Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Gerçek olan nedir? İnsanın maymundan gelmesi mi? Neyini kabul edeyim Darwinin?

Adam fanatik, İslam düşmanı bir kişi, tüm fikirleri İslama savaş için şekillenmiş bir insanı, objektif olarak nasıl ele alayım nasıl inanayım, ne demiş, ne yapmış ben bu adam yerine, dünyada binlerce bilim insanınının yaptıklarına bakarım, dünya Darwinin görüşleriyle mi şekillendi yada onun fikirleriyle mi insanlık tarihi keşfedil di? Gerçek nedir ben göremiyorum yardım edermisiniz?

Evrim insanın maymundan gelmesi değildir.

Bilim böyle işlemez Xerşan. İster İslam düşmanı olsun, ister fanatik yobaz olsun. Bu görüşleriyle bilimine yorum yapamazsın. Adam açıklar, sebeplerini söyler, kanıtlarını verir. Adamın kişisel görüşleri bağlamaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne alaka?

insan adem ya...onu anladık...havva adem çifleştiler..çoluk çocuk kardeşler çiftleşti insanlar oluştu... izah ettiniz ya mantıklı olarak....

o yüzden onu anladığım için artık merak etmiyorum....

tavuğu merak ettim ben....

nerden geldi ? yaratıldı mı ? tarihi nedir ? nasıldır ? kuşmudur değilmidir ? uçmamasına sebeb nedir ? evrim demezsin sanırım ?

Sitelerde Paylaş

Başlangıç olarak, Hz Adem bundan 2.5 milyar yıl önce yaşadı denseydi, ne değişecekti?

Zaten bir Adem olsaydı ve söylendiği gibi bir başlangıç olsaydı tüm insanlık bunu bilirdi...

Afrika'sından Avusturalya'sına kadar tüm toplumlarda bu bilgi olurdu.

Şu anki gibi inanmazdın Bilirdin...

Ve bu da çok önemli bir kanıt olurdu.

Olmaz mıydı? Hiç düşünmez misin?

Sitelerde Paylaş

Evrim insanın maymundan gelmesi değildir.

Bilim böyle işlemez Xerşan. İster İslam düşmanı olsun, ister fanatik yobaz olsun. Bu görüşleriyle bilimine yorum yapamazsın. Adam açıklar, sebeplerini söyler, kanıtlarını verir. Adamın kişisel görüşleri bağlamaz.

Bende biliyorum az çok nasıl işlediğini ondan soruyorum ya, gerçek olan nedir? Darwinin gerçek olarak saygı duymam gereken konuları nelerdir? Adamın fanatik bir Türk düşmanı olduğunu, çevresi dahil herkes bilirken, bir teoriciyi, bir kaşifi nednn ciddiye alayım.

Sitelerde Paylaş

Zaten bir Adem olsaydı ve söylendiği gibi bir başlangıç olsaydı tüm insanlık bunu bilirdi...

Afrika'sından Avusturalya'sına kadar tüm toplumlarda bu bilgi olurdu.

Şu anki gibi inanmazdın Bilirdin...

Ve bu da çok önemli bir kanıt olurdu.

Olmaz mıydı? Hiç düşünmez misin?

Neyi bilirdi :)

Hz Adem bundan 2 milyar yıl önce yaşadı, herkes bunu biliyor, peki değişen ne olacak?

Sitelerde Paylaş

Bende biliyorum az çok nasıl işlediğini ondan soruyorum ya, gerçek olan nedir? Darwinin gerçek olarak saygı duymam gereken konuları nelerdir? Adamın fanatik bir Türk düşmanı olduğunu, çevresi dahil herkes bilirken, bir teoriciyi, bir kaşifi nednn ciddiye alayım.

Darwin bu dünya var dese yok mu diyeceksin Türk düşmanı olduğu için?

Sitelerde Paylaş

tüm icatları yapanlar gavurlardır..genelde de müslüman - türk düşmanıdırlar...

neden onları ciddiye alıp da uçağa biniyorsun ?? elektriği kullanıyorsun ? arabaya biniyorsun ? bilgisayarı kullanıyorsun?

yapma bunları...ciddiye alma o adamları ?

Sitelerde Paylaş

Darwin bu dünya var dese yok mu diyeceksin Türk düşmanı olduğu için?

