Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Emeviler zamanında İslama girmemişler çünkü emeviler ırkçıydılar Müslümanlığı sadece kendi ırkında yaşamak istiyorlardı... Abbasilerle Talas Savaşında tanışıyorlar aynı coğrafyada yaşıyorlar dinlerine yakın buluyorlar vs. Bunlar asırlar sürmüştür pıt diye din değişmez ....

dinlerine yakın ?? neresi yakın?

he pardon evet türkler şamandı...putperest demi ? e yakın tabi haklısın...hatta aynı ....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dinlerine yakın ?? neresi yakın?

he pardon evet türkler şamandı...putperest demi ? e yakın tabi haklısın...hatta aynı ....

Gök Tanrı inancı yakındı.. Tüm dinlerin mutlaka ortak özellikleri olur çünkü hepsi İslam bozması oldukları için aslında bu bile kanıttır...

Sitelerde Paylaş

Gök Tanrı inancı yakındı.. Tüm dinlerin mutlaka ortak özellikleri olur çünkü hepsi İslam bozması oldukları için aslında bu bile kanıttır...

İnanıyorsun diye bir kitaptaki her şeyi doğru mu kabul edeceksin?

Sitelerde Paylaş

he canım he...hepsi de islamdan çalmışlar nedense.....tabi atıyorum 5000 yıl önce budizm dini islam daha rüyalarda bile yokken nasıl çaldıysa artık ?

Sitelerde Paylaş

İnanıyorsun diye bir kitaptaki her şeyi doğru mu kabul edeceksin?

Kitaptan kasıt sanırım Kuran ..

Ne yani bazısını kabul edip bazısını inkar mı ediyim ? İnanmak demek zaten hepsinin doğru olduğunu kabul etmek demektir...

Sitelerde Paylaş

he canım he...hepsi de islamdan çalmışlar nedense.....tabi atıyorum 5000 yıl önce budizm dini islam daha rüyalarda bile yokken nasıl çaldıysa artık ?

Hz. Ademin getirdiği İslam adıyla anılmayabilir ama İslamdaki inançlar İlk insandan bile var soruyorum budistler ilk insanlardan bile mi eskiler???

Sitelerde Paylaş

Kitaptan kasıt sanırım Kuran ..

Ne yani bazısını kabul edip bazısını inkar mı ediyim ? İnanmak demek zaten hepsinin doğru olduğunu kabul etmek demektir...

Bu nasıl mantıktır anlamadım ki...

Ben inanıyorum, içindeki her şey doğru kabul ediyorum diyorsun. Araştırıp sorguladın mı ki böyle bir sonuca varıyorsun? Yani yanlış bir kısım söylesek dinlemeyeceksin?

Sitelerde Paylaş

Hakdin azcık net ten uzaklaş. Bir yogo yap bakalım muhammed kitabı yazılımı aldı sözlümü aldı.

Bunu nasıl aldı.

23 yılda niye aldı.

23 yıl boyunca ne yaptı.

Bunları düşün sonra aramaya başla.

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsun sen yahu ? ' Şamanizm + Putperestlik + Musevilik + Hıristiyanlık + Arap Kültürü = İslam. ' İster kabul et; ister etme.

Hz. Ademin getirdiği İslam adıyla anılmayabilir ama İslamdaki inançlar İlk insandan bile var soruyorum budistler ilk insanlardan bile mi eskiler???

İlk insan saçmalığının kökeni Sümer mitolojisine kadar dayanır ve Adapa efsanesi olarak bilinir. Museviliğin esin kaynağıdır. Daha sonra bu saçmalık sırasıyla, Hristiyanlık ve İslam inancına konu olmuştur.

Kendini kandırmaktan vazgeç ve biraz araştırıp sorgulamayı dene. Eğer bunu yapamıyorsan; mümkünse saçmalıklarını başka yerde sergile...

Sitelerde Paylaş

Yalan nedir? Bilmediğiniz olguları yok sayıp ifadeleri yalanlamanız o bilinmeyenleri ifade edenin alan söylemesimidir?

Ben bunu böyle yaptim diyorsa ve iddia ediyorsa biri ve de bunun böyle olmadigi anlasilirsa bu birisi yalan söylemis olmaz mi ?

