Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Evet farkındayım başlıklarım konudan çok şarkının adı oluyor ama ben böyle seviyorum ...

Şimdi bir zamanlar sizinde müslüman olduğunuzu farzederek İslam'ın güzel yanlarını sormak istiyorum?

Benim inancıma göre kötü yönü yok dinin zaten kötü yönü olması demek o dinin HAK olmadığını gösterir ve ben HAK Din İSLAM dediğime göre bunu diyemem.Çelişirim zaten..

Hep kötülüklerinden bahsediyorsunuz(olmayan kötülüklerinden) Ben bu geleneği bozmak istiyorum... Artık herşeyi iyi yanından görebiliriz diye düşünüyorum..

Diyeceksinizki ne halta yarayacak iyi yanı vs.

Cidden merak ediyorum bir ateistin iyi yönü diye gösterilebilecek yön var mı acaba yoksa külliyen nefret mi ediyorsunuz...?

Ama böyle yapıp sadece laf eden yazı yazan doturup kin kusanlara ise başlığı iletiyorum...

Elbet müslüman bir çevreniz var ama onlara yapılan saygısızlığı hak ediyorlar mı bilemiyeceğim..

İSlama bu kadar nefret duymanızı kınıyorum..

Sizin hiçbirinizin canını yakmayan şefkat dağıtan dine böyle yapılması bu sizin adamlığınızı gösteriyor..

Allah Versin :

http://www.youtube.com/watch?v=y6AxsmMF-z8

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nasıl kötü yönü yok.

Senin de kabul ettiğin cariyelik uygulaması var daha ne olsun.

Allah izin vermiş. Cariyeleriniz size helal kılınmıştır diye.

Yüce Allah neden kullarına bunu reva görüyor?

Cariyelik İslamla var olmadı, İslamdan önce var olan kölelik gibi bir sistemdi. Bir tabuyu bir anda yıkmak imkansız olduğu için, sizin gibi kararmış kalpli zalim topluluklara yavaş yavaş gerçekler gösterildi. Cariyelikte böyle bir konudur. İslam kendisinden önce var olanları yavaş yavaş düzene koymaya çalışmıştır.

Sitelerde Paylaş

Cariyelik İslamla var olmadı, İslamdan önce var olan kölelik gibi bir sistemdi. Bir tabuyu bir anda yıkmak imkansız olduğu için, sizin gibi kararmış kalpli zalim topluluklara yavaş yavaş gerçekler gösterildi. Cariyelikte böyle bir konudur. İslam kendisinden önce var olanları yavaş yavaş düzene koymaya çalışmıştır.

Biz cariyeliği ve köleliği İslam getirdi demedik.

Ama mevcut sistemi kurumsallaştırmıştır.

Ayrıca Allah için imkansız mı var?

Yavaş yavaş derken neyi kastediyorsun ki? 1400 yılda dahi kalkmamış. Avrupalılardan sonra kalkıyor kölelik.

Madem erdem, iyilik ise mühim olan imkansızdı ne demek?

Şimdi Avrupa da bizden beterdi diyebilirsin. Doğru.

Ama mühim olan şu tüm bunlara bir tanrının cevaz vermesi.

Yoksa o dönem ki mevcut koşullar malum.

Sitelerde Paylaş

İslam'da kölelik bir sosyo-ekonomik kurum olarak vardır. Kuran ve hadis köleliği onaylar. Dönemin mevcut köleci sistemini revize eden buyruklara İslam'ın kaynaklarında rastlayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

İslam kendisinden önce var olanları yavaş yavaş düzene koymaya çalışmıştır.

Çalışmış (senin iddiana göre) ama başaramamış.

Yavaş yavaş tamam da 20 küsür sene vahiy gelmiş, ama bir türlü "Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır." (İnsan hakları evrensel beyannamesi) diyememiş.

Muhammed'in memleketi olan Suudi Arabistan'da kölelik resmen 1963 yılda batılı devletlerin kınamaları, modern insanın tepkileri ve suudilerin "artık" bu işten utanmaları ile olabilmiştir.

Bir de insanları bir mal gibi alıp satan, o insanların bedenlerini istedikleri gibi kullananlar değil de; bütün bunları eleştiren bizler mi "kararmış kalpli zalim topluluklar" oluyoruz?

Xerşan, İslam'ın gerçeklerini öğrendikten sonra fanatikleşen bir müslüman tipolojisidir. Yakında bir insanı mürted ya da kafir diye kıtır kıtır kesebilecek kıvama gelir diye düşünüyorum. Belkide o kıvama gelmiştir.