Arkadaş, Darwin benim için hiçbirşey ifade etmiyor, çünkü en büyük teorisi olan insanlığın şekillenmesi bile saçmalıktan ibaret, dünya var demesi zaten gerçek olandır.

Sitelerde Paylaş

tüm icatları yapanlar gavurlardır..genelde de müslüman - türk düşmanıdırlar...

neden onları ciddiye alıp da uçağa biniyorsun ?? elektriği kullanıyorsun ? arabaya biniyorsun ? bilgisayarı kullanıyorsun?

yapma bunları...ciddiye alma o adamları ?

Komediye bak ya :)

Konulara yanıt veremeyince, tüm icatlar gavur icadıdır, nedne pc kullanıyorsun neden telefon kullanıyorsun....

Tamam siz kazandınız, kingsizin..

Sitelerde Paylaş

Komediye bak ya :)

Konulara yanıt veremeyince, tüm icatlar gavur icadıdır, nedne pc kullanıyorsun neden telefon kullanıyorsun....

Tamam siz kazandınız, kingsizin..

komedi sensin farkında değilsin ....

darwin türk düşmanıymış da...teorileri kabul edilemezmiş de...

hıyar big-bang i de kabul etme ozaman...o da teori.....gavur teorisi

Sitelerde Paylaş

komedi sensin farkında değilsin ....

darwin türk düşmanıymış da...teorileri kabul edilemezmiş de...

hıyar big-bang i de kabul etme ozaman...o da teori.....gavur teorisi

Bre dingil, bigbang dediğin nedir? Armut gibi herşeyi yazıyorsun, ne olmuş bigbenge söyle bende bileyim, kabul etmyince ne değişecek. Farzedelim bigbengi kabul etmediğimi belirttim. N e değişecek, bana cevap verir misin?

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaş, Darwin benim için hiçbirşey ifade etmiyor, çünkü en büyük teorisi olan insanlığın şekillenmesi bile saçmalıktan ibaret, dünya var demesi zaten gerçek olandır.

Evrim teorisi insanlığın şekillenmesi olarak özetlenemez. Tüm canlılığı kapsar ve aynı zamanda Darwin'in teorisi de değildir. Kaldı ki fikirleri insanlardan bağımsız düşünmek gerekir. Hatta önceki inançlardan da bağımsız düşünmek gerekir ama bazı arkadaşlar gözleri kapatmayı seçerler.

Sitelerde Paylaş

Bre dingil, binbang dediğin nedir? Armut gibi herşeyi yazıyorsun, ne olmuş binbenge söyle bende bileyim, kabul etmyince ne değişecek. Farzedelim bigbengi kabul etmediğimi belirttim. N e değişecek, bana cevap verir misin?

kabul etme ...etmiyorsan mucize çıkaranlara da karşı ol...ol dedi yarattı yoktan diye zıplamayın ortalıkda .....

Sitelerde Paylaş

Evrimin saçmalık olduğunu iddia eden kesim kimlerden oluşuyor?

Evrimin gerçekliğini artık tartışmayan kesim kimlerden oluşuyor?

Bu iki kesim arasındaki rasyonel ve objektif düşünebilme-değerlendirebilme kıyaslaması yaparsanız hangi taraf daha ağır gelir?

Ön kabullerini test eden, 100 kere doğru 1 kere yanlış çıktığında bunları çöpe atan insanlar mı daha tutarlı ve gerçeğe yakın sonuclara ulaşırlar yoksa bir kabulü ne olursa olsun ölümüne savunanlar mı?

Sitelerde Paylaş

Hain Kurayza'nın Sonu

"Allah Ehİ-i Kitap olup o (münafıklara) destek olanları da, yüreklerine korku düşürerek, kalelerinden indirdi. Siz onların birkısmmı öldürüyordunuz, bir kısmmı da esir ediyordunuz"

(Ahzâb, 26).

Ayetteki, "Ehl-i Kitap'tan onlara yardım edenler" demek olup, bunlar yahudî Kureyza kabllesidlr. Allah onları "sayâsîlerinden" yani kalelerinden indirdi, kalplerine korku saldı. Böylece de onlar, kendileri öldürülmeye, çoluk-çocukları da esir edilmeye mahkûm oldular. Siz (hani) onlardan birkısmmı, yani erkeklerini öldürüyor, birkısmını da, yani çocuklarını ve kadınlarını esir alıyordunuz.