Yanilgi da olabilir tabi. Ancak yanilgida kesin ifade bulunmaz.

Bilmeden yapilan yanilgilara çeliski, bilerek isteyerek yapilanlara da yalan denmesi bence normal.

Sitelerde Paylaş

Orada bir vurgulama olarak kullandım. Fanetizim düşünceler,duygular için.

Baş örtüsü bir kalkandır. Fanatik biri o yönde duygu,düşünceler,fikirler,davranışlar dışındaki hiç birşeyi kabul etmez. Bu aklı örten baş örtüsü dür.

Birde düşünen,üreten akıllar vardır. Onların baş örtüleri her duyduğunu,gördüğünü,okuduğunu,öğrendiğini bir süzgeçten geçirir,düşünür güzel olanı faydalı olanı alır hayatına koyar. Buda onun kalkanı baş örtüsü dür. Ona fanetizim işlemez.

Musaf,ta baş örtüsü yazar. Arap toplumun kültüründe kadın ikinci sınıf ayrıca aklı çalışmaz çabuk kanar inancı vardır. Bu inanclarını musaf,ta kadını örtmek olarak dünyaya tanıtmışlardır. Kadını örterken hiçbirşey duymasın,öğrenmesini,başından içeri birşey girmesin masası vardır. Nitekim kadın yarım akıllı olarak bakıldıgı için.Maksat saçın görünmemesi değil. Günümüzde kadınlar örtünür kimi mecbureyette baş örtüsü takar,kimi çarşaf giyemedigi için takar,kimi yaptığını yeterli görür takar. Ama kimse neden taktiğini bilmez sadece duyduğunu,gördüğünü kabul eder,uygular.

Işte fanatizim ne söylesen işlemez.

Sayın modest, konu arapların kadınlara bakış açısı değil, bizi de ilgilendirmez. Kuranın ifadelerini insanlar yorumlarken, halkın örf ve adetleri, ailenin yapısı toplumlarda bakış açısını değiştirebilir. Kadınları bir toplum baştan aşağı örtüp, 2. plana atıyor diye bizler bu yapılanları baz alarak, konulara açıklık getiremeyiz. Onların yada başka toplumların uygulamaları dinde kıstas değildir. Her insan inandığı inanç üzerine yaşar ve sorumlusu yine kendisidir.

Sitelerde Paylaş

Niye söylediklerine değil de adamın kendisine bakıyorsun?

Adam araştırmış, gezmiş ve bu olayı keşfetmiş. Alkolik bir Türk düşmanıysa yalan söylediği anlamına mı geliyor?

Ateistler, bu metodu kullanırken onlar için de böyle karşı çıkıyormuydunuz. Bende onlar gibi yapıyorum burada mesele darwin yada richard değil mesele ateist bakış açısı ve yorumlarına, onlar gibi yanıt vermektir.

Sitelerde Paylaş

Ben bunu böyle yaptim diyorsa ve iddia ediyorsa biri ve de bunun böyle olmadigi anlasilirsa bu birisi yalan söylemis olmaz mi ?

Yanilgi da olabilir tabi. Ancak yanilgida kesin ifade bulunmaz.

Bilmeden yapilan yanilgilara çeliski, bilerek isteyerek yapilanlara da yalan denmesi bence normal.

1400 yıl önce Peygamber Efendimiz, japonların tapındığı yanlışım yoksa şinto inancı olan güneş, ay, yıldız gibi kavramların kutsallaştırıldığı ve tapıldığı ayrıca yerkürede bütün kavimlerin gökcisimlerine ilah gözüyle baktığı bir zaman diliminde, hepsi için onlar ilah değil demiştir. Kainatta bulunan bu gibi olgular için var olup sonra sönecek yıldızlar tabirini yapan Peygamberimiz bütün halk tarafından alaya alınmıstır.

Şimdi sizin bu bakış açınızla o insanlara görede deklare edilenler kocaman bir yalandı. Üstelik ezici bir üstünlük açıkca söylüyordu. Bunların yakın zamana kadar tapınıldığı ve modern blimle keşfindne sonra isimlendirilip, gerçektende zamanı dolunca sönüp giden cisimler olduğu anlaşılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Ateistler, bu metodu kullanırken onlar için de böyle karşı çıkıyormuydunuz. Bende onlar gibi yapıyorum burada mesele darwin yada richard değil mesele ateist bakış açısı ve yorumlarına, onlar gibi yanıt vermektir.