Sitelerde Paylaş

Çalışmış (senin iddiana göre) ama başaramamış.

Yavaş yavaş tamam da 20 küsür sene vahiy gelmiş, ama bir türlü "Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır." (İnsan hakları evrensel beyannamesi) diyememiş..

Muslim apoloji: Tanrı şartların olgunlaşmasını bekledi. Mesaisini başka işlere harcadı, for example, içki ve domuz yasağı, günlük dedikodulara cevap yetiştirme vs.

Sitelerde Paylaş

Biz cariyeliği ve köleliği İslam getirdi demedik.

Ama mevcut sistemi kurumsallaştırmıştır.

Ayrıca Allah için imkansız mı var?

Yavaş yavaş derken neyi kastediyorsun ki? 1400 yılda dahi kalkmamış. Avrupalılardan sonra kalkıyor kölelik.

Madem erdem, iyilik ise mühim olan imkansızdı ne demek?

Şimdi Avrupa da bizden beterdi diyebilirsin. Doğru.

Ama mühim olan şu tüm bunlara bir tanrının cevaz vermesi.

Yoksa o dönem ki mevcut koşullar malum.

Allah, doğru olanı gösterir, Hak olanı belirtir. Gerisi insanlara kalmıştır. Siz ne sanıyordunuz? Bu dünya bir mukayese ve imtihan yeridir. İnsan doğru olanı bulunca, olmayana yönelirse, kimse müdahale etmez. Allah bu durumlar için bu dünyada vadedilen hayatın sonunda, gerçek adaletin insanlara tecelli edeceğini bildirmiştir.

Sitelerde Paylaş

İlyasın bir sarı mercedesi vardı. Can atıyordu onun için. Yıl olmuş 2014 aynı araba gene var. Hemide daha konforlu oturdukca bir hoş oluyor insan. Onu elde etmek için kaçtane karınca eziyor haberi yok. Insan isteyince herşeyi kılıfına uydurur zaman konfor zamanı öylede,böylede istek ve arzuları için zamana ayak uyduruyor.

Yıl olmuş 2014 kölelik,cariyelik mı kalır demeyin. Yok zamanla yok oldu da demeyin. O istek bitmez. Sadece konfor eklenerek zamana uyarlanir. Şimdi geçmişi değil,gelecek zaman içindeki kölelik,cariye ligi konuşalım belki bir çözüm bulunur.

Sitelerde Paylaş

Dünyayi 4 günde yoktan var edebiliyor ama Allah kendi kullarinin cariyelik veya kölelik gibi müesseselere maruz kalmasini engelleyemiyor ve dahi ortadan kaldirmak için zamana gerek duyuyor.

Bunu neresinden tutalim ?

Sitelerde Paylaş

Hakdinislam,

Ben inanıyorum kötü yön yok diyorsun. Kötü yönü olmayacağına inanıyorsun. Ama incelemiyorsun. Kötü-iyi göreli, bunu bile anlamıyorsun.

"Sizin hiçbirinizin canını yakmayan şefkat dağıtan bir dine" mi? Ney?

Sitelerde Paylaş

Dinler ortalama olarak bir takım iyi şeyler söylüyorlar. Bunu yadsıyamayız. Fakat problem bir kaç iyi şeyin yanında servis edilen kötü prensipler.

Üstelik iyi denilebilecek şeyler sınırlıdır. Çalmayacaksın, cihad ve kısas dışında öldürmeyeceksin... falan filan. Bunları cahil babaannem de söyleyebilir, şamanist bir kam ana da söyleyebilir. İlla ki bir tanrıya ihtiyaç yok bunlar için.

Böyle olunca sevgili "hakdinislam" net bir problem karşımıza çıkıyor. İyilikler ve kötülükler tek sepette bize sunulmuş oluyor. Ben içinden iyileri alayım kötüler kalsın deme şansınız yok. Direkt dinden çıkarsın, hafazanallah!

Biz "inançsızların" asıl problemi burada başlıyor zaten. Atadan miras "dinimizi" reddediş hikayemizin özünde bu var. O yüzden bizden iyi yönlerini saymamızı beklemesen daha iyi olur sanırım.

Dİnin "iyi yönlerinden" bahsedersek, seni tenzih ederim ama "müslüman" olduğunu bildiğimiz Harun Yahya takımı tarafından nalıncı keserinin darbelerine maruz kalmaktan korkarız.

Bkz. "Evrim Yalanı güzellemeleri..." H.Y... A.O... falan filan...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...