ya da bir başka deyişle bir 'tramvay'dır.

Hepsi Arabizasyon ve Muhammedizasyon politikalarıyla ülkeyi Ortadoğu'nun bok çukuruna yuvarlamaya teşebbüs eden vatan hainleri!

Wk6HKoj.jpg

8dcwoTM.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gidişat hayra alamet değil. Türkiye batmaya yüz tutan bir Titanik.

AKP eğitimi hipnoz seanslarına çevirmeye çalışıyor. "Konservatif demokrasi" dedikleri şeriatçılığın truva atı, ya da bir başka deyişle bir 'tramvay'dır.

Hepsi Arabizasyon ve Muhammedizasyon politikalarıyla ülkeyi Ortadoğu'nun bok çukuruna yuvarlamaya teşebbüs eden vatan hainleri!

Wk6HKoj.jpg

8dcwoTM.jpg

Ibretlik ve bir o kadarda düsündürücü!!

Ilk okullardaki bu beyin yikama olayi yeni bir calisma degil.

Lakin bu son yillarda cok uc noktalara geldi.

Bu gunun ilk okul cocuklari yarinin gencleri.

Kör bir genclik yolda hadi hayirli ugurlu olsun.

iran olma yolunda tam yol gidiyoruz

Yine cok önemli bir konuya el atmissin tskler.

Sitelerde Paylaş

Bu nasil bir laik ülkedirki zorunlu din ve ahlak dersleri altinda cocuklarimizi zehirliyorlar.

Ve bizim vergilerimizle!!!!

islam hoşgörü dinidir...

islam tüm insanlığın kurtuluşudur

islam barış -sevgi dinidir.

islam insanlara en fazla hak tanıyan dindir.

Sitelerde Paylaş

Başımıza bütün bunları o çöl bedevisi Muhammed açtı.Tüm insanları İslamla zehirlemek amacıydı.Şeytandan sakının diyordu ama kendisi şeytanın kendisiydi.

Allah gibi bir tanrıya sahipsen kim şeytana ihtiyaç duyar ki? :)

Sitelerde Paylaş

Yıl 2014 hala Türkiye'yi laik sananlar var.Türkiye hiçbir zaman laik olmadı , Atatürk dönemini saymazsak.O zamanda otokrasi ile sağlandı laik sistem.600 yıl padişaha kulluk geçen milletten ne bekliyorsunuz ? Bu ülkede son yıllardaki İslamı yönetim silah zoruyla gelmedi seçimle geldi bu halk AKP'ye destek veriyor dolayısıyla da yukardaki tarz eğitimi hak ediyor.Bu ülkeden bi bok olmaz , imkanı olan yurtdışını denesin.

Sitelerde Paylaş

Yıl 2014 hala Türkiye'yi laik sananlar var.Türkiye hiçbir zaman laik olmadı , Atatürk dönemini saymazsak.O zamanda otokrasi ile sağlandı laik sistem.600 yıl padişaha kulluk geçen milletten ne bekliyorsunuz ? Bu ülkede son yıllardaki İslamı yönetim silah zoruyla gelmedi seçimle geldi bu halk AKP'ye destek veriyor dolayısıyla da yukardaki tarz eğitimi hak ediyor.Bu ülkeden bi bok olmaz , imkanı olan yurtdışını denesin.

Biz gittik de ne oldu ?

"Mesele esir düsmekte degil, teslim olmamakta bütün mesele" - Nazim Hikmet

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...