Eğer, "Cenâb-ı Hak, dediği için, mef'ûlü önce almasında, dediği için de mef'ûlü sonraya bırakmasında bir hikmet var mıdır?" denilirse, derim ki: Daha önce de izah ettiğimiz gibi, Kur'ân'da olan herşeyin, her özelliğin mutlaka bir fayda ve hikmeti vardır. Bunlardan bir kısmı açıktır, biz onları görebiliriz. Bir kısmı ise açık değildir. Allah Teâlâ en iyisini bilir ya, şu anda içime doğan şudur: Konuşan kişi, önce en mühim şeyi söyler, sonra daha az mühim olanı söyler. Yine konuşan, işe en tanınmışı zikrederek başlar, sonra derece derece daha az tanınan ve bilineni zikreder. Yine konuşan, Önce en yakın olandan başlar ve sonra derece derece uzakta olanlara doğru giderek, onları zikreder. Ayette bahsedilen bu kimseler meşhur idiler. Dolayısıyla meydanda, herkesin bildiği kimselerdiler. Böylece öldürme işi bunların başına geldi. Esir olanlar ise, bunların kadınları ve çocukları olup, pek meşhur değildiler. Halbuki esir alınma, öldürülmeden daha açık bir iştir. Çünkü esir alınan, hayatta kalır. Böylece de herkesçe, onun esir olduğu görülür, bilinir. İşte bu sebeple Cenâb-ı Hak, ayetteki iki yerden meşhur olanını kendisiyle kâim olan fiile; iki fiilden meşhur olanını da daha kapalı olana takdim etmiştir.

İstersek, bu meseleyi nahiv kaidelerine uygun bir ifade ile şöyle de açıklayabiliriz: Ayetteki, ifadesi, fiil ve mefûlden ibarettir. Fiil cümlesinde asıl olan ise, fiilin mef'Ûl ve failinden önce getirilmesidir. Bu ifadenin bir fiil cümlesi olması hususunu şöyle ispat ederiz: Eğer bu bir isim cümlesi olsaydı, baştaki "Ferik" kelimesinin merfû olması ve denilmesi gerekirdi. Bu kelime mansub olduğuna göre, bu mansub oluş, takdirinde, zahirdeki fiilin tefsir ettiği mukadder bir fiilden ötürüdür. Sözün bu şekilde söylenmesine sevkeden sebeb ise, mef'ûlün beyân edilmesine aşırı itinâ gösterilmesidir. İşte ayetteki durum da budur. Çünkü Cenâb-ı Hak, onlara yardım edenlerin durumundan bahsedip, onların kalelerine korku saldığını bildirirken, eğer Cenâb-ı Hak demiş olsaydı, bunu duyan kimse, bunun mef'ûlünü duyuncaya kadar, ya aradan zaman geçerdi, yahut da onu söylemeye bir manî çtkar, böylece o da onu söyleyemezdi, böylece de onların öldürülmüş oldukları bilinemezdi. Fakat daha önce onların kalblerine korkunun salındığını da duydukları için, Allah, söze "ferîkan" diye başlayınca, bunlar sözün tamamını duymak için kulak kesileceklerdir. Eğer birincisi fiil ve mef'ûl olursa, mef'ûl astında olduğu gibi, ikinci cümlenin o cümleye atfedilmesi faydasından ötürü, öne alınır. Binâenaleyh fiilin öne alınmayışı, onu öne almayı gerektiren bir hususun olmayışından ötürüdür. Onların hali bilindiğinde, ondan sonra gelen şeyler de, onlara havale edilmiş olur.Dolayısıyla eğer Cenab-ı Hak, bundan sonra da, aynı şekilde demiş olsaydı, bu “ferikan”ı duynlar, ya çoğu kez onların içinde salıverilenler olduğunu, yahut da onların yakalanamadıklarını sanırlardı.Binaenaleyh bu ikinci ifadede, fiilin önce zikredilmesi evla olmuştur.Durum hem hem de cümleleri için aynıdır.Çünkü korkunun kalblere salınması, kalelerden indirmeden öncedir.Çünkü korku, o indirmenin (inişin) sebebidir.Fakat onların kalelerinen indirilmelerinden duyulucak sevinç daha çok olduğu için, Hak Teala bu işi, onların kalblerine korku salmadan önce zikretmiştir.Allah en iyi bilendir.

Mülklerine Siz Varis Oldunuz

"(Allah) onların yerlerine, yurtlarına, mallanna ve henüz ayak basmamış olduğunuz diğer arazilere sizi mirasçı yaptı, Allah herşeye hakkıyla kadirdir"

(Ahzab, 27).

Burada olan hâdiseye göre bir sıra takibedilmiştir. Çünkü mü'minler onların topraklarından (kalelerinden) indirilmeleri ve kendilerinin oralara hakim olmaları sebebiyle, önce onların arazilerine, sonra onlar içinde iken oralara girmeleri ve valelerini almaları sebebiyle yurtlarına, daha sonra da evlerindeki mallarına sahip olmuşlardır.

Ayetteki, "Henüz ayak basmamış olduğunuz diğer araziler" ifadesi ile, kalelerin kastedildiği söylendiği gibi, Rumların ve Farsların arazilerinin kastedilmiş olduğu da söylenmiştir. Yine bunun, mü'minlerce Kıyamete kadar alınacak toprakların tamamı "anasına geldiği de söylenmiştir.

"Allah herşeye hakkıyla kadirdir" ifadesi de, "Henüz ayak basmamış olduğunuz ciğer araziler" ifadesinden kastedilen şeyin, Kurayza kabilesinin arazilerinden sonra fethedilecek yerlerin olduğunu söyleyenlerin görüşünü destekler. Bunun izahı »öyledir: Allah Teâlâ onları bu beldelere sahip kılıp, onlara daha nice beldeler «aadedince, Allah'a güvenleri güçlü olmayanların bunu akıldan uzak görmeleri zannını oefetmek için, "Sizi buralara mâlik kılan Allah değil midir? O halde Allah, bunun damdaki yerlere de malik kılabilecek ve herşeye kadir olan bir zattır" demiştir.

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisi insanlığın şekillenmesi olarak özetlenemez. Tüm canlılığı kapsar ve aynı zamanda Darwin'in teorisi de değildir. Kaldı ki fikirleri insanlardan bağımsız düşünmek gerekir. Hatta önceki inançlardan da bağımsız düşünmek gerekir ama bazı arkadaşlar gözleri kapatmayı seçerler.

Gözlerimi açık tutup soruyorum, yokluktan varlık olur mu?

Sitelerde Paylaş

Evrimin saçmalık olduğunu iddia eden kesim kimlerden oluşuyor?

Evrimin gerçekliğini artık tartışmayan kesim kimlerden oluşuyor?

Bu iki kesim arasındaki rasyonel ve objektif düşünebilme-değerlendirebilme kıyaslaması yaparsanız hangi taraf daha ağır gelir?

Ön kabullerini test eden, 100 kere doğru 1 kere yanlış çıktığında bunları çöpe atan insanlar mı daha tutarlı ve gerçeğe yakın sonuclara ulaşırlar yoksa bir kabulü ne olursa olsun ölümüne savunanlar mı?

Gerçeğe yakın sonuçlar olması gerçek olması anlamına gelmez.Bilim bile ateist felsefenin elinde, fosilleri bile ateizme göre şekillendiriyorlar. Sahte fosiller kullanıp, tarihi çarpıtanlarda hep bu darwinciler oldu. Verilen yanıt ne tuhaf, ortaya çıkaran yine bilim insanları olmuştur. Tabi bilim insanları ortaya çıkaracak, maden işçilerinin ortaya çıkaracak hali yok.

Sitelerde Paylaş

Konumuzla ilgisini söyler misin?

Darwinin teorisi insanlığın şekillenmesi olarak özetlenmez demiştin ya, neyin şekillenmesini özetler ben anlam veremedim. Her halukarda neyi özetlerse özetlesin, teorisinin 1. basamağı yokluk değil midir?

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Darwinin teorisi insanlığın şekillenmesi olarak özetlenmez demiştin ya, neyin şekillenmesini özetler ben anlam veremedim. Her halukarda neyi özetlerse özetlesin, teorisinin 1. basamağı yokluk değil midir?

Hayır.

Darwin sadece doğal seçilimi bulmuştur. Evrim zaten biliniyordu. Mevlana bile biliyordu evrimi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...