Hangi metod anlamadım?

Sitelerde Paylaş

Sayın modest, konu arapların kadınlara bakış açısı değil, bizi de ilgilendirmez. Kuranın ifadelerini insanlar yorumlarken, halkın örf ve adetleri, ailenin yapısı toplumlarda bakış açısını değiştirebilir. Kadınları bir toplum baştan aşağı örtüp, 2. plana atıyor diye bizler bu yapılanları baz alarak, konulara açıklık getiremeyiz. Onların yada başka toplumların uygulamaları dinde kıstas değildir. Her insan inandığı inanç üzerine yaşar ve sorumlusu yine kendisidir.

Sevgili bersan

Konu arapların tanıttığı bir yaşam biçimi. Onlar aklı örten hamr dan kadının başını örten baş örtüsü olarak tanıtmışlar. Kendi geneleklerini eklemişlerdir. Bugün bu toplumda neden başın kapalı diye sorsan birine allah emretti der. Bunu nerden biliyorsun desen musaf,hadislerden,din kitapları yada toplumdan biliyorum der. Bu bilginin kaynağı neresi arapla. Şimdi onlar doğruyumu yapıyor yanlışımı.

Şimdi sen de tanrı inancını ve bilgilerini araplardan almışsın. O bilgiler sana ulaşmamış olsaydı. Senin tanrı inancın hayata bakış açın daha farklı olacakdı. Ama sen yaşadığınla,gördüklerinden sorumlu olup onlarla hayatı tanıyıp,öğrenip gidecektin.

Yaşadığın ülkeye bak birde arabistana birde diğer din üzeri inançla yaşayan ülkelere hangisi doğru. Tanrı katında yaşanacak yaşam biçimi hangisi.

Arapların içinden onca doğruluğa sevk eden söyledikleri ile yaptıklarıyla kendini ıspat etmiş resul çıkmış onlardan öğrenmişler bu bilgileri ve dünyaya dagitmalari için söz almışlar. Şimdi bizim ülkemiz onlardan daha iyi mı biliyor!!

Iyi benim kötü onların demek çözüm değil. Başı kapalı yada çarşaflı gezmek hakkı ben karışmam buna ayrımcılık ta yapmam. Takı bana bunu dayatan kadar ondan sonra iş özgürlügu aşmış olur. Bir insan içki içebilir o yüzden onu dışlamam. Bana saldısada aklının başında olmadığını bilirim. Aklı başına geldiğinde aynı tutum da ise ben ondan uzak dururum sadece zarar görmemek için. Aklı fanetizimle sarhoş olmuş biri ne dediğini bilmez ben onuda dışlamam fakat benden uzak olsun hayatın içindeki birlik,beraberlik,sevgi,saygı,düzeni bozuyor çünkü.

Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce Peygamber Efendimiz, japonların tapındığı yanlışım yoksa şinto inancı olan güneş, ay, yıldız gibi kavramların kutsallaştırıldığı ve tapıldığı ayrıca yerkürede bütün kavimlerin gökcisimlerine ilah gözüyle baktığı bir zaman diliminde, hepsi için onlar ilah değil demiştir. Kainatta bulunan bu gibi olgular için var olup sonra sönecek yıldızlar tabirini yapan Peygamberimiz bütün halk tarafından alaya alınmıstır.

Şimdi sizin bu bakış açınızla o insanlara görede deklare edilenler kocaman bir yalandı. Üstelik ezici bir üstünlük açıkca söylüyordu. Bunların yakın zamana kadar tapınıldığı ve modern blimle keşfindne sonra isimlendirilip, gerçektende zamanı dolunca sönüp giden cisimler olduğu anlaşılmıştır.

Arkadaşım dinler tarihine bir bak,hepsi zaten birbirlerinden almışlar.Sen İslam doğru diyorsun da sanki ne yenilik getirmiş? diğerlerinden ne farkı var? Biz islam yanlış diğerleri doğrumu diyoruz,al birini vur ötekine,hepsi aynı...